Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 45
  • Варна
Благодаря, Мечка Малинарка  bouquet

tandonova, не съм отлагала нищо до сега, има ги всичките както ми е казвала ЛЛ. Започнах да чета и да се интересувам преди 2-3 години и сега дойде времето да ме атакуват за поредната. Този път обаче няма да се дам Simple Smile

Между другото аз наскоро разбрах, че не съм ваксинирана като дете. Боледувала съм много и не са ми слагали. А майка ми много се е притеснявала да не се разболея от нещо, срещу което не съм ваксинирана  Rolling Eyes

# 46
Според мен трябва да се дава възможност на всеки родител да прецени дали да ваксинира детето си или не и задължително да се информира за страничните ефекти. Не съм твърд против, но съм за правото на личен избор и против дискриминирането на неваксинирани деца.

# 47
Според мен трябва да се дава възможност на всеки родител да прецени дали да ваксинира детето си или не и задължително да се информира за страничните ефекти. Не съм твърд против, но съм за правото на личен избор и против дискриминирането на неваксинирани деца.

За което мнение имате адмирации от мен!  bouquet

# 48
Vitoria 1, много ми се иска последното ти изречение да чувам по-често.Браво, за да млислиш така трябва да си умен широко скроен човек.  bouquet

# 49
Здравейте майчета Hug И аз съм в кюпа с ненормалните неваксиниращи майки.Имам си принцеска на 1,3г и живея във Варна.Ако има други варненски майчета може да си направим срещичка  Sunglasses

# 50
Здравейте момичета!Днес ми се обади GP да ми напомни ,че крайния срок за ваксиниране набилижава и явявнето ни е задъжително.До този момент не съм намерила друго решени на проблема ми.Скоро не бях се включвала ,но това което прочетох като каментар след мен ,ми даде кураж.А колкото до това как пропуснахме ваксината на 6г детенце не беше добре отложихме я и повече не ни потърсиха.След това се наложи да сменя GP. и така до днес.Багодаря че ви има,друго е човек да знае ,че не е сам.до скоро!

# 51
Здравейте! Сина ми е на 6 години и до 1 годинка са му сложени всички ваксини. Сега ЛЛ ме подканва да го водя за поредната ваксина, и се чудя как да я отложа или откажа. Той ходи на детска градина, 4та група, която се води предучилищна.
Могат ли да го изключат ако откажа ваксината с декларация?
НЕ! НЕ МОЖЕ!
Предучилищната след 5 г. е задължителна!

На няколко пъти го пиша това из темите и не само аз:

Конституция на Република България:
Чл. 53.
(1) Всеки има право на образование.

(2) Училищното обучение до 16-годишна възраст е задължително.

Чл. 5.
(1) Конституцията е върховен закон и другите закони не могат да й противоречат.

т.е. от чл. 5 следва, че каквито и наредбички да измислят министъри, директори; каквито и закончета да измислят "великите" ни депутати: нямат право да противоречат на Конституцията.

Така че нямат право да изключат детето!!!

viktoria1 и от мен  Hug!

# 52
Другият вариант е - ми сега е леко сополив, нещо каза, че му е лошичко и не смея...Ей такива приказки да наредиш на сестрата и че ЛЛ отлага. Няма да иде да го пита, я.
Peace  Това е много добър подход! Моето така го приеха в детската градина когато беше на 4 г.. Слагала съм до 1 г. и 2 м. и тогава разбрах за вредата от ваксините и от раз: край на ваксините. Отидох да го давам на дг ...
Защо нямало ваксини? - Защото хванахме една екзема от котка (така си и беше) и се лекува повече от 6 месеца, не биваше да му слагаме ваксини... Виж колко съм била изрядна преди това... Ама как няма да му слагам, разбира се, че ще му ги сложа... И в този род...
Отговорът беше: "Приемаме го, но в най-кратки срокове да се сложат!"   Аз: "Разбира се, отивам при ЛЛ да уточним кога и как!" и още се уточняваме!  Mr. Green  Всъщност не се уточняваме защото на ЛЛ му е пределно ясно, че няма да пробие при мен. Сестрата се пробва, но след един упорит диспут най-накрая и тя се предаде.
Заплаши ме с глоба, отговорих, че си знам правата и ще си ги търся и разговорът повече не се е повторил... Подминаваме като малка гаричка като ме види.

Последна редакция: пн, 19 ное 2012, 15:55 от Passiflora

# 53
здравейте и от мен  майка на 3 месечно бебе от плевен аз също нежелая повече да ваксинирвам детето си и се чудя как да го избегна нямам подкрепата на близките си  който не са 100 % привърженици на ваксините но не ги и отричат а то не е нужно да си професор за да разбереш че ваксините са излишни почти винаги нашите баби и дядовци като не са били ваксинирани да не би да са умрели я от шарка или там другите му работи
а по телевизията само се надпреварват да ни доказват колко е важно ваксинирането аз лично гледах предаването на гала по нова и една докторка се опита да каже нещо против ваксините само след минути по телефона се свърза някакъв там от министерството и така се развика и нахока докторката и я накара в ефир да се отрече от думите си един вид е какво повече от това ви трябва за да се убедите че ваксинирването е една измама Simple Smile

# 54
Аз съм майка на не ваксинирано дете. За съжаление има 2-те ваксини от болницата при раждането. Не намерих сили да се преборя и с това. Дано да не са фатални. Детето ми не ходи на градина аз го гледам.  Като цяло детето ми е здраво, но все пак го гледам вкъщи, рядко боледува. Надявам се да не измислят някой закон , да не може да постъпи в училище, ако стане така ще се наложи да напускаме държавата. Жалко,че в България не се прие закон за избирателен( не задължителен) характер на  ваксините. Правото на информиран избор както е в повечето европейски страни при нас естествено липсва. Дано нещата се променят в най-скоро време.

# 55
  • там където е семейството ми...
Здравейте и аз спрях да ваксинирам децата си Wink. Дъщеря ми има всички ваксини до 2 годишна, постоянно беше със зачервено гърло, уголемени сливици и все от рода... искаха да ги махат, но аз упорито отказвах и търсех вариант да го избегна. Е, успях и аз незнам кое помогна - израсна ли го, чистият въздух ли помогна и процедурите във Велинград, хомеопатия или друго, но сега е добре. Обаче, откакто е ок със сливиците сега със зачервеното гърлото винаги има кашлица, а това много повече ме плаши, защото за 6 години не е кашляла, но както и да е оправям се някак.Сега е ученичка и няма ваксини на 6 и 7 години и ЛЛ ми чете една лекция, как "ромчетата" щели да я заразят с нещо. Да Ви кажа се замислям дали не е прав, защото в повечето случаи заради тях и техния нечист начин на живот има болести и епидемии. Страхувам се, защото каквото зависи от мен за здравето на децата ми го правя на 100 %, но като излязат навън ...
Не живея в голям град и в училище са 60 /българчета/:40 /роми/, не че няма и зле гледани българчета, но... нека мами с повече опит или чиито деца са вече по-големи над 10-12 години да споделят опит и малко история - боледували ли са децата от някоя по-тежка болест и имали ли са тези притеснения, пазите ли повече децата си, как се оправяте с ХЕИ  и глобявали ли са Ви?

Сега  си имам и момченце /има част от ваксините, за замазване на положението при прием в ДГ/, като се разболее кака и той след нея, но не е приемал антибиотик, успявам с природни средства или хомеопатия. Трудно ми е понякога и когато започна да се страхувам, повече от допустимото, Ви чета /и другата тема за вредата/ и малко или много се успокоявам, макар да съм наясно, че с или без ваксини гаранция няма.Каквото е писано .....   

Е аз съм само една мама, която има подкрепата на таткото и не ваксинира децата си, приятно ми е Simple Smile, ако темата не е за тук, да бъда извинена.

Както каза deniti преди мен, "дано нещата се променят в най-скоро време" и да не бъдем притискани винаги и за всичко до стената в тази наша държава.

# 56
а дано но на дали  Sad е казал народа  но все  пак ще се надявам да спрат да ни командват и да нямаме право на избор
 а мен ме интересува неваксинираните деца разболяват ли се повече от ваксинираните моля майки с опит да споделят

# 57
Здравейте, аз също не ваксинирам. Има само хепатитната от родилното.
Нашата педиатърка се оказа много разбран човек (въпреки че я бях избрала на случаен принцип) и не се е опитвала да ме убеждава да променя мнението си, за което тайничко и благодаря тук   bouquet

# 58
Здравейте, и аз съм мама, която не ваксинира бебето си. Аз не сложих  и тези в родилното, но бях доста навивана от лекари, сестри и педиатри в болницата да скъсам декларациите, които им дадох като отидох да раждам. Дори докато ме шиеха, малко след като родих започнаха да ме увещават да не съм правила глупости и т.н, а да съм дала добър старт на бебето си в живота.Все още не мога да споделя наблюдения за разболяването, защото бебчето ми е на 6 месеца и 5 дни. Надявам се да ми е здравичко и занапред! Grinning

# 59
desi то и моето за сега не се е разболявало слава на бога но ние сме с 3 ваксини вече 2 от родилното и една после но по мой лични наблюдения децата масово се разболяват след 1 особено след 2 годишна възраст когато вече им са сложени сумати отрови и според мен тогава се получава срив в имунната им система отслабена именно от ваксините да не говорим и за другите влияещи фактори на който обикновено лекарите и обществото приписват слабия имунитет и без медицинско образование човек ще забележе че днешните деца боледуват много повече отколкото нашето поколение на времето макар че и ние не бяхме цвете за мирисане и защо питам аз newsm78 защото има повече болести ли или заради напредналата медицина Rolling Eyes не ми се говори че се ядосвам

Общи условия

Активация на акаунт