Боядисването на коса и PPD

  • 22 074
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
хубаво е в темата да се каже, че с всяка боя, независимо какво съдържа и дали изглежда опасна или не - трябва да се прави тест за алергия 48 часа - преди да се ползва  Peace пише го на всяка опаковка и за жалост - често се пропуска  Peace

# 16
  • Мнения: 54
Точно така, благодаря за допълнението!
Става въпрос не само преди първото ползване на дадената боя, а всяко едно. Независимо, че продуктът е един, и може да не сме показали алергични реакции на първа проба, може да се случи на някоя по следваща.
Не съм експерт в грижите за косата, но споделям всичко, което знам.
Нека бъдем по-внимателни! Нека намерим време за този тест, макар че знам, повечето от нас хукват и си взимат боята да се боядишат същия ден.
Аз отново използвах "крем-къната" на Роза Импекс, която твърди, че не съдържа ППД, амоняк и тем подобни. Разбира се, може да има други вредни съставки, но засега съм доволна, и мирише страхотно....


Настоящ списък на бои, които не съдържат ППД :

1) Крем къната на Роза Импекс
2) Логона
3) Фито
4) Тре Шен
5) Къна


Настоящ списък на боите, които съдържат ППД:

1) Велатон
2) Лореал
3) "Къната" на Афродита


Когато ходя в козметичния магазин, ще проверя и други кани, защото си спомям, че видях още една, която го съдържа(най-вероятно на Арома). Ще проверя и Палете, много хора се оплакват от нея.

# 17
  • Мнения: 2 652
Хм... Аз винаги съм се боядисвала с Лореал. Спрях, когато забременях и общо около 2 г. не се бях боядисвала. После започнах наново и от тогава имам някои проблеми - сърбеж, себум. Но тези неща започват като ми поотраснат корените. Като се боядисам всичко е ОК.

# 18
  • Мнения: 2 140
А чудесно точно такава тема търсех! pureadoration, за Треа Шен и за Логона, потърсих, но никъде не видях да пише , че не съдържат точно PPD, дай някакъв линк, че напоследък по4вам да се шашкам много с тази козметика. Между другото козметиката на Логона е международно сертифицирана като био козметика и аз лично най-много бих се доверила на тях. А какво ще ре4е '5) Къна' има такава марка ли или всички къни не съдържат тази съставка?

# 19
  • Мнения: 54
Логона, точно като био марка, не би трябвало да съдържа ппд. Купува се от био магазините, също там има и натурална къна. Точно нея имах предвид като казах "къна". Тези дни ще разглеждам състава на разни бои в магазина, или поне на по- хубавите. Ще напиша обновен лист, ако намеря подходящите.  Peace

# 20
  • Мнения: 648
Най-после тема, в която има заинтересувани относно PPD. Пускала съм няколко подобни за безопасни бои или съм писала в други теми и никой не обръща внимание. Проверила съм огромен брой масови и професионални бои и във всички я има тази съставка, дори и в тези, в които пише, че я няма. Последно си купих ето тази - http://-spam233-/KOSA-AMONJAK-coloring-p-34.html  - Първата по рода си без амоняк и парафенилендиамини (PPD), отгоре на опаковката пише - без ППД, а вътре е упътването - може да съдържа Фенилендиамин  newsm78 ей това не мога да го разбера. Фито също имат боя, която уж е без ППД, но в състава определено го има.
Виолетова, хич не си права с това "всички ли сте алергични?", така ме беше репликирала и в друга тема. Дори и да не си, винаги можеш да отключиш алергията от тази гадна съставка или най-малкото да си съсипеш косата заради нея.
Алена, това за теста предварително е хубава идея по принцип, лошото е, че самите производители не дават гаранция, че е 100% сигурно, в упътването си пише, че ако нямаш реакция в следващите 48часа, евентуално няма опасност.
А другият проблем е, че растителните, био и т.н бои не хващат белите коси, ако ги няма химикалите.
п.п. малко офф - с тъмнокафява, почти черна коса съм, боядисах се с въпросната nayo без амоняк и PPD, смесих тъмнокафяво N3 и черно N1, стана мек почти черен цвят, но белите косми станаха тъмносини, като индиго. Някаква идея защо?

# 21
  • Мнения: 2 140
здравей letenbriz*, потресена съм, че и в боята NAYO пише, 4е няма а вътре явно намекват, 4е може да има остатъци, както казваш ти. -> 'а вътре е упътването - може да съдържа Фенилендиамин'. Тоест какво излиза, напълно чиста боя, която да върши работа примерно за изсветляване на косата няма. Защото колкото разбрах Logona не действат добре при изрусяване. 4етох в интернет някаква тяхна презентация. защо не пробваш да смениш боята, след като не ти покрива белите коси? все пак ти искаш да си черна - има ранообразие от бои без вредни съставки. доколкото разбирам, явно PPD-то спомага по някакъв начин за добро покритие при боите, иначе нямаше да го слагат. така че май трябва да се примирим с резултата или да пробваме наред всички бои без вредни съставки, за да нацелим нещо. лично аз предпочитам да ползвам тази боя на найо, след тест и да избера нея с написаното вътре 'може да съдържа Фенилендиамин', отколкото някаква боя, която 100 % съдържа. не знам и аз вече. иначе доволна ли си от тази nayo, къде мога да видя снимки на различните цветове и само по интернет ли мога да я поръчам? така насляпо без да видя цвета, защото в сайтовете няма рабовидностите, ми е малко странно да си избирам боя. ако си видяла някъде плс сподели

# 22
  • Мнения: 648
SAB-f и мен много ме разочарова това, уж няма PPD, пък на опаковката пише - May contains Phenylendiamines.   Писах им имейл на тези от сайта относно това противоречие, но не получих отговор, което значи, че или не разбират нищо от тези неща, или просто лъжат. Втори път няма да се боядисвам с Nayo.
Цитат
все пак ти искаш да си черна - има ранообразие от бои без вредни съставки
- би ли ми дала пример за такива бои? Още повече, че PPD е в най-голяма концентрация именно при тъмните цветове.

Nayo си купих от магазина им в София, ето адреса - http://-spam233-/contact_us.php.

# 23
  • Мнения: 54
Не Знам какво да правим момичета... Май пак ще се върна на крем къната ма роза импекс.... Черното покрива, не държи много, ама при мен никоя боя не го прави. Поне знам, че няма проблем да се боядисвам на три седмици, вместо месец. А и не пречи да се боядисаш после с друга боя, щото не е баш къна... Абе какво да кажа, излагации. Според мен , щом пише че може, то със сигурност има ППД... Не може ли да се обърнеш към някой да ги санкционира за фалшивата реклама? Освен, ако няма от онези хитри обяснителни звездички до твърдението, че опасната съставка липсва...

# 24
  • Мнения: 648
Pure Adoration, сега погледнах тази крем къна на роза импекс в техния сайт, по описание звучи много добре, но силно ме съмнява, че е истина. Наистина ли няма активатор, а е само тубичката с въпросния крем? Ако имаш изостанала опаковка и не ти представлява трудност би ли снимала или преписала съдържанието върху нея да видим какво реално съдържа? Общо взето установих, че ако ги няма широко разпространените вредни съставки, които се ползват обичайно, те се заместват с някакви още по-опасни и непроучени заместители. Човек ще каже - защо тогава се боядисваме, но как да ходя млада-млада с тези бели коси?

# 25
  • Мнения: 54
Aqua, Cetaryl Alcohol, cetruninium chloride, ricinus communis seed oil, ceteareth 25, amodimethicone, c11-15 pareth-7, laureth-9,glycerin, trideceth - 12, polyquaternium 22, cetyl  triethylmonium dimethicone peg-8 succinate, propylene glycol, urea, urtica dioica,lanolin, cassia fistula fruit extract,cassia italica extract,parfum, glyceryl linoleate, olea europea fruit oil, methylchloroisothiazolinone, methylisothiazolinone, diazolidinyl urea ( +/- HC blue 2, hc red 3, disperse black 9, hc orange 1,dispense violet 1,  hc blue 15, hc yellow 2, disperse blue 377, acid violet 43, basic orange 31, basic red 51)

Предполагам, че все има някакво зло. Все пак, ще изкажа опита си с нея. Ползвах червената - вишна, като преди това се бях боядисвала с нормална боя,  много приятен цвят, не е прекалено ярък, но не и убит. След това минах на черната, която покри червеното, може би да е имало лек отеннък. Осъзнавам, че червения цвят е много труден за покриване, и изисква постоянство, така че приемам факта, че изби може би след две седмици. Черното е по-скоро натурално, от колкото jet black. Но е много красиво, във всеки случай. Единствения проблем, който имах аз, е че при всяко миене на косата се стичаше боя. Но мисля, че аз съм си виновна, може би първоначално не съм измивала добре. За някои може да е недостатък и това, че с черното се престоява над 2 часа, за да хване. Уверявам ви, че тази "къна" мирише страхотно, и за мен това не беше проблем. Не ми е оставяла петна по кожата, но аз предварително се мажа с вазелин/крем. Косата става много мека, с хубав блясък.
Това е от мен. Споделете кои са вредните съставки Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 140
според мен можем да се доверим на марки, които произвеждат органична козметика. Logona био-сертифицирана - http://www.logona.de/Deko/Deko_E/index.html, а ето какво открих и за  италианската Кемон, марката, която произвежда боите NaYo - http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:3J8lcATwigw … ct=clnk&gl=bg  , http://www.kemon.com/Lista_Prodotti?ca_id=16  Тя също е сертифицирана от ICEA, но явно не всичките им продукти са био. Може точно тази боя да не е био. Това, разбира се, не ги оправдава, 4е подвеждат. Но май трябва да пишеш на тях, тези тука в БГ, нищо няма да знаят .... За Роза Импекс - явно те не лъжат, поне останах с такова впечатление, но нямат светло кестеняво и не ме устройват. Ето и някой от най-известните организации, които дават био сертификати -  http://www.kukuriak.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%82-%D0%B1%D0%B8%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82/ .

# 27
  • Мнения: 249
Здравейте,
Наскоро прочетох за тази съставка, присъстваща в някои от боите за коса, и колко вредна всъщност е тя. Според "източника" ми, и съответно според фактите, алергия към някоя боя може да се получи както на първото боядисване с нея, така и на 21-то. Имало е случаи, с трагичен край, заради алергията, породена от PPD, което всъщност въобще не бива да докосва скалпа.
PPD e невро-токсин, и се използва в антифриз.
 
Здравей, почнах да чета темата ти определено не изглежда никак добре линка който си сложила най-долу!!!
Моята тема е малко по-различна ми се струва: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=653709.msg21758992#msg21758992  Peace По-скоро търся бои които не са канцерогенни, ако има такива. За каната, не ме вълнува много тъй като ползвам предимно светли нюанси.

# 28
  • Мнения: 2
За първи път чувам за тази съставка, доста стряскаща информация. Аз се боядисвам с безамонячната на Лореал и до сега проблеми съм нямала освен, че пада доста бързо. А за Роза Импекс веднъж направих грешката да се боядисам с нея и започна да ми пада косата....

# 29
  • Мнения: 54
Kori 1 , разбира се, ще следя и твоята тема.  Peace Надявам се в крайна сметка да опитаме да съберем информация за безвредните бои на пазара, ако съществуват.

На Роза Импекс само тази крем къна съм ползвала, някои се оплакваха, че не им стояло черното, не покривало, но при мен беше повече от добре.Ти от кои си ползвала, aaasss?  Peace

Общи условия

Активация на акаунт