Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 ноем. 2011, 16:46 ч.

Има ли такъв препарат за стъкла за камини?

• 3 145
  • 13
  •   1
Отговори
Има ли такъв препарат за стъкла за камини - намазваш го върху почистеното с големи усилия стъкло и той предпазва за известно време от опушване или зацапване. Би било прекрасно...

# 1
  • Русе
Ooo, живо се интересувам, че скоро ще бъдем с камина. И разни хитрини за лесно почистване, въобще съвети няма да се разсърдя, че много съм боса.

# 2
Поне аз досега такъв препарат не съм видяла да има. Доста активно съм търсила такъв, но....
Помага търкане с домакинска телчица по стъклото, когато камината не гори.
Има обаче значение какво се ползва в камината. Ако са само дърва, стъклото се зацапва както си му е реда едва след няколко дена.
Ако обаче се ползват въглища, пластмасови бутилки, найлони, стари обувки, за има-няма 2 часа пак ще е опушено.

# 3
  • Русе
Само на дърва ще се топлим, няма да слагаме други неща, но наистина съм много боса в тези неща. Даже се чудя има прахосмукачки за камини, дали има смисъл от тях. Дали ще си улесня почистването на камината или ще си усложня с почистването на самата прахосмукачка. Но това малко в страни от темата.

# 4
Ами наскоро гледах такава прахосмукачка, но тя вървеше в комплект с камината.
После я видяхме отделно и мисля, че цената и беше към 70 лева.
Ние нямаме такава и затова не мога да ти кажа доколко е ефикасна.
Само по себе си представляваше нещо като една широка кофа да речем, с капак и маркуч като на стандартните прахосмукачки. Вероятно има и кабел, иначе как би смукала newsm78 Просто не обърнах внимание на тази подробност. Събира се пепелта в тази кофа/гюм и после директно на мястото му за хвърляне. Не е трудно за работа с това нещо.
Със стъклото обаче наистина трябва да се внимава, защото са доста скъпи, ако се счупи.

# 5
За предпазване не знам, но знам как се чисти лесно, с препарата за почистване на фурни на фирмата Амуей. Намазваш с четчицата, чакаш 15 минути и избърсваш със салфетка, тоалетна хартия, влажен парцал или друго. Парцала се плакне няколко пъти хартията се хвърля. Общо отнема 30 минути. За препарата да предупредя, че е почти единствения на тази фирма, който се ползва с ръкавици.

# 6
Има такъв препарат, но не се сещам за името в момента. В една червена опаковка е. Става и за скари. Не съм сигурна само дали го спряха от внос или нещо има проблем в дистрибуцията.

# 7
  • Пловдив
Навремето,когато бях "наказана" с ежедневно поддържане на камина се справях със стъклото с помощта на "Зебра"/български препарат за загорели мазнини/-намазвах и след 10-тина минути забърсвах с домакинска хартия или гюдерия.При по-упорити налепи-същото и търкане с фина тел за чинии...и задължително с ръкавици....А,пепелта,я чистех с проста прахосмукачка с контейнер/едно NEO си бях закупила за целта,най-евтината от тоя тип на пазара към момента....ама само добре изстинала пепел смучех/...,но тия дни гледах че има и специални прахосмукачки/в Лидл/.Но,такова чудо-дето да предпазва и в следващите дни от опушване,не знам да има......или поне не съм срещала/пък и вече съм на отопление с ток Mr. Green/.

# 8
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
когато си направихме камина -човека от фирмата каза че имат препарати за стъклото -помолих го да ми донесе един но той забрави и така не се уредих с препарата .Аз си чистя камината с циф и телената гъбка -става идеално -после пръскам с препарат за стъкло и всичко блести -тъй като стъклото покафенява само в крайщата го чистя всяка събота а не всеки ден защото не е толкова зле

# 9
http://www.profix.bg/plugins/content/content.php?content.243

Нямам камина, но съм ползвала препарати от тази марка за чистене на цимент от плочки в банята и бях много доволна.

# 10
препарати за почистване на камини има колкото щеш. Може да се използват и всичките препарати за стъклокерамични плотове и специалните шпатулки. Но такъв, който да предпазва от опушване и нов нагар не съм срещала досега.

# 11
И ние у нас ползваме домакинска телчица и препарат за стъкло.Търка си се идеално  Simple Smile

# 12
  • Варна
Аз ползвам на Перилис - Грил

# 13
За камината и барбекюто ползвам всичко на Flammat - с препарата само се напръсква и всичко само се свлича, няма нужда от търкане. А накрая на  сезон слагам  от прахчетата за почистване на сажди. Купувам от Бриколаж.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт