Пъпчици по бузките на 1 година

  • 417
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 146
Дъщеря ми е почти на годинка, а от около месец по бузките и избиват червени пъпчици. Не е алергична на някакви храни, пък и аз не и давам нещо ненормално за дете на нейната възраст. Тя дори е злояда и яде толкова малко неща. Често докато се храни изневиделица си врътва главата и лъжицата олучва бузката, а когато храна попадне там, кожата се зачервява още повече. Старателно мия и бърша бузите след всяко хранене. На последната консултация преди 10 дни, педиатърката смънка нещо като я попитах, от типа: "не се тревожи не е сериозно", но какво е?

# 1
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
За нас ще бъде трудно да поставим диагноза. Моят съвет да отидете пак при педиатърката и да настояваш за отговор ли, за изследвания ли - ти ще си прецениш, а ако пак те отсвири, идете на друг лекар. Очевидно детето дава реакция на нещо, но какво? Аз поне не бих оставила нещата така, щом повече от месец не изчезват от само себе си.

# 2
  • Мнения: 3 663
мамма миа, а снемяла ли си прах за пране, омекотители ако ползваш, за вашите или нейните дрешки, чаршафките.... ? някакви нови играчки плюшени ?
може и да е от студа също така
опитай, ако искаш, да мажеш бузките с балсама на д-р тайс вечер например
няма да навреди
не знам дали използваш мокри кърпички за бузките, аз не бих  Confused

# 3
  • Мнения: 144
Не е задължително раздразнението по кожата да е свързано с алергия, при която (ако е на хранителна основа) обикновено има и други симптоми, като повръщане, диария и т.н. Може д е чисто кожна реакция на студа или както други мами предполагат, на смянан на прах за пране, нови играчки или дрехи и т.н.
Измивай леко с хладка вода и мажи с нещо за много суха кожа - балсама на д-р Тайс е доста добро решение, или просто преварен зехтин. Не се притеснявай толкова и ако симптомите не отшумят потърси дерматолог - много често имат по-добра преценка от педиатрите или алерголозите, ако има съмнение за алергия.
Успех и весели празници.

Общи условия

Активация на акаунт