Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 15 ноем. 2011, 14:36 ч.

Опит преди заповедта от Фонда ???

• 869
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте,
бих искала да Ви попитам преди да се срещна с моята лекарка до сега съм правила само инсеминации. 5 неуспешни и подадени документи във Фонда. Въпросът ми е следният дали няма да е по добре примерно след нова година да направя един опит на IVF-ЕТ2   на лимитиран стимулационен цикъл, защото има много време до получаване на зоповедта ?? Какви са му предимствата и дали пък няма да успея ?? За съжаление не мога за момента да си позволя инвитро със "всичките му екстри" извинете ме за думата. Благодаря Ви предварително

# 1
Здравейте!

Успеваемостта от асистирани репродуктивни техники зависи от много фактори, част от които са възрастта и стойностите на хормоналните изследвания. Бихте могла да направите ин витро на лимитиран цикъл, ако сте подходяща за такъв тип процедура. Предимството на метода е в по-ниската цена и по-леката стимулация, а ако сте млада се очаква да отговорите добре и на стимулацията. Основният недостатък на метода (отново зависи от Вашия отговор на стимулацията) е добиването на по-малък брой яйцеклетки. Но при всички случаи не пречи да опитате, ако отговаряте на гореописаните условия.
Каквото и да решите, пожелавам ви успех!

Поздрави,
Д-р Ралица Милчева
Акушер-гинеколог
АГ Болница "Д-р Щерев"

# 2
Д-р Милчева много Ви благодаря за отговорът. Ами не съм много млада Simple Smile на 37год. съм. Притесняваме това с " по леката стимулация", аз както вече споменах имам 5 направени инсеминации и на всяка правех по 1 фуликул не зависимо от стимулацията. За това се чудя дали ще има смисъл ако не направя повече от 1-2 фуликула за лимитиран опит. Вие в момента какво бихте ме посъветвала, да изчакам заповедта от фонда или да направя опит ?? Нас ни водят с " неизяснен стерилител" Не знам дали няма да има проблем с яйцеклетките ми и да се наложи не дай боже да си проваля опита от фонда, което също ме притеснява.
Д-р Милчева благодаря Ви още веднъж на Вас пожелавам да сбъдвате повече мечни на нас, който се борим със всички сили да имаме детенце. Благодаря   bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт