Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 ноем. 2011, 08:27 ч.

Противозачатъчни и депресия?

• 2 417
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте, преди 3 месеца гинеколога ми смени противозачатъчните с нови, били нови на пазара, а моите почти вече ги нямало, първата опаковка през всичките 21 дена не спря да ми тече изобщо - слабо, но си тече. Ходих на преглед - организма трябвало да свикне, да съм изпиела първите 3 опаковки да видя, изписаха ми кръвоспиращи, за които дадох около 30 лв и ефект 0. Да уточня, че с предните нямах такъв проблем изобщо. С новите си спря на втора и трета опаковка и уж нормално, но изпадам в депресия, в дупка, пълна апатия, нищо не ме интересува, промени в настроението. И понеже всеки понякога изпада в дупки, в началото не обръщах внимание, но аз не съм такъв характер, че да ме държи повече от 4-5 дена, не ми е присъщо. Според вас има ли вероятност да е от новите противозачатъчни? В листовката пише, че може да има такива странични ефекти... На някой случвало ли му се е нещо подобно, или аз си въобразявам, че е от тях? Новите са Артизия, ако някой ги е ползвал, ще се радвам да споделите мнения!

# 1
Случвало ми се е, но с Yasmin. Имаше и друго - липса на всякакво сексуално желание.
Смених ги с Логест и се оправиха нещата.
Говори с гинеколога си, явно това не са твоите хапчета или твоят метод за контрацепция. Ако ги смениш с други и е пак същото, обмисли вариант за спирала...

# 2
След прием на Цилест преди години, повече никога, никога, никога няма да посегна към хапчета  Sick
При мен беше апатия, просто нищо не ме интересуваше, можех цял ден да седя и да гледам в една точка. Винаги се шегувам, че са перфектните против бебе, то за нищо нямаш желание, включително за секс  Mr. Green
За 7 месеца качих 20 кг.
Накрая получих кръвоизлив по средата на приема, без да изпускам хапче. Изхвърлих ги и се възстанових светкавично психически, за съжалени още не мога да преборя физическите промени.

# 3
Благодаря за отговорите  Hug
Явно наистина си е до организъм. Аз кг не съм качила, но и на мен ми липсва желание за секс освен всичко друго.
Не се сърди, човече, дано се оправиш и физически... и аз това правя - гледам тъпо в една точка на работа, върша само най-наложително и вкъщи пак не ме свърта и пак гледам тъпо в една точка - в компютъра и даже и не виждам какво гледам, толкова нямам и концентрация. Намерих си днес от старите хапчета, сега само ще довърша тази опаковка, която съм почнала и си ги сменям. А уж ми каза гинеколога, че тези новите били нискодозирани... Дано да се оправя преди да съм успяла да си разваля отношенията с хората, които най-малко заслужават, че не съм хич да се говори с мен... Досега понеже нямах проблеми изобщо със старите и може би затова вече 3-4 месеца не ми минава през акъла, че може да е от хапчетата.

# 4
Случвало ми се е, но с Yasmin. Имаше и друго - липса на всякакво сексуално желание.
Абсолютно същото със същите хапчета...само че имах бонуса на Не се сърди човече- за месец и половина +10кг   ooooh! Мъжът ми казваше, че ефекта на хапчетата се изразявал в това, че не правим секс ... така предпазвали от бременност  Joy

# 5
Аз пък освен всички споменати проблеми от тея хапчета имам и болки в гърдите и кръста .Четах какво ли не направо незнам,бих си помислила че съм бременна,това направо не ми се вярва де но явно не е и за изключване.А иначе си пия всеки ден хапченцата.За сега съм на втората опаковка която днес преключи,ще чакам в следващите 2-3 дена цикъл.А през целия първи месец докато ги вземах си ми течеше,а като преключих първата опаковка на 2рия ден ми дойде! Някой със същите проблеми?

# 6
  • в пРикаЗкитЕ
значи това за съжаление го има при маса от този род хапчета. бяха ми изписали едни (за Бога не се сещам и името им даже,така съм ги намразила), нямах желание за нищо, пълна апатия, 100% НЕжелание за секс, чувствах се зле и ги сменихме с логест. при 1вата опаковка цикълът си продължи малко повечко, но това е нормално докато свикне организмът  Naughty ОБАЧЕ! вече ги пия от около година и нещо (с почивката) и още и още на моменти имам по 2-3 депресирани дни като почна новата опаковка след цикъл, за жалост контролират и желанието за секс в определени моменти изобщо не искаш, после искаш  #Crazy #2gunfire ... и затова се замислям да ги сменя и аз, защото като не пия няма такова нещо, пиеш ги и нямаш желание- е каква файда,че си тровиш организма като нищо не ти се прави?!!?
 просто трябва да се намерят подходящите за дадения организъм, което става трудно  newsm78 #Crazy

# 7
Здравейте, не знам дали това е подходящата тема за въпроса ми... взимам yasmin в продължение на 3 месеца, но съм сбъркала начина на приемане и ги започвах на всеки първи ден от цикъла ми... интересува ме дали това е проблем при защитата от евентуално забременяване?

Общи условия

Активация на акаунт