Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
Освен и аз да скокна тук...

Не ваксинирам,няма и сила която да ме убеди да го направя.Страх ме е от болестите,но от ваксините още повече.За мое щастие имам подкрепата на цялата рода,на педиатърката.

Синът ми се разболя миналата седмица,направи реакция от антибиотик и се наложи да посетим голяма столична болница.Шефът на детското отделение там го прегледа и течение на разговора споменах,че бебо няма ваксини.И този лекар,един от най-добрите в Бг,ме подкрепи.Спря всички лекарства на малкия и му изписа хомеопатия.За разлика от други негови "колеги",които ме  убеждаваха как ако детето няма ваксини ще е постоянно болно и трудно ще се лекува.
Разказвам това,защото явно в Бг лекарите на високи постове са на друго мнение относно ваксините и лечението с алопатия при бебета специално.За разлика от личните лекари и болшинството педиатри.

Хората бавно започват да си отварят очите... Simple Smile

# 16
Да бе! Не мога да повярвам, че е изписал хомеопатия!
Дай ми, моля те координатите му да си ги имам. Ако прецениш на лични.

# 17
Достатъчно потиснато дете с алопатични средства, ами сега и с боаронщина....Нямам думи...

Иначе за ваксините, не ваксинирам и двете - за съжаление и двете имат част от ваксините в началото.

# 18
  • Нейде из лудите гори...
Присъединявам се към темата. Не ваксинирам дъщеря си, не смятам и да го правя.
Всички в обкръжението ни подкрепят отказа ни, включително и с педи се разбрахме  Peace
Мой роднина е лекар в Канада, дори там не е ваксинирал децата си  Peace
Интересно ми е докога в България ще ни залъгват с тези ваксини и ще ги задължават.. с това американизиране край няма  Crossing Arms

# 19
# 20
  • Бургас
Присъединявам се към групата.Отдавна приключих с ваксините.Нямам момиче ,но си мисля че никоя профилактична програма не може да ме  задължи с нещо което не желая и да ме накара да променя мнението  и отрицателното си  отношение към поставянето на ваксини.

# 21
Здравейте, аз не ваксинирам децата си. И въпреки, че има дема за ваксините и вредата от тях, нямам нищо против, дори смятам за полезно да споделяме.

# 22
Запис,аз също приключих с ваксините преди известно време. Hug

# 23
И аз не ваксинирам.
Голямото дете има всички задължителни ваксини до 1 година. Тогава ме беше страх да не ваксинирам. Нямаше ваксина без реакция.
След поставена ваксина полио на второто дете и тежка реакция приключих с ваксините!
Няма сила, която да ме накара да сложа подобно нещо на децата си!
Инструктирани са да не вземат лекарства от никой и да не дават никой да ги боде или каквато и да е медицинска интервенция.
И може би така добре съм ги обучила, че не са позволили дори да им вземат изследвания за глисти в детска градина  Joy

# 24
Пипилотка, подкрепям те! Първо трябва да се допитат в семейството. Семейството е най-важният авторитет за детето!

# 25
Здравейте!Присъединявам се към темата.Твърдо съм решена да не слагам ваксини на децата си.Но как да стане това?За съжаление са сложени всичките до година и половина.На големият ми син пропуснахме на 6г,сега бавя и тази на 7г.От училището ме натискат за пълният му имунизационен статус.Сега търся GP  в Пловдив  което да е на същото мнение(да не ги слага).Моля помогнете ми имам само два мемсеца за да го намеря.Пишете ми на лични.Благодаря.

# 26
Образованието е задължително,нямат право да ви натискат.

# 27
  • Пловдив
..На големият ми син пропуснахме на 6г,сега бавя и тази на 7г.От училището ме натискат за пълният му имунизационен статус.Сега търся GP  в Пловдив  което да е на същото мнение(да не ги слага).Моля помогнете ми имам само два мемсеца за да го намеря....
Директно им заяви, че няма да слагаш повече ваксини. Бъди твърда и намахана.  Wink
Няма как да те принудят. Нито могат да изключат детето от училище... Hug

ПП: Що имаш само два месеца да намериш такъв ЛЛ?
И как сте отлагали цяла година, и то в ДГ, предполагам, а сега ви "натискат" от училището баш... newsm78
Нямам такъв лекар, за да ти помогна, но ми стана интересно....

# 28
В училищата изискват само ваксинационния статус, който може и да е празен. Всичко друго са глупости, които ви говорят, предвид, че и болшинството от тях изобщо не са наясно с наредби и закони.

# 29
  • Пловдив
И аз сред вас... Peace Малко късно прогледнах по въпроса и то благодарение на форума и разговорите по теми свързани с ваксините.

За ЛЛ определено е трудно,малко са тези които ще си издадат "спасението" в лицета на ЛЛ,напр.Но не е и невъзможно!

А,да chebura6ka, как така пропуснахте тази на 6г. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт