Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 30
Имаш право да отлагаш една година. Тоест ще стане на седем и тогава няма градини... Grinning

# 31
От години не позволявам на детето ми да се бият тия отрови!

Клара, до колкото съм запозната и от самата ваксина може да се разболее детето. Прочети повече инфо по въпроса, защото нещо последните години много майки пропищяха от реимунизациите. Явно пак вкараха някакъв бълбоч.
Чудя се обаче за ваксина срещу паралич след навършване на 2 години. Какво ще кажете?

# 32
  • Нейде из лудите гори...
Нашето педи оня ден пак ме захапа с тия ваксини  Close Хем знае, че решението ни е категорично, започна да ми предлага "варианти" за поставяне на по-малко ваксини и на по-дълги периоди, тъй като видиш ли и на училище нямало да ни вземат един ден  #2gunfire Що за глупости са това, направо в чудо се виждам вече. Не знам дали е уместно да попитам тук, ако има мами от Варна, доволни от не ваксиниращия си лекар, да споделят кой е, разбира се може и на лични  Wink

# 33
Не ваксинирам сина си, има 2 ваксини от родилния дом и нищо повече. Никога не съм имала подкрепа от семейството си, сама се преборих и скандализирах всички. Смятам, че решението ми е правилно.

# 34
Като нямаме сродни души сред приятелите на вън(аз поне нямам) поне тука да си говорим за нещата, които ни вълнуват по тази тема.За щастие всички роднино ни подкрепят, но за съжаление ние имаме някои от ваксините до към 6 месец , без симфлоролс, която трябваше да бием успоредно с пентаксима, но аз отказвах, явно още тогава нещо ме е човъркало, но се осъзнах малко по-късно.

# 35
Здравейте и от мен! И ние с мъжа ми сме решили да не бие ваксини на детето си. За жалост имаме вече бити от родилното и от първия месец , но сме твърдо решили да няма повече. Достатъчно са отровите във въздуха, водата и храната (макар, че кърмя и бебка още е далеч да се сблъска с химията наречена храна по магазините), че да тровя още иначе крехкото телце на детето.

# 36
Здравейте, ние също до 7 г. на детето слагахме ваксини, но осъзнаването дойде, макар и късно. След последната бурна реакция си казах стига вече сме го разболявали насила. Но, бихте ли ми казали как се оправяте с ЛЛ при отказ от ваксината, има ли законови последствия за нас при отказ от ваксиниране? благодаря

# 37
Тук                     http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=681371.150 има анкета/по-нагоре/ за ваксините.За бебета.Подозирам,че много от вас не са я видели .

# 38
  • Нейде из лудите гори...
Тук                     http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=681371.150 има анкета/по-нагоре/ за ваксините.За бебета.Подозирам,че много от вас не са я видели .

Линка не се отваря  Thinking

# 39
# 40
  • Варна
Здравейте! Сина ми е на 6 години и до 1 годинка са му сложени всички ваксини. Сега ЛЛ ме подканва да го водя за поредната ваксина, и се чудя как да я отложа или откажа. Той ходи на детска градина, 4та група, която се води предучилищна.
Могат ли да го изключат ако откажа ваксината с декларация?

# 41
  • Пловдив
Здравейте! Сина ми е на 6 години и до 1 годинка са му сложени всички ваксини. Сега ЛЛ ме подканва да го водя за поредната ваксина, и се чудя как да я отложа или откажа. Той ходи на детска градина, 4та група, която се води предучилищна.

Без да те плаша-може и още как Confused Ако искаш виж темятя за вредата от ваксините...там има много по темата за ДГ.

А до сега как си отлагала след като сте сложили тези до 1г. Rolling Eyes След тях има и още...

# 42
  • София
Здравей Анелиз и моят син след 10-ина дена ще направи 6 и ще започнат да ме атакуват ЛЛ, сетрата от детската да слагам тетраксима, но определено здравето на детето ми е по-важно от желанието на тези хора да са прецизни в работата си и изобщо няма и да правя компромис със себе си заради тях.
Въпроса с детската градина не е много сигурен, защото 6 годишните в момента се водят на обучение все едно са в училище, тоест престоя им в детската градина в момента е част от обучението им. А всеки по Конституция има право на обучение. Но нали сме в България, та не се знае какво може да се случи. На едно място четох, че една от майките е дала на сестрата в детската листа, който се получава от ЛЛ , когато направиш отказ от ваксината и на него пишело да не се слага ваксина и сестрата нямало вече за какво да се заяжда. Но дали всяка сестра от детска градина ще уважи това вече не знам.
Друг вариант е ЛЛ да впише,че е сложила ваксината, а да не е, но това е пак строго индивидуално.
Аз лично търся най-удачен вариант за решаване на проблема поне отпреди 2 месеца, и само размишлявам, ама...

# 43
Не мисля, че на децата в преучилщна могат да създадат проблеми. Тази фаза на обучение вече стана задължителна. Могат само да кудкудякат, но не могат да направят друго.

# 44
За съжаление могат, независимо че учебната година е започнала. Могат да изискат да преместиш детето в предучилищен курс към училище. Защото наредбата реално касае ОДЗ-тата само.
Виж, то не остана много, според мен няма смисъл да се заяждаш, защото така ще приемат нещата, едва ли някой ще ти влезе в положение. Вече писах, че можеш да отлагаш една година. Другият вариант е - ми сега е леко сополив, нещо каза, че му е лошичко и не смея...Ей такива приказки да наредиш на сестрата и че ЛЛ отлага. Няма да иде да го пита, я.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт