За повече щастливи майки в България!

  • 1 672
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 438
   Всеки протест трябва да има ясно обозначен адресат и грамотно формулирани цели. Това е само от полза за протестиращите.
  Иначе си остава едно изливане на емоциите, което минава и заминава, без въобще да достигне до тези, които са отговорни за трагичните случаи които визирате.
  В тоя смисъл аз бих подкрепила такъв протест като присъствам, но какво от това? По скоро трябва някаква форма на подкрепа към близките на пострадалите за да бъдат заведени дела срещу болниците и конкретните лекари.

# 16
  • Мнения: 984
Работата е там, че от години дори най-грамотно и адекватно формулираните протести не трогват никого от депутатите и Министерски съвет, независимо от партийната им принадлежност.
Може би наистина един стихиен зле формулиран протест в случаите на смърт на бебета и родилки само в рамките на един месец, ще принуди политиците да се изчервят, засрамят и да променят гьонсурата, с който се кривят от екрана на телевизора.

# 17
  • Мнения: 479
Работата е там, че от години дори най-грамотно и адекватно формулираните протести не трогват никого от депутатите и Министерски съвет, независимо от партийната им принадлежност.
Може би наистина един стихиен зле формулиран протест в случаите на смърт на бебета и родилки само в рамките на един месец, ще принуди политиците да се изчервят, засрамят и да променят гьонсурата, с който се кривят от екрана на телевизора.

Подкрепям.

Докато търсих темата, мислех, че ще е ще са изписани страници, а то, какво било  ooooh! Как не ви е срам да бъдете толкова дребнави?  Close

Власт имащите и изобщо тези, от които зависи нещо да се промени, се впечатляват само от протести тип като на таксиджийте пред парламента - масов, стихиен, почти извън контрол. Но ние сме овчи народ, за пореден път се убеждавам. И докато едни се борят за правата на всички, много повече стоят отстрани и ги оплюват...

# 18
  • Мнения: 21 438
Работата е там, че от години дори най-грамотно и адекватно формулираните протести не трогват никого от депутатите и Министерски съвет, независимо от партийната им принадлежност.
Може би наистина един стихиен зле формулиран протест в случаите на смърт на бебета и родилки само в рамките на един месец, ще принуди политиците да се изчервят, засрамят и да променят гьонсурата, с който се кривят от екрана на телевизора.


 По първата част на поста съм абсолютно съгласна, но по втората не съм оптимист. Нищо няма да ги принуди да се засрамят, още повече, че те не разпознават вината по случаите като своя.
  Твърдо вярвам в персоналната отговорност, и в тоя случай може би е съвсем удачно да се подпомогнат тия пострадали хора да потърсят наказание и справедливост, което пък от своя страна да накара лекарите да се позамислят, дали само да гледат родилките в ръцете... не сме на различни мнения, на всички ни е ясно. Sad
 

Последна редакция: чт, 24 ное 2011, 09:42 от Iris04

# 19
  • Мнения: 479
Съгласна съм, че трябва да се търси персонална отговорност. Но в момента нещата са така поставени, че лекарската грешка е трудна, дори невъзможна, за доказване. Тук има добър анализ по въпроса.

Затова са необходими законодателни промени. Например, създаване на нова разследваща организация, различна от Медицински одит, които доказват само организационни и документални нередности, но не и лекарски грешки. Промяна в статута на вещите лица при делата и др. Има варианти, въпросът е да се наложи необходимостта от промени, защото явно случващото се, не е достатъчно.

# 20
  • Мнения: 0
Ако искате някой да ви вземе насериозно, поне се постараяте да е написано грамотно.
Не съм майка, но неграмотници не взимам под внимание.

Иначе, успех.


бъзхъберие, божкей  #Crazy

Едва ли някой грамотен ще отиде да митингува под такъв наДслов.
Независимо дали е правилно изписан или не.

# 21
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Едва ли някой грамотен ще отиде да митингува под такъв наДслов.
Независимо дали е правилно изписан или не

За съжаление това е много наболяла тема.Аман от лекарски грешки и ненаказани доктори.Надслова не трябва да бъде "щастливи майки",а "живи и здрави майки и деца"

# 22
  • Мнения: 734
Цитат
Едва ли някой грамотен ще отиде да митингува под такъв наДслов.
Независимо дали е правилно изписан или не

За съжаление това е много наболяла тема.Аман от лекарски грешки и ненаказани доктори.Надслова не трябва да бъде "щастливи майки",а "живи и здрави майки и деца"

Подкрепям. Peace

И защо никой (от оргзнизаторите и апелиращите) нищо не каза за другия протест по същото време, който се подготвя?

# 23
  • Мнения: 479
И защо никой (от оргзнизаторите и апелиращите) нищо не каза за другия протест по същото време, който се подготвя?

Трябваше ли  newsm78 Да не би някой с нещо да ви е длъжен?

# 24
  • Мнения: 10 547
И така, в дребнави спорове и мерене на правота, правопис и прямота ще си отидем бавно и полека.
Но нека дерзаем!

# 25
  • Мнения: 734
И защо никой (от оргзнизаторите и апелиращите) нищо не каза за другия протест по същото време, който се подготвя?

Трябваше ли  newsm78 Да не би някой с нещо да ви е длъжен?

Много неуместен и заядлив коментар,Гнидка . Лишен и от мъничка мисъл дори. На мен никой с нищо не ми е длъжен.
Ако две групи с две различни каузи се съберат на едно място и едните викат против едно, а другите - против друго, ще се получи едно голямо  нищо.

# 26
  • Мнения: 4 465
Ако две групи с две различни каузи се съберат на едно място и едните викат против едно, а другите - против друго, ще се получи едно голямо  нищо.

Или всичко ще мине под надслова за шистовия газ. Който разбрал - разбрал. Може да се окаже че протестиращите не са протестирали точно за това, за което са отишли на съответното място.

# 27
  • Мнения: 734
Ако две групи с две различни каузи се съберат на едно място и едните викат против едно, а другите - против друго, ще се получи едно голямо  нищо.

Или всичко ще мине под надслова за шистовия газ. Който разбрал - разбрал. Може да се окаже че протестиращите не са протестирали точно за това, за което са отишли на съответното място.

Да, това също. Аз съм против шистовия газ, също съм против лекарските грешки и небрежност, на две не мога да се разцепя. Значи трябва да избирам на кой протест да отида...

# 28
  • Мнения: 1 404
И така, в дребнави спорове и мерене на правота, правопис и прямота ще си отидем бавно и полека.
Но нека дерзаем!

 Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт