срамно ли да потърсиш помощ,,,

  • 24 453
  • 212
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте!Аз съм нова тук,и през февруари чакам бебе.Само че нямам си представа как ще оцелеем.Позната тъжна история-нямаме дом,роднини,пари,осигуровки,документи,и така....Времето върви,бебето расте и вече рита,пита ме-Мамо,как ще се справим?Незнам.....Плача,кога-то не ме вижда никой,срам ми е да потърся помощ,а и няма от кой.Не съм поредната самотна майка,имаме си татко.....Само че и той не може да разчита на никой.Едвам го сдържам да не направи някоя глупост.Всички мои познати само вдигат рамене-живота е труден,,,,така е.Питам се-дали си заслужава да се радвам,че ще имам дете?Или това една голяма грешка?Отчаяна съм,уморена и уплашена,,,
Поздрав на всички настоящи и бъдещти щастливи майки.

# 1
  • Мнения: 488
Не, не е срамно да потърсиш помощ, но не е ясно от какво се нуждаеш - изброила си неща, които нямаш, но никой от този форум не може да ти даде  "дом,роднини,пари,осигуровки,документи,и така....". Ако дествително искаш да ти помогнат трябва да кажеш имам нужда от това и това, работила ли си, сега работиш ли, кога се очаква бебето, бащата работи ли, има ли трудов стаж, къде живеете, от кой град сте, до сега как се справяхте, и какво значи, че нямате роднини ?

# 2
  • Мнения: 54
Живеем в малък град,точно поради тая причина не искам да давам лична информация.Нямам роднини,защо-то са починали.Нямам дом,защо-то не съм от тук.Живея на квартира и работя нелегално.За това и работодателят ми плаща колкото за наем и др. разходи.Нямам документи,защо-то нямам пари да ги оправя.За това нямам осигуровки.Приятелят ми работи за 300 лева,кои-то едвам стигат за прехрана.Имам нужда от пари,за да ги оправя тези неща,но вече всеки се страхува от измамници.Сигурно ще родя тук,у "дома".Детето ми ще е "незаконно и незарегистрирано",като мен.Но на кой му пука?Имам нужда от най необходими неща за бебето.Но няма от къде да ги взема.Нека да ми е СРАМ.
 Embarassed

# 3
  • Мнения: 817
uplashena777, Здравей!
Не се засягай, че те питат за по-лична информация. Момичетата тук, във форума, са помагали много и много често на хора, които са по-добре от тях самите. Затова преди да подадат ръка на някого искат да се сигурни, че този човек наистина има нужда.

Раждането на дете е най-хубавия момент в живота на човек и така трябва да е и за теб. Времената са трудни за много хора, но не трябва да губите надежда с мъжа ти.
Не зная дали някой ще ти помогне с пари, но пък с дрешки и приспособления за бебето вероятно ще се отзоват майките.
Напиши един списък от какво точно имате нужда. Дрехи, одеялца, креватче и т.н.
Ако искаш напиши и на каква стойност са осигуровките, които трябва да внесеш и може някоя майка да реши тя да ти ги внесе, вместо да дава пари на ръка.

Успех пожелавам на теб, мъжа ти и все още нероденото ви бебче!

# 4
  • Мнения: 1 404
Живеем в малък град,точно поради тая причина не искам да давам лична информация.Нямам роднини,защо-то са починали.Нямам дом,защо-то не съм от тук.Живея на квартира и работя нелегално.За това и работодателят ми плаща колкото за наем и др. разходи.Нямам документи,защо-то нямам пари да ги оправя.За това нямам осигуровки.Приятелят ми работи за 300 лева,кои-то едвам стигат за прехрана.Имам нужда от пари,за да ги оправя тези неща,но вече всеки се страхува от измамници.Сигурно ще родя тук,у "дома".Детето ми ще е "незаконно и незарегистрирано",като мен.Но на кой му пука?Имам нужда от най необходими неща за бебето.Но няма от къде да ги взема.Нека да ми е СРАМ.
 Embarassed


Какви по-точно документи нямате? Лична карта ли????
Как така нелегално работите? Без трудов договор? Нелегално би означавало да сте в чужбина, без редовни документи.
Ако е толкова тежко положението, първо трябва да се помисли къде ще се роди това детенце, а после за креватче и кошара? Бременността Ви следена ли е от лекар?

# 5
  • Мнения: 54
Наистина се разплаках,но не от отчаяние,а защо-то може би има надежда  за нас?Вече се отчаях.Не съм в чужбина-България за мен чужбина.Но никой от моите сънородници не искаха да ми помогнат.Имам прекъснати осигуровки в размер около 200 лева.За това не ходя на прегледи/бях един път,бебето е добре,термина на 17.02.2012/Трябва да си оправя и лична карта,но това е пак разходи и сигурно глоба.За това работя без договор,колко-то да оцелеем.Въртя се в кръг..... SadАко наистина иска и може да помогне,не искам пари на ръка,а поне да стъпя на крака и да дам поне най необходимото на детето си...Което не мога засега.......

# 6
  • Мнения: 1 404
Защо не потърсите помощ в "Звено майка и бебе"?

http://www.iss-bg.org/bg/Activities/44/Services.aspx

Издаване на лична карта струва 18 лв, мисля, че не е толкова невъзможно да се съберат тези пари, дори и за 2-3 месеца....  Не знам.
И, ако не е много нахално да попитам, откъде влизате в интерент?

# 7
  • Мнения: 54
ползвам компютора на дъщеря ми,която учи и работи, а е на 16.

# 8
  • Мнения: 149
Лошото на това че не са платени част от осигуровките  е заради консултациите сега.Аз също като раждах имах прекъснати здравни осигурителни права заради неплатени осигуровки  но от преди две години.Седмица преди да родя поисках среща със директора на болницата тук и му обясних положението ми.Той провери и ми обясни че просто като отида да раждам е необходимо да попълня само една декларация която се дава на место в родилното за да не се наложи да плащам цялото раждане.Иначе и аз си мислех че ще трябва да раждам у дома.

# 9
  • Мнения: 817
Ох, Ани, да ти кажа познавам мноооого хора, за които 18 лв. са си цяло богатство и заделянето им би било равностойно на гладуване.

За съжаление и аз не бих могла да дам пари в момента, но с някоя дрешка от децата ще се опитам да помогна. Като ходя до нашите ще поразгледам, че дрешките не са при мен.

П.П. uplashena777, хубаво е все пак да пишеш от кой град си, за да може да ти се помогне по-лесно.

# 10
  • Мнения: 38
Интересно. Жената казва, че няма пари за лична карта, а имат компютър и плащат интерент, а минимална такса за интернет е поне 10 лв.
Съжалявам, но когато правиш деца, трябва да имаш приоритети  и глава на раменете си да мислиш!

Реагирам малко остро, признавам си, но ми омръзна от хора, дето не мислят, създават деца и после олеле помагайте!!!!

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 14:08 от ariadna84

# 11
  • Мнения: 884
Здравейте!
Кой каквото е надробил, надробил, но бебенцето не бива да страда!
Мила "Уплашена"!
Пиши от кой град сте? Ако сте близо до София, мога да Ви предложа вариант за мъничка взаимопомощ!
Аз съм самотна майка, с две деца, не ме питай как се справям. През интернет намерих хора, които ме подкрепиха доколкото могат. Макар че някои, включително в този форум, ме оплюха и ми стъжниха и без това тежкия живот.
Та така:
...
Понеже не можех да си плащам вече наема на квартирата, мои познати ми дадоха временно да живея в тяхното жилище, като се надяват в рамките на 1-2 месеца да успея да си намеря работа. За това съм им МНОГО благодарна, защото те самите имат нужда от доходи, и вместо да го пуснат под наем веднага, ми помогнаха на мен.
Така че, моята покъщнина се разпиля - част от нея остана в квартирата ми, част се съсипа, някои неща подарих. Някои мои неща са набутани в един гараж, а собствениците искат да го освободя час по-скоро. А аз съм сама жена и не мога да се справя. Така че, ако сте близо до София, напишете тук и може твоят мъж да дойде да ми помогне с изнасянето на тежките неща, а аз мога да ви дам едно бебешко креватче с матрак. Все можем да измислим и още нещо, което да излезе от багажите, и да ви е от полза. А мога да намеря и разни бебешки неща от познати.
Съгласна ли си?

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 14:53 от Геррри

# 12
  • Мнения: 1 404
Това, което Герри е предложила е много добро.

Тук, едва ли някой ще изпрати пари на авторката, бихме помогнали с неща за бебето - дрехи, играчки, такива неща.

# 13
  • Мнения: 53
Изпрати ми на лични - трите си имена и ЕГН и МВР , по чиято сметка трябва да се преведат парите за лична карта. Аз ще ги преведа и ще ти пратя квитанцията. Ще ми трябва и адрес, на който да изпратя разписката. Пиши ми месеците, за които нямаш осигуряване, както и кога е терминът ти. За здравните не обещавам, ще помисля и ще пиша какво съм решила. Потърси социалните работници, питай при какви условия се попълва декларация за бедност и държавата поема разходите за лечение.

Стегни се, това да имаш дете и да нямаш средства съвсем не е толкова голям проблем. Винаги има решение.

Помисли от какво би могла да спестиш. Примерно аз бих могла да изпратя дрешки за голямото дете. Мисля, че учебни пособия също могат да се намерят от хора във форума.

Подреди приоритетите и по един или по друг начин ще решиш проблемите. Едно дете се гледа с много обич, може и с по-малко средства. Животът е колело - днес добре, утре трудно или много трудно, после пак добре.

Не се срамувай и не се оглеждай в очите на хората. Човек минава през различни периоди, ако искаш да подредиш нещата имай смелост.

Възникна проблем.

uplashena777 не е готова да даде лични данни, а аз не съм готова да дам пари на ръка. За сега няма консенсусно предложение.

Не съм добър човек, не влизам във форума за да си пиша с някого, също като теб не искам да давам лична информация, не чакам  ooooh!

Предложението ми остава. Колкото и да са парите, ако намериш схема, в която не присъства даването на пари на ръка - ще ти платя документа. Защо пишеш лична карта? Ситуацията, за която загатваш предполага по различен документ?

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:48 от Boten Mary

# 14
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Когато човек има нужда от помощ и търси такава,не би трябвало да крие от къде е или най-малкото от учтивост може да напише имената си.Как очаквате да ви се помогне????????Нямате пари да си оправите документите,предложиха ви,да ви платят разходите по оправянето им,но..........
Какво очаквате,да почнем да се вайкаме шепа майки и на добра воля да ви наброим някой лев ли??????
Не е срамно да поискаш помощ,но след като молиш за такава е редно честно и откровенно да застанете с имената си,да разкажете за семейството и т.н.
Ако не бяха ви попитали,как си плащате интернета,нямаше и да се разбере,че имате по голяма дъщеря,която е на 16 год.








# 15
  • Мнения: 884
mozza  е отправила наистина добро предложение.
Защо ли авторката на темата не е откликнала?
...
Дали се притеснява от някого?
Дали представя проблемите си точно?
...
16-годишната дъщеря сигурно също има нужда от документ за самоличност - а това не се споменава никъде - нейният документ наред ли е? Защо документът на майката да не е наред? Изгубен? Откраднат? Чужденка ли е майката? Ако е така, значи вероятно и документите на дъщерята може да не са наред... А таткото? Български гражданин ли е?
Защо не казват от кой град са?
Или хората са много объркани, или това е една недомислена история!
...
Всичко може да е.
Все пак, остава предложението ми да вземат моето креватче - намерих помощ за багажа, вече почти съм се наредила на новото място, така че няма нужда да ми помагат. Ще им намеря и други бебешки неща, но не мога да пращам по пощата.

Ако се изяснят нещата, ще се радвам!
...

Последна редакция: сб, 19 ное 2011, 20:50 от Геррри

# 16
  • Мнения: 54
Здравейте на всички майки във форума.Ще бъда коректна и кратка защото в 00:00 часа днес ще ни спрат интернета защото не сме го платили.Показах форума на дъщеря ми и тя реши да предостави за връзка нейния  скайп който е : gotino_sladur4e_95 . За връзка за тези които искат да помогнат и искат по-подробна информация.Ще сме тук до 23:50 часа.Поздрави Simple Smile


П.П. Историята ни е прекалено дълга за разказване във форума.Благодаря на всички които се отзоваха  Hug

# 17
  • Мнения: 488
Ние не искаме да ни разказвате историята си, зададахме Ви конкретни въпроси. От къде сте ? Ако може някоя от майките да се срещне с Вас ще е най-добре, защото ще имаме информация от първа ръка. От какво точно се нуждаете в момента най-належащо? Бащата на детето осигурен ли е? Разбрахме, че сте чужденка, може би рускиня, но за да Ви помогнем тр. да дадете повече инфо, иначе всеки ще прочете... и ще отмине.

# 18
  • Мнения: 249
...
Понеже не можех да си плащам вече наема на квартирата, мои познати ми дадоха временно да живея в тяхното жилище, като се надяват в рамките на 1-2 месеца да успея да си намеря работа. За това съм им МНОГО благодарна, защото те самите имат нужда от доходи, и вместо да го пуснат под наем веднага, ми помогнаха на мен.
Здравейте, явно все пак са останали и добри хора. Peace

# 19
  • Мнения: 884
...
Понеже не можех да си плащам вече наема на квартирата, мои познати ми дадоха временно да живея в тяхното жилище, като се надяват в рамките на 1-2 месеца да успея да си намеря работа. За това съм им МНОГО благодарна, защото те самите имат нужда от доходи, и вместо да го пуснат под наем веднага, ми помогнаха на мен.
Здравейте, явно все пак са останали и добри хора. Peace

Да, наистина са останали!
И понеже се уверих в това, щеше ми се и аз да помогна на авторката на тази тема...
На всеки може да се случи да е закъсал и уплашен...
Никой не е застрахован от бурни и несигурни периоди в живота си!
...
Но - започнах да се съмнявам в достоверността на тази история, от темата.
Нека някоя мама, ако се е свързала с това семейство, да пише, да каже нещо повече за тях - ако тези хора наистина имат нужда от помощ, ще я получат!

# 20
  • Мнения: 54
Здравейте.Пиша,за да ви кажа по подробно,за какво става дума.Да-рускиня съм.Юни месец,2010 година ми изтече срока на паспорта и личната карта.Подадох документи в посолство за нов,но така и не можах да ида да го взема.Поради тая причина ме изгониха от работа.Търсих си работа-но отвсякъде отговор беше един-оправи си документи и тогава ела.Проблеми започнаха да се трупат,спираха ми тока,изгониха ни от две квартири.Депресирах се.разболях се.Една моя приятелка ми намери тая работа,работодателя не ме пита за документи,а и аз си мълчах.Докато не разбрах,че ще имам дете.Парите ми стигат едвам за наема и сметки.Вече ми е страх да не ги плащам,знам какво е.И все не остават за документи.И имам отговорности и към дъщеря ми.Казвате,да продам нейният компютър?Питала съм-за толкова стар модел,заедно с монитора ми дават 50лева.Които няма да стигнат за нищо.Наистина глупаво да търся помощ от непознати хора.Сама съм си виновна.Вярвах на съпруга ми,на негови думи-че ще измислим нещо.Вчера говорихме с него.Карахме се много лошо.Взех аванс-100 лева и реших утре да идем до посолство.После ще гладуваме,но поне да направя първа стъпка.Казвате,че не вярвате в тая моят измислена история.Ваше право.А аз вече си уморих да давам обяснения и да давам оправдания.Беше грешка.Както казва мъжът ми-"Има време.ще измислим нищо."Само че от това мислене вече страшно ми боли глава.Утре ще дойда в София и ако наистина някой ми повярвал,може да ми се обади,просто да се видим,за да има информация от първа ръка.Телефона сега е в дъщеря ми,тя е на работа.Утре ще тръгнем с нея в 5 сутринта,ако всичко е наред.0892965080.Желая ви късмет и щастие.

# 21
  • Мнения: 249
...
Понеже не можех да си плащам вече наема на квартирата, мои познати ми дадоха временно да живея в тяхното жилище, като се надяват в рамките на 1-2 месеца да успея да си намеря работа. За това съм им МНОГО благодарна, защото те самите имат нужда от доходи, и вместо да го пуснат под наем веднага, ми помогнаха на мен.
Здравейте, явно все пак са останали и добри хора. Peace

Да, наистина са останали!
И понеже се уверих в това, щеше ми се и аз да помогна на авторката на тази тема...
На всеки може да се случи да е закъсал и уплашен...
Никой не е застрахован от бурни и несигурни периоди в живота си!

Да, така е. Peace

Питала съм-за толкова стар модел,заедно с монитора ми дават 50лева.Които няма да стигнат за нищо.
...
После ще гладуваме,но поне да направя първа стъпка.Казвате,че не вярвате в тая моят измислена история.
Сколонна съм да вярвам на дамата, защото наистина за много стар компютър може да не и дадат кой знае каква сума.
И за гладуването напълно разбираемо, като си плати наема и сметките, за храна винаги остава почти нищо, да не кажа нищо защото и това се случва. Може би, не за всеки е разбираемо...
Надявам се нещата при вас uplashena777 да се наредят и дано някой да има възможност да ви помогне, а на вас сила да продължите напред. За жалост лично аз няма с какво да помогна, особенно що се отнася до финансова помощ. Надявам се подкрепата ми да е от полза поне. Ако мога с нещо друго да помогна uplashena777 може да ми пишеш на Лични съобщения. Не мога да обещая нищо, но ако мога ще помогна. Peace
  bouquet

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 12:38 от kori_1

# 22
  • Мнения: 53
Нека малко успокоим темпото и да говорим реалистично. Писах вече, че ще платя документите за самоличност. За мен те са много важни, без тях не може да се получават разните социални плащания.
Напиши ми точните разходи - за билети, за всичко което си плащала по продължаване на статута ти, предполагам на постоянно пребиваваща. Ще проверя в посолството и българското МВР и ако сумите отговарят на обичайните ще ти ги възстановя. Разбираш, че ще са ми нужни имана и адрес за да ти изпратя парите. Ако се свържеш с човек от ДБМ от най-близкия град вероятно ще получиш повече помощ, отколкото ако разчиташ само на доверие от четящите.

Както писах вече - няма срамно, никой не е застрахован. Помощ човек получава и когато може я връща на друг - нормално.

Остави го този компютър. За мен това не е изход и не решава проблемът ти.

# 23
  • Мнения: 884
Дано проблемите се решат и дано семейството не се скара заради пари, че достатъчно такива трагедии има и без това...
...
А защо са я изгонили от работа, след като й е изтекъл паспортът? Това дали е справедливо?
Какво го засяга работодателя, ако тя вече е била на някакъв договор при него? А ако не е била, още повече не трябва да го засяга...
...
Голяма бъркотия!
Дано когато детето се роди, всичко да е наред!
Остава предложението ми за креватчето, ако имат нужда.
Не е нещо особено, но може да им свърши работа, ползвали сме го до преди две седмици.
...
  bouquet

# 24
  • Мнения: 53
"НЗОК ще покрива изцяло заплащането на акушерската помощ за всички жени, включително и на здравно неосигурените"... "Финансирането ще става чрез клиничната пътека „Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начинът на родоразрешение“. Това е и единствената клинична пътека, за която НЗОК заплаща безусловно за всеки отчетен случай.."

Някои неща се нареждат като по чудо.

Остава грижата с проследяването на бременността.

# 25
  • Мнения: 884
"НЗОК ще покрива изцяло заплащането на акушерската помощ за всички жени, включително и на здравно неосигурените"... "Финансирането ще става чрез клиничната пътека „Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начинът на родоразрешение“. Това е и единствената клинична пътека, за която НЗОК заплаща безусловно за всеки отчетен случай.."

Някои неща се нареждат като по чудо.

Остава грижата с проследяването на бременността.

Според мен ще трябва да отидат поне на една фетална морфология, а 4Д скенер струва между 60 и 90 лв. Може и да не се преглеждат, да се надяват на най-доброто развитие, но... знае ли човек..
И все пак, как някой може да помогне на момичето, ако не знае поне откъде е? ... newsm78

# 26
  • Мнения: 817
mozza, Това е страхотна новина! А това решение гласувано ли е вече или е само предложение? Питам, защото гледам, че пише "НЗОК ще ... "

Геррри, аз съм обещала да помогна с каквото мога (но още не зная с какво точно ще мога) и жената ми е писала от кой град е, но няма да споменавам, защото явно нейното желание е да не се упоменава публично и ще уважа желанието й. Само не знам дали няма да се притесни да ми даде адреса си, хората сме станали много мнителни в последно време. Но просто няма друг вариант да й изпратя колет.
Дано всичко да се нареди за нея и за бебчето.

# 27
  • Мнения: 53
mozza, Това е страхотна новина! А това решение гласувано ли е вече или е само предложение? Питам, защото гледам, че пише "НЗОК ще ... "

Геррри, аз съм обещала да помогна с каквото мога (но още не зная с какво точно ще мога) и жената ми е писала от кой град е, но няма да споменавам, защото явно нейното желание е да не се упоменава публично и ще уважа желанието й...

http://zdrave.net/Portal/News/Default.aspx?evntid=hW5uBVybc7Q%3D

Цитат
По повод изказани в медиите твърдения, че условията, заложени в клиничната пътека са причина родилки да бъдат връщани от лечебните заведения, НЗОК уточнява, че тези твърдения  са неоснователни и не може да са в следствие на изискванията в клиничната пътека. Това се казва в съобщение, изпратено от осигурителната институция до медиите, вероятно свързано с днешното интервю на здравния министър пред bTV.

Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) осигурява изцяло заплащането за родилната помощ чрез клинична пътека „Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начинът на родоразрешение”. Това е и единствената клинична пътека, за която НЗОК заплаща безусловно за всеки отчетен случай, посочват от касата.

През 2011 г. финансирането на родилната помощ бе гарантирано с отделянето на средствата за нея в прогнозните бюджети на болниците, които НЗОК заплаща. Директорите на специализираните акушеро-гинекологични болници бяха уведомени за това чрез съответните районни здравноосигурителни каси.  Изключението беше направено още в началото на годината с цел в тези болници да бъдат осигурени по-спокойни и добри условия на работа, припомнят от НЗОК и допълват, че съгласно Закона за здравето, чрез отделно предвидени средства, НЗОК осигурява и акушерската помощ за всички здравно неосигурени жени.

"Ще" съм употребила неуместно. Досега тази възможност е съществувала, но жените не знаят правата си, което пък е повод да бъдат изнудвани от болничните заведения.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 338
Какво ще е бебето, знае ли се? Имам останали малко дрешки, които още не съм дала от сина си /няколко бодита/ и бих могла да ги изпратя.  Ако авторката на темата има желание нека ми даде адрес на лични.

# 29
  • Мнения: 285
срамно ли да потърсиш помощ,,, - не е срамно, щом въпросът опира до това да си отгледаш и възпиташ децата. Някога и аз помагах. Имах възможност, но в последно време така ме завъртя, че ... Господ да ни е на помощ. И аз се срамувах да поискам помощ. До август бях по майчинство, а после останах без работа. Търсех, но не ме искат. Детето било малко и ще ползвам често болнични. Мъжът ми също остана без работа - съкратиха го. Не се записахме в бюрото за да не точим държавата. Очаквахме скоро да започнем да работим. Имахме уговорка, но нещата се скапаха и така останахме само със 70лв. месечен доход от детските надбавки и ако мъжът ми успее да изкара някой лев. С множество неплатени кредити и сметки. Този месец децата на два пъти се разболяха и парите хвръкнаха за лекарства. В общи линии ударихме дъното. Днес срам не срам отидох в социалните за да питам каква помощ ми се полага при това положение. Предстои ми да си подготвя документите. Никога не съм предполагала, че ще стигна до тук и въпреки сълзите в очите докато пиша всичко това аз все още вярвам, че това е временно и нещата ще се оправят. Дължим го на децата си. Съжалявам за написаното...имах нужда само да споделя.

На въпроса дали е срамно - пак казвам не е срамно, ако го правиш за да можеш да се оттласнеш от дъното вместо да се вкопаваш. Мамите тук са помагали много и на теб ще помогнат, ако си коректна с тях. Желая ти успех. Дано нещата при вас се наредят и да се радвате необременени от битови ядове на едно здраво и пухкаво бебенце.

Последна редакция: ср, 30 ное 2011, 23:35 от KENGA

# 30
  • Мнения: 884
срамно ли да потърсиш помощ,,, - не е срамно, щом въпросът опира до това да си отгледаш и възпиташ децата. Някога и аз помагах. Имах възможност, но в последно време така ме завъртя, че ... Господ да ни е на помощ. И аз се срамувах да поискам помощ. До август бях по майчинство, а после останах без работа. Търсех, но не ме искат. Детето било малко и ще ползвам често болнични. Мъжът ми също остана без работа - съкратиха го. Не се записахме в бюрото за да не точим държавата. Очаквахме скоро да започнем да работим. Имахме уговорка, но нещата се скапаха и така останахме само със 70лв. месечен доход от детските надбавки и ако мъжът ми успее да изкара някой лев. С множество неплатени кредити и сметки. Този месец децата на два пъти се разболяха и парите хвръкнаха за лекарства. В общи линии ударихме дъното. Днес срам не срам отидох в социалните за да питам каква помощ ми се полага при това положение. Предстои ми да си подготвя документите. Никога не съм предполагала, че ще стигна до тук и въпреки сълзите в очите докато пиша всичко това аз все още вярвам, че това е временно и нещата ще се оправят. Дължим го на децата си. Съжалявам за написаното...имах нужда само да споделя.

На въпроса дали е срамно - пак казвам не е срамно, ако го правиш за да можеш да се оттласнеш от дъното вместо да се вкопаваш. Мамите тук са помагали много и на теб ще помогнат, ако си коректна с тях. Желая ти успех. Дано нещата при вас се наредят и да се радвате необременени от битови ядове на едно здраво и пухкаво бебенце.

  bouquet
Пожелавам ти, Кенга, да се справиш бързо с положението, в което сте изпаднали!
Бог да те срещне с добри хора, които да ти помогнат да започнеш работа и всичко вече да е наред!
И дано не те среща с онези, които казват, че е срамно да търсиш помощ...
...
...
...
Авторката на настоящата тема дали се е справила или се е отказала да пише тук???  newsm78
Дано да е добре!  Praynig

# 31
  • Мнения: 2 584
  bouquet
Пожелавам ти, Кенга, да се справиш бързо с положението, в което сте изпаднали!
Бог да те срещне с добри хора, които да ти помогнат да започнеш работа и всичко вече да е наред!
И дано не те среща с онези, които казват, че е срамно да търсиш помощ...
...
...
...
Авторката на настоящата тема дали се е справила или се е отказала да пише тук???  newsm78
Дано да е добре!  Praynig


Дани (KENGA) разбирай да не срещаш с мен и Dencho  Joy нищо че си те познаваме  отдавна
вярвам че нещата ще се оправят, нали знаеш че декември и януари са малко мъртви месеци, иначе съм фен на красотите ти Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 2 471
срамно ли да потърсиш помощ,,, - не е срамно, щом въпросът опира до това да си отгледаш и възпиташ децата. Някога и аз помагах. Имах възможност, но в последно време така ме завъртя, че ... Господ да ни е на помощ. И аз се срамувах да поискам помощ. До август бях по майчинство, а после останах без работа. Търсех, но не ме искат. Детето било малко и ще ползвам често болнични. Мъжът ми също остана без работа - съкратиха го. Не се записахме в бюрото за да не точим държавата. Очаквахме скоро да започнем да работим. Имахме уговорка, но нещата се скапаха и така останахме само със 70лв. месечен доход от детските надбавки и ако мъжът ми успее да изкара някой лев. С множество неплатени кредити и сметки. Този месец децата на два пъти се разболяха и парите хвръкнаха за лекарства. В общи линии ударихме дъното. Днес срам не срам отидох в социалните за да питам каква помощ ми се полага при това положение. Предстои ми да си подготвя документите. Никога не съм предполагала, че ще стигна до тук и въпреки сълзите в очите докато пиша всичко това аз все още вярвам, че това е временно и нещата ще се оправят. Дължим го на децата си. Съжалявам за написаното...имах нужда само да споделя.

На въпроса дали е срамно - пак казвам не е срамно, ако го правиш за да можеш да се оттласнеш от дъното вместо да се вкопаваш. Мамите тук са помагали много и на теб ще помогнат, ако си коректна с тях. Желая ти успех. Дано нещата при вас се наредят и да се радвате необременени от битови ядове на едно здраво и пухкаво бебенце.

Дани,

Добра среща, макар и не по добър повод. Стискам палци, Коледа да направи чудо и за теб, както ти твориш чудеса години на ред за хора в нужда.

Поздрави от Dencho

П.П. Извинявам се за спама 

# 33
  • Мнения: 285
Dencho, ЛАРА КРОФТ (rut), Геррри , благодаря ви за подкрепата и окуражителните думи. Освен от кинти всички имаме нужда от подкрепа, защото именно тя ни дава сили да вървим напред борейки се с несгодите по пътя си.  bouquet

Не съм искала да насоча интереса ви към мен с публикацията си. Исках само да кажа на авторката, че не е срамно да помолиш да ти податат ръка за да се измъкнеш от дупката, ако след това си решил да я заровиш и да минеш през нея отъпквайки я. Всички имаме своите падове и възходи. Хора сме за да си помагаме, а не да се използваме взаимно, макар и бацила на консуматорството да е заразило, надявам се лечимо, обществото ни.

Аз в чудеса отдавна не вярвам, може би и заради това не ми се случват. Моля се само за малко повече късмет, защото и той все ме подминава мислейки си, че нямам нужда от него. Но ще продължа да си търся работа Wink

Радвам се, че харесвате нещата ми. Често в тях намирам утеха докато ги правя, макар и скоро нищо да не съм правила.

Надявам се авторката на темата скоро да се включи с добри новини.

uplashena777, напиши ми адреса си на ЛС. Ако имам възможност (финансова) ще ти изпратя някои неща за бебето. Много раздадох, но съм си запазила някои неща (от сантимент) като дрешки, завивки и играчки. Имам и познати мами с бебета. От тях също мога да поискам. Изобщо мога да разпитам тук-там.

Какво ще е бебето? Знаеш ли?

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:50 от Boten Mary

# 34
  • Мнения: 65
Ако авторката, която търси помощ е без документи дори и да си напише имената как могат да и се изпратят пари? Нали при това положение не може да ги изтегли, понеже  няма как да докаже, че тя е бенефициента.
Макар, че аз също не се навивам на схеми с изпращане на пари - бих могла да помогна с дрешки за голямото дете.
Иначе не мисля, че е срамно да се потърси помощ и подкрепа, но толкова сме "налъгани" вече всички, че на никой не му се хваща вяра и гледа да помага с каквото друго може, но не и с пари.
До скоро на всички, желая ви успех!

# 35
  • Мнения: 884
Ако авторката, която търси помощ е без документи дори и да си напише имената как могат да и се изпратят пари? Нали при това положение не може да ги изтегли, понеже  няма как да докаже, че тя е бенефициента.
Макар, че аз също не се навивам на схеми с изпращане на пари - бих могла да помогна с дрешки за голямото дете.
Иначе не мисля, че е срамно да се потърси помощ и подкрепа, но толкова сме "налъгани" вече всички, че на никой не му се хваща вяра и гледа да помага с каквото друго може, но не и с пари.
До скоро на всички, желая ви успех!

Точно така, ако няма документи, как ще си получи помощта?
Една мама беше предложила да помогне за личната карта. Какво ли е станало по тази линия?
...
Моля, uplashena777

Напиши някакви координати на ЛС или тук!
Ако сте на някакво удобно място, мога да уредя да ти докараме разни неща - разчиствам огромен апартамент с много неща. Доста раздадох, доста останаха за мен, предостатъчно има и за даване, но трябва да се свържем по някакъв начин, нали?
...
Пожелавам на авторката и на мамите, които се затрогнаха от съдбата й,
ЛЮБОВ, ХУБАВИ ПРЕЖИВЯВАНИЯ И ДОБРИ МИСЛИ! Simple Smile

  bouquet  bouquet  bouquet

# 36
  • Мнения: 817
uplashena777, Пиши какво стана с личните ти документи. Успя ли да дойдеш до София да си оправиш нещата?

Ако искаш да ти помогна с нещо ми изпрати адреса и имената си на лични.

# 37
  • Мнения: 488
uplashena777, доста хора се включиха в темата, кажи ако все още имаш нужда от помощ, ако пък си се оправила по някакъв начин пак пиши за да се знае от всички.

# 38
  • Мнения: 53
На 22 ноември изпратих на авторката.

До днес, нямам от нея вест. За съжаление в следващите три месеца ще съм далеч от България и ще ми е трудно да изпълня обещаното. Надявам се да е намерила решение на проблемите.

Весела Коледа на всички!

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:51 от Boten Mary

# 39
  • Мнения: 54
Здравейте на всички.Сега намерих начин да посетя форума и да информирам за моят "напредък",или по точно застой.След като отидох в посолство ме уведомиха,че поради закъснение повече от 3 месеца всички документи се анулираха и се наложи наново да плащам такса наново да се снимам и наново да подавам документи.Това пътуване още повече разклати крехкото ни финансово положение.С 2 думи останахме без стотинка.Пазарувахме на версия,да е жива и здрава магазинерката,но и тя вече не ни дава.Като взехме заплата поне за щастие успяхме да покрием най-належащите разходи като наема и тока и да платим версията.Сега мина един месец от подаването на документите и трябва да се обадя в Посолството и ако ми е готов нов паспорт трябва да ида да го взема само,че не знам как ще стане това тъй като нямам пари за пътни.Затънахме още повече.Сега ще ни спрат и телефона.Не съм се надявала много на финансова подкрепа,защото знам ,че живота е много труден напоследък.Който искаше да ми помогне можеше да се обади по телефона "Телефона сега е в дъщеря ми,тя е на работа.Утре ще тръгнем с нея в 5 сутринта,ако всичко е наред.0892965080.Желая ви късмет и щастие." Дори една мама ми се обади вчера което много ми стопли душата.Наистина хората са прави дори ако някой изпрати пари с пощенски запис дали е възможно да ги получа без документ за самоличност.И без адресна регистрация.Иначе бебето е добре до колкото го усещам тъй като не съм била на преглед.Много силно рита pregnant .Ходя на работа с надежда ,че ще издържа още малко както психически така и физически.Благодаря на всички които следят темата и предложиха поне някаква помощ.Пожелавам Ви весели празници и още се надявам,че на Коледа стават чудеса.  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 53
Здравейте на всички.Сега намерих начин да посетя форума и да информирам за моят "напредък",или по точно застой.След като отидох в посолство ме уведомиха,че поради закъснение повече от 3 месеца всички документи се анулираха и се наложи наново да плащам такса наново да се снимам и наново да подавам документи.Това пътуване още повече разклати крехкото ни финансово положение.С 2 думи останахме без стотинка.Пазарувахме на версия,да е жива и здрава магазинерката,но и тя вече не ни дава.Като взехме заплата поне за щастие успяхме да покрием най-належащите разходи като наема и тока и да платим версията.Сега мина един месец от подаването на документите и трябва да се обадя в Посолството и ако ми е готов нов паспорт трябва да ида да го взема само,че не знам как ще стане това тъй като нямам пари за пътни.Затънахме още повече.Сега ще ни спрат и телефона.Не съм се надявала много на финансова подкрепа,защото знам ,че живота е много труден напоследък.Който искаше да ми помогне можеше да се обади по телефона "Телефона сега е в дъщеря ми,тя е на работа.Утре ще тръгнем с нея в 5 сутринта,ако всичко е наред.0892965080.Желая ви късмет и щастие." Дори една мама ми се обади вчера което много ми стопли душата.Наистина хората са прави дори ако някой изпрати пари с пощенски запис дали е възможно да ги получа без документ за самоличност.И без адресна регистрация.Иначе бебето е добре до колкото го усещам тъй като не съм била на преглед.Много силно рита pregnant .Ходя на работа с надежда ,че ще издържа още малко както психически така и физически.Благодаря на всички които следят темата и предложиха поне някаква помощ.Пожелавам Ви весели празници и още се надявам,че на Коледа стават чудеса.  Rolling Eyes

В чужбина съм. Единствения възможен начин да изпратя обещаната сума от 100 лв е чрез електронно банкиране, за което ми трябва сметка в българска банка.

Хайде момичета, мислете как. Може някоя мама, която има сметка да живее близо .





# 41
  • Мнения: 488
mozza, първо си провери какви ще са ти таксите, защото мисля, ча за да изпратиш обещаните 100 лв. таксите ще са ти от порядъка на 50 лв.

# 42
  • Мнения: 53
mozza, първо си провери какви ще са ти таксите, защото мисля, ча за да изпратиш обещаните 100 лв. таксите ще са ти от порядъка на 50 лв.

С електронен подпис съм и банкирам през българската си банка. Таксата е нормална. Само ми трябва сметка в българска банка.

# 43
  • Мнения: 817
Момичета, нали снимките вече се правят в полицията и са безплатни?!? Защо автократа е посочила правенето на снимки като разход не зная.
Освен това аз доста често проверявах дали влиза във форума, защото чаках да ми даде адреса си, за да й изпратя някои неща и мога да ви каза, че много често е била активна. Учудих се като видях, че е писала, че чак сега е намерила начин да посети форума.
Вече и в мен буди някакви съмнения целия този разказ и все пак ми се иска да вярвам, че хората не лъжат за такива неща.
uplashena777, следващия път като посетиш форума ми напиши адреса си, защото нямам възможност да звъня на мобилни телефони.
Дано всичко да е наред с бебето ти.

-----------------------------------------------


Авторката на темата е писала, че днес ще бъде в София, за да си оправя документите, а в 11.33 ч. е посетила форума. Как става така? http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=344922

Последна редакция: пн, 12 дек 2011, 11:53 от Snow girl

# 44
  • София
  • Мнения: 1 508
Момичета, нали снимките вече се правят в полицията и са безплатни?!? Защо автократа е посочила правенето на снимки като разход не зная.


Защото става дума за руски задграничен паспорт, трябват им готови паспортни снимки, не ги правят на място. Още повече, доколкото си спомням, искат една доста солидна сума от порядъка на 50-60 долара, може и повече.

# 45
  • Мнения: 817
Момичета, нали снимките вече се правят в полицията и са безплатни?!? Защо автократа е посочила правенето на снимки като разход не зная.


Защото става дума за руски задграничен паспорт, трябват им готови паспортни снимки, не ги правят на място. Още повече, доколкото си спомням, искат една доста солидна сума от порядъка на 50-60 долара, може и повече.

ОК, Благодаря за пояснението!  Wink

# 46
  • Мнения: 38
Хм, е нали, както е написала авторката - "Сега намерих начин да посетя форума", ако е влизала и преди, не ми харесва нещо това...
Сега погледнах, че и днес е била онлайн...
Както и да е.
Без лични документи не може да се получава пощенски запис, съмнявам се, по същата причина, с документите, авторката да има и банкова сметка.

Много тайно и потайно е всичко тук, лично аз исках да дам помощ, но вече сериозно се разколебах.

# 47
  • Мнения: 804
Авторката си влизаше съвсем редовно във форума  Peace

# 48
  • Мнения: 38
Много мразя, когато се злоупотребява с добрината на хората.

# 49
  • Мнения: 54
Без да искам съм избрала подходящо название за моята тема"Срамно ли да потърсиш помощ".Сега си давам сметка,че да:МНОГО Е СРАМНО.Срамувам се,но не от себе си.Срам ме е за вас-хора.Сега се прибрах от работа,влезнах в сайта и,,,,,много ме заболя.Срам ми е от вашето недоверие,дребнавост и злоба.Ако това е цената на моята доверчивост,да споделя болката си пред напълно непознати хора,значи за пореден път съм съм се уверила-НИКОЙ няма да ти помогне.Та нали моите "познати","приятели","роднини" ме подминаха като пътен знак.Та какво да очаквам от непознати.Не се сърдя на никой.Само на себе си.Ако застанех пред някоя църква за да прося милостиня,може би ХОРА щяха да са по милостиви,без да ме подлагат на този кръстосан разпит.Благодарна съм на всички мили думи,кои-то не са малко.Благодаря и на живота,който ми показа обратната страна на БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ.Трудно ми да опиша с думи,каква болка изпитах,но все пак,ще отговоря на вашите въпроси.
Авторката си влизаше съвсем редовно във форума  Peace
Да-следих развитие на нещата от мобилният си телефон.Но не можах да пиша,не знам как.Сега телефона ми е спрян.Дъщеря ми взе пари назаем,и плати интернета.
Хм, е нали, както е написала авторката - "Сега намерих начин да посетя форума", ако е влизала и преди, не ми харесва нещо това...
Сега погледнах, че и днес е била онлайн...
Както и да е.
Без лични документи не може да се получава пощенски запис, съмнявам се, по същата причина, с документите, авторката да има и банкова сметка.

Много тайно и потайно е всичко тук, лично аз исках да дам помощ, но вече сериозно се разколебах.
Имам банкова сметка в Unikredit Bulbank на която ми превеждаха детски надбавки.Които ми спряха заради изтекъл срок на лична карта.
Момичета, нали снимките вече се правят в полицията и са безплатни?!? Защо автократа е посочила правенето на снимки като разход не зная.


Защото става дума за руски задграничен паспорт, трябват им готови паспортни снимки, не ги правят на място. Още повече, доколкото си спомням, искат една доста солидна сума от порядъка на 50-60 долара, може и повече.

ОК, Благодаря за пояснението!  Wink
Снимките струват само 9,50лева.Таксата за паспорт-50лева,проверете,ако искате.Билет-в двете посоки-30лева,градския по София-2лева.Прибрах ме се гладни,уморени.Без стотинка.
Момичета, нали снимките вече се правят в полицията и са безплатни?!? Защо автократа е посочила правенето на снимки като разход не зная.
Освен това аз доста често проверявах дали влиза във форума, защото чаках да ми даде адреса си, за да й изпратя някои неща и мога да ви каза, че много често е била активна. Учудих се като видях, че е писала, че чак сега е намерила начин да посети форума.
Вече и в мен буди някакви съмнения целия този разказ и все пак ми се иска да вярвам, че хората не лъжат за такива неща.
uplashena777, следващия път като посетиш форума ми напиши адреса си, защото нямам възможност да звъня на мобилни телефони.
Дано всичко да е наред с бебето ти.

-----------------------------------------------


Авторката на темата е писала, че днес ще бъде в София, за да си оправя документите, а в 11.33 ч. е посетила форума. Как става така? http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=344922
Не съм казала,че ще ходя на София.И да искам-нямам пари.Поставих цитат от предишните си публикации,но май неграмотно и заблудих някой.Просто напомних за телефонният номер.Но както и де.Който не ми вярва-така да е.Седнете с вашите деца и любими хора в спокойствие и мир и не се страхувайте,че някой непознат ще ви натовари с проблемите си.Радвайте се на малките неща в живота.Аз ще се радвам на това,кое-то имам.Покрив над главата,усмивки и обичта на дъщерята ми,коя-то ми вярва и ме прощава всички мои грешки,за това,кое-то Господ дал и най вече за здраве и сили да вървя напред.Може би само в Него ми НАДЕЖДАТА.Весели празници.Мир и спокойствие пожелавам на всички вас.Дано никой да не злоупотреби с добрината ви,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

# 50
  • Мнения: 804
На 22 ноември изпратих на авторката, в отговор на нейно съобщение на лични следното:

Цитат
Изпрати ми име, адрес за да ти пратя парите за личната карта със пощенски запис. Вижда ми се по неангажиращо. Моля да бъде твоето име. Ще ти изпратя 100 лв. Мисля, че глобата е 20 лв. независимо колко си закъсняла. Пиши ми за кои месеци нямаш здравни осигуровки. Чакам едни пари. Може да успея да ти помогна. Освен това потърси социалните. Искай си помощи, съдействие и хич да не ти пука кой как се държи с теб. Имаш право. Ако попиташ на какво имаш право като социална помощ, момичетата ще те ориентират.

До днес, нямам от нея вест. За съжаление в следващите три месеца ще съм далеч от България и ще ми е трудно да изпълня обещаното. Надявам се да е намерила решение на проблемите.

Весела Коледа на всички!
Извинявай много,ама тази жена едва ли не ти се молеше да ти помогне  ooooh!

# 51
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Следя темата от самото начало.
Още в началото писах на uplashena777 че мога да и помогна с дрешки за бебето.Категорично отказ не получих, но от отговора и ми стана ясно,че може да мине без тях,парите бяха по належащи.
Подразних се от предният и пост".Който искаше да ми помогне можеше да се обади по телефона" Лично на мен ми прозвуча,като че ли ни се карате.....
Какво се очакваше от всички?????Да не разпитват,а просто да започнат да събират пари и да ви ги дадът така ли?Без въпроси,от къде сте,без нищо да знаят........

Много хора са получили помощ от тук,но са били откровенни със всичко.Щом човек е стигнал дъното и търси помощ е редно да излезе с името си,без да се срамува.Едва ли не, тук се налучкваше след всеки пост,кой,кога,къде и т.н.

Всички ние имаме семейства и за всички живота е труден.Заделянето и на 2 лв. за някой си е много, но въпреки това са го правели и са заделяли помагайки на нуждаещи се.

Срамувате се за нас........защо?Защото никой не ви изпрати пари ли?
Срамувате се от нашето недоверие,вие със какво спечелихте нашето доверие,че да се срамувате?

# 52
  • Мнения: 3 715
Много типично поведение има авторката. Типично за определени хора, но да не навлизам в подробности, че ще стане разправия. И понеже съм си патила от точно такива хора като нея и то нееднократно, още в началото реших да не се включвам.

# 53
  • Мнения: 817
Аз все още имам приготвени нещица за тази жена (дори и името не й знаем), но тя упорито не ми изпраща адреса си. Няма как да изпратя каквото и да било без да имам адрес. Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 38
Вие от самото начало искахте пари, не искахте нито дрешки, нито креватче, нито нищо, защото това Ви беше предложено многократно, но Вие така и не отговорихте на тези предложения, а продължите да ни изброявате кое колко струва и кое как и с какво сте платили.

Освен това, никой не Ви е длъжен да Ви вади от кашата, която сама сте си забъркали. Голяма жена сте, в крайна сметка, имате глава на раменете си.

И какво Ви е срам от нас? Толкова много майки се отзоваха, а искаха да Ви помогнат с дрехи и неща за бебето, доколкото разбирам, не сте им отоговоили.
Какво да ни е срам? Да ни е срам от това, че не се залетяхме с парите ли? Ами не, не ме е срам, лично мен от това.
То бива наглост, бива....  ooooh!

Последна редакция: ср, 14 дек 2011, 11:00 от ariadna84

# 55
  • Мнения: 53
Авторката ми е изпратила номер на банкова сметка. Само номер.

При превода попълвам:
- номер на сметка
- BIC код
- име на получател
- превод за: в случая е е "захранване"
- отбелязвам дали е заплата - в случая е е "не"

Не мога да попълня платежно нареждане без име на получател. Кода на банката ще го отгатна от номера на сметката. При непопълнено коректно платежно нареждане системата няма да го приеме.

В един друг форум прочетох следното:
Всяко безизходно положение си има вход.

Какво толкова се е случило - имаш нужда от помощ, а вървиш с рога напред.

След няколко дни банките прекратяват преводи. В края на всяка календарна година е така. Аз имам работни ангажименти, свързани с пътуване. Не винаги ще мога да ползвам нет извън служебните задължения.

# 56
  • Мнения: 38
mozzа, авторката по-горе е написала, че е имала банкова сметка, ама била закрита....

# 57
  • Мнения: 53
mozzа, авторката по-горе е написала, че е имала банкова сметка, ама била закрита....



Възможно е тази, която ми е изпратила на лични да не е нейна.
Ако е номер на закрита, преводът ще се върне като платя такси за това.
Объркана работа. Вероятно жената има нужда от помощ, но има и някакъв личностен проблем с разни страхове.
А е възможно зад тази молба да стои мустакат жепеец например. Знам ли?

# 58
  • Мнения: 20
Има хора които искат да ти помогнат но на теб ти трябва повече морална подкрепа!!!Не се отчаивай имаш неща на които други хора не могат да се радват,затова гледай смело напред и не се предавай.Децата разчитат на теб и на мъжът ти!!!Да сте живи и здрави стискам палци всичко да се нареди ок при теб :*

# 59
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте,

писах на авторката на темата веднага след като прочетох апела и. Предложих и дрешки за нородено. Тъй като аз самата съм вземала дрешки от тук, в трудно положение съм и знам какво е.
Тя не пожела да ми даде адрес на които да ги изпратя. С пари не мога да помогна по никакъв начин, но дрешките които вече са малки на моето дете мога да дам.
Много лошо е ако е измама, така не бива да се правят злоупотреби с добрината на хората!!!

# 60
  • Мнения: 54
Здравейте . Аз съм дъщерята. Майка ми не можа да отговори на всички писма защото не желаеше да си дава пичните си данни,но това не означава,че желае само пари.Нуждаем се от дрешки защото нямаме никакви,а относно креватчето което предложихте просто няма как да го вземем дори и да искаме.Защо сте толкова критични?Да не и вярвате,но дори не и давате шанс да обясни зачепкате се за всяка нейна дума.Дадохме ви номер на който да се обадите,но вие не се обадихте разбира се трудни времена са не всеки има възможност да се обади,но ви дадохме и скайп поне това можехте да направите щяхме да ви разкажем всичко което пожелаете,но вие не си направихте труда.Преди бях чела,че някой беше казал да продадем компютъра.Този компютър е мой и тя няма да го продаде без мое разрешение.Отидохме в заложна къща и казаха,че ще дадат за него 50 лева.Заслужава ли си???Не е била на лекар,защото няма осигуровки,а един преглед е 20 лева.Плащаме квартира която е 170 лева и просто не ни остават пари за нищо.Лишена съм от толкова неща,но не съм някоя лигла и да застана пред магазина и да казвам "искам това искам онова".Истинският ми баща също не ни помага.Не ми плаща издръжки не ми дава и пари.Помня,че последния път когато получих пари от него беше преди 3 месеца на стойност от 20 лева.Тя искаше да да го осъди за издръжки,но аз не и дадох,защото ме е жал за него все пак никъде не работи,но вече си давам сметка,че няма жал.Трябваше да го осъдим,но вече мисля ,че е късно.Както и да е. Все пак пак ви давам моя скайп в случай,че желаете да разговаряме.
Мир и Любов  newsm51

Забравих да дам скайпа  Joy gotino_sladur4e_95   Rolling Eyes пишете ако желаете  baby_neutral

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 13:59 от Boten Mary

# 61
  • Мнения: 285
Нямам време да чета назад. Не мога да се обадя по тел. Моят е без изходящи разговори. Нямам време и за скайпа. Малкото е болно вече трета седмица. Този път - шарка.
Моля, авторката да ми даде адреса си за да мога в случай на възможност да й изпратя няколко неща.

Не е тук мястото, но искам да благодаря на някои от момичетата. Няма да ги назовавам поименно. В случай на възможност ще го направя лично  bouquet

# 62
  • Мнения: 38
Здравейте . Аз съм дъщерята. Майка ми не можа да отговори на всички писма защото не желаеше да си дава пичните си данни,но това не означава,че желае само пари.Нуждаем се от дрешки защото нямаме никакви,а относно креватчето което предложихте просто няма как да го вземем дори и да искаме.Защо сте толкова критични?Да не и вярвате,но дори не и давате шанс да обясни зачепкате се за всяка нейна дума.Дадохме ви номер на който да се обадите,но вие не се обадихте разбира се трудни времена са не всеки има възможност да се обади,но ви дадохме и скайп поне това можехте да направите щяхме да ви разкажем всичко което пожелаете,но вие не си направихте труда.Преди бях чела,че някой беше казал да продадем компютъра.Този компютър е мой и тя няма да го продаде без мое разрешение.Отидохме в заложна къща и казаха,че ще дадат за него 50 лева.Заслужава ли си???Не е била на лекар,защото няма осигуровки,а един преглед е 20 лева.Плащаме квартира която е 170 лева и просто не ни остават пари за нищо.Лишена съм от толкова неща,но не съм някоя лигла и да застана пред магазина и да казвам "искам това искам онова".Истинският ми баща също не ни помага.Не ми плаща издръжки не ми дава и пари.Помня,че последния път когато получих пари от него беше преди 3 месеца на стойност от 20 лева.Тя искаше да да го осъди за издръжки,но аз не и дадох,защото ме е жал за него все пак никъде не работи,но вече си давам сметка,че няма жал.Трябваше да го осъдим,но вече мисля ,че е късно.Както и да е. Все пак пак ви давам моя скайп в случай,че желаете да разговаряме.
Мир и Любов  newsm51


А ти на каква възраст си? Някакъв размер за дрехи и обувки?

# 63
  • Мнения: 427
  Ситуациите в които съм изпадала / а може би не само аз / ме карат да се съмнявам в казаното от
  вас.
  От това което съм чела в подфорума , знам , че момичетата преди да предложат помощта си правят проверка на място . Вие дадохте ли адреса си на някоя от тях на ЛС.  Thinking
 Какво означава това , че майка ви не желае да дава личните си данни  ShockedНали моли за помощ ? Как и по какъв начин да я получи , ако такава информация не давате дори на лични  newsm78 Касаеше се дори и за парична подкрепа . Имаше потребителка ,която беше готова да помогне с такава . Но как и на кого да я изпрати .
Лесно ви е да се сърдите и да упреквате тук момичетата , но ако трябваше вие да заделяте от семейния бюджет , сигурно и вие щяхте да сте толкова подозрителни .
Имате пари да плащате интернет, но нямате да заделите за оформяне на документи . Вашата майка даде някакъв отчет къде какво е похарчира за паспорт. Вярно е че документите не са ефтини , но смятам че лишавайки се от интернет за 2-3-4 месеца , щеше да събере част от сумата .
Вече не вярвам много във вашата история . Имам чувството че авторката на темата , пише и от името на дъщеря си .
Съжалявам ако прозвучи грубо и несправедливо ,но призовавам всички желаещи да помогнат , да се въздържат . Поне докато някоя мама не провери на място , как стоят нещата в действителност с авторката .
И ако съм сгрешила в преценката си , съм готова да се извиня публично  Peace

# 64
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
До "уплашена и дъщеря й" - този филмч вече сме го гледали, многократно. Първите няколко пъти се впрягахме на сълзливите истории, доста от момичетата тук по цели нощи не спяха, защото в ума им се рисуваха тъжни и страшни картини на гладуващи и голи деца. Но с времето разбрахме, че с това се злоупотребява.... И знаеш ли, уплашена, колко боли?? Не, едва ли знаеш. Едва ли си се замислила за хората, които упрекваш и караш да се срамуват.... Тези хора не една и две вечери са заспивали и с твоята история и с мисъл, как  да отделят от малкото, което имат, как да лишат децата си, за да има за теб....
Не вярвам на нито една твоя дума от историята. И не ми се иска да тръгна да го доказвам. И от това се уморихме тук- да бъдем лъгани, използвани, да се правим на дедективи.... И що? За да се появи някоя като теб и да ми каже да се срамувам. Еми има други неща,които са срамни.....Това, че не пръскам с пари като летен дъжд от където мина не ме кара да се срамувам.

Няколко съвета за следващия филм:
 -като влизаш в сайта, невлизай с ника си, можеш да четеш, без да те хващаш, че си онлайн и четеш.
- това,че пише и дъщеря ти го махни. Толкова е елементарно и се хваща лесно. Пишете еднакво, допускате еднакви стилистични и граматически грешки.
- личния ти компютър с нет е екстра и лукс, ако си в такова положение. Че на дъщеря ти е нужно в училище и това го знаем. Има деца, които са наистина бедни, ами да ти кажа  - нямат компютър, нет още по-малко, но ползват нет в училище, по зали, за да си пишат домашните. Примери мога да ти дам колкото искаш.

Няма да навлизам в догадки на какъв хал си, но ако имаш нужда от помощ, не това е начина.

# 65
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Здравейте . Аз съм дъщерята. Майка ми не можа да отговори на всички писма защото не желаеше да си дава пичните си данни,но това не означава,че желае само пари.Нуждаем се от дрешки защото нямаме никакви,а относно креватчето което предложихте просто няма как да го вземем дори и да искаме.Защо сте толкова критични?Да не и вярвате,но дори не и давате шанс да обясни зачепкате се за всяка нейна дума.Дадохме ви номер на който да се обадите,но вие не се обадихте разбира се трудни времена са не всеки има възможност да се обади,но ви дадохме и скайп поне това можехте да направите щяхме да ви разкажем всичко което пожелаете,но вие не си направихте труда.Преди бях чела,че някой беше казал да продадем компютъра.Този компютър е мой и тя няма да го продаде без мое разрешение.Отидохме в заложна къща и казаха,че ще дадат за него 50 лева.Заслужава ли си???Не е била на лекар,защото няма осигуровки,а един преглед е 20 лева.Плащаме квартира която е 170 лева и просто не ни остават пари за нищо.Лишена съм от толкова неща,но не съм някоя лигла и да застана пред магазина и да казвам "искам това искам онова".Истинският ми баща също не ни помага.Не ми плаща издръжки не ми дава и пари.Помня,че последния път когато получих пари от него беше преди 3 месеца на стойност от 20 лева.Тя искаше да да го осъди за издръжки,но аз не и дадох,защото ме е жал за него все пак никъде не работи,но вече си давам сметка,че няма жал.Трябваше да го осъдим,но вече мисля ,че е късно.Както и да е. Все пак пак ви давам моя скайп в случай,че желаете да разговаряме.
Мир и Любов  newsm51

1.Не желае да си дава личните данни,но пък желае някой да и изпрати пари......
2.Освен мен още няколко майки ви предложиха да ви изпратят дрешки за бебето,как очаквате някой да ви изпрати нещо,когато не желаете да си давате адреса?Аз лично не разполагам с кристална топча,че да знам къде точно живеете(градът го знам,ако все пак не сте ме излъгали,като ви питах от къде сте)
3.Защо сме критични и защо не вярваме......защото много от нас са били лъгани с подобни сълзливи истории затова.А що се отнася до това,че не сме дали шанс да ни се обясни........шансове имаше много да ни обясни,но едва ли не хората,които се интересуваха вадеха буквално с ченгел думите/буквите от устата/ръцете ви.не знам защо си мислите,че хората тук които пишат са свободни и трябва да са нон-стоп пред компа за да разпитват и задават хиляди въпроси а вие с по една дума да отговаряте.
4.Що се отнася до телефона.......да ви е минавало през ум,че  хората си имат определен лимит на телефоните и нямат възможност да звънкат тук и там?А и почти всички от нас имат семейства и ангажименти и нямат време да киснат пред скайп и да разпитват една по една......


Някъде из по горните ви постове прочетох,че сте взели пари назаем, да си платите интернета.....ами извинявайте много но след като можете да вземете заем за интернет и по късно да върнете,така можете да вземете заем с който да си оправите документите.
Не разбирам мисленето ви,честно.

# 66
  • Мнения: 1 404
Тези вафли вече сме ги яли, както се казва....

Наистина е обидно поведението ви, спрямо хората, които искаха да ви помогнат.
Не сте могли да вземете креватчето, едно "благодаря" да бяхте казали на майката, която ви го предложи.

# 67
  • Мнения: 884
... Много ми е интересно, от къде е авторката на темата всъщност?
На мен ми писа, че е от Сандански.
Възможно.
Моля ако някоя друга мама е получила ЛС с местоживеенето на авторката на темата, да сподели, ако има разминаване, това ще е достатъчно, за да престанем да я мислим тази история вече.
...
Между другото, ако някой знае за мама, която наистина има нужда от креватче, нека пише. И аз се уморих да преценявам кой наистина се нуждае и кой не.
  bouquet

.............................................................................................

Писаха ми две мами, които също са ЛС с местоживеене - Сандански. Едната има и улица и номер, и име.

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 11:59 от Геррри

# 68
  • Мнения: 54
Точно затова не искахме да дадем адреса,защото доведения ми баща не знае за форума,а най-малко искаме да научат роднините му.Но както и да е за вас е по-важно да се докажете пред всички колко сте добри дори за сметка на това да ни унижите пред всички...Ако искате помагайте ако искате не,но не давайте адреса публично.  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 804
Как да ви се помогне,като хората нямат адрес и име на получател????????????????
Под някой камък в някоя горичка ли да ви оставят парите ?  ooooh!

# 70
  • Мнения: 884
Точно затова не искахме да дадем адреса,защото доведения ми баща не знае за форума,а най-малко искаме да научат роднините му.Но както и да е за вас е по-важно да се докажете пред всички колко сте добри дори за сметка на това да ни унижите пред всички...Ако искате помагайте ако искате не,но не давайте адреса публично.  Rolling Eyes

Както може да се види, от моя пост, не съм дала публично адреса, не казвам дали го имам!
Написах това за адреса, като един вид доказателство във ваша полза!
...
Малко повече благост никога не е излишна...
Всички хора имат моменти, когато са добри, и моменти, когато са лоши.
Но в тази тема никой не цели да ви унижи, повярвайте!
...
...
"....Но както и да е за вас е по-важно да се докажете пред всички колко сте добри дори за сметка на това да ни унижите пред всички...Ако искате помагайте ако искате не..." - момиче, от тези думи излиза, че хората в темата са лоши... Хубаво ще е да се успокоиш и да повярваш, че не всички хора са еднакви и че по света има добронамерени и състрадателни хора, които не приличат на някои, които може би познаваш от реалния си живот. Бъди с чисто сърце и то ще те пази! Simple Smile
...
...
А защо роднините не трябва да научават за форума? Според мен ще е добре да са наясно, че имате нужда от подкрепа, и да ви помогнат както могат. Все пак ако се съберат няколко души, все ще измислят начин да ви дадат едно рамо. Не е срамно...
...
Дано нещата се оправят при вас! Радвам се, че сте набавили легълце за бебето!
Всички вещи се намират, по един или друг начин,
но важното е да се запази любовта между хората в семейството!
Пожелавам ви точнотова - много любов и радост за празниците и за след тях! Simple Smile

# 71
  • Мнения: 54
Доведения ми баща е прекалено горд и си мисли все още,че може да се справи сам,а родителите му  знаят в какво положение сме,но те не могат да помогнат защото и те са материално затруднени.Пък майка ми няма родители защото и двамата са починали,а тя дори не е познавала майка си...Хората в нашия край са малко по-особени и повече живеят за чуждо мнение и винаги си страхуват кой какво ще каже...Извинявайте,че реагирах преди малко остро,но за моите години си нагледах на каква ли не злоба в хората...А да ви попитам нещо:Майка ми има страшни киселини.Това нормално ли е и опасно ли е за бебчо ако тя пие сода защото изпи всичката сода у  дома???  newsm78

# 72
  • Мнения: 817
Момиче, това трябваше още в началото да го разкажете с майка ти и нямаше да се стига до остри реплики  Peace

За киселините - нещо съвсем нормално са, аз съм имала и с двете бременности. Но не е хубаво да пие нито сода, нито каквото и да било друго. Вероятно нищо му няма на бебчо, но занапред да не пие.

Но няма как да не подкрепя другите момичета, че без да имаме някакъв адрес и имена няма как да се изпрати каквото и да било. Когато дадете адреса си на лични, той не става публично достояние, а го вижда единствено въпросния потребител. А ако някой реши да злоупотреби е все едно дали ще му дадете адреса си на лични, по скайп или телефон. Но да ти кажа за сега не чула случай някоя помагаща майка да е злоупотребила с лични данни

# 73
  • Мнения: 427
   След като получих ЛС , вече не вярвам на нито една дума казана от вас.
   Споменаха че сте от Сандански . Няма ли някоя мама там , която би могла на място да провери как стоят нещата . Смятам че няма да е проблем , да отиде в дома на авторката ,под предлог че се познават . Дето се казва за едно кафе.
Съжалявам , но тази история много ми намирисва.Бащата не трябвало да знае , добре . А как ще обясните откъде е дошла помощта за вас ? Как ще обясните откъде сте намерили средства за документите ? Или и него засипвате с лъжи ,че вземате назаем . Rolling Eyes
Нямам намерение да се срещам с вас в София , защото не смятам ,че от една такава среща ще ме убедите на 100% в историята си .

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:54 от Boten Mary

# 74
  • Мнения: 20
Ами не е хубаво да пие сода.Аз  направо се побърках от киселини и ми минаваше ако ям кисело мляко,но това беше временно пила съм и аз сода но лекаря ми се скара като му казах.Пробвайте вечер точно преди лягане да изяде половин кофичка кисело мляко,по възможност по-висока масленост.На мен лично ми помогна.

# 75
  • Мнения: 488
uplashena777, прекалено висок данък "обществено мнение" плащате. Изброените от Вас в първия пост неща, които нямате, ние не можем да Ви дадем, но тук може чрез мамите да получите всичко необходимо за бебето - дрешки, креватче, козметика, тоалетни пренадлежности, количка и т.н. , както мн. пъти до сега това е ставало. Всичко това, вместо да се чудите как да го купите с ниските си доходи ще го имате безплатно, но тази Ваша/на Вашия съпруг/ гордост породи доста негативни мнения в темата.

# 76
  • Мнения: 38
това е някакъв турски сериал, който издиша отвсякъде!

 ooooh!

# 77
  • Мнения: 20
 Grinning жената може наистина да има нужда от помощ но не мисля че това е начина за нея

# 78
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Цитат
...ЛС...

Девойко или каквато и ще да си, хубаво е да се съобразяваш какъв тон държиш и на кого. Не си мисли,че си анонимна. Няма анонимност в нета, колкото и да си криеш името и от къде си. Следващия път, когато решиш да просиш пари с лъжи, поне скълъпи някоя по-достоверна история.
Начина да получиш нещо, не е този.
И да те светна, хич не ми дреме пред кого се доказвам. Най-малко пък пред тебе. Такива като тебе "тарикатки" са ми минали десетки през ръцете и пред погледа.

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:56 от Boten Mary

# 79
  • Мнения: 38
Не мисля, че е правилно да се изнася личната коренспонденция, даже е против правилата. Побъркахте я жената,а ти продължаваш да ровиш, хем се чустваш излъгана, хем да иде някой да провери. И аз в началото се зачудих защо не си дава адреса, но си имало причина, която по-късно се разбра. И аз съм твърде горда, моля се да не изпадна в положение, от което трябва да се измъквам с чужда помощ. Не мога да се моля и това е. Всеки човек с характера си. А на който му е съмнителна историята просто я подминава. Няма нужда от горчиви и хапливи постове.

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:56 от Boten Mary

# 80
  • Мнения: 2 584
Девойко или каквато и ще да си, хубаво е да се съобразяваш какъв тон държиш и на кого. Не си мисли,че си анонимна. Няма анонимност в нета, колкото и да си криеш името и от къде си. Следващия път, когато решиш да просиш пари с лъжи, поне скълъпи някоя по-достоверна история.
Начина да получиш нещо, не е този.
И да те светна, хич не ми дреме пред кого се доказвам. Най-малко пък пред тебе. Такива като тебе "тарикатки" са ми минали десетки през ръцете и пред погледа.



Нати добре дошла в клуба на гаднярките  Joy Joy welcome


Не мисля, че е правилно да се изнася личната коренспонденция, даже е против правилата. Побъркахте я жената,а ти продължаваш да ровиш, хем се чустваш излъгана, хем да иде някой да провери. И аз в началото се зачудих защо не си дава адреса, но си имало причина, която по-късно се разбра. И аз съм твърде горда, моля се да не изпадна в положение, от което трябва да се измъквам с чужда помощ. Не мога да се моля и това е. Всеки човек с характера си. А на който му е съмнителна историята просто я подминава. Няма нужда от горчиви и хапливи постове.

само на мен ли ми е съмнителен този потребител, дали да не се провери по  IP newsm78

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:57 от Boten Mary

# 81
  • Мнения: 38







само на мен ли ми е съмнителен този потребител, дали да не се провери по  IP newsm78

Глупости, как само на теб, събирайте се дружно и молба да някой администратор за проверка на IP. Знам че ти и Фейщица многооо помагате, но постовете ви понякога са и достааа груби. Няма нужда от жлъч и ирония. Просто подминавате темата и толкоз, не допускате ли че може и да грешите. Но не, вие с вашия опит на благотворителки и детективи е почти невъзможно да сгрешите. Не всички са измамници и колкото да се съмнявам в някой, предпочитам да си замълча, а не по някакъв начин да го обидя. За мен това е правилния начин. За протокола не съм помагала на жената, не я познавам. Просто ми стана жал. Не иска да си дава данните - е тя губи. Какъв вие проблема, има толкоз други нуждаещи се.

# 82
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Айде давайте сега дружно да линчуваме Фейщица и Рут.Кой ще дава началото а? Mr. Green
rftКато ви е толкова жал,изпратете и пари на жената,що пишете само да си хабите буквите на клавиатурата не ми е ясно........

# 83
  • Мнения: 38
Айде давайте сега дружно да линчуваме Фейщица и Рут.Кой ще дава началото а? Mr. Green
rftКато ви е толкова жал,изпратете и пари на жената,що пишете само да си хабите буквите на клавиатурата не ми е ясно........
Няма нужда от линчуване, няма да е зле някой друг да не си хаби буквите на клавиатурата. Пари пращам само на болни и то когато съм сигурна, че е така(не си мислете, че само вие сте лъгани). Исках да пиша и писах, не мисля че трябва да ти давам обяснение.

# 84
  • Мнения: 54
Голяма врява се вдигна.Благодаря ти,че има хора като теб.Точно поради такива нападки мама вече не иска да пише в сайта май,че и аз ще се откажа заради моите малко по-груби думи чак вече ме заплашват.Аз от никой не се крия скайпа ми е включен и ако искате да ми кажете нещо лично дори ще ви изслушам с голямо внимание,а не да заливате с мръсотия толкова хубав сайт като бг-мамма...

# 85
  • Мнения: 2 584
Айде давайте сега дружно да линчуваме Фейщица и Рут.Кой ще дава началото а? Mr. Green
rftКато ви е толкова жал,изпратете и пари на жената,що пишете само да си хабите буквите на клавиатурата не ми е ясно........
Няма нужда от линчуване, няма да е зле някой друг да не си хаби буквите на клавиатурата. Пари пращам само на болни и то когато съм сигурна, че е така(не си мислете, че само вие сте лъгани). Исках да пиша и писах, не мисля че трябва да ти давам обяснение.


нещо си противоречите, хем защитавате жената ( в предния си пост ) хем сега не искате да и пратите пари била сте лъгана newsm78
честно казано рядко пиша -то няма и смисъл, предпочитам save-darina, отец Иван, все проверени и реални нужди

# 86
  • Мнения: 2 584
Голяма врява се вдигна.Благодаря ти,че има хора като теб.Точно поради такива нападки мама вече не иска да пише в сайта май,че и аз ще се откажа заради моите малко по-груби думи чак вече ме заплашват.Аз от никой не се крия скайпа ми е включен и ако искате да ми кажете нещо лично дори ще ви изслушам с голямо внимание,а не да заливате с мръсотия толкова хубав сайт като бг-мамма...

да хубав сайт беше преди 2 години, сега за съжаление много сапунки има......... ако ме разбирате
аз пък се чудя как така и ти работиш, майка ти  работи, баща ти също и нямате пари

брей ... защо ние с съпругът ми се мъчим а не впрегнем децата да работят, ама ха сина студент ще почне работа, този наем от 400лв. и ток 200лв. що да го плащаме само ние
още утре го пращам да работя някъде нощна смяна, щом това момиче може да работи 8 часа, да учи и да има сили и за компютър значи и той може, ще ми се мотка само в БАН  ама ха лентяй другите деца какво правят
Нати твоя студен работи ли, ако не веднага на работа го пращай я виж как работи това момиче

и тъй като нямам толкова свободно време Успех на ентусиастите

пп. За киселини най помага Талцит-поне аз това пиех през бременноста

Последна редакция: чт, 15 дек 2011, 21:21 от ЛАРА КРОФТ (rut)

# 87
  • Мнения: 38
Айде давайте сега дружно да линчуваме Фейщица и Рут.Кой ще дава началото а? Mr. Green
rftКато ви е толкова жал,изпратете и пари на жената,що пишете само да си хабите буквите на клавиатурата не ми е ясно........
Няма нужда от линчуване, няма да е зле някой друг да не си хаби буквите на клавиатурата. Пари пращам само на болни и то когато съм сигурна, че е така(не си мислете, че само вие сте лъгани). Исках да пиша и писах, не мисля че трябва да ти давам обяснение.


нещо си противоречите, хем защитавате жената ( в предния си пост ) хем сега не искате да и пратите пари била сте лъгана newsm78
честно казано рядко пиша -то няма и смисъл, предпочитам save-darina, отец Иван, все проверени и реални нужди
Нещо не разбрах , защитата ми с чек ли трябва да е придружена?  Исках да подкрепя морално жената и това е

# 88
  • Мнения: 2 584
Не мисля, че е правилно да се изнася личната коренспонденция, даже е против правилата. Побъркахте я жената,а ти продължаваш да ровиш, хем се чустваш излъгана, хем да иде някой да провери. И аз в началото се зачудих защо не си дава адреса, но си имало причина, която по-късно се разбра. И аз съм твърде горда, моля се да не изпадна в положение, от което трябва да се измъквам с чужда помощ. Не мога да се моля и това е. Всеки човек с характера си. А на който му е съмнителна историята просто я подминава. Няма нужда от горчиви и хапливи постове.

от това останах с впечатление че я познавате, разбрали сте за причината да не си дава адреса  Rolling Eyes



а защо ли ми се върти една подобна история с работеща дъщеря, Наталка сещаш ли се работела като диспечер към някава такси компания,и от там пишеше че нямаха тока.......... ти май беше звъняла ако се сещаш за темата, мда остарявам и забравям вече май ми трябва гинко билоба

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:58 от Boten Mary

# 89
  • Мнения: 38
От темата разбрах за причината, чета внимателно. И с този ти пост не мога да разбера какво искаш да ми кажеш, ако се обръщам към мен, де? Ако си мислиш,че пак си хванала някоя мошеничка ще те  разочаровам - не си. Не живея в БГ от 8 год.

# 90
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
От темата разбрах за причината, чета внимателно. И с този ти пост не мога да разбера какво искаш да ми кажеш, ако се обръщам към мен, де? Ако си мислиш,че пак си хванала някоя мошеничка ще те  разочаровам - не си. Не живея в БГ от 8 год.
Трябва ли да се срамува от това,че има шесто чувство за тия работи?

На авторката на темата ще кажа само,че не и прави чест, тя си знае за какво говоря и тия оправдания,като я попитх коя е Зорница"не знам за какво говориш" и т.н и т.н. не на мене.
Може и да остарявам вече, но имам още умствен багаж Mr. Green

П.П.Пари от мен няма да видите.....имах желание да изпратя дрешки но докато чаках някой да се накани и да ми изпрати адрес,дрешките заминаха при една мила мама,за която съм ситгурна,че дрешките ще си носят с радост.

# 91
  • Мнения: 427
Не мисля, че е правилно да се изнася личната коренспонденция, даже е против правилата. Побъркахте я жената,а ти продължаваш да ровиш, хем се чустваш излъгана, хем да иде някой да провери. И аз в началото се зачудих защо не си дава адреса, но си имало причина, която по-късно се разбра. И аз съм твърде горда, моля се да не изпадна в положение, от което трябва да се измъквам с чужда помощ. Не мога да се моля и това е. Всеки човек с характера си. А на който му е съмнителна историята просто я подминава. Няма нужда от горчиви и хапливи постове.
 На мен пък въобще не ми пука , какво мислиш ти .
  Този подфорум си има администратори , които да решат кой какви правила е нарушил . В пълното си право съм да се съмнявам . И въпреки това , давам предложение с което авторката да докаже твърденията си .Много момичета тук са изпитвали бича на лъжата . Помагали са на хора , които не са имали нужда от помощта им . За сметка обаче на такива тарикатки , други наистина нуждаещи се , не са получили помощ.
Извинявай драга , но ГОРДОСТА на татенцето , не е основателна причина ,авторката да не си дава адреса .Човек като има желание , намира начин . Като няма желание , намира оправдания  Stop
Скайп всеки може да даде , щом търси начин да живее на чужд гръб , по много причини , но не и от истинска нужда .
Ето , и аз съм съгласна да си дам скайп и мобилен , и да общувам само по тях . Защото , откъде си сигурна че примерно и аз нямам нужда от финансова помощ. newsm78
Много момичета предложиха дрешки , и други бебешки аксесоари , нооо авторката не ги пожела . Интересува се само от материалната помощ.
А бащата ? Пак ще повторя въпросите ,на които така и не получих отговор . Какво ще каже бащата ? Нима той няма да забележи , че по незнайно какъв път , авторката се е сдобила с пари ? Няма ли да попита откъде са ?Няма ли да се засегне гордоста му , ако разбере , че някакви луди мами , са подпомогнали семейния му бюджет ?Или ще бъде излъган ?
И да , имам право да искам някоя мама при възможност да провери на място . Дори и предложих вариант за това .Все пак с това предложение съм оставила вратичка на авторката . Също така ,заявих публично , че ако съм сгрешила спрямо нея , ще поднеса извиненията си . Но не би ....Изводите ги оставям на други , аз моите вече си ги направих .
А ти драга , на мен не можеш да ми бъдеш съдник , защото не ме познаваш , и не знаеш нищо за живота ми .
Още нещо ще кажа , когато човек изпадне в трудно положение , и има деца зад гърба си , то първото нещо което забравя , е собствената си гордост . Ако говорим вече за намиране на начини ,с които да оцелеем . Защото голата ти гордост няма да облече и нахрани детето ти .
Остани си със здраве .

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 23:58 от Boten Mary

# 92
  • София
  • Мнения: 247
Зачетох се в темата и какво ми прави впечатление.Случая е абсурден и пълен с елементарни противоречия.В същото време има огромно количество хора ,които все пак искат да помогнат.Още на 2-ра стр.би трябвало това да се прекрати,а не да се оправдават защо не са пратили пари.Останалото-мога да предложа на авторката да се кандидатира за сценарист на "сапунки" ще печели луди пари и няма да има нужда от помощ.
Айде и аз в ГАДНЯРИТЕ.
Много често именно хората ,които НАИСТИНА имат нужда от помощ не си я искат по една или друга причина и накрая се справят сами.И ако е нещо смислено винаги може да се помогне.
Може ли линк на съфорунката KENGA,какво точно изработва?

# 93
  • Мнения: 38
Аде, lluna и аз се питам, като има толкоз противоречия всичко това защо не се прекрати в зародиш. Но не хванахме поредната измамничка, сега ще има сеир. Има много начини да провериш( нищо че сме анонимни ) тихомълком, без да обидиш отреснищния. И все пак, ако не си сигурен, подминаваш. Не ви ли минава през мозъчето, че може и да грешите. На някой не му ли направи впечетления, че "измамничката" , ако толкоз иска да ви обере, най-малкото ще даде пълна банкова сметка. Причината да се включа е- преди три години реших да си разкажа историята, ей така просто да ми олекне, но една девойка(май беше станала с дупето нагоре) с няколко хиляди публикации реши, че трябва да се заяжда и да ме иронира. Дойдоха и дружките и те с много публикации да я подкрепят. И чели, недочели започнаха обидите, просто трябваше да я подкрепят. И стана една-ужас. Та вместо да ми олекне ми стана още по-тежко. Това което искам да кажа е не пребързвайте със заключенията. Измамници е имало, има и ще има, колкото и да ни се иска да е иначе. Ако не искате да помогнете или не можете, поне не вгорчавайте живота на другия с вашите постове, ако не сте сигурни на 100% в измамата.

# 94
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аде, lluna и аз се питам, като има толкоз противоречия всичко това защо не се прекрати в зародиш. Но не хванахме поредната измамничка, сега ще има сеир. Има много начини да провериш( нищо че сме анонимни ) тихомълком, без да обидиш отреснищния. И все пак, ако не си сигурен, подминаваш. Не ви ли минава през мозъчето, че може и да грешите. На някой не му ли направи впечетления, че "измамничката" , ако толкоз иска да ви обере, най-малкото ще даде пълна банкова сметка. Причината да се включа е- преди три години реших да си разкажа историята, ей така просто да ми олекне, но една девойка(май беше станала с дупето нагоре) с няколко хиляди публикации реши, че трябва да се заяжда и да ме иронира. Дойдоха и дружките и те с много публикации да я подкрепят. И чели, недочели започнаха обидите, просто трябваше да я подкрепят. И стана една-ужас. Та вместо да ми олекне ми стана още по-тежко. Това което искам да кажа е не пребързвайте със заключенията. Измамници е имало, има и ще има, колкото и да ни се иска да е иначе. Ако не искате да помогнете или не можете, поне не вгорчавайте живота на другия с вашите постове, ако не сте сигурни на 100% в измамата.
Еххххххх,странни неща стават по това време на годината.......Как преди три години,като си регистрирана във форума от няколко месеца..... Mr. Green
Мирише ми на клонинг,което по принци във форума не е позволено ама.......... Grinning
Сега ми стана ясно,защо се палиш от думите на РУТ,явно сте се срещали преди три години из форума. Joy

# 95
  • Мнения: 38
Ууууф, Лара Крофт, престани да ровиш(пусто нямам стари публикации) и да търсиш начини да ме изкараш и мен измамничка. Няма какво да откриеш, защото няма нищо за откриване. Не мислиш ли, че може да съм от възкръсналите. Или сега ще ме обвиниш и в мултиакаунт, проверка винаги може да се направи, нали знаеш.

Ивка 10, нищо не ти е ясно, не познавам Рут, нито тя мен. Не сме имали никакви допирни точки тук във форума и извън него. Престанете, няма никакъв заговор. Написах си причината защо се включих. Аз съм дотук, правете си заключения както ви е удобно. И да търси няма стари публикации, сории, не може да ме изобличи какво мошеничка съм Laughing

Последна редакция: вт, 20 дек 2011, 15:53 от Boten Mary

# 96
  • Мнения: 2 471
Ивка 10, нищо не ти е ясно, не познавам Рут, нито тя мен. Не сме имали никакви допирни точки тук във форума и извън него. Престанете, няма никакъв заговор. Написах си причината защо се включих. Аз съм дотук, правете си заключения както ви е удобно. И да търси няма стари публикации, сории, не може да ме изобличи какво мошеничка съм Laughing

Я си признайте, какъв точно ви е проблема. Разбрахме, че сте писала тук преди, разбрахме - нападнали са ви дружно и то без основание, че и писали от солидарност една към друга. Сега тук изразихте позиция. Не желаете да помогнете, ОК. Вярвате - ОК. По темата не казвате нищо, само спамите.

Аз имам питане, към дъщерята на авторката на тази тема:
в КТ е заложено ясно, че деца между 16-18г. могат да работят само на 4 часов работен ден, като това се прави с изричното съгласие на съответните служби и естествено на двамата родители. Предвид, че сега строго се следи за подобни работодатели, как вашия шеф си е сложил главата в торбата? Предполагам, че ще обясните подробно, как и вие работите без законови трудови правоотношения.
Въпреки всичко, което е написано тук, бих могла да съм полезна с памперси. Ако ги искате, дайте ми на лични 3 имена и адрес на който да ги изпратя по пощата.

# 97
  • Мнения: 38


Я си признайте, какъв точно ви е проблема. Разбрахме, че сте писала тук преди, разбрахме - нападнали са ви дружно и то без основание, че и писали от солидарност една към друга. Сега тук изразихте позиция. Не желаете да помогнете, ОК. Вярвате - ОК. По темата не казвате нищо, само спамите.

Няма какво да си признавам, че проблеми имам, да имам( не познавам човек без проблеми). Но не вие тук може да ми помогнете Simple Smile Прочети внимателно постовете ми и ще разбереш какво съм искала да кажа. Та какво казваш(пишеш) само аз спамя Wink. Спирам със спама. Весели празници.

Ще започна с това-вместо да и изкарате очите изписахте и веждите. Както бях споменала, помагам само на болни, но това не ми пречи да направя изключение. Аз ще поема напълно финансовата част за дооправяне на документите.Никой да не изпраща пари. Амбицираха ме няколко госпожи, които вместо да се опитат да помогнат, създадоха излишно напрежение в темата. Всички сме ги гледали "тия филми", "яли сме ги тия вафли"(тва не бях го чувала, обогатихте ми речника Laughing) и кво. Не всички са измамници.. Всеки има различни критерии, по които решава, заслужава ли си да се помогне или не. За мен няма нужда някой да стигне дъното, за да му се помогне. От там излизането е още по-трудно. След многократно прочитане на темата се свързах с авторката по скайп. Жената беше толкова стресирана и наплашена, да не си помисля, че ме лъже, че веднага започна с това да ми покаже разписките за документите. Аз не пожелах да ги видя. Излишно е да стресирате някой, да го унижавате с вашите разсъждения на глас, без да сте сигурни в нещо на 100%. Достатъчно унижение е за автора да пусне такава тема в този подфорум. Внимавайте с тва ваше шесто чуство, че ви подведе този път(и аз го имам, че ще спечеля от тотото, ама на, не съм,ууф все още се надявам да не ме подведе).  Престанете с приказките -колко наем плащате, ток. Как лишавате семейството си за да помогнете.Не му вменявайте вина как е допуснал да се стигне дотук. Никой не ви кара насила да правете нещо. Благотворителността е пожелание, а не задължение. Не опорочавайте целта на сайта-Взаимопомощ. Чудя се на някои, какво удоволствие ви доставя това да се ровите в интернет пространството само и само да хванете някой в крачка. Ех, Лара Крофт и сие най-сетне си намерихте майстора. Предполагам сега какво следене и ровене ще падне за моята личност Wink Laughing.Не лишавайте семействата си от ценното ви време, заради мене. Няма какво да откриите, повярвайте ми няма нищо за откриване. В крайна сметка uplashena777 май ще трябва да кажеш едно мерси на госпожите Wink. Стана дълго, дано сте ме разбрали.

Последна редакция: вт, 20 дек 2011, 15:52 от Boten Mary

# 98
  • Мнения: 817
С цялото ми уважение към всички мами, които много са помагали и продължават да помагат искам да кажа, че преди няколко дни си писахме с момичето по скайп и смятам, че не лъжат с разказа си.
Не искам да заставам против вас, момичета, и се надявам и вие да не застанете срещу мен, защото много ви уважавам.
Всеки има правото да помага или да се въздържи от помощ по своя преценка и уважавам това право на всеки един от нас.
Аз обаче мисля да помогна с каквото мога. Ще се опитам още тази седмица да изпратя колетче.

Желая весели празници на всички и много любов и разбирателство в семействата! Hug

# 99
  • Мнения: 884
Здравейте, май темата поне за кратко беше заключена, защото снощи не можах да си пусна отговор.
И на мен ми дойде до гуша от "заговори" - срещу всеки, който си пусне тема за помощ.
И аз имах подобен проблем - бях МНОГО МНОГО МНОГО ЗЛЕ!
Пуснах и в този форум тема, но НЯКОИ - те си знаят кои са - ме нападнаха и всячески се опитаха да убедят, най-вече себе си, че съм лъжкиня. Добре поне, че те не представляват "по-добрата част" от света, като в приказката за грозното патенце, на Андерсен.
И Слава Богу, че нещата при мен са на път да станат почти идеални!
...
Въпреки скептицизма, който изпитвах донякъде, в момента, в който разбрах, че авторката на тази тема и дъщеря й са посочили точен адрес и улица с номер (ЗАБЕЛЕЖЕТЕ, няма да ги дам тук!!!), разбрах, че те наистина може би имат нужда от помощ.
Да, не я търсят по най-добрия възможен начин. Да, още не са форулирали нееднозначно нуждите си.
Да, имат потенциал да се справят сами, макар и КОШМАРНО трудно.
Но НЕ ЛЪЖАТ! И не унижават никого!

Ще се присъединя към мамата (rtf), която смята, че може да провериш и да се увериш в нещо, без да унижиш човека!
Защото колелото се върти - днес ти си горе, утре ще бъде друг, никой не е застрахован от нищо!
...

Ще се радвам тук да се пише как се справят в това семейство, така всеки четящ може да намери начин да помогне с нещичко, всеки според силите си.
    bouquet
bouquet  bouquet  bouquet  bouquet bowuu

# 100
  • Мнения: 2 471
Та по същество, всеки е свободен да направи избора си и да помогне или не. Ако ще го правите, няма нужда да го раздухвате. Направете го и спете спокойни.

Весели празници на всички!

Последна редакция: вт, 20 дек 2011, 15:43 от Boten Mary

# 101
  • Мнения: 38

Къде точно видяхте да разследвам някого? И до колкото си спомням с вас никога не сме си писали, та ако може свойските форми да не ги употребявате към мен.  Нещо взехте много да се разпореждате в темата. Вие каква се явявате, автор на същата, модератор или ...?

Каквтото е било необходимо съм написала ясно тук, към когото съм преценила също. Авторката ми е дала отговор, като е решила да не го прави в темата.


Извинявай, ако съм те засегнала. Извинявам се и за това-моля ви не се вклю......, не се изразих правилно. Имах предвид да не се спами по темата, нали точно ти ме обвини, че спамя. Просто се опитвам да не се нарушават правилата.

# 102
  • Мнения: 54
Здравейте на всички!Не съм вярвала,че наистина нещо ще се получи тук.За пръв път писах в тоя сайт,подтикната от отчаяние,безизходица.Бях уплашена.Писах със сълзи на очите за болката си.После започнаха да идват отговори.И се уплаших още повече,ами сега?Ами ако някой разбере,някой от познати?Ще ми сочат с пръст-като просякиня.Тази гордост,,,,Не помислих за НЕГО-още нероденото си детенце,а мислих за себе си,за баща му,как да не нараня негова гордост.Плачех скришом,за да не ме изкарат слаба.Как,толкова уж съм оправна и силна да изпадна в такава ситуация?Сега разбрах,че ние не можем да спрем времето.Направих толкова голяма грешка,че се залъгвах-сама ще се справя.Но не би...Времето си върви,проблемите си остават,Искаше ми се да изкрещя за помощ,но някаква буца засядаше в гърлото ми.Гордост?Не знам.Трябваше ми време,за да си призная първо пред себе си-ДА,ИМАМ НУЖДА ОТ ПОМОЩ.Съжалявам за всички лоши думи изречени тук.Извинявам се на всички кои-то обидих неволно. EmbarassedСега е друго.Плача от радост,че намерих подкрепа и помощ от толкова добри хора.Била тя материална или морална.Вярвам,че не съм сама.Намерих сили да кажа на мъжа ми.Разбра ме,просто камък ми падна от сърцето.Никога не сме крили нищо един от друг.Искам да благодаря на всички,кой-то се е засегнал от историята ни.Дано живота да ни се оправи и да имам аз самата възможност да помогна на някой.Благодаря на хората,кои-то повярваха в мен-на mozza,rft,snow girl,Герри,ikr mi,didakis_a,poloniq,kori 1,inakaterina,KENGA,и всички други.Идват празници,най светли и свещени.Искам да пожелая на всички много здраве,любов и да сме по добри един към друг.Ще ви информираме за развитие на нещата,и ще се надяваме,че няма да ни забравите.Чакаме,ако някой може да помогне за най необходимите неща за нашето бебе,да ни пише.Дано да не останем анонимни и в живота.Пожелаваме ви всичко най-най....Мама,татко,кака и ритливото човече family Flowers Bouquet

# 103
  • Мнения: 884
Радвам се за поредната история, в която някой получава помощта, която му е нужна!
Дано се наредят всички задачки в пъзела на живота ви!
...
Имам познати във вашия град, и във вашия край, хора, които се различават много от познатите, за които Вие пишете, и си мисля за най-добрия начин да ги помоля да Ви помогнат, но се опасявам неволно да не нараня гордостта Ви, на която имате право! Но ако реша да се свържа с някого, първо ще Ви попитам!
...
На ЛС ще Ви напиша телефон и адрес, ако идвате в София, мога да Ви помогна с превоз до разните места, където трябва да ходите. Ще помоля моя приятелка да ни откара, или ще отидем с такси - сигурно в напредналата си бременност няма да е много удобно да пътувате!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 104
  • Мнения: 884
Мандорла, отговарям на твоите постове...! 
Редактирам поста си и го смекчавам, защото виждам, че в момента преживяваш нещо доста тежко и скръбно. Съболезнования и дано ти олекне... С такова нещо не се свиква, но такъв е животът.
...
На авторката на темата пожелавам спокойна Коледа и весело посрещане на Нова година!
Трудностите са временни, важно е семейството!
Кураж и лека бременност!
  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 21 дек 2011, 20:06 от Геррри

# 105
  • Мнения: 2 471
Здравейте, май темата поне за кратко беше заключена, защото снощи не можах да си пусна отговор.
И на мен ми дойде до гуша от "заговори" - срещу всеки, който си пусне тема за помощ.
И аз имах подобен проблем - бях МНОГО МНОГО МНОГО ЗЛЕ!
Пуснах и в този форум тема, но НЯКОИ - те си знаят кои са - ме нападнаха и всячески се опитаха да убедят, най-вече себе си, че съм лъжкиня. Добре поне, че те не представляват "по-добрата част" от света, като в приказката за грозното патенце, на Андерсен.
И Слава Богу, че нещата при мен са на път да станат почти идеални!

...
Въпреки скептицизма, който изпитвах донякъде, в момента, в който разбрах, че авторката на тази тема и дъщеря й са посочили точен адрес и улица с номер (ЗАБЕЛЕЖЕТЕ, няма да ги дам тук!!!), разбрах, че те наистина може би имат нужда от помощ.
Да, не я търсят по най-добрия възможен начин. Да, още не са форулирали нееднозначно нуждите си.
Да, имат потенциал да се справят сами, макар и КОШМАРНО трудно.
Но НЕ ЛЪЖАТ! И не унижават никого!

Ще се присъединя към мамата (rtf), която смята, че може да провериш и да се увериш в нещо, без да унижиш човека!
Защото колелото се върти - днес ти си горе, утре ще бъде друг, никой не е застрахован от нищо!
...

Ще се радвам тук да се пише как се справят в това семейство, така всеки четящ може да намери начин да помогне с нещичко, всеки според силите си.
    bouquet
bouquet  bouquet  bouquet  bouquet bowuu



Специални поздрави на Гери

Извинявам се на авторката за спама, до след НГ

# 106
  • Мнения: 54
Здравейте!Надявам се,че всички сте живи и здрави.Искам да ви кажа последни новини от нашият скромен живот.Първата и най радостна за нас,че успях да ида на преглед.Бебчето е добре.Само че не успяхме да видим точно пола му-цитирам доктора:Много е срамежливо,крие се,но не можах да видя пилето JoyМай ще чакаме момиче. LaughingКаквото и да е всички го очакваме с нетърпение.Е,навреме де Simple SmileТермина е на 24.02. но това си е Божия работа.Сега съм по спокойна.Втората новина е лоша.Обадих се в Посолството и ми казаха,че още не е пристигнало разрешение за новият ми паспорт.Надявам се другата седмица да се обадя пак и дано да получа положителен отговор.Защото ходихме в Социалните за информация и ми казаха,че при всички случаи дори да имам паспорт той не замества личната карта,защо-то съм чужд гражданин.И при всички положения ще трябва да предоставя лична карта.Коя-то сигурно ще се забави.Моля се само да си оправя документи и да внеса прекъснати осигуровки навреме,преди раждане.Не мога да съм сигурна в нищо,защо-то май това е работа за юрист.А информация,която намирам по интернет доста противоречива.Другият проблем се състои в това,че трябва да имам сключен трудов договор на пълен работен ден.Дали може такъв да се направи със задна дата,пак не ми е ясно.Много объркано всичко.Но най важното,че не се чувствам сама,има хора,кои-то ми помагат и се надявам да не ни забравят. Simple SmileПак се извинявам,ако ставам досадна,но ако някой има някаква информация по моите въпроси EmbarassedОсобено за трудовият договор.Пожелавам на всички най-най весели празници! Kissing Heart

# 107
  • Мнения: 38
Чакаме,ако някой може да помогне за най необходимите неща за нашето бебе,да ни пише.
Опитвам се и аз да събера най- важните неща за бебока, свързах се с приятелки в БГ и им разказах на две на три за теб. Лошото е че около нас няма бебета, но обещаха че ще разпитат и ще съберат каквото могат. Казах, даже и на шефката си за теб(наскоро и се родиха две внучета) и тя обеща. Даже ми даде дрехи от голямата и внучка. Малко са розавки Simple Smile, но и да е момче им доста чорапки, гащички- мисля че ще свършат работа, но тези дрешки са за след една годинка. Също така се обадих на още една дружка, която е напред доста с финансите и и казах малко да развърже кесията  Laughing и да ти прати един колет с хранителни продукти. Иска ти адреса, но аз не го знам, така че бързо го пращай. Вие как сте? Заедно сме писали Simple Smile

# 108
  • Мнения: 53
Здравейте!Надявам се,че всички сте живи и здрави.Искам да ви кажа последни новини от нашият скромен живот.Първата и най радостна за нас,че успях да ида на преглед.Бебчето е добре.Само че не успяхме да видим точно пола му-цитирам доктора:Много е срамежливо,крие се,но не можах да видя пилето JoyМай ще чакаме момиче. LaughingКаквото и да е всички го очакваме с нетърпение.Е,навреме де Simple SmileТермина е на 24.02. но това си е Божия работа.Сега съм по спокойна.Втората новина е лоша.Обадих се в Посолството и ми казаха,че още не е пристигнало разрешение за новият ми паспорт.Надявам се другата седмица да се обадя пак и дано да получа положителен отговор.Защото ходихме в Социалните за информация и ми казаха,че при всички случаи дори да имам паспорт той не замества личната карта,защо-то съм чужд гражданин.И при всички положения ще трябва да предоставя лична карта.Коя-то сигурно ще се забави.Моля се само да си оправя документи и да внеса прекъснати осигуровки навреме,преди раждане.Не мога да съм сигурна в нищо,защо-то май това е работа за юрист.А информация,която намирам по интернет доста противоречива.Другият проблем се състои в това,че трябва да имам сключен трудов договор на пълен работен ден.Дали може такъв да се направи със задна дата,пак не ми е ясно.Много объркано всичко.Но най важното,че не се чувствам сама,има хора,кои-то ми помагат и се надявам да не ни забравят. Simple SmileПак се извинявам,ако ставам досадна,но ако някой има някаква информация по моите въпроси EmbarassedОсобено за трудовият договор.Пожелавам на всички най-най весели празници! Kissing Heart

За раждането - здравна каса от 2011 г. плаща по клинична пътека "Раждане...независимо от родоразширението..." за всички родилки, дори за неосигурените. За раждането не е задължително да внасяш. Върни се към началото на темата - пуснала съм линк към публикация по темата.
За осигуровките - ако нямаш трудов договор можеш да внесеш като неработещо лице.
Отиваш на сайта на НАП - nap.bg
Избираш  - проверете здравния си статус
Избираш - Е-услуги със свободен достъп - в ляво
Проверете здравния си статус - тук ще видиш в системата, за кои месеци ти липсват осигуровки. Проверката става с ЕГН или номера, който имат чужденците ЛНЧ.
Записваш си от кога до кога нямаш осигуровки и отиваш на здравноосигурителен калкулатор.
Отбелязваш месеците без осигуровки и системата ти дава сума и лихви към датата на проверката.

Ако се оправиш до тук - ще ти пиша на лични как да ги внесеш, за да не плащаш лихвите.
Ако не се оправиш - питай на лични.

Радвам се, че си по спокойна и надявам се това да ти даде възможност да се организираш по-добре.  

Последна редакция: чт, 22 дек 2011, 21:25 от mozza

# 109
  • София
  • Мнения: 1 508
uplashena777, преди да мислиш за плащане на здравни осигуровки, моля прочети тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=601837.0

Накратко, руска гражданка, продължително (не постоянно) пребиваваща в България, омъжена за българин, плащаща редовно осигуровки, бременна, изведнъж й казват, че не й признават осигуровките, защото била чужд гражданин.

Така че, преди да плащаш каквито и да било осигуровки, провери дали ще ти ги признаят, иначе ще ти скъсат нервите докато си получиш обратно парите. А раждането е безплатно, но е вероятно да ти поискат пари за престой като на чужденка.

# 110
  • Мнения: 53
uplashena777, преди да мислиш за плащане на здравни осигуровки, моля прочети тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=601837.0

Накратко, руска гражданка, продължително (не постоянно) пребиваваща в България, омъжена за българин, плащаща редовно осигуровки, бременна, изведнъж й казват, че не й признават осигуровките, защото била чужд гражданин.

Така че, преди да плащаш каквито и да било осигуровки, провери дали ще ти ги признаят, иначе ще ти скъсат нервите докато си получиш обратно парите. А раждането е безплатно, но е вероятно да ти поискат пари за престой като на чужденка.

Хайде преди да пишете - четете.
По-горе съм посочила начина на проверка чрез сайта на НАП. Ако там чрез ЛНЧ не излезе никаква информация, тогава ще говорим за случай когато я няма в системата.

Не я стряскайте предварително - все пак е бременна.

Щом е имала лична карта - в системата е.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 508
В темата, която дадох, пише:

Цитат
Януари месец 2011 щъркела ни носи добрата новина и се втурвам да си преглеждам здравните - прекъснати са. Внасям закъснелите вноски и продължавам да си ги плащам най-редовно. На Гергьовден ден се озовавам в Шейново /имам кървене/ и при регистрация ми заявяват - НЯМА ВИ В СИСТЕМАТА. Казвам, не е възможно. След проверка в НАП - миличките юристи ни съобщават че преди две седмици са изчистили от системата всички чужденци - продължително пребиваващи, които нямали право на здравно осигуряване. Аз продължавам да си ги внасям, а ме няма в системата!

Т.е. жената е фигурирала на сайта на НАП, внесла си е осигуровките, продължила е да ги плаща, и изведнъж се оказва изпадала от системата.

В никакъв случай не искам да плаша и стряскам момичето, напротив, опитвам се да й спестя излишни нерви. Ако има възможност, след като й оправят руския паспорт, да провери как стоят нещата преди да предприеме следващите стъпки.

uplashena777, от сърце ти пожелавам лека бременност, много здраве за цялото семейство, и успех в преодоляването на проблемите.

# 112
  • Мнения: 884
Здравейте - за трудовия договор - когато бях някъде около четвъртия-петия месец бременна, ме съкратиха, защото бях на срочен трудов договор. След това се регистрирах в бюрото по труда, а скоро след това едни предишни мои работодатели ме наеха на трудов договор, за да имам право на двегодишното майчинство.
От НОИ ми обясниха, че ако съм на безсрочен трудов договор, само тогава ще имам право на "дългото" майчинство.
Мисля, че няма значение колко месеца преди раждането е сключен този договор.
Така че, ако имаш познати, които да те наемат, и да ти плащат осигуровките, поне за последните месеци (това няма да е ак толкова непосилно за тях, надявам се..) или ти ако намериш някакъв начин да им ги внасяш (което е по-трудното в твоето положение), ще можеш да си ползваш правата, но пак трябва да си уредила документацията.
Объркано е, но дано се справиш... Питай тук в темата на юристите, те са отзивчиви!
...
Пожелавам ти да си имаш момиченце, Уплашена! И нека нищо да не те плаши - това е хубава перспектива - семейството ви ще се увеличи, и след пъроначалните стресови ситуации, всичко ще бъде за добро! Simple Smile
  bouquet  bouquet  bouquet

# 113
  • Мнения: 54
Здравейте.Може би неуместно да пиша сега,но просто исках да споделя болката си.Идват празници,но днешният ден не започна добре за нас. Cry http://www.struma.com/obshtestvo/32-g-shivachka-rodi-nedonoseno- … -v-doma-si_23662/ Не я познавам тази жена,може и да сме си засичали някъде.Просто не знам какво да мисля.Историята е ужасна.Защо се случват неща,които можеха да бъдат избегнати.Защо се разминаваме по улици като зомбита и на никой не му пука,как е другият?Защо никой не помогнал на тази женичка?Като знаят, че е сама.Къде са били лекари?Дали са били загрижени да предотвратят подобен случай?Или обръщат внимание само на здравно осигурени?Последният път,когато бях на преглед,получих много малко информация за здравословното си състояние,нищо че платих прегледа.Разговора винаги се връщаше на осигуровките и колко важно да ги внесем.А тия,където не могат какво да правят?Случая като този още повече ме уверява,че дори в тази най-хуманната професия парите не са на последно място.Не обвинявам никого,просто страшно ме заболя.Дано на никой да не му се случва.Моля ви се,ХОРА!!!!Бъдете по добри един към друг!!Не се разминавайте бездушно!!!!Попитайте един-друг:Добре ли си?Много е страшно това,кое-то се случи и дано да не се повтори никога.Бог да Ви пази и се извинявам,ако помрачих Вашият празник. CryБлагодаря Ви,че ви има.И че ни помагате. Praynig Praynig

Последна редакция: сб, 24 дек 2011, 14:41 от uplashena777

# 114
  • Мнения: 817
uplashena777, Колетът трябва отдавна да е пристигнал.
Пиши ми като го вземеш.

# 115
  • Мнения: 884
Здравейте.Може би неуместно да пиша сега,но просто исках да споделя болката си.Идват празници,но днешният ден не започна добре за нас. Cry http://www.struma.com/obshtestvo/32-g-shivachka-rodi-nedonoseno- … -v-doma-si_23662/ Не я познавам тази жена,може и да сме си засичали някъде.Просто не знам какво да мисля.Историята е ужасна.Защо се случват неща,които можеха да бъдат избегнати.Защо се разминаваме по улици като зомбита и на никой не му пука,как е другият?Защо никой не помогнал на тази женичка?Като знаят, че е сама.Къде са били лекари?Дали са били загрижени да предотвратят подобен случай?Или обръщат внимание само на здравно осигурени?Последният път,когато бях на преглед,получих много малко информация за здравословното си състояние,нищо че платих прегледа.Разговора винаги се връщаше на осигуровките и колко важно да ги внесем.А тия,където не могат какво да правят?Случая като този още повече ме уверява,че дори в тази най-хуманната професия парите не са на последно място.Не обвинявам никого,просто страшно ме заболя.Дано на никой да не му се случва.Моля ви се,ХОРА!!!!Бъдете по добри един към друг!!Не се разминавайте бездушно!!!!Попитайте един-друг:Добре ли си?Много е страшно това,кое-то се случи и дано да не се повтори никога.Бог да Ви пази и се извинявам,ако помрачих Вашият празник. CryБлагодаря Ви,че ви има.И че ни помагате. Praynig Praynig

Cry Sad Cry Cry Cry Cry

Нямам думи...

...

# 116
  • Мнения: 54
Здравейте!!!!Вече сме в Нова 2012 година и първо искам да пожелая на всички тя да бъде по благосклонна,по добра и по щедра към всички вас  bouquetИскам да благодаря
uplashena777, Колетът трябва отдавна да е пристигнал.
Пиши ми като го вземеш.
,колета е при нас.Много сладки неща и винаги ще си спомням,че има добри хора. HugНещата при нас малко се застояха.Сега пак се опитах да се свържа със Посолството,но никой не вдига.Притеснявам се, да не се проточат нещата по дълго,защо-то вече ми е трудно да се движа.Бебето много рита.Направо играе кючек  LaughingПак и хазяина докара малко вар,та се опитваме да пооправим стая до раждане,но ние сме едни "майстори",,,,ужас.Още веднъж искам да пожелая Весела Нова Година на всички!! Hug

И днес не можах да се свържа с Посолството,но вече май никой не се интересува от това.Както и да е,да сме живи и здрави Hug А и интернета пак ще ни резнат и ще мога да следя темата без да пиша.Още веднъж благодаря на всички. family  Kissing Heart

Последна редакция: пт, 06 яну 2012, 01:39 от Boten Mary

# 117
  • Мнения: 371
Доколкото разбирам става дума за Руското посолство, паспорта се изготвя в рамките на три месеца, дано не ти е късно. Трудов договор със задна дата няма как да се сключи мнооого отдавна. Майчинство ако не си осигурена може да се взима от социалните за една година, но нямам идея за чуждите граждани каква е случката.

Всичко добро Ви желая!

# 118
  • Мнения: 884
Здравейте!
За трудовия договор да уточня - нямах предвид сключване СЪС ЗАДНА ДАТА, а с дата ПРЕДИ ИЗЛИЗАНЕТО В БОЛНИЧНИ. Но сигурно за Уплашена вече е късно да намери такъв вариант... Става само с уговорка при някои познати работодатели, които да искат да помогнат... И един месец да е по трудово-правни отношения, пак е нещо...
...

Дано сте здрави и щастливи, и авторката на темата, и мамите, които пишете в нея!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 119
  • Мнения: 54
Здравейте!!Искам да изразя своите благодарности на една МАМА,коя-то е коректна,конкретна и дейна!Днес се запознахме,идва ни на гости.Ходих ме на разходка.Да знаете колко сладки,мънички нещица даде за бебето.Сега като пиша  пак ще се разрева,Господ да ги благослови.Вече лека-полека се подготвяме за пристигане на малката ритла HugДано само да изчака малко.Щото много рита,направо не мога да спя от нея. LaughingКакви са тия салто-мортале,,,,Докараха ни и кошарка.БЛАГОДАРЯ ТИ dachita  bouquet  bouquet  bouquetДа сте живи и здрави!!!Само едно остана.Да се свържа с Посолството,което и днес е безуспешно.Може да са отпуска? newsm78И на трите номера никой не вдига.Не знам.Иска ми се да съм по спокойна,но тая неизвестност ме плаши.Но вече е късно да се вайкаме.Ще чакам.Бъдете живи и здрави family Flowers Bouquet

# 120
  • Мнения: 54
Нямам вече думи...И надеждите умряха....Вече и последната искрица изгасна....Направих голяма грешка да запазя това толкова желано дете.Мислих-Господ да ни на помощ,но май съм голяма грешница,че дори и Той ми обръща гръб.Вече не се надявам на нищо.Вече не съм уплашена,а много много УМОРЕНА...Не ми се мисли за нищо.Нямам мисли,пълен мрак.При нашето завидно положение,за кое-то сме виновни само ние,съдбата ни предостави още един подарък-уволниха и съпруга ми,вчера.Сега вече картинката е завършена напълно.Нали така казват-след лошото идва хубаво,че колелото се върти....Само че вече ми се вие свят от тая скапана въртолежка.Моля се на Господ да ми запази поне разума,като реши да видя до къде ли ще издържа.Но май повече ми прилича на малко детенце което откъсва краче по краче на мравката и се чуди кога ли ще престане да мърда.Вече не мърдам....Опитвам се да дишам,но някаква буца заседна в гърлото...Уморих се...Да,прави сте,сами сме виновни.Казват-не се притеснявай,всичко ще се оправи.Само аз вече няма да се оправя.Не мърдам,дишам,вегетирам....

# 121
  • Мнения: 38
Ааа, не така, какво е това черногледство? Да ти кажа и аз- не се притеснявай всичко ще се оправи Hug Във вторник ще ти изпратя пари да си платиш наема и нета Heart Eyes. Господ не ти е обърнал гръб Simple Smile!

# 122
  • Мнения: 817
Уплашена, недей така! Hug
Знам, че в момента нещата изглеждат много зле, но ще започнат да се оправят малко по малко.
Мисли за детето, което расте в теб сега. Как ще го гушкаш и ще ти носи утеха.
Ох, като започнах да чета си помислех нещо много по-лошо, после си отдъхнах като попрочетох повече. Да сте живи и здрави, другото ще се оправи.

Много се надявам някой с по-големи възможности да може да ви помогне.
Не се отчайвайте.

Кажи бебо рита ли те? Ти влезе ли вече в 9-ти месец?Имаш ли някакви оплаквания?

# 123
  • Мнения: 75
Момичета , говорих с uplashena777 и тъй като тя не е обяснила в детайли за уволнението, ще се опитам да опиша на кратко. Бих искала ,ако някой може да помогне със съвет да се включи.

Вчера към обяд (както тя е писала ) се срещнахме .... след обяд мъжа й ( в този момент беше в принудителна отпуска) е бил извикан от ръководството и му е било предложено да подпише молба за напускане по взаимно съгласие ?!?! поради съкращаване обема на работа ?!.   В противен случай му е било заявено , че ще бъде съкратен дисциплинарно ( причини естествено ще се намерят  Thinking) .... Човека е разписал молбата.

Същото е било предложено и на още 20-тина работника ....

Ако има неточности в гореизложеното моля uplashena777 да ме поправи .

Въпроса ми е има ли начин след като е подписал молбата , да си търси правата и да се направи нещо ?
   

# 124
  • Мнения: 38
Dachita, не ми се иска да пиша това, но не вярвам, че и да тръгнат да си търсят правата нещо ще се получи. В малък град сте(работата е кът), веднага ще се разбера как са се опълчели срещу работодател и ....познай кой ще го наеме на работа. Шефофете му знаят в какво положение е са, но го уволняват....

# 125
  • Мнения: 488
uplashena777 , нали знаеш, че Бог поругаван небива. Това, че обвиняваш Него и не вярваш в Него, няма да ти помогне по никакъв начин да се измъкнеш от кашата. Моля те не си го причинявай насила. Дай да помислим заедно. Какво толкова - съкратили са мъжа ти днес, ами от утре почва да търси работа. Ще търси каквато и да е работа, а работа има колкото щеш, просто няма желаещи да работят. За паспорта разбрахме, че трябва доста да се чака, така че не се притеснявай, като знаеш какви са тромави административните процедури ... и това ще стане, но трябва време. Кажи имаш ли всичко необходимо за бебето. Намери списък с необходимите неща  - може би в раздел майчинство ще има такъв и отметни какво имаш вече и напиши тук какво нямаш още. Вярвам, че докато дойде време да се появи бебо ще може всичко да набавиш чрез мамите от форума. Ако ти, мъжа ти, дъщеря ти имате нужда от дрехи, обувки, ботуши и т.н. също пиши и размери. Имате ли си всичко в къщи ? Имам предвид домакински уреди, обзавежване ? Разучи ли въпроса със социалното майчинство ? Колко време ще взимаш и каква сума ? Мъжът ти има ли право на обезщетение от трудовата борса ? Мисли и дествай. Място за отчаяние няма.

# 126
  • Мнения: 2 584
по кой член е това напускане, по договор колко време е предизвестието,  ако е по чл. 325, т. 1 от КТ трябва да му се изплати отпуска която не е ползвал и да се запише на борсата, ще получава мисля 6м. някаква сума

може да сигнализира ИТ, могат да му насрочен ден и час , мисля че има 2 месеца да обжалва неправомерно освобождаване от работа ,ако считате, че трудовото ви правоотношение е прекратено незаконосъобразно, съществува законовата възможност, регламентирана в чл. 344 от КТ, да оспорите законността на уволнението пред работодателя или пред съда и да искате:
1. признаване на уволнението за незаконно и неговата отмяна;
2. възстановяване на предишната работа;
3. обезщетение за времето, през което сте останал без работа поради уволнението;
4. поправка на основанието за уволнение, вписано в трудовата книжка или в други документи.
Работодателят може по свой почин да отмени заповедта за уволнение до предявяването на иск пред съда. Давностният срок за подаване на искова молба е двумесечен и започва да тече от деня на прекратяването. Производството по трудови дела е безплатно за работниците и служителите. Те не дължат такси и разноски по производството.

Последна редакция: пт, 06 яну 2012, 17:54 от ЛАРА КРОФТ (rut)

# 127
  • Мнения: 54
Здравейте!Много се извинявам за това моето емоционално изригване,но просто нямаше с кой да споделя,а тук намерих хора по близки от роднини.Ще се опитам да отговоря на най-важните въпроси,за да мога и аз да си подредя мислите с Ваша помощ.
1.Плана за получаване на поне минималната помощ от социалните се опираше до проблема с документите.По който има застой.Днес пак се опитах да се свържа по телефона,но без резултат.Казаха ми,че имам право на 100 лева помощи като социално слаба за 1 година,но при всички случаи ми трябва лична карта.Молба ми е дали някой ще може да иде на място да провери в Посолство,ако живее близо и не го затрудни.То там служители са руснаци,но може да помогне и охраната пред вратата на паспортната служба,той е българин.Мисля,че ме помни,защо-то и той прояви доста съчувствие по моя случай,бях изпаднала в малка истерия там.Ако някой намери време и възможност да ми пише на лична за повече информация.Дано не искам прекалено много.Като се реши въпроса с паспорта,следваща стъпка е личната карта.За да мога да подам документи при социалните.Може и да поразпитам по въпроса с общинско жилище,но май е трудно.Иначе не знам как ще плащам наем от 170 лева със 100 лева майчинство.Но това после.
2.Нуждите са ни най-елементарни,защото практически не купуваме дрехи и обувки.Всичките пари отиват за наем и за тока.Имаме си най-необходимите неща в битова техника (пералня на която се откача ремъка и хладилник на който му пада вратата  Joy ) Пак са ни помогна добри хора с тези неща  Embarassed .Отопляваме се на дърва,защото тока е много скъп.Малко сме позакъсали със спално бельо.Нашето е на 7-8 години и бая се изпокъса  вече  Laughing ,но това не е най-важния проблем  в момента.За бебето все още не знаем какво  ни е нужно,защото все още не сме разглеждали нещата от dachita  Hug .А и съм позабравила вече как се гледа бебе,но се надявам с вашата помощ да си припомня.Като свършим с варосването ще подредя нещата,но мисля,че памперси и козметика ще са ми най-нужни сега.Дано да имам кърма за да не се наложи да използваме сухи млека  Praynig .
3.По въпроса с мъжа ми.Той работеше 3 години на безсрочен договор.Осигуряваха го на 416 лева,но след като му удържаха заема и издръжка на дете от първия брак получаваше чисти към 200 лева.Надявахме се,че след като бебето навърши 6 месеца ще можем да прехвърлим майчинство на бащата.Даже е ходил да се консултира със счетоводителка.В момента се правеха някакви преустроявания и разширения и той не е бил на работа от една седмица.Вчера го извикаха до фирмата и работодателят му е предложил да напусне при взаимно съгласие,предложил му е обезщетение от една заплата и 4 месеца на борсата.Когато мъжът ми се зачудил какво да прави шефа му е намекнал,че така и така ще го уволни ако трябва и дисциплинарно което ще е по-зле за него.Не знам каква е причината не е имал проблеми в работа до сега.Ходи редовно на работа.Дали нещо не е свързано с това прехвърляне на майчинство не знам  newsm78 .Обаждахме се в комисия по защита на труда от там казаха,че това вече е свършен факт и нищо не можем да направим,защото е подписал по взаимно съгласие.Сега ще получава 4 месеца по 120 лева минимална помощ по безработица.По нататък ако може да намери пак работа на договор,пак ще видим какво ще стане с прехвърляне на майчинство.Защото май трудовия му договор не се прекъсва по време на борсата.
Иначе бебето мисля,че е добре,понякога си кротува,но понякога направо не мога да спя от нея.Вече нямам толкова киселини,но отслабнах с 3 кг.От 57 на 54 кг.Притеснява ме единствено дори да ида да раждам с линейка как ще стои въпроса с изследвания,не съм правила никакви,а термина ми е на 24 февруари.Много ме е страх от лекари да не започнат да ми се кара,че не съм си правила изследвания.Там на място ли ще ги правят и дали ще има време?!Иначе лекаря при който ходих последния път ми каза,че ако не внеса осигуровки когато дойде Момента да се обадя на бърза помощ,но да не казвам на никой,че той ми го е казал   newsm78 .Гледа ме на видеозон каза,че е нормално разположено,главично.Това са ми основните притеснения за сега.Искрено благодаря на всички които ни помагат и не не забравят.Дано да ви се върне многократно и по-скоро да премине този толкова труден период за нас.Само да се роди живо и здраво,защото бебето наистина не е виновно,че така сме си объркали живота.  family Two Hearts Flowers Sunflower

# 128
  • Мнения: 2 584
не е трябвало да подпише, така вече трудно може да докаже че е принуден, а дисциплинарно  не може да се уволни лесно

Нямат право да ви уволнят дисциплинарно за това, че не желаете да напуснете по взаимно съгласие.
 Основанията при които може да се наложи дисциплинарно уволнение са разписани в чл.190, ал.1 от КТ

КТ
Дисциплинарно уволнение
Чл. 190. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 190 - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Дисциплинарно уволнение може да се налага за:
1. три закъснения или преждевременни напускания на работа в един календарен месец, всяко от които не по-малко от 1 час;
2. неявяване на работа в течение на два последователни работни дни;
3. системни нарушения на трудовата дисциплина;
4. (изм. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) злоупотреба с доверието на работодателя или разпространяване на поверителни за него сведения;
5. ощетяване на гражданите от работници или служители в търговията и услугите чрез измама в цената, теглото, качеството на стоката или услугата;
6. (нова - ДВ, бр. 51 от 1999 г.) участие в хазартни игри чрез телекомуникационни средства на предприятието и се възстановяват направените разходи в пълен размер;
7. (предишна т. 6 - ДВ, бр. 51 от 1999 г.) други тежки нарушения на трудовата дисциплина.
(2) (Нова - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Дисциплинарно уволнение по ал. 1 се налага при съобразяване с критериите по чл. 189, ал. 1.

# 129
  • Мнения: 258
Uplashena 777, съпругът ти трябва  в 7-дневен срок да отиде на борсата да се регистрира както и в НОИ, за да  получава парите, ако изпусне този срок няма да може да ги получава. За него е много по изгоден варианта  да напусне  - поради намаляване обема на работа, ако не му е оформена трудовата книжка мисля, че един разговор с работодателя не би бил излишен след като в началото го е предложил
Успех

# 130
  • Мнения: 149
uplashena 777 раждането се поема от здравна каса независим дали си осигурена или не.Друг е въпроса ако мине номера.Единствено когато отидеш да раждаш попълваш декларация че са ти прекъснати здравните осигуровки.Казвам ти го от личен опит.За бърза помощ така е.Звъниш за да минеш от там по спешност.Проблема единствено е че ще ти искат документ за самоличност.Без него няма как да регистрирате детето.Леко раждане.

# 131
  • Мнения: 54
Здравейте!Надявам се всички сте живи и здрави.Исках да уведомя,че и ние сме добре.Затишие пред бурята.Чакаме.Вече се свързах със Посолството.Те са били почивка до 11.01.Ако знаех,щях да си спестя много притеснения.Паспорта още не е готов.Та засега чакаме.Дано само бебока да почака,иначе лудуууува Joy Какви върталежки прави,особено вечер,като легна.Ужас.Иначе всичко си е по старому.Исках да честитя празника на всички именяци.  bouquet   bouquet   bouquet Бъдете здрави,щастливи и весели Hug  family

# 132
  • Мнения: 884
"Уплашена", мъжът ти отиде ли на трудовата борса? Когато мен ме съкратиха (бременна, но на срочен договор - и аз наравих глупостта веднага да подпиша заповедта...), ми казаха, че имам някъде около месец срок да се регистрирам.
Ако не се е регистрирал, нека отиде веднага, предполагам, че и да е минал срокът, няма да му откажат, просто ще има "дупка" в осигурителния стаж.
...
Как сте с пералнята? Има ли развитие в това отношение? Потърсете някъде нещо на старо...
...
  bouquet  bouquet  bouquet

# 133
  • Мнения: 54
Здравейте!Изчезнахме за малко,просто няма с какво да ви зарадваме.Все така чакаме.Надеждите ми да си оправя документи преди раждане не се оправдаха.Вече и нямам време.Има две седмици до раждане и дали да рискувам да пътувам в моето състояние,,,,не знам.А и паспорта ОЩЕ не е готов.Вече не се нервирам.Все ми е тая.Прави са всички-сама съм си виновна.Да става каквото ще.Седя си тука сама.Дъщерята на работа,мъжът ми вече седмица в болница.Тъпея.Чакам.Имах една приятелка,една утеха,но и с нея се скарахме.Мразя парите.Мразя,че сме толкова зависими от тях.Искам отново да благодаря на всички, кои -те ме подкрепиха в трудният за мен момент.Може да ме цензурират,но искам да благодаря и на тези,кои-то не успяха.Научих,че не всичко кое-то блести и злато.Пожелавам на всички само най хубави неща-здраве,късмет и много любов.Иначе въпроса с пералня е решен.Един златен човек ми подари друга.Сега винаги си мисля за него,кога-то я погледна.И за всички хора,кои-то срещнах тук.БЛАГОДАРЯ!!!!!Бог да ви пази.

# 134
  • Мнения: 884
Здравей, мила "Уплашена"!

Положението ви не е розово. Но Бог няма да ви остави! Ти си майка, всеки момент ще дадеш още един живот на още едно човече!
Ще бъдеш щастлива! Повярвай, макар че може би е трудно в този момент!
Не се срамувай да искаш помощ, защото, ако има добри хора, които могат, ще ти помогнат и това ще е добре за теб - а тези, които не желаят, не ги слагай в сметката, всеки си има своя причина да вижда света по своя си начин. Просто ти си длъжна да направиш всичко в името на семейството си!

Мъжът ти ще оздравее - имай вяра на докторите!

Напомни му на всяка цена да се регистрира в бюрото за безработни! Това е важно, за да има поне някакъв минимален доход известно време!

Използвай момента, преди да си родила, да кажеш на голямата си дъщеря колко я обичаш и колко много ти помага! После може да не ти остава време, знам го от опит...

Как ми се иска вече малката принцеска да е извън теб Simple Smile
Може би след няколко месеца вече по-уверено ще помислиш за своите възможности - нова работа и каквото там би искала да постигнеш...

Да, само с думи мога да те подкрепя сега, но как ще се радвам, ако мога да направя нещо реално за теб...

 bowuu  bouquet

ПП:
Моля те, изчисти си поне едно-две съобщения от личните, пиша ти ЛС и те не могат да стигнат до теб...

Последна редакция: сб, 04 фев 2012, 17:23 от Геррри

# 135
  • Мнения: 1 404
Здравейте,
имам малко здравословни грижи, но не съм забравила какво съм ви обещала. Надявам се идната седмица да успея/.

# 136
  • Мнения: 9
...но мисля,че памперси и козметика ще са ми най-нужни сега.
С памперси ще помогна, само чакам да ми изпратш адрес...
Моля, виж си ЛС...

# 137
  • Мнения: 54
Здравейте  Simple Smile Пиша от името на мама.Вчера тя и доведения ми баща отидоха да вземат паспорта,защото е готов.Преспаха там при роднини на Иван.Днес отидоха да вземат паспорта и на излизане от посолството започнала да получава контракции.Отведоха я в Университетската акушеро-гинекологична  болница “Майчин дом”.Роди леко,само за 2 часа.Бебчето тежи 2 кг и 700 грама до колкото си спомням от думите на Иван.Роди се една руса принцеска  Hug Мама каза,че ако някой желае да я посети може да заповяда   bouquet Всички сме много щастливи  newsm44 Ами това мога да ви кажа аз,това е което знам  Hug Мир и Любов  newsm51

# 138
  • Мнения: 884
Уауууу!
Бравоооо! Знаете ли как ще се казва? Simple Smile
 newsm10 1stroller Two Hearts smile3525

# 139
  • Мнения: 54
Ще се казва Юлия на Иван на майка му  Hug

# 140
  • Мнения: 817
Честито бебче на щастливите мама, татко и кака!
Много здраве, щастие и късмет желая на малката Юлия!

Сега се сетих да попитам дали имате с какво да приберете бебето от София? Кола и столче имате ли?

# 141
  • Мнения: 54
Не нямаме нито столче нито кола,но се надяваме бабата и дядото да измислят нещо  Peace

# 142
  • Мнения: 884
Мили дами, малката Юлия е една ГОЛЯЯЯМА сладурана Simple Smile
Има добре оформено личице и ръчички, и всичко! Simple Smile
Дано расте жива и здрава и да радва мама, тати и кака!
...
И мама е една много усмихната, спретната и лъчезарна дама!
Днес ги видях, макар и за малко!
...
Ако някой иска да ги види, можем да се уговорим на ЛС за утре, надявам се да успея да мина там около 11 часа преди обед.
Днес забравих да взема чай на Хип за кърмачки, дано не забравя утре, а ако някой се сети да занесе, мисля, че ще е доста добре за мама и бебето! Simple Smile

 bowuu  bouquet


Здравейте пак, момичета! Simple Smile

Разбрах, че на Уплашена са й изпратили дрешки за бебо, но повечето са за по-голямо. Днес една мама ми предаде пакетче с дрешки, но и те бяха за по-нататък.
Ако някой има за новородено, ще свършат добра работа, ако ги подари на Уплашена за Юлчето!

  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: нд, 12 фев 2012, 01:08 от AnMary

# 143
  • Мнения: 817
За съжаление със столче на този етап не мога да помогна. Ако на някоя майка й е останал кош за новородено и има желание да го дари би било добре.

Някой знае ли дали вече са изписани мама и бебо? Може би утре?

Гери, намериха ли се дрешки за изписването? Пиши като можеш  Peace

# 144
  • Мнения: 884
Здравей, Сноу гърл! Simple Smile
И вие, момичета, които четете Simple Smile
Най-вероятно утре ще ги изписват, но за дрешките съм малко в недоумение.
Първо разбрах, че имат всичко необходимо за бебето, но после се оказа, че дрешките са повечето големи.
Две мами обещаха да пратя колетчета на адреса.

Точния час на изписването не го знам, сигурно ще чакат да пристигне таткото, а той пътува с влак от Сандански.

Дано дъщерята на Уплашена пише нещо... Защото утре имам един ангажимент, дано да успея да отида и на изписването...

Здравейте   bouquet

Днес стана ясно, че бебе Юлче ще го изписват вдруги ден - сряда, 15-ти февруари.

За изписването са се намерили всички необходими неща.

Бонбонка и мама нямат търпение да се приберат и да видят кака! Simple Smile

 bowuu

Snow girl, dachita,

  bouquet и bowuu за вас! Simple Smile


Здравейте пак от мен! Simple Smile

Бебето и мамата пътуват към дома! Simple Smile

Ще чакаме новини, ей! Simple Smile
Да пишете как вървят нещата при вас! Simple Smile
 Two Hearts

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 18:05 от AnMary

# 145
  • Мнения: 9
Да Ви е живо и мноого здраво бебенцето,да расте усмихнато,глезено и щастливо!  Hug
Не мисля , че е много подходящо всеки да ходи при майката,като се има предвид грипове,вируси и т.н...

п.с Не е лошо да кажете и дали сте получили дрешките и памперсите...
 Дрешките са точно за новородено.

Поздрави.

# 146
  • Мнения: 884
Здравейте!
Вчера са си пристигнали, разбрах, че са били много изморени, получили са колетчета, но не знам точно кои...
Мамата ще пише при първа възможност.
Дано се справя лесно в най-трудния първоначален период с мъничето Simple Smile
Разбрах, че каката много си харесва сестричката.
  bouquet

# 147
  • Мнения: 54
здравейте!!!Най сетне успях да седна да ви отговоря лично,моля ви за извинение,но просто не можех да се откъсна от малката. Embarassed Направо ми се иска да я изям Laughing Много,ама много съм щастлива.Вече се адаптирахме към новата среда,но тия дни каката беше на работа,а таткото е си счупи крак от това търчене натам-насам и сега куца.След две седмици той пак ще ходи на софия за акт за раждане.Но по добре,че всичко стана така.Защо-то малката се роди проблемно,беше омотана цялата и благодарение на добрият екип в Майчин дом всичко се размина благополучно. Колко сълзи съм проляла аз си знам.Може и от стреса,но и с кърмата съм зле.Пия чай за кърмачки,дано да има ефект.Сега малката е добре и е голяма глезла.Всички много и се радват.Дори свекър и свекърва ми започнаха да проумяват,и се опитват да помагат с каквото могат.Искам да кажа на всички,че тук намерих своето семейство.Не знам как бих се справила без вас.Благодаря на mozza,dachita,snow girl,Doychinova,emimimi,rft,Геррри,Анн и всички,които бяха с нас в този труден период.Извинявам се ако съм пропуснала някой.Утре ще се опитам да кача някои снимки на Юлия.БЛАГОДАРЯ ВИ.  bouquet  Hug Дано Господ да ви върне стократно това,кое-то направихте за нас baby_neutral  newsm51  family

# 148
  • Мнения: 884
http://www.vbox7.com/play:9fe0dc1f

Поздрав за теб, Майче (надявам се, вече не си Уплашена:) )
И за всички мами, които мислят за теб и се радват с теб! Simple Smile

  ylinfant newsm51

# 149
# 150
  • Мнения: 371
Да ви е жива и здрава малката Юлия, нека късмета никога не я напуска и ви дава много поводи за радост и гордост!
П.П. Много е хубава  bouquet

# 151
  • Мнения: 884
... Не можах да видя снимкатааа.... Искат ми парола...
 Sick

Много целувки за малката ритличка!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

И най-добри пожелания за мама, кака и тати! Simple Smile

На тези снимки фъстъчето много прилича на майка си! Simple Smile
  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 20 фев 2012, 18:04 от AnMary

# 152
  • Мнения: 4
Да ви е живо о здраво бебчето  bouquet

Не мога да разбера защо публикувате линк към снимка, където се иска парола Rolling Eyes Или снимката е само за определени потребителки? Rolling Eyes

# 153
  • Мнения: 884
Мери, мамата ми изпрати паролата. Може би не я изпраща на всеки, защото на онзи сайт има лични снимки, знам ли. Но тя така си е преценила, по нейни си причини, не се засягай, мила!

# 154
  • Мнения: 53
Честита малка принцеса  Grinning 

Обещах на каката да изпратя дрешки и разни неща от моята дъщеря. Ако все още имате интерес пратете ми на лични някакви ориентировъчни размери за дрехи и обувки. Мисля, че имам и някакви учебници.

# 155
  • Мнения: 54
Здравейте!Нямах много време да пиша,за кое-то се извинявам.Не че на някой не му стигат неговите проблеми,но не искам да се оплаквам.Доста помощ получих,и най страшното почти мина.Както знаете с тромавата система за изплащане на болнични,помощи и тъй подобни всеки един човек се е сблъскал.Но както писах-не искам да се оплаквам.Важно,че имах шанса да получа подкрепа в най трудния момент,за кое-то пак искам да БЛАГОДАРЯ от все сърце всички!  bouquet  Иначе не можах да довърша тая моя история с документи.След толкова чакане,кога-то ми казаха че паспорта ми е готов,тръгнахме веднага за София.Спахме при едни роднини,само аз-като винаги не можах да спя.Последни две седмици ми беше много нервно.Дали усещах някакъв проблем,не знам.А и бебето риташе ужасно.Та вече към 6.30. се унесох.И тогава дръннаха будилници.Не искам да ми се смеете,но ,както си бях се ядосала,че трябва да ставам,чух един глас.Той ми КАЗА-Няма за какво да се сърдиш!На всичко си има Божия Воля! newsm78 Споделих това на сутришно кафе.Стана им смешно.Но не и на мен.Още по пътя до посолството усетих първите контракции.Едвам стигнахме най първи и на гишето помолих да ме обслужат по бързо,защо-то раждах. Joy Стана тя,каква-то  стана.Линейката и в Майчин дом.Обаче си имаше причина да се озовем там.Малката беше оплетена доста и/не че имам лошо мнение за месни лекари/ ,трябваше  да раждам секцио,беше голям риск за детето,защо-то родих нормално.А ако бяхме в провинция,не знам какво щеше да се случи.Господ е бил с нас. baby_neutral Но вече всичко е минало.Сега се радваме на една принцеска.Нищо,че ни е трудно,дано Господ да ни закриля и по нататък.Днес за пръв път бяхме навън.Ходихме на консултация.Тя си проспа всичко Laughing Наддадохме ,вече сме 4 кг!И с колики ooooh! Но за нейната усмивка щях да мина още 100 пъти през тези изпитания.И пак-БЛАГОДАРЯ на всички,без вас не знам до къде щяхме да стигнем  bouquet Мир и Любов Hug !!!!!!!!!!!!!!!

# 156
  • Мнения: 884
Но за нейната усмивка щях да мина още 100 пъти през тези изпитания.

Казала си го страхотно! Simple Smile

Пиши какво става с личната карта? Сподели, някоя мама може да ти даде съвет как да постъпиш, ако има някакъв проблем!

...

Има ли някакъв изглед вашият тати да започне работа?

...

Много поздрави на цялото ти семейство! Simple Smile

# 157
  • Мнения: 60
Намерихте ли си столче за кола? Имам едно Чико, не е първа младост, пет деца минаха през него (сред тях мойте две), но е здраво и върши чудесна работа Simple Smile 

# 158
  • Мнения: 54
Нека Великденските празници бъдат изпълнени с радост и много щастливи изненади! Желаем Ви много мир и надежда, сбъднати пролетни обещания и щастливи нови спомени! Нека този Великден бъде специален за Вас!
  bouquet   bouquet   bouquet  family

# 159
  • Мнения: 884
Благодаря, мамче! Simple Smile

И на теб да се връщат същите пожелания Simple Smile


Пиши как расте твоето ново съкровище Simple Smile

# 160
  • Мнения: 54
Здравейте!Не сме писали отдавна.С малката сме добре,засега се справяме.Тя е прекраснаааааа....!!!!!Само че не можем да разполагаме с по глезените работи като допълнителните  неща-играчки пеещи,подложка за къпане/малко ми е трудно да я къпя сама  Embarassed /или шезлонг.Не знам какво друго трябва  за едно 3 месечно бебе,нямам възможност да ровя в нета.А и само да се дразним.Можем да караме така,то едно време се оправяха с една цедилка  Laughing Но ако някой има възможност да помогне ,БЛАГОДАРЯ предворително   bouquet   bouquet   bouquet  newsm07 family

# 161
  • Мнения: 2 584
Здравейте!Не сме писали отдавна.С малката сме добре,засега се справяме.Тя е прекраснаааааа....!!!!!Само че не можем да разполагаме с по глезените работи като допълнителните  неща-играчки пеещи,подложка за къпане/малко ми е трудно да я къпя сама  Embarassed /или шезлонг.Не знам какво друго трябва  за едно 3 месечно бебе,нямам възможност да ровя в нета.А и само да се дразним.Можем да караме така,то едно време се оправяха с една цедилка  Laughing Но ако някой има възможност да помогне ,БЛАГОДАРЯ предворително   bouquet   bouquet   bouquet  newsm07 family

в продавалника излизат много евтини бебешки глезотии, също така и в сайта подарявам се подаряват неща но не знам колко са реални там

# 162
  • Мнения: 9
Мога да помогна с подложка,но незнам дали няма да и е малка...http://imageshack.us/photo/my-images/26/img0765mh.jpg/ на снимката доста по-голяма изглежда..

# 163
  • Мнения: 6
Привет, би ли казала от какво имаш нужда най-вече в момента, за да помисля с какво мога да помогна:)

# 164
  • Мнения: 54
Здравейте!   bouquet За подложка не знам,вече сме на 3 месеца.  Heart Eyes Как да преценя?Иначе най необходими са летни блузи,потничета,вече е жега.А друго-то играчки.Не знам какви,но сигурно нещо пеещо или дъвкателно,все си ядем пръстите.Защо ли?Не е гладна  newsm78?Надявам се на подкрепа.Защо-то нямам много време да ровя в нета.Благодаря на всички за помощ!  Hug

# 165
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте!   bouquet За подложка не знам,вече сме на 3 месеца.  Heart Eyes Как да преценя?Иначе най необходими са летни блузи,потничета,вече е жега.А друго-то играчки.Не знам какви,но сигурно нещо пеещо или дъвкателно,все си ядем пръстите.Защо ли?Не е гладна  newsm78?Надявам се на подкрепа.Защо-то нямам много време да ровя в нета.Благодаря на всички за помощ!  Hug

Бих могла да погна с дрешки за каката ..... стига да ми дадете размери .... може ли да видим малката .... ако може да ни дадате парола за снимките в сайта Simple Smile

# 166
  • Мнения: 54
mozza   bouquet   bouquet   bouquet Получих ме пратката.Невероятна си.Ще ти пиша на лични.  Hug БЛАГОДАРЯ!!!!!!

# 167
  • Мнения: 9
Изпратиха ли ви играчки? Ако не,аз ще мога да помогна ,но след 2 седмици(малко на почивка) с една активна гимнастика и още някоя музикална играчка,защото знам че е много важно да им се стимулират малките и сладки мозъчета.
Поздрави и много целувки на бебенцето!  Hug

# 168
  • Мнения: 54
здравейте!пише ви бивша колежка на уплашена тя ми каза за вас помоли да пиша да ви кажа че получила колета от ирен с играчки и памперси за което благодари много!за сожаление не може да пише компютера изгоря-видяхме се на рожденият ден случайно-та  да кажа само каквото знам-тока им спряха-щяли да спират и водата-наема платиха на половина защото от 3месеца не са превели болнични на въпрос каде е таткото отговори-незнам и не ме интересува нещо и той бил скаран с родителите голямото момиче ходи  на работа и там се храни на вересия вече се изнерви много но добре че засега има кърма малката много е палава-и сладка!дано да има сили да истърпи още малко но и аз много не мога да помогна внесох малко за водата да не спират   това е засега   не мога да следя какво ще стане и аз нямям интернет успех

# 169
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
здравейте!пише ви бивша колежка на уплашена тя ми каза за вас помоли да пиша да ви кажа че получила колета от ирен с играчки и памперси за което благодари много!за сожаление не може да пише компютера изгоря-видяхме се на рожденият ден случайно-та  да кажа само каквото знам-тока им спряха-щяли да спират и водата-наема платиха на половина защото от 3месеца не са превели болнични на въпрос каде е таткото отговори-незнам и не ме интересува нещо и той бил скаран с родителите голямото момиче ходи  на работа и там се храни на вересия вече се изнерви много но добре че засега има кърма малката много е палава-и сладка!дано да има сили да истърпи още малко но и аз много не мога да помогна внесох малко за водата да не спират   това е засега   не мога да следя какво ще стане и аз нямям интернет успех
Пиша с риск да бъда нападната,но..........
Когато,някой моли друг човек да пише от негово име, е нормално след като няма регистрация да се регистрира или най малкото да пише като гост,а не със пот.име на уплашена и да влиза с нейната парола. Simple Smile
Ако не ме лъже паметта една дама от форума изпрати още преди раждането, доста прилична сума пари,с които беше нормално да си стъпят на краката.За съжаление,явно не е станало така,защото непрекъснато темата се повдига с нещо ново.Последната прищявка беше,че не разполагат "с по глезени работи"каквото и да значи това.Сега ново двайсет.....тока не платен,водата ще спират,компа изгърмял.........Хора,я не се излагайте вече,и тази изтъркана версия с писането на приятелка.......ставате банални.

# 170
  • Мнения: 2 584
може да се провери IP-то и да се разбере дали пише някой друг
аз само не разбрах къде е бащата

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 12:10 от ЛАРА КРОФТ (rut)

# 171
  • Мнения: 1 404
а аз само да питам, дъщерята мисля има право на стипендия за социално слаба... В моето училище, преди години, деца на самотни родители, взимаха такива стипендии, не са много, ама пак е нещо.

# 172
  • Мнения: 2 584
а аз само да питам, дъщерята мисля има право на стипендия за социално слаба... В моето училище, преди години, деца на самотни родители, взимаха такива стипендии, не са много, ама пак е нещо.

стана малко объркано вече, за човек без ток, компютър и интернет гледам че се влиза всеки ден
Име:   uplashena777
Публикации:   37 (0,156 на ден)
Ранг:   Новак
Дата на регистрация:   15 Ноември 2011, 12:53:33
Последно Активен:   10 Юли 2012, 01:01:26

и защо ли си мисля че мобилния интернет не е евтин newsm78 ( поне според умствените ми способности де, а и телефона трябва да е добър за да си влизаш в нета от него)

пп. от кога IP-на компютъра е същото като  IP=то на телефон

Последна редакция: пн, 09 юли 2012, 23:55 от ЛАРА КРОФТ (rut)

# 173
  • Мнения: 427
а аз само да питам, дъщерята мисля има право на стипендия за социално слаба... В моето училище, преди години, деца на самотни родители, взимаха такива стипендии, не са много, ама пак е нещо.

стана малко объркано вече, за човек без ток, компютър и интернет гледам че се влиза всеки ден
Име:   uplashena777
Публикации:   37 (0,156 на ден)
Ранг:   Новак
Дата на регистрация:   15 Ноември 2011, 12:53:33
Последно Активен:   10 Юли 2012, 01:01:26

и защо ли си мисля че мобилния интернет не е евтин newsm78 ( поне според умствените ми способности де, а и телефона трябва да е добър за да си влизаш в нета от него)

пп. от кога IP-на компютъра е същото като  IP=то на телефон
  Влиза се даже и по - няколко пъти . Peace
    Профил: uplashena777  Картинка/Текст
Име:  uplashena777
Публикации:  37 (0,156 на ден)
Ранг:  Новак
Дата на регистрация:  Вт., 15 Ноем. 2011, 10:53
Последно Активен:  Вт., 10 Юли 2012, 00:11
 

  Аз сега се питам къде са защитничките , които наскачаха срещу мен ,  когато се усъмних в историята на авторката . Rolling Eyes И какво стана с гордия татко ?

# 174
  • Мнения: 38
а аз само да питам, дъщерята мисля има право на стипендия за социално слаба... В моето училище, преди години, деца на самотни родители, взимаха такива стипендии, не са много, ама пак е нещо.

стана малко объркано вече, за човек без ток, компютър и интернет гледам че се влиза всеки ден
Име:   uplashena777
Публикации:   37 (0,156 на ден)
Ранг:   Новак
Дата на регистрация:   15 Ноември 2011, 12:53:33
Последно Активен:   10 Юли 2012, 01:01:26

и защо ли си мисля че мобилния интернет не е евтин newsm78 ( поне според умствените ми способности де, а и телефона трябва да е добър за да си влизаш в нета от него)

пп. от кога IP-на компютъра е същото като  IP=то на телефон
  Влиза се даже и по - няколко пъти . Peace
 
 
  Аз сега се питам къде са защитничките , които наскачаха срещу мен ,  когато се усъмних в историята на авторката . Rolling Eyes И какво стана с гордия татко ?
Аз съм тук! В кое по-точно се усъмни, че живеят в мизерия, че нямаха нищо за бебето...!?
Ех, тоя татко много питате за него!

# 175
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
shams u amar Остави,че и ти ще станеш лоша и зла като мен.А да те заклеймят с такова петно е меко казано грозно.

# 176
  • София
  • Мнения: 247
И аз съм от тия дето се бяха усъмнили.(и продължават да се съмняват)Не разбирам от техническите подробности,но някои неща в постовете са странни.Начина на изказване и други,вкл и в постовете на "приятелките" и подръжничките.Няма отново да ги изреждам,обаче как да се разбира:
Цитат
Ех, тоя татко много питате за него!
1.Ми питат хората-пари дават,ще питат.
2.Естествено че питат,предлагат варианти за излизане от положението.
3.Питат-съчувстват,че сега дори и таткото го няма.
4,5 и 6-то
Иначе излиза-давайте пари без много много да знаете,не Ви ли е срам!
Подобна "защита" е меко казано вредна-ако някой иска да каже нещо в подкрепа ,да го покаже като каже-направих това и това-снимки на семействеото,адрес,може ли някой от околностите да направи това и това...... и да не пиша още километри ЛОГИЧНИ постъпки.

# 177
  • Мнения: 38
Заставам зад всяка своя дума написана в този сайт! Прибързано заключение направих единственно за Фейщица, на която се извиних на лични.
Меко казано е грозно, когато някой е стигнал дъното да тръгнеш да се заяждаш и унижаваш!
Не ме е срам от нищо lluna. Достатъчно време подържах връзка с авторката, за да се убедя, че живеят в мизерия и реших да помогна. Относно цитата, който си дала е написан с ирония, защото питат хора, които най-малко проявиха съчуствие.
Не ме интересува къде е бащата(предполагах, че в един момент може да се стигне до раздяла), помогнах на една майка да роди спокойно детето си и да получава пълно майчинство.
Никой не кара никого да прави нещо на сила, а и подфорума си има личност, която следи за всичко.
Под всичко разбирай- АЙПИ-та, регистрации в други сайтове...., така че скрито-покрито няма тук.
Всеки чете и преценява как да постъпи.

# 178
  • Мнения: 2 471

  а и подфорума си има личност, която следи за всичко. Под всичко разбирай- АЙПИ-та, регистрации в други сайтове...., така че скрито-покрито няма тук.


По повод последният пост от профила на уплашена - точно модератор потвърди, че е влизано от едно и също IP.

# 179
  • Мнения: 427
rft всеки сам си преценява дали да вярва в нечия история или не .
Повод за съмненията ми даде самата авторка , защото не отговори на въпросите ми .
Не мога да проявя съчувствие , или да помогна в такъв случай . Достатъчно пъти съм сърбала попарата на " глупаците ".
Последният пост на авторката , писан от " колежката " затвърди съмнението ми .
Няма да навлизам в подробности какво и защо ме е усъмнило .
Ти си преценила че историята на уплашена е истинска , и имаш желание да и помагаш . Това си е твое право и личен избор . Peace
Но не можеш да съдиш никой от потребителите проявили съмнение , и споделили своите съмнения тук .
Всеки който чете темата , има глава на раменете си , и може сам да прецени дали да подаде ръка
в този случай .
уплашена и "колежката " и нямат интернет , но на ден по сто пъти влизат в нета  Wink
   

  а и подфорума си има личност, която следи за всичко. Под всичко разбирай- АЙПИ-та, регистрации в други сайтове...., така че скрито-покрито няма тук.


По повод последният пост от профила на уплашена - точно модератор потвърди, че е влизано от едно и също IP.

# 180
  • София
  • Мнения: 247
Не е лошо да се чете внимателно.РФТ-"не ви ли е срам" не е за теб, а края на изречението.Т>Е -тези които питат, според някои би трябвало да се срамуват, че питат вместо направо да пращат пари.Та всъщност мене не ме е срам.
А иначе наистина всеки има право както да вярва,така и да не вярва.И съответно да си избере начин да помага ,вкл. и с питане.И изобщо тези неща не е лошо да минаваат през някаква организация по местоживеене,било ДБМ,било някоя друга благотворителна организация.така всичко би било по-ясно и без излишни коментари.И за съжаление най-достоверно е с имена,адрес и снимки или с доклад на някой,който е външен и оторизиран.
Такава е действителността.

# 181
  • Мнения: 54
Ne iskah da pisha,nqmam kirilica na telefona,za koeto molq da me izvinqt.No da gledam,kak tiq,koito dori s dobra duma ne pomognaha,zloradstvat.Ta dali e verno,4e mi suvpadat IP adresi?Dadoh na edna priqtelka dostup do profila mi za da proveri LS i da blagodari na Doi4inova za koleta.No tq pisa v temata,za koeto ne q moleh.Naistina bqha mi vru6tali bolni4ni i ni isklu4iha toka,naistina stignahme do glad,no ne sum tursila pari ot nikoi tuka.Za parite,koito polu4ih ot RFT sum dala ot4et li4no na neq.I ne smqtam da se ot4itam pred drugi,osobenno pred tezi,koito samo rovqt i se podigravat.Idvala i li4no Da4ita,koqto mi pomogna mnogo.A za IP-adresi,mnogo sum u4udena,kato znam 4e ne e taka.Jalko 4e moderatora izluga,no predi6niqt post ne e pisan ot moq komputor,za6to to e v remont.Kakto i da e.Mnogo ste zlobni.Neka da me redaktirat,zaklu4vat,ne me interesuva.  RFT-Polu4ihme koleta ot Plovdiv.Blagodari ot moe ime.

# 182
  • Мнения: 427
 И защо да сме злобни , защото не ти пратихме парички ли ?
 Не можеш да определяш недоверието на хората като подигравка . Защото много от тях помагат
 на нуждаещи се . Относно помощта която ти е оказала rtf , никой не ти е
 искал отчет за нея .
 Това в което обвиняваш модератора , е показател за много неща .
 

# 183
  • Мнения: 38

 а и подфорума си има личност, която следи за всичко. Под всичко разбирай- АЙПИ-та, регистрации в други сайтове...., така че скрито-покрито няма тук.


По повод последният пост от профила на уплашена - точно модератор потвърди, че е влизано от едно и също IP.
Добро утро на всички!
Ясно ми е,че модератор трябва да потвърди.
Ясно ми е и за сеирджийската и фалшива загриженост за Добрите Хора в този форум.
А на теб шамс и не знам коя си мога да ти обясня как се влиза в сайта по сто пъти на ден без да имаш нет. Не знам какво се случва с нея, прекъснала съм връзка.
Не казвам, че уплашена не се опитва нещо  да послъжи, за да привлече отново вниманието.
Да всеки сам преценява(писна ми да се повтарям) просто ясно си изказвайте съмненията. Лично на мен не ми трябват разследвания до девето коляно, дали има нет или не .....
Не съжалявам, че съм помогнала, ако ще и лаптоп да си е купила.

Последна редакция: ср, 11 юли 2012, 12:23 от rft

# 184
  • Мнения: 38
И защо да сме злобни , защото не ти пратихме парички ли ?
 Не можеш да определяш недоверието на хората като подигравка . Защото много от тях помагат
 на нуждаещи се . Относно помощта която ти е оказала rtf , никой не ти е
 искал отчет за нея .
 Това в което обвиняваш модератора , е показател за много неща .
 
Стига с тия пари. Най-много вие ги споменавате.
Не сте злобни, защото не пратихте пари, а защото се държите отвратително с хора в нужда!

# 185
  • Мнения: 3 715
Ами в крайна сметка всеки, който пуска тук искане за помощ си дава сметка, че не всички ще му повярват и ще има недоверчиви и си носи последствията. Ти си преценила, че са в нужда, друг е преценил, че не са. Едни са злобни, други да будали, всеки има право да е какъвто прецени.

# 186
  • Мнения: 38
Ами в крайна сметка всеки, който пуска тук искане за помощ си дава сметка, че не всички ще му повярват и ще има недоверчиви и си носи последствията. Ти си преценила, че са в нужда, друг е преценил, че не са. Едни са злобни, други да будали, всеки има право да е какъвто прецени.
Правилно. Хубаво нещо е правото на избор-аз предпочитам да съм от будалите. А за злобарите мисля че не този подфорум е подходящ да си изливат злобата.

ПП. Може ли модератор да потвърди думите на Лара Крофт, че да ни олекне на всички и на злобари и на будали

# 187
  • Мнения: 3 715
Ами в крайна сметка всеки, който пуска тук искане за помощ си дава сметка, че не всички ще му повярват и ще има недоверчиви и си носи последствията. Ти си преценила, че са в нужда, друг е преценил, че не са. Едни са злобни, други да будали, всеки има право да е какъвто прецени.
Правилно. Хубаво нещо е правото на избор-аз предпочитам да съм от будалите. А за злобарите мисля че не този подфорум е подходящ да си изливат злобата.

Ами можеш да предложиш ново правило във форума, твое право е

# 188
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
rft Аз също съм направила моят избор,но както аз не наричам "злобарки" тия които са и помогнали,бъди така добра и ти да не го правиш за тези,които са на различно от твоето мнение.

# 189
  • Мнения: 54
O6te vednuj nastoqvam 4e posta ot kolejkata mi ne pisan ot moq IP.Nqkoy luje no ne i az.Ako iskat neka moderatori da proverqt i da se namesqt.Obvineniq kum men po tozi aspekt ne sa osnovatelni.

# 190
  • Мнения: 2 471
O6te vednuj nastoqvam 4e posta ot kolejkata mi ne pisan ot moq IP.Nqkoy luje no ne i az.Ako iskat neka moderatori da proverqt i da se namesqt.Obvineniq kum men po tozi aspekt ne sa osnovatelni.

Не ви прави чест да вкарвате в интрига и то модератор на сайта. Аз съм тази, която помолих да се потвърди или отхвърли, дали поста със счупения комп е написан от едно и също IP. с предните ви такива, получих отговор с потвърждение. Всеки средно интелигентен човек е на ясно, какво означава IP и дали е видно, ако се влиза от различни доставчици и компютри. Аплаузи на хората, които безкористно са ви помогнали. Спрете открито да обвинявате модератор в лъжа. Който има желание, ще ви помага и без да драматизирате излишно.

П.П. Не го написах в темата, защото не целях да соча с пръст. Всеки може да чете и си има глава на раменете. Между другото, нямам излишни пари за да плащам на мобилни оператори и да влизам през телефона си в нета. А смея да твърдя, че не съм изпаднала в нужда. Когато нямам интернет или комп., просто не ползвам такъв. Но, такова е моето мислене и не го налагам на никого.

Последна редакция: ср, 11 юли 2012, 13:28 от mandorla amara

# 191
  • Мнения: 54
Zna4i,ima 3 IP-ta.Ot kompa,koyto na du6terq mi,ot kade-to pisala Vanq(kolejkata mi) i IP-to na mobilniq,ot koyto pi6a sega.Ne suzdavam AZ INTRIGI,a vie purvi zapo4nahte.KAZVAM PAK,I SUM NA 100 PROCENTA SIGURNA,4E E TAKA.Pa koy kakvo iska da kazva.

# 192
  • Мнения: 2 471
Всичко хубаво ви пожелавам.

# 193
  • Мнения: 427
здравейте!пише ви бивша колежка на уплашена тя ми каза за вас помоли да пиша да ви кажа че получила колета от ирен с играчки и памперси за което благодари много!за сожаление не може да пише компютера изгоря
   
Zna4i,ima 3 IP-ta.Ot kompa,koyto na du6terq mi,ot kade-to pisala Vanq(kolejkata mi)
  Преди отново да хулите , прочетете горните два поста .
  Първия пост е на вашата " колежка " , която сте помолили да пише ,защото компютъра ви е изгорял.
  Във втория си пост , казвате че колежката писала от компютъра на дъщеря ви .
  И аз ви пожелавам всичко хубаво .

# 194
  • Мнения: 54
Ne me razbra-kazah:3 IP-ta.Kakto i de.Lek den.Jalko 4e istinata na moq strana,no ne mi se zanimava,moje dori i moderatori mogat da gre6at.

# 195
  • Мнения: 2 584
Ne me razbra-kazah:3 IP-ta.Kakto i de.Lek den.Jalko 4e istinata na moq strana,no ne mi se zanimava,moje dori i moderatori mogat da gre6at.

аз поне не разбрах, не активирам нета на телефона си защото ми е скъпо, а съм на много изгодна тарифа като имам и безплатно 5.12 MB трафик  newsm78

и не се заяждам нито ви обиждам както обичате да твърдите, просто си мисля за нуждаещите се хора и приоритетите им, както беше казала една мацка едни нямат пари за хляб- други за поддръжка на яхтата си- все са в нужда

# 196
  • Мнения: 38
Ne me razbra-kazah:3 IP-ta.Kakto i de.Lek den.Jalko 4e istinata na moq strana,no ne mi se zanimava,moje dori i moderatori mogat da gre6at.

аз поне не разбрах, не активирам нета на телефона си защото ми е скъпо, а съм на много изгодна тарифа като имам и безплатно 5.12 MB трафик  newsm78

и не се заяждам нито ви обиждам както обичате да твърдите, просто си мисля за нуждаещите се хора и приоритетите им, както беше казала една мацка едни нямат пари за хляб- други за поддръжка на яхтата си- все са в нужда
Аз разбрах да ти обясня на лични.
Същото така мога да те светна как да хващаш нет без да ползваш мобилният Wink
Да, точно с уплашена нямаше нещо много кеф да се заяждаш, направо ходатайства да заключат темата.
Продължавай да си мислиш за нуждаещите и техните приоритети, но няма да е зле да го правиш на наум. И да не се нахвърлите-подчертавам, че това е лично мое мнение, не задължавам никой с него!

# 197
  • Мнения: 2 584
Ne me razbra-kazah:3 IP-ta.Kakto i de.Lek den.Jalko 4e istinata na moq strana,no ne mi se zanimava,moje dori i moderatori mogat da gre6at.

аз поне не разбрах, не активирам нета на телефона си защото ми е скъпо, а съм на много изгодна тарифа като имам и безплатно 5.12 MB трафик  newsm78

и не се заяждам нито ви обиждам както обичате да твърдите, просто си мисля за нуждаещите се хора и приоритетите им, както беше казала една мацка едни нямат пари за хляб- други за поддръжка на яхтата си- все са в нужда
Аз разбрах да ти обясня на лични.
Същото така мога да те светна как да хващаш нет без да ползваш мобилният Wink
Да, точно с уплашена нямаше нещо много кеф да се заяждаш, направо ходатайства да заключат темата.
Продължавай да си мислиш за нуждаещите и техните приоритети, но няма да е зле да го правиш на наум. И да не се нахвърлите-подчертавам, че това е лично мое мнение, не задължавам никой с него!

нямаше да се реагира ако след поста на "приятелката" на уплашената  която нямаше нет и комп и ток тя влизаше като гост-така не се вижда кога влизаш, ако не бяхме реагирали самата уплашена нямаше да пише че всъщност влиза от телефона си, и да каже че вече си е платила тока,а и ти самата нямаше да се включиш в темата- и надяваме се да помогнеш отново  на уплашената

# 198
  • Мнения: 38
Ти винаги реагираш в точния момент.
И моят профил го просна тук с единственната цел да ме изкараш мошеничка Laughing
А аз се надявам поне мъничко да съм жегнала съвестта ти и преди да тръгнеш да унижаваш някой да се замислиш, че може и ти да попаднеш в неговата ситуация.
Еее, не мога да не отбележа, че тона ти в последно време е омекнал.

# 199
  • София
  • Мнения: 247
Аз обаче се замислям-може ли да се провери  IP адресите колко са близко географски.Някои неща ме навеждат на мисълта , че има хора с по няколко ника и съответно IP адреса-аз лично имам възможност да пиша от поне 4 адреса. Да не говорим ако включа приятелки-може да изкараме цяла тема сами. За телефона няма да коментирам.Едва ли струва 2 лв-телефона де.
Цитат
Ясно ми е и за сеирджийската и фалшива загриженост за Добрите Хора в този форум
Цитат
Не казвам, че уплашена не се опитва нещо  да послъжи, за да привлече отново вниманието.
Цитат
си мога да ти обясня как се влиза в сайта по сто пъти на ден без да имаш нет
Аз това наричам градация-разказна,сравнителна и превъзходна степен на .......

# 200
  • Мнения: 2 471
Аз обаче се замислям-може ли да се провери  IP адресите колко са близко географски.Някои неща ме навеждат на мисълта , че има хора с по няколко ника и съответно IP адреса-аз лично имам възможност да пиша от поне 4 адреса. Да не говорим ако включа приятелки-може да изкараме цяла тема сами. ......

Смятате ли, че модератор и то такъв от години, не би взел под внимание и тези неща? Предвид, че самата аз бях модератор в друг сайта, тогава част от БГ-МАМА имам идея, как се проверява и какво излиза, като информация. Имам доверие на 300% в екипа тук. За мен е грозно да се обвинява в лъжа човек, който се грижи за форума.

Приятна вечер на всички.

# 201
  • Мнения: 2 584
Ти винаги реагираш в точния момент.
И моят профил го просна тук с единственната цел да ме изкараш мошеничка Laughing
А аз се надявам поне мъничко да съм жегнала съвестта ти и преди да тръгнеш да унижаваш някой да се замислиш, че може и ти да попаднеш в неговата ситуация.
Еее, не мога да не отбележа, че тона ти в последно време е омекнал.

от както пишеш все аз съм ти виновна и едва ли не те следя, не знам каква тема си писала преди и не ме интересува- но не се вкарвай в филм че има световна конспирация срещу теб
няма как да жегнеш нещо в мен след като мнението ти не ме интересува, само чета и се забавлявам
а относно  тона ми, ами детето ми има рожден ден днес и отивам да празнувам

пп. а ще е интересно да обясниш на всички как се лови Интернет без мобилен, и откога смартфоните станаха по 50лв.

Същото така мога да те светна как да хващаш нет без да ползваш мобилният Wink



пп.1 съпругът ми се занимава с новостите в IT технологиите

# 202
  • Мнения: 38
Аз обаче се замислям-може ли да се провери  IP адресите колко са близко географски.Някои неща ме навеждат на мисълта , че има хора с по няколко ника и съответно IP адреса-аз лично имам възможност да пиша от поне 4 адреса. Да не говорим ако включа приятелки-може да изкараме цяла тема сами. За телефона няма да коментирам.Едва ли струва 2 лв-телефона де.
Цитат
Ясно ми е и за сеирджийската и фалшива загриженост за Добрите Хора в този форум
Цитат
Не казвам, че уплашена не се опитва нещо  да послъжи, за да привлече отново вниманието.
Цитат
си мога да ти обясня как се влиза в сайта по сто пъти на ден без да имаш нет
Аз това наричам градация-разказна,сравнителна и превъзходна степен на .......
Ох, lluna на теб нещо постовете не мога да ти ги разбера.
Разбира се, че може географски да се разбере къде се намирам. Даже съм сигурна, че Лара вече знае къде съм.
Същото така имам няколко IP-та на разположение, но знам правилата на форума и не си позволявам да ги нарушавам.

# 203
  • Мнения: 2 471
lluna извинете, друго съм разбрала от поста ви.

# 204
  • Мнения: 54
Obqsnqvam-telefona ne e smartfon.Kupen za 6 lv. S karta na smetka,na ime na du6terq mi.Kato promociq vklu4va 2000 besplatni minuti i 100 mb internet...Abe!Za6to o6te se zanimavam?

# 205
  • Мнения: 38
Ти винаги реагираш в точния момент.
И моят профил го просна тук с единственната цел да ме изкараш мошеничка Laughing
А аз се надявам поне мъничко да съм жегнала съвестта ти и преди да тръгнеш да унижаваш някой да се замислиш, че може и ти да попаднеш в неговата ситуация.
Еее, не мога да не отбележа, че тона ти в последно време е омекнал.

от както пишеш все аз съм ти виновна и едва ли не те следя, не знам каква тема си писала преди и не ме интересува- но не се вкарвай в филм че има световна конспирация срещу теб
няма как да жегнеш нещо в мен след като мнението ти не ме интересува, само чета и се забавлявам
а относно  тона ми, ами детето ми има рожден ден днес и отивам да празнувам

пп. а ще е интересно да обясниш на всички как се лови Интернет без мобилен, и откога смартфоните станаха по 50лв.

Същото така мога да те светна как да хващаш нет без да ползваш мобилният Wink



пп.1 съпругът ми се занимава с новостите в IT технологиите
За нищо не си ми виновна, просто ми направи впечатление държанието ти  тук от няколко години насам.
Ами, съпругът ти като е IT специалист що плачеш, че нямаш нет на телефона.
Имах предвид тонът ти от половин година насам. Да ти е живо и здраво детето.
Смартфона не може ли да е подарък, да е купен при по-добри времена!?
Май според теб не става и няма право на помощ. Ок, къв ти е проблема-не помагай. Няма нужда сто пъти да натякваш за нета, за телефона...
Жалко, че нищо не си почуствала.
Продължавай да се забавляваш на точното място го правиш ooooh!

Последна редакция: ср, 11 юли 2012, 21:20 от rft

# 206
  • София
  • Мнения: 247
мандора Embarassedтаман щях да обяснявам какво имам впредвид. Peace
И да РФТ-този път съвсем правилно си разбрала.Замислих се, дали част от поддръжничките не са близки приятелки.Извинявам се ако не е такъв случая,обаче да си го кажа направо,защото явно като се опитам да смекча нещата не ме разбират правилно.
Начина на писане(изказ ) на уплашена, на колежката на някои от поддръжничките и са толкова идентични ,че навеждат на мисли за определена схема.И по този повод съм написала ,че ако има възможност да се потвърди че IP-тата са примерно на съседни улици(вж.по нагоре)
П.П Аз също бих искала да ловя интернет с телефон дето няма такава функция,а да влизам в нета без компютър и без интеренет още повече. newsm78
Без коментар кой подарява смартфон и колко струваше в по-добрите времена

# 207
  • София
  • Мнения: 1 508
Аз обаче се замислям-може ли да се провери  IP адресите колко са близко географски.

Чисто информативно, без да защитавам или обвинявам някого, на лаптопа си използвам мобилен интернет с флашка - всеки път не само IP-то ми е различно, но даже и градът всеки път е различен, от всички краища на страната.

Уплашена, ако колежката ви Ваня е българка (Ваня не е руско име), защо пише с типично руски правописни грешки и за какво й е на нея да използва лаптопа на дъщеря ви вместо вас?

# 208
  • София
  • Мнения: 247
Jaritta-право в десятката-това имах по -горе в предвид за "изказа"

# 209
  • Мнения: 817
Много ми е неприятно, когато една тема със зов за помощ се превърне в това, в което се превърна и тази тема. Мисля, че е време някой модератор да заключи тази тема. Няма смисъл от нея вече. Който иска да помогне може да намери жената и от постовете по-напред, а който не иска да помага - да не го прави.
Уважавам всички майки, помагащи в този подфорум, но аз лично нито бих защитила, нито бих обвинила в каквото и да било човек, който не познавам и не зная със сигурност какво е положението му. Не пожелавам на никого да изпадне в нужда и в такова положение, че никой да не му вярва и да не иска да му помогне. И въобще не говоря за конкретната тема, а въобще.

# 210
  • Мнения: 38
Аз обаче се замислям-може ли да се провери  IP адресите колко са близко географски.

Чисто информативно, без да защитавам или обвинявам някого, на лаптопа си използвам мобилен интернет с флашка - всеки път не само IP-то ми е различно, но даже и градът всеки път е различен, от всички краища на страната.

Уплашена, ако колежката ви Ваня е българка (Ваня не е руско име), защо пише с типично руски правописни грешки и за какво й е на нея да използва лаптопа на дъщеря ви вместо вас?
Не мога да повярвам вече и лаптоп ли я изкарахте, че има.
Чисто информативно- не съм в съседната стая на квартирата на uplashena777. Даже и с флашка да съм надали ще покаже този адрес на който съм!!! Подържах връзка няколко месеца със семейството и ми се споделиха доста лични неща, които можеха да накарат един човек да се отдръпне. Но аз не го направих казах и "Евала, че си се съхранила като човек след всичко преживяно!" Предложи ми да ми върне парите!!!
Отдръпнах се поради единственната причина, че приемам нещата твърде лично!
Останалото го каза Snow girl,  но не съм съгласна със заключването на темата. Точно това е целта на някои!

Последна редакция: чт, 12 юли 2012, 21:37 от rft

# 211
  • София
  • Мнения: 1 508
Лаптоп, компютър, разликата не е голяма.

Zna4i,ima 3 IP-ta.Ot kompa,koyto na du6terq mi,ot kade-to pisala Vanq(kolejkata mi) i IP-to na mobilniq,ot koyto pi6a sega.

Всъщност, много се извинявам, чак сега си дадох сметка, че съм допуснала грешка в тълкуването поради лоша граматика. Явно колежката е писала от друг компютър, но от изречението в този му вид се подразбира, че е използвала компютъра на дъщерята на Уплашена. Още веднъж моите извинения за грешката.

# 212
  • Мнения: 54
Zdraveyte!Ne iskah da pi6a ot telefona,zaradi latinica,i molq da me izvinite,no prosto ne se sdurjam da spodelq dobri novini.Taq sedmica tati go vurnaha na rabota!Ve4e hodi do firmata,da podpi6e nov dogovor.Dali nay setne 6te si stupim na kraka?Prez tova vreme,dokato be6e bez rabota,dosta mu padna samo4ustvie,dori stignahme do vremena razdqla.Roditelite mu kato otkazaha da ni pomognat,skarase s tqh.No az si go obi4am,a malkata ne moje bez nego.Imam 4uvstvo,4e men me polzvat samo za mlekonadoq Simple Smile Ta kazah mu da se stegne i da pogledne po otgovorno na ne6tata.V posledno vreme hode6e po ku6ti,kade boqdisva,kade puka i reje durva i dr. raboti.Prosto kato e tolkova e mlad,ne se e sbluskval s takivi situacii.Sega sum tolkova 6tastliva,4e 6te po4va rabota!Samo ne znam,koga to avgust izlizat otpuska,toy ima li pravo na platen takuv?Druga novina,4e ve4e mi prevedoha may4instvo za may mesec,ot 20.05. ostatuk.Drugite ne znam koga 6te prevedat,no vajno 4e me ima v sistema i tq raboti.Uf...svur6i mi limita na bukvite.

Общи условия

Активация на акаунт