Швейцария

  • 94 034
  • 607
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 752
Една информация от днес за нова еднодневна карта за пътуване с влак на цена от 29 франка, която ще бъде налична от есента. Ще е достъпна без абонамент за half fare, ще се купува само онлайн или през приложението за мобилни телефони до месец преди пътуването и ще е в ограничени бройки.
Няма обаче още пълна информация от кога точно есента ще я пуснат. Ще следя и ще ви информирам, когато стане ясно.

# 436
  • София
  • Мнения: 96
Здравейте,  през времето на пребиваване от 21.07. прогнозата на времето е за краткотрайни превалявания. Както в България ли са тези валежи целодневно?

# 437
  • Мнения: 2 752
Здравейте,  през времето на пребиваване от 21.07. прогнозата на времето е за краткотрайни превалявания. Както в България ли са тези валежи целодневно?
phristova, за кой град става въпрос?

Има едно хубаво мобилно приложение за дъжд RainToday, което показва за избрано от теб място от колко до колко часа ще вали, ако се очаква дъжд. Дори си има нещо като брояч, който предупреждава след колко минути ще завали, за да си готов с чадъра 😁 Единственият му "недостатък" е, че не дава предварителна прогноза, а само такава в реално време, но тя пък е най-сигурна.


Една информация от днес за нова еднодневна карта за пътуване с влак на цена от 29 франка, която ще бъде налична от есента. Ще е достъпна без абонамент за half fare, ще се купува само онлайн или през приложението за мобилни телефони до месец преди пътуването и ще е в ограничени бройки.
Няма обаче още пълна информация от кога точно есента ще я пуснат. Ще следя и ще ви информирам, когато стане ясно.
Допълвам - ще е налична от  1 септември.



# 438
  • Мнения: 42
Здравейте мили дами!
 Първо да ви благодаря за ценната инормация, която споделяте. Ще идваме на гости близо до Цюрих за 2 седмици  и за 2 от дните ни взеха билети от общината за транспорта.Simple Smile Въпроса ми към вас е следния- какъв подарък да вземем на швейцарското семейство <без деца са>? И на българин, който отдавна не се е връщал в БГ.
Приятен ден!

# 439
  • Мнения: 75
Здравейте, имам въпроси към мамите, които живеят в Женева. Студентите ползват ли се от някакви намаления за транспорта? Ако имате и друга полезна информация за студентите, моля да споделите.

# 440
  • Мнения: 315
Здравейте скъпи съфорумци! Наскоро идеята да посетим Швейцария ми се появи в главата, провокирана от разкази на клиенти и приятели ( фотоси). Започнах да търся информация и така попаднах на вас. Ще ви чета редовно, ще си направя списък със забележителности, по-евтини хотели и маршрути, мисля да е чак следващото лято, така че има време.Имам един съществен въпрос. Знам на разговорно ниво английски. От немски, френски и италиански нищо не разбирам. Ще успеем ли да се оправим с английски? Искам екскурзията сами да си я организираме, ще е много по- интересно и вълнуващо! Може да ми помогнете с маршрути и съвети. Още се чудя към кой град да се насочим да кацнем? Малката , която ще е на 9 ще е с нас. Не сме планинари, но харесваме планините и гледките, езерата и изобщо красивите пейзажи, особено моя съпруг.

# 441
  • Мнения: 1 122
Пригответе около 5 000 лв (за седмица). Евтини хотели- няма. Апартаменти може да погледнете в airbnb или wimdu. В който и град да отседнете- навсякъде ще ви хареса. Пътуването с влак е най- разпространено и най- изгодно (ако искате да се качвате и слизате, където пожелаете) е със Swiss Travel Pass, които важат и за кораби (без панорамни обиколки). Картите са за възрастните- детето е фри. Относно езика- всички там говорят 3-те + английски, някои и испански. Simple Smile Пътеките по планините са си направо за пишман туристи (не говорим за сериозно катерене Simple Smile ).
Въобще- разходката из Швейцария е едно вълнуващо преживяване.

# 442
  • Мнения: 4 936
Здравейте мили дами!
 Първо да ви благодаря за ценната инормация, която споделяте. Ще идваме на гости близо до Цюрих за 2 седмици  и за 2 от дните ни взеха билети от общината за транспорта.Simple Smile Въпроса ми към вас е следния- какъв подарък да вземем на швейцарското семейство <без деца са>? И на българин, който отдавна не се е връщал в БГ.
Приятен ден!
традиционни бг храни им занесете

# 443
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
Предстои ни пътуване до Женева. Интересува ме с картата, която ще ни дадат от хотела можем ли да пътуваме с влак до Монтрьо. В случай, че не може можем ли от някоя гара да си купим еднодневна карта за влаковете, с която да слизаме и отново да се качваме. В нея включена ли е зъбчатата железница от Монтрьо. Каква е цената?

# 444
  • Мнения: 42
gold    Благодаря!
Занесох на българина луканка и семки да чопли хаха. На швейцарците вино и сирене и кори и им направих баница. Правихме им таратор и мусака. А ние си взехме дажбата на наденици  за доста време напред.Simple Smile

# 445
  • Мнения: 1 122
Здравейте,
Предстои ни пътуване до Женева. Интересува ме с картата, която ще ни дадат от хотела можем ли да пътуваме с влак до Монтрьо. В случай, че не може можем ли от някоя гара да си купим еднодневна карта за влаковете, с която да слизаме и отново да се качваме. В нея включена ли е зъбчатата железница от Монтрьо. Каква е цената?
Каква е тази карта, която ще ви дадат от хотела? Може да си купите билети. Има дневни (Тагескарти), но те са със специални условия и се закупуват доста предварително.
*****
Относно зъбчатата железница- ако питате за Montreux - Rochers-de-Naye, то:
за възрастни е CHF 70.00
ако сте със Swiss Travel Pass - CHF 26.40
деца - CHF 35.00

Подробности тук.

Самият Swiss Travel Pass е скъп, но за повече време си заслужава. За него може да прочетете тук. Може да се закупи като Family и до 5 деца до 18 години са безплатно.

Последна редакция: пн, 02 окт 2017, 16:15 от Galettta

# 446
  • София
  • Мнения: 1 839
Здравейте,
Предстои ни пътуване до Женева. Интересува ме с картата, която ще ни дадат от хотела можем ли да пътуваме с влак до Монтрьо. В случай, че не може можем ли от някоя гара да си купим еднодневна карта за влаковете, с която да слизаме и отново да се качваме. В нея включена ли е зъбчатата железница от Монтрьо. Каква е цената?
Завеяна, с картата, която ще Ви дадат от хотела можете да пътувате с всички превозни средства в Женева-включително и влак до летището и малките жълти лодки, които пресичат езерото вътре в града. Купувате си обикновени билети за влака 2 класа от Женева до Монтрьо, ако искате и обратно. Преди ден за един билет Женева Монтрьо Женева +билет за замъка Шийон/ ползва се 20% ОТСТЪПКА/ платих 66,20 франка. С този билет може да слезеш на всички гари, на които искаш по пътя и да продължиш с някой от следващите влакове. Примерно може да слезеш в Лозана и Веве Simple Smile.

# 447
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
Предстои ни пътуване до Женева. Интересува ме с картата, която ще ни дадат от хотела можем ли да пътуваме с влак до Монтрьо. В случай, че не може можем ли от някоя гара да си купим еднодневна карта за влаковете, с която да слизаме и отново да се качваме. В нея включена ли е зъбчатата железница от Монтрьо. Каква е цената?
Завеяна, с картата, която ще Ви дадат от хотела можете да пътувате с всички превозни средства в Женева-включително и влак до летището и малките жълти лодки, които пресичат езерото вътре в града. Купувате си обикновени билети за влака 2 класа от Женева до Монтрьо, ако искате и обратно. Преди ден за един билет Женева Монтрьо Женева +билет за замъка Шийон/ ползва се 20% ОТСТЪПКА/ платих 66,20 франка. С този билет може да слезеш на всички гари, на които искаш по пътя и да продължиш с някой от следващите влакове. Примерно може да слезеш в Лозана и Веве Simple Smile.
Благодаря Роже, страхотна си. Може ли да си купя този билет в деня на пътуването от гарата или трябва предварително?
Благодаря Galetta swiss travel pass  не ми е изгодна за 3 дни сме само и без деца.

# 448
  • София
  • Мнения: 1 839
Мъж съм Grinning под аватара пише Joy
Разбира се, че в деня на пътуването. Влаковете са на всеки 10-15 минути. Може от билетен автомат или от каса ако искаш да питаш нещо. Касите са на партера вдясно като влезеш от главния вход на Централна гара/точно до Мигрос/ или на втория етаж ако влезеш през шопинг центъра.

# 449
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Здравейте, ние пък ще ходим в Цюрих другия месец. Наши приятели живеят там, имаме горе долу информация как стоят нещата, но ме интересува специално за фабриката на Линд. Някой знае ли има ли организирани посещения, в кои дни и часове, какво се прави вътре?

Общи условия

Активация на акаунт