Мъж сметкаджия или си въобразявам?

  • 10 559
  • 83
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
ако действително е евреин, забравИ да се стигне до сериозни отношения и брак! Еврейската общност е затворена, много, много, ама много рядко се женят за жени с друго вероизповедание. Може да спи със сестра ти, може да се влачат години наред, но едва ли ще се ожени за нея. Аз бих казала да не си губи времето с него, освен ако и вие не сте от същата общност и вероизповедание.

# 31
  • Мнения: 69
ако действително е евреин, забравИ да се стигне до сериозни отношения и брак! Еврейската общност е затворена, много, много, ама много рядко се женят за жени с друго вероизповедание. Може да спи със сестра ти, може да се влачат години наред, но едва ли ще се ожени за нея. Аз бих казала да не си губи времето с него, освен ако и вие не сте от същата общност и вероизповедание.
и аз точно това си помислих  Peace
Къде го намери този, не ми го побира акъла.

# 32
  • Мнения: X
Малко нездрав ми се види този интерес към заплатата на гаджето. Вие за тръпка говорите, но ако наистина има тръпка, още в началото размерът на заплатата на любимата изобщо не би бил на дневен ред. Освен разбира се, ако не иска да помогне с нещо човекът.
И аз съм чувала, че евреите рядко избират за брачни партньори неевреи, макар и да имам пример доказващ изключението.

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Малко като стереотип пада, ама може затова да пита за заплатата й, да не вземе да се мине с бедна жена.  Wink

# 34
  • Мнения: 69
Малко като стереотип пада, ама може затова да пита за заплатата й, да не вземе да се мине с бедна женаWink
точно това мен лично много ме подразни.
В началото на една връзка обикновенно са пърхащите пеперуди,
а едва след като вече се задълбочи, започва да се гледат и материалните неща.

Най ме изуми фактът, че той търси жена с образование и пари, при положение, че той ги няма,
много странно, много ама много странно.

# 35
  • софия
  • Мнения: 636
Ако някой трябва да разсъждава по въпроса е сестра ти - след като
е умна,образована би могла да прецени сама с кой, какви отношения да подържа
и до къде.Относно младежа - всеки има критерии, но какво от това ?
Нали знаем приказката , кой яде хубавите ябълки !
решението е на сестра ти. за мен ситуацията е нелепа - аз лично с мъже, които разсъждават така не бих се занимавала и пет минути, пък какво остава за съжителство, деца и подобни неща. Тя безотговорността, готованщината и използвачеството тука си личат от самолет - той човека си го казва направо, че си търси някой да го отглежда......

# 36
  • Мнения: 25 441
Единственият му плюс е, че е много, наистина много симпатичен в лице.
Сестра ми също е красиво момиче, обожатели има, но ми каза, че се чувства много привлечена от този младеж, сексуално.


Именно. Не е само хубавото му лице, чувала съм, че евреите са много надарени в... ъъъ, леглото.  Flutter
Затова не я мисли сестра си. Както има мъже, които се женят заради секса, защо да няма и такива жени? От нея - парите, от него - оргазмите. Справедливо ми се струва.  Peace
В най-лошия случай ще му се насити, ще го натири и ще си хване някой с по-скромни възможности, но пък с по-голяма заплата.
Дано тогава си отдъхнеш най-сетне, че много драма, много нещо ти се насъбра.  Hug

# 37
  • Мнения: 5 710
е, може да не е някакъв ортодоксален евреин ...но това, че държи да знае нейните мисли и чувства, а не му идва отръки да сподели своите мен би ме притеснило - дали е м/укултурно възптитателно някакво различие .. абе да си отваря очите

# 38
  • Мнения: 7 914
Дай на сестра си да прочете тази тема. Whistling

# 39
  • Мнения: 4 965
Абеее, с евреи никога нищо не се знае. Имах навремето връзка с момче, което живееше бедно като църковна мишка и бачкаше на нулево стъпало в голяма фирма и тепърва започваше да учи /връстниците му вече бяха завършили/. Всъщност, оказа се, че баща му е милионер, а фирмата е тяхна семейна. Единственото условия да я наследи, беше да мине по цялата стълбица - от момче за всичко до началник, учейки едва след достигането на определено ниво и натрупвайки определен опит.
Но... за евреите е много важно жената да е еврейка или поне да е на и над неговото ниво, за да направи изключение.
Странна общност са. Но са готини хора.

# 40
  • Мнения: 2 375
Просто иска да не му е в тежест ако случайно решат да се виждат и забавляват заедно. Повече едва ли... Rolling Eyes И не защото е евреин или какъвто и да е, а защото така директно е поставил материалния въпрос, без да се притеснява от реакцията на мацката. Все му е тая...

# 41
  • Мнения: X
peers, не беше нужно да вкарваш елемента с произхода, освен ако не искаш да "допълниш" образа на господина с излишни предразсъдъци  Peace
Това си е личен избор на човека - да се държи глупаво. Не знам за общност, където е практика да се учат мъжете да проверяват заплатата на жените.
Ако все пак имаш съмнения, че човекът е меркантилен, нека сестра ти го тества - да му каже, че ожени ли се, смята да остане вкъщи и да гледа децата, докато мъжът им се грижи за всички тях, "както е редно"  Laughing

# 42
  • Мнения: X
Някой тук спомена за арменци, та се сетих за предаването на Марта Вачкова " Апартамента". Един арменец си търсеше жена. Абсолютен бастун, фитнес инструктор, елементарен, колкото си искаш с мнооого високи критерии. А пък го срещаха все с едни отракани моми. Едната го пита какви книги чете, а той " Като бях войник, прочетох десетина книги на Стивън Кинг" (в момента беше на 37 г. мисля), питат го кои са любимите му актьори, а той -" всички от " Непобедимите". А  след всяко момиче повтаряше" не разбрах, дали е арменка". Та и този смотльо и той така, седи си зад гишенцето и пита всяка мома каква й е заплатата. Да го разкара, докато е рано.

# 43
  • Мнения: 69
Да го разкара, докато е рано.

Да го разкара, нека го разкара, но колкото по-тъпо той се държи с нея, толкова по-влюбена тя го раздава. Аз доста се притеснявам. Сестра ми се държи все по-неадекватно. Знам, че трябва да я оставя да си троши главата, но хич не ми се иска, сестричка ми е все пак.
Тя му пише едни любовни неща, той отговаря с едни доста студени изречения.
Сега искал да ходят на екскурзия, но заплатата му била много малка ... какво ли да означава това.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 17 839
Мен ако питаш, той иска да я разкара. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт