Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 16 ноем. 2011, 15:23 ч.

Болки в гърдите

  • 899
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 144
Здравейте.
Имам въпрос - от година приемам противозачатъчни Ясмин. Когато ги започнах, докато ми привикваше организма гърдите ме боляха и се уголемиха доста. От тогава са ме боляли рядко и не толкова силно. Но сега от два месеца имам болка и в двете гърди .. от противозачатъчните ли е, дали отново растат, нормално ли е да има болка дори и при привикнал към препарата организъм.
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 440
Здравейте,

Описания от Вас дискомфорт в гърдите е често срещана реакция при започване на прием на хормонален препарат и по правило отшумява до 2-3 месеца. Не би трябвало споменатите от Вас болки да се дължат на приема на контрацептив след като този начален период вече е отминал. Все пак е важно да знаете, че не се препоръчва прекалено продължителен прием на контрацептиви без прекъсване и пауза. От разстояние без пряк преглед трудно може да се даде изчерпателно становище по Вашия проблем, поради което е препоръчително да се консултатирате с Вашия гинеколог, с когото да обсъдите оплакванията си.

С поздрави,
Екип на АГ болница "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 1 144
След няколко дни очаквам МЦ, а тази болка е от преди две седмици (относно този месец). Възможно ли е да е заради предстоящата менструация, въпреки приема на хапчето, което попринцип облекчава ПМС ? Благодаря.

# 3
  • Мнения: 2 440
Здравейте!

Съветвам Ви да направите консултация с акушер-гинеколог и мамолог с цел установяване на проблем, в случай, че има такъв.

Поздрави,
Д-р Ралица Милчева
Акушер-гинеколог
АГ Болница "Д-р Щерев"

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт