Родословно дърво

  • 8 324
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 635
Здравейте,
имате ли идея как да направим родословно дърво, искат ни за празника в градината, но все пак е хубаво да е нещо в което и тя да се включи втора група сме , ако имате идея !

# 1
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 853
Това, за което се сещам веднага, е да се намерят снимки на роднините и да се изрежат лицата им, а детето самО да ги залепи на съответните места. Ако се оправя с ножица, може и самО да ги изреже.

# 2
  • Мнения: 753
Браво на госпожите ви!Идеята е страхотна.
В нашата рода има една пенсионирана вече учителка и тя направи родословно дърво на родата ни.

За детската градина може да нарисувате едно дърво, разклонено и по него да залепите снимките на най-близките ви роднини.Ако нямате снимки нека детето да ги нарисува, както може.Идеята е да разбере защо е дърво и какво е рода.Много интересно ми се струва как ще го възприемат децата.

# 3
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Нещо такова, ако се добавят и снимки би станало чудесно.
http://www.kak-da.com/pictures/roditeli/rodoslovno-darvo.jpg
Или нещо такова

# 4
  • Мнения: 635
БЛагодаря момичета ,
Аз си мислех да аплекираме едно дърво с листа и да напишем имената на листата ! Но исках ако има някъде направено за идея ! ?

# 5
  • София
  • Мнения: 43 904
ми най-често - една хубава рисунка на клонесто дърво и  снимките позиционирани по места в клоните  в хубаво украсени рамчици или пък в  рамка на някой плод - например изрязани кръгли снимки по средата на ябълки. Може да е  направено красиво с  моливи, фулмастри или изцяло апликация с различни хартии и текстури например....
пък може и коледно родословно дърво да си направите - хубава елхичка - на звездата детето, а на долу  по  топките на елхата родата Simple Smile

http://www.google.bg/search?q=genealogical+tree&oe=utf-8& … KTpS3B8T74QTp89xT може да разгледаш и гуглето Wink

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 14:54 от Angel_Dust

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 39 723
Дъщеря ми прави родословно дърво в 1ви клас.
От нета намерих изчистено изображение на дърво и го принтирах. След това лепихме снимки, надписвахме ги. Направихме го само до баби и дядовци.

# 8
  • Мнения: 21 208
Това, за което се сещам веднага, е да се намерят снимки на роднините и да се изрежат лицата им, а детето самО да ги залепи на съответните места. Ако се оправя с ножица, може и самО да ги изреже.



Добра идея,но с ножицата би било трудоемко,може би  Peace Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 217
При всяко положение ще е схемичка - трябва само да и се измисли художествен вид по желание. Е, последното не е задължително - може да е и в най-опростена форма, но на децата им харесва да придават шарен и приятен изглед на нещата.....
Ние скоро ще правим -задача за другата седмица ни е. Измислила съм го във вид на многоетажна къща с отварящи се прозорчета, от които да гледат лицата на баби, дядовци и т.н. до нас.....Простичко е - рисувана къща и на местата на прозорчетата по две правоъгълни листчета за крила.  Simple Smile Без помощ няма да е....Ще играят и флумастри, и лепила, и ножици, и цветни блокчета - по-трудоемко е, но на МЕН ще ми е много приятно да участвам Mr. Green

# 10
  • Мнения: 635
Благодаря за предложенията , ще видим какво ще изработим !

Общи условия

Активация на акаунт