Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 ноем. 2011, 16:50 ч.

Самостоятелна почивка в Доминиканска република

• 60 488
  • 329
  •   1
Отговори
Момичета и момчета, ако някой от вас или ваши познати търси самостоятелна и независима  почивка на Карибите, далече от шума и ограниченията на хотелите, близо до Кабарете - столица на кайт и уинд сърфа, с възможност за упражняване на водни спортове, девствени плажове, китове и запознаване с местния бит, нека ми се обади.
А, пропуснах да кажа, че живея в Кабарете.

ivelinaa@abv.bg

Последна редакция: сб, 03 дек 2011, 18:31 от Тинтири-Минтири

# 1
Много хубава идея!
Трябва да призная обаче, че е малко необичайно като предложение.Ние българите сме малко недоверчиви хора , свикнали сме всичко да е проучено предварително.Можеш ли да дадеш още малко инфо относно къщите или хотелите за настаняване , за възможностите за изхранване по време на престоя и естествено някакви ориентировъчни цени.| newsm78 newsm78 newsm78

# 2
Да, зная, че е необичайно. Предложението ми е за хора, които искат да избягат от затворения комплекс, които искат да се потопят в местния бит и най-вече, които искат да се насладят на водните спортове и на независима почивка.
Хотели има и тук, разбира се. Основният курорт е Плая Дорада. Там са 4-5 звездните хотели, но там отново си затворен в комплекс, далече от всичко Цените са около 170-200 долара на стая за двама, включена храна. Апартаменти или къщи в селища, обитавани от само от чужденци - апартамент с една спалня, възможност за нощувка на 3 е около 500-600 долара за 2 седмици, включени интернет, почистване, басейн, кърпи, бельо. Апартамент с 2 спални, нощуващи 5-6 човека, за същия период е от порядъка на 700-800 долара. Къщите са 2 и 3 спални, с басейн, нощуващи до 8 човека, като цените са от 150 до 200 долара на ден. Може да се наеме автомобил за около 25-35 долара. За храната има възможност да се храните сами, пазарувайки в супермаркетите, където нищо не липсва, хранене в многобройните заведения на Кабарете и Сосуа. Храната в магазините е доста по-евтина от Бг. Заведенията са различни - от местни евтини капанчета до ресторанти с европейски цени. Ако имате още въпроси, ще отговарям.

Последна редакция: сб, 03 дек 2011, 18:35 от Тинтири-Минтири

# 3
  • Plovdiv
Това изглежда доста интересно и вълнуващо.Доста по различен поглед на живота там от затворените комплекси.А инфо за цените на двупосочни  билети и летищни такси може ли да споделиш?

# 4
В зависимост от времето, което имаме предварително, може да се организират билети в порядъка на 900 - 1200 евро в двете посоки на човек с включени летищни такси. Ние сме пътували и за 750 евро в двете посоки, но планувано 4 месеца по-рано.  Тук има летище, а друга възможност е столицата, която е на 3 часа път оттук.

# 5
ах, тази идея доста ми допада.
работата ми е такава, че много трудно мога да вземам отпуск в периода септември - март.
може ли малко повече инфо от първа ръка за това кога е най-подходящото време да се посети Доминикана, трябват ли визи и други подробности, които са важни когато сам си организираш пътуването. Благодаря!

# 6
  • Варна
iva_a, A защо пускаш офертата в тема, където да се отзоват максимум 10 - 20 семейства и то на такова далечно разстояние и при тези цени???  Никой трезвомислещ човек не би избрал нещо евтино, предложено от българи, в тази далечна дестинация. Все някъде има уловка?!?!

# 7
vessit, надявам се не всички четящи да мислят като теб. Прекрасно ми е известен манталитетът на българите...Имам бебе на 1 годинка и дълго време прекарвах в този форум. Това е единствената причина да пусна офертата си и тук. Не искам да кореспондирам с агенции, защото цената неминуемо ще се повиши. Уловка няма, даже не искам предварителен депозит...И не мисля, че всички българи са задължително лъжци и измамници.

# 8
Hannaa, тук целогодишно е лято. Сезонът на ураганите е август- октомври. Дори тогава си става за почивка. Ураган значи 2 дена вятър и то не задължително. Дъжд понякога, не повече от обичайното. Дъждът се изсипва за 10 мин и след малко отново е за плаж.  Нищо страшно и драматично няма. Ние сме на 10 метра от океана и нищо страшно не сме видели. Сега и тук е зима, разликата е, че нощем се спи по-добре, температурите стават приятни -20-23 градуса. През деня е 27-30. Лятото е горещо, юли и август са най-топлите месеци. Денонощно е 29-32 градуса. За мен  най-подходящото време за почивка тук е  от сега до юли месец. Визи няма. На летището на влизане си купуваш туристическа карта за 10 долара, някои авиокомпании я включват в билета. На излизане същата сума. Единственото пожелателно нещо е медицинска застраховка да си направите. Цената е символична. Няма задължителни ваксини, тук няма нищо силно отровно  - нито растение, нито животно. Репеленти срещу комари препоръчвам, въпреки че местата, които се предлагат са фумигирани срещу насекоми.

Последна редакция: сб, 19 ное 2011, 03:05 от iva_a

# 9
  • софия
Кабарете- красота, свобода, сърф и живот на плажа и божествените скариди " При Папи"  chef  . Изкушаващо предложение iva_a с удоволствие бих посетила пак Доменикана   bouquet

# 10
Ха ха, Pareho, задължително Папи Grinning Няма такива майстори на морската кухня като тях, а камароните са един път! И платата също.

# 11
Доминикана не е ли малко опасна държава за почивка извън затворените хотели  newsm78. Местните държаха плодовете и зеленчуците на земята в магазинчетата, доста мръсно ми  се стори. Не намерих особена разлика между филиповци и селцето, до което бяхме. В магазинчетата като влезеш ти предлагат да те черпят трева... Изобщоооо ние излязахме 2 пъти от затворения комплекс и двата пъти не се чувствах особено спокойна. Тая история да усетиш техния бит и култура и да се смесиш с местните е малко страховита алтернатива. Бяхме в Баваро. Иберостар пунта кана. Незная каква е разликата с  градчето(селцето, курорта), който предлагаш обаче...

# 12
  • София-в сърцата на моите деца
Така ми се ходи-и-и-- Hug там

# 13
И аз с удоволствие бих отишла там! Peace Thinking ThinkingРазказа на Богиня обаче звучи малко страшничко.

# 14
  • София-в сърцата на моите деца
И аз с удоволствие бих отишла там! Peace Thinking ThinkingРазказа на Богиня обаче звучи малко страшничко.
На мене ми звучи авантюристично... PeaceОтивам да пускам  тото Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт