ТРЕТИ клас! - 2

  • 39 432
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 849
Герка, провери дали няма да има коледно във вашето училище. В нашето има от две години. За Салабашев се двоумя дали да ходи.

# 46
  • Мнения: 4 204
Меги, нищо не са им казали.
То от нашето училище като гледам няма много състезатели.По 2-3 от набор, като Сами и Антоан са от третокласниците. Laughing
Сами беше категоричен, че ще ходи на състезание и ще пропусне двете най-яки тренировки- съботните, а аз да не мога да го запиша.
Мъжът ми е свободен другия вторник,ще го юркам да ходи в 119-то.

# 47
  • Мнения: 3 034
мими.ива и desimax, честити ви годишнини! Много да се обичате!

Честит рожден ден на Дамян! нека е много здрав и много щастлив!  bouquet

Аз се позагубих, защото се оказа, че компа ми е за преинсталиране и после се бъгна нета. Та влизах само за по малко тук там.
Иначе при нас нищо ново, освен че и аз не знам как точно се организира Марена. При толкова много неща, които прави. Понякога пропуска някоя тренировка от гимнастиката, защото се уморява. Ама аз не я и карам да ходи на всички, това и е за рзтоварване, не за натоварване.

# 48
  • В офиса
  • Мнения: 4 007
Леле, аз съм ви изтървала.
Поздравления на патерица за всички празнуващи годишнини и рождени дни.

Герка, 119-о е онова в Изток, нали? Ако искаш, ми прати 3-те имена и училището на Сами. Една приятелка ще ходи да записва няколко дечица от нашето у-ще, ще запише и Сами.
Аз за КМС се колебая, ще се запише, пък дали ще ходи, ще решим в движение. След всичките им гафове от минали години със задачите, и при организацията, и после при класирането, направо си ме е страх. А Салабашев е мнооого интересен. Това си е истинско състезание за математици. Не че Цвета се е готвила до момента (и нея я мързи, а пък аз вечер съм толкова уморена, че не си представям да седнем заедно), но Салабашев няма да го изтърве със сигурност.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Към всички, които ще пращат децата на Салабашев - в къщи ли се занимавате с тях или ги пращате на курсове по математика?
Аз до сега не съм занимавала сина си допълнително със задачи, извън учебния материал. Но снощи нещо ми дойде музата и му изпринтих задачите за 3 клас, които са се паднали миналата година на Салабашев. Много се зариби. Някои му се сториха трудни, но с малки подсказки от моя страна ги реши.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 4 055
в първи и втори клас моят го занимавах вкъщи, не особено настоятелно, от време на време разпечатвах задачи от предишни състезания и му ги давах, за доста задачки помагах аз, сега в 3 клас го записах на един курс, всяка събота по 2 часа, та ще видим има ли резултат

# 51
  • Мнения: 4 204
в първи и втори клас моят го занимавах вкъщи, не особено настоятелно, от време на време разпечатвах задачи от предишни състезания и му ги давах, за доста задачки помагах аз, сега в 3 клас го записах на един курс, всяка събота по 2 часа, та ще видим има ли резултат

Същото и при нас.
Тази година ходи на курс в СМГ. От една страна не съм особенно доволна, а от друга и ние не сме от най-редовните-2 пъти е отсъствал и най-вероятно , и идната събота няма да отиде.
На курса решават някакви задачи, а аз отделно му давам у дома състезателни задачи от мин.години. Не е много редовно, но в общи линии гледам поне веднъж седмично да се занимава.

# 52
  • Мнения: 1 159
Ух,с тези уроци и занимания ме карате да се чувствам адски безотговорна!
Макси е "златната среда"-или другояче казано-посредствен във всичко.Музикален е,но не много,решава задачи,но не много добре,рисува горе-долу,за спортуване-ми помързява си го детето...Засега и езиците не са му сила.Къде да му търся таланта?

# 53
  • София
  • Мнения: 5 559
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Десита, звучи ми като прекрасно нормално момче твоя Макс! Това ако не е талант, здраве му кажи!  Peace  Наскоро слушах едно предаване с тийн психолог и деца. Много забавно. Посланието накратко беше следното - децата имат нужда да играят. Почивката от интелектуални занимания подпомага техния мозък - да смели информацията и да я запамети. Та, знам ли, бих насърчила мъъъъничко спорта и това е. (Е, също така жената каза, че играенето на компютър не е почивка, а разходките сред природата и ритане, такива неща - да!  Wink )

# 54
  • Мнения: 1 159
Петиии,настъпваш ме по мазола с този компютър!Понякога му изтървам края и детето прекарва повечко време пред компа!Спортуват с баща си,ходят на фитнес два пъти седмично и това е.На разходки не му се ходи много.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 4 055
Макси е "златната среда"-или другояче казано-посредствен във всичко.
ама това си е напълно нормално, и при нас е така, в спорта ни мързи,  по английски не му се учи, а то за език трябва зубкане на думи и упражнения, никакъв талант в музика или рисуване, по математика също не сме някой гений, просто го записах на този курс по математика, защото нивото в нашето училище е страшно ниско, ходи на няколко състезания годишно, на някои се представя  по - зле, на други по-добре,  но за мен е по-важно да си развива мозъка, дори и да не стане математик

# 56
  • Мнения: 116
И при нас спорта не върви-по физическо ни е динствената 4-ка.Но иначе играе с приятелки навън,когато може,вкъщи си измислят танци и общо взето не и липсва движение.
деси-не се тормози,не всички деца се изявяват по олимпиади и състезания,а да го караш на сила не става.Остави го да си изживее детството.
Извинявам се,че не мога да се включа по другите теми,но ви изтървах и като смогна с четенето пак ще се вкл'ча!
Усмихнат ден на всички!

# 57
  • Мнения: 3 034
Марена не ходи на олимпиади и състезания, засега. Не проявява желание.
На другите си занимания ходи с голямо желание, сега новите фаворити са худ. гимнастика и пианото. Но пак казвам, че когато се почувства уморена и не иска, не ходи на тернировка.

Няма нужда да се сравнаяват децата, всяко си върви в своя посока, със свое темпо. Важното е да са щастливи и да им доставя удоволствие . Peace

# 58
  • Мнения: 6 031
И при нас спорта не върви-по физическо ни е динствената 4-ка.
...

Ето това не мога да го разбера. Не съм бележкарка, но ако в 3-ти клас не те стимулират поне по физическо, то .... сбъркана работа е това за мен.

В класа на ученика нещо подобно е по музика. Абсолютно високи критерии има госпожата им. Правят най-редовно тестове(труднички), но тя им пише добри оценки на тях.
Тази седмица целият клас не успял да обясни нещо за 2/4 и голям кошмар настанало за госпожата.  Grinning

# 59
  • Мнения: 4 966
Не мога да не се похваля, че вчера Косьо ми се обади да ми поръчва да му купя книга! Shocked Харесва си поредицата Goosebumps. Напоследък бяхме поизоставили четенето на заден план, но тия дни го подсещам да чете - та вчера това беше резултатът. Laughing
Аз направо си разказвам играта с тия извънкласни. Понеделник и сряда не работя и водя Косьо на плуване, а малката на балет. Вторник и петък той сам си ходи на пиано и народни танци. Малката обожава балета, а Косьо изобщо не държи на плуването, даже напротив. От миналата година обаче му харесва пианото и танците, преди бяха по-скоро като задължение. Тази година му е пета поред. Английски учим допълнително вкъщи. Миналата година по-добре се справяше с ученето на думите, тази година сякаш му е по-трудно. По математика допълнително почти не решаваме, не остава време.

Общи условия

Активация на акаунт