Как се посреща Новогодишната Нощ в Чикаго и други градове...

  • 1 113
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Здравейте,

Предстои ми да посрещна Новата 2006 Година в Чикаго. Интерисува ме случва ли се нещо по-специално в Чикаго в Новогодишната Нощ и ако да, къде точно...

В Торонто нищо не се случва, което си струва да отидеш до центъра:( Има една голяма сцена до сградата на Общината, но откак една година точно на връх Нова Година имаше рап на сцената вече не съм имала желание дори да пусна ТВ-то или ако го пускаме то е било винаги на CNN (там поне предават репортажи от посрещането на Новата Година по Света) за да си кажем наздравица точно в 12.00 ч.

Във Виена, помня, че имаше огромна заря точно до Пратера (увеселителния им парк) и че целия център е изпълнен със сцени. За съжаление по това време вече има много пияни хора и хвърлят бутилки от бира и вино навсякъде където им скимне и вероятността да падне някоя бутилка върху главата ти не е никак малка:(( Честно аз се чувствах като на военно поле. Родителите ми бяха много разочаровани, че реших да ги заведа там след 12 ч...:

Спомените ми от БГ са съвсем по-приятни:) Особено за по-малките градчета, където да излежеш след 12 ч означава да видиш всички свои приятели и познати и да си честитите новата година, заедно да потропнете народни хорца и да се любуваш на бг народна музика.

Весело Посрещане на Новата Година на всички!

# 1
  • Мнения: 4 212
Тук, то4но след 12те отброявания има зарая която е 30 минутна. Има и традиция да се лапват и 12 зърна грозде и с всяко да си пожелаваш по едно желание. Носи се 4ервено бельо. Емоциите са големи. Всъщност приятелите са важните. Хората се поздарвавят, познати и непознати, прегръщат се. Предполагам в Чикао е много по грандиозно.
Разбира се, в Бълагария съм празнувала с приятелките ми, право хоро на връх нова година, после зака4ките, децата се забавляват..........Моите родители, щастливи 4е сме до тях.
Има добро навсякъде, искам да видя от вси4ко, и най близките ми да са щастливи.


Весела нова година  Heart Eyes   bouquet

# 2
Може да отидеш в центъра на Navy Pier. Има концерт и после фоерверки точно в 12 часа. Много е грандиозно, но обикновенно е голям тъпканак. Освен това предните дни беше кошмарно студено.Сега е по добре, но не се знае дали до събота няма  да паднат пак температурите. Иначе има много голяма елха с ледена пързалка отпред. Може да отидеш там през деня.

# 3
  • Мнения: 964
Абе Джулка нали ти казах как се празнува Mr. Green Няма значение къде си празника е такъв какъвто си го направиш.Най-весело се празнува по нашенски,ядене,пиене песни и танци.

# 4
  • Мнения: 179
Както вече са споменали по-горе , купон има всяка година на  Navy Pier, но студа и блъсканицата в езерото, някак си не ми се струват кой знае колко атрактивни, още повече  за посрещане на новата година .
Иначе ще има няколко по-големи БГ купона .

# 5
  • Мнения: 964
Да ще пеят Азис и Софи Маринова - цена на куверта 215$,купона ще е в една зала близо до нас ако искаш повече инфо по случая,свиркай.

# 6
  • Мнения: 179
Да ще пеят Азис и Софи Маринова - цена на куверта 215$,купона ще е в една зала близо до нас ако искаш повече инфо по случая,свиркай.
Ааа  #Crazy това сега го чувам . Чудя се дали ще има кой да отиде  Crazy

# 7
  • Мнения: 964
Да бе в Розманд в Канвеншъна,зала за 1000 души,доста хора май ще ходят както чувам.Тя новината гърми стана три седмици по весниците,има окичени плакати по всички български кръчми.Ние ще сме в къщи,че аз не съм за никаде вече,с тези отоци едвам вървя.

# 8
  • Мнения: 179
Пфу, егати  #Crazy но щом казваш.

Ние с прятели ще бъдем на голям купон в един ресторант на север  Peace

Весело посрещане на теб !

# 9
  • Мнения: 254
Благодаря на Жани, Ашлие и Анабел за бързата Ви реакция:)

Жаничка, ами както ти казах, празника ние с моята приятелка ще си го направиме:) Ще се присъединиме към другите чак на 1-ви. Затова сега правя проучване по Интернета. Аз своевременно разбрах, че по едно и също време, щели на 2 места да правят заря, с едно и също синхронно озвучаване. Всички много ме наплашиха с този вятър:)

Sparkling lights illuminate the lakefront to end 2005 at Chicago’s annual New Year’s Eve fireworks show in Grant Park. The celebration begins with recorded music at 10 pm on December 31 at Chicago’s landmark Buckingham Fountain (located at Congress Parkway and Columbus Drive). The countdown begins just before midnight when the fountain comes alive with fireworks. This will be followed by a spectacular display of pyrotechnics over the harbor, choreographed to a variety of musical genres. Ring in the New Year with the City of Chicago. Admission is free! Navy Pier will host a separate New Year’s show at the same time; each show features different pyrotechnics but will be choreographed to the same music and will happen simultaneously.

Аквариума струва ли си да се посети?!? Какво е всъщност МUST SEEN в Чикаго според Вас? Ние няма да имаме много време, защото ще запрашваме на ски на север но все пак.

Аз с моята приятелка, тази година решихме да започнем с пътешествията и авантюрите, а чикагския вятър дано ни е попътен:))

На всички вас желая Весело Посрещане на Новата Година:))

Абе Джулка нали ти казах как се празнува Mr. Green Няма значение къде си празника е такъв какъвто си го направиш.Най-весело се празнува по нашенски,ядене,пиене песни и танци.

# 10
  • Мнения: 964
Аквариума не си струва,според мен,не ме впечатли много,може би защото съм се нагледала на такива неща докато живеех в Флорида, а и билета да влезеш вътре си беше доста солен ако не се лъжа.А това МUST SEEN,нямам и идея какво е.

# 11
  • Мнения: 179
Според мен аквариаума си струва, ако си падате по такива неща - посетете го  Wink
Другото интересно нещо е The Field Museum . Ако имате време бихте могли да се покачите и на Hancock , забавно е .
Само да спомена, че през зимата в Чикаго е доста хладновато  #Crazy така, че си вземи подходящи дрешки, че ако ще се разхождате покрай езерото и темеретурите вземат, че се сринат, каткто това стана миналата седмица ( в понеделник беше -1 Ф брррр ) няма да е никак весело.
Прятно изкарване в Чикаго и весело посрещане на новата година  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 7 091
Да ще пеят Азис и Софи Маринова - цена на куверта 215$,купона ще е в една зала близо до нас ако искаш повече инфо по случая,свиркай.

Жаничка, а по принцип имате ли( имали ли сте) концерти и на други Бг изпълнители?  Flutter

# 13
  • Мнения: 980
Ние сме си у дома с приятели на софра и в 12 ходим в центъра, където има zаря, фойерверки и бомбички. Пред градския театър има малко плоЩадче, където хората танцуват валс и се черпят с Шампанско. Много е приятно с толкова усмихнати хора наоколо и виенския валс като фон. Е, има и пияни тийнейджъри, но къде ли няма. ooooh!
Весело посреЩане ви желая, каквото и да реШите zа праzничната ноЩ Hug

# 14
  • Мнения: 179
Често идват БГ изпълнители , преди няколко месеца тук бяха Щурците, Васил Найденов и Валя Балканска . Преди време ( 2 години май беше ) идваха Сигнал и направиха страхотен новогодишен купон, Васко Кръпката е идвал няколко пъти .
Виж , ако питаш за фолк изпълнители/ки - нямам идея, предполагам, че някой друг ще може да се включи с отговор по този въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт