Самостоятелна почивка в Доминиканска република

  • 72 460
  • 330
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 129

благодаря!  bouquet

# 46
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
С удоволствие се записвам да следя темата. Идеята е страхотна - по мой вкус. Не обичам ол инклузива. Където и да отидем, купуваме местни продукти и си готвим-така успяваме да опитаме истинския местен вкус. Обаче пътят си е основният разход за тази дестинация Sad Гледам и през Букурещ, от там по принцип излиза досат по-евтино, но и там няма в момента добра оферта, освен 800евро.  А и ние сме на 150 км. от Букурещ и на 500 от София Simple Smile

# 47
  • Мнения: 105
И един бачата поздрав от Доминикана за приятен ден!

# 48
  • Мнения: 1 292
iva_a,честит рожден ден!Да си жива и здрава,обичай и бъди обичана. Аз съм една от многото майки,които нямат възможност да си позволят почивка в чужбина, но с интерес следя и чета всичко ,което споделят останалите майки.А когато и публикуват и снимки ги гледам останала без дъх и така научавам по нещо за другите страни.Продължавай да разказваш за Доминиканската република и да пускаш снимки от това кътче на Земята ,аз и още много други ще следим всичко с интерес и ще мечтаем.Още веднъж хубав ден  и поздрави от България!

# 49
  • Мнения: 105
Благодаря ви за милите поздрави!
Надявам се някой ден да имам възможност да се срещна с някои от вас.
Така слънчевата Доминикана е потънала в облаци, доста дъжд се изсипа тия дни. Затова пък спим чудесно на хладничко Simple Smile

# 50
  • Мнения: 105
Привет на минаващите оттук!
Слънцето отново се показа след една седмица дъжд. Пясъкът е още мокър, но нас нищо не може да ни спре да направим един плаж днес. Най-доволен е малкият мъж, който беше затворен дълго вкъщи.

 

# 51
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Ива, благородно ти завиждам за топлото, пясъка, морето и детето Simple Smile
Влюбена съм във всичко това!

# 52
  • Мнения: 5 671
Ива,в истински рай живеете!
Вече мечтая да видя това място,за това ,започвам да отделям пари за фонд : Почивка  в Доминиканска република!

# 53
  • Мнения: 265
Страхотна тема и чудесна идея!Поздрави на iva a!
Със съпруга ми бяхме в Доминикана преди 2 години и това е едно от най-прекрасните места в света.Бяхме в La Romana.Имаме желание отново да посетим това райско място.И идеята,която предлага iva a ми харесва.Благодаря за информацията,която е написала за Доминикана и за чудесните снимки.Прочетох всичко с огромен интерес.Поздравления!

# 54
  • Мнения: 105
Привет на всички в почивния ден!
Без да искам съм оставила погрешно впечатление и искам да го поправя сега. Моята тема е за всички любители на пътешествия и екзотика. За тези, които могат и които мечтаят да пътуват. А всички знаем, че когато искаш много нещо, то рано или късно се случва Wink В тази връзка аз имам 4 несполучливи бременности в Бг, а тук под тропическото слънце, изгубила всякаква надежда, родих на 37 години един прекрасен Максим. Simple Smile
Идеята на тази тема е да бъда полезна на идващите тук с всякаква информация, да покажа другата страна на този остров, извън хотелите и не на последно място - отбиващите се тук да се порадват на мъничко екзотика.
Ще се радвам да продължа да ви поднасям информация за този край на света. Даже днес ще ви запозная с Ел Лимон, най - високият водопад тук, една незабравима екскурзия.
Поздрави на всички!

# 55
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Боже, каква красота Hug HugЩастлива си,че можеш да се докоснеш до този Рай! Бъдете щастливи с малкият Макс/без Мориц/ Laughing

# 56
  • Мнения: 105
Привет отново! Най-после малкото спи и има тишина. Днес ще ви разкажа за полуостров Самана и водопада Ел Лимон.
Самана е едно от най-интересните места в Доминиканската република. Самана, както никой курорт създава усещането, че времето е спряло, а девствената красота на белоснежните плажове, прозрачните води и зелените палми прилича на шедьовър на художник с богато въображение. Самана е интересна и с богатата си фауна - екзотични риби, животни и насекоми. Там са двете курортни градчета Лас Теренас и Лас Галерас. На 25 минути езда от Лас Теренас се намира водопадът на милионерите Ел Лимон. Поверието гласи, че който се потопи във водите на водопада на главата му ще падне куфар пълен с милиони.  Grinning Затова след като излезеш е желателно да си сложиш каска. Е, аз не се потопих и милионите ме подминаха.  Grinning Ние го посетихме пеша, с водач. Преходът беше около час-два, но пък беше много интересно. Спирахме да си откъснем ананас в гората, снимахме се на прекрасните гледки. Смешно ми беше, че водачът ни, около 16 годишен, 50 килограмов младеж, ни носеше през многото рекички на конче. Компанията ни беше от 10 човека и имаше и едрички.
Самана и водопадът препоръчвам да се посети между януари и април, защото тогава в залива на полуострова идват гърбатите китове за брачния си период. Това друг път ще разкажа, защото срещата с тези гиганти заслужава отделен пост Wink


# 57
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Много интересно разказваш и показваш!Чета и гледам с удоволствие и....започвам да събирам парички, за да не пропусна това райско местенце с приятни хора! :hugПродължавай! Peace

# 58
  • Мнения: 105
Привет!
В Доминикана вече цари коледно настроение. Всичко е украсено - улици, магазини, къщи, колиби. Навсякъде има елхи и ако елахата ти е под 2 метра висока, за нищо не ставаш. Grinning Колкото повече лампички, толкова по-добре. Тези празници се празнуват много тържествено. То тука май празници да искаш...На Бъдни вечер  тук се ядат прасета. пред всяка къща се прави чеверме от ранни зори. Целият остров замирисва на свинско. Отиваш и показваш с ръка колко искаш от прасето и амигото с голямо мачете ти го отсича. Мажат го с някакви билки и сосове и става изключително вкусно. Малко е притеснително като го гледаш отстрани, ама месото е прясно и се успокоявам, че е минало през огън.  Laughing


А това пък е как моя милост пазарува плодове от камионета на улицата.Всичко е току що откъснато и свършва за 1 час. И айде пак в гората...

# 59
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Страхотно, а къде са им елхите? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт