Мъхове и домашен прах у дома......НА ВОЙНА С ТЯХ!!!!!

  • 17 422
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 713
Прахосмукачка всеки ден и ползването на сушилня. Друг начин не намерих.  Peace

Ние също имаме сушилня, но като изкарам дрехите от нея, и започна да се рее прах навсякъде. Имам чувство, че дрехите си пускат власинките от сушилнята. Пресушават ли се, не знам защо е това нещо. Като ги сгъвам гледам да е в хола, а не където се спи.

Другото което знам за праха, е че я има винаги и навсякъде около нас, не можем да я избегнем - това са мъртви клетки, песъчинки,косми, абе всичко.

За мен решението е да сведа до минимум килими (и са възможно по-късокосмести), пердета (честно казано пердета нямаме, имаме щори и на тях караме Whistling). Много често минавам с обикновена кухненска гъба за попиване, намокрена с вода - цялата къща почти. Колко прах се събира над гардероба, ужас! ooooh!

И аз с мокри кърпички забърсвам, но доста рядко, все пак парцалче намокрено с вода е по-добрит вариант. Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 6 011
Лурдес, нали сушилните имат един филтър, точно под вратата - там ми се събират мъховете на мен.  Peace Даже преди година, когато я купихме, страшни топки мъх вадех от тоя филтър на всяко сушене. Всичко като се извървя през сушилнята по няколко пъти и тези мъхове намаляха - вече чистя филтъра веднъж на 3-4 цикъла сушене. Нищо не пада от дрехите.  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 6 713
А не,не, за този филтър дори не се сетих като писах преди малко, него си го чистя постоянно. Може би вече дрехите наистина не пускат толкова, колкото преди, права си, но имах предвид за самите дрехи които нагъвам после. Аз много го усещам прахоляка, почва веднага да ме сърби носа. Simple Smile Rolling Eyes

Знам ли... За мен решението е да се бършат мебели,под - с вода, отделно преди това прахосмукачка, която да изчисти. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 6 011
Бе чистене му е майката, спор няма.  Mr. Green Всеки ден прахосмукачка и когато е необходимо мокър моп и положението се търпи.

# 34
  • Мнения: 1 726
Казвам ви , истината е в сушилнята. Живяла съм в Тексас, там пръст няма има пясъци и много пясъчни бури. Целият апартамент беше застлан с пухкав, дебел 2 пръста мокет. Всеки път вадех от сушилнята топки мъх, а по мебелите нямаше какво да се обърше по 2 седмици. Слагате ли анти-статични кърпички докато сушите?

# 35
  • Мнения: 6 713
Не, какви са тези кърпички?

# 36
  • Мнения: 1 558
Аз слагах, докато бях в Щатите, в апартамента хазайката ни беше оставила, но не забелязах кой знае какъв ефект.

# 37
  • София
  • Мнения: 11 692
У нас прах и мъхове особено се събират доста.С ламинат сме и имам чувството,че е "уловител" на такива мъхове.Другото,което ми прави впечатление,че поради почти ежедневно гладене се натрупват още повече прах,косми,мъхове и т.н под дъската за гладене и около нея.
Ще следя темата за всякакви съвети...

# 38
  • Мнения: 68
И аз водя ежедневна борба с праха  ooooh!
Чувала съм, че йонизаторът намалява праха във въздуха на стаята. Някоя от вас ползва ли?

# 39
  • Мнения: 1 726
Не, какви са тези кърпички?
Омекотяват, ароматизират и обират статичното електричество.

# 40
  • Несебър
  • Мнения: 195
И аз водя ежедневна борба с праха  ooooh!
Чувала съм, че йонизаторът намалява праха във въздуха на стаята. Някоя от вас ползва ли?
Не мисля,че йонизатора намаля праха.Даже ми се струва,че се събира повече прах отколкото преди когато не ползвахме.

# 41
  • София
  • Мнения: 11 692
Не, какви са тези кърпички?
Омекотяват, ароматизират и обират статичното електричество.

Добре де,аз имам сушилня,но рядко я ползвам...т.е. тези кърпички като вариант отпадат.Какво друго бих могла да ползвам?

# 42
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен!Търся решение на проблема "Ламиниран паркет" и така стигнах до тази темичка...Преместихме се в нов апартамент(ново строителство,на около годинка) с ламиниран паркет .От намерената досега информация ми стана ясно ,че няма да се отърва от стъпките,чертичките и петната- добре ще чистя, но защо краката и чорапите ни стават черни като че ли сме ходили боси по улиците?????Откъде тази чернилка и то веднага след почистването?!Какво мога да направя не знам - търкам като откачена ,но краката са ни все черни!Единственото решение за сега ми остават - черните чорапи, а аз толкова обичам беличкото......
Ще се радвам за съвет...Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт