С какво зеленчуково пюре да започна захранването?

  • 2 232
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
След около месец смятам да захраня бебето си със зеленчуково пюре ( до момента е само на кърма и АМ).
Ориентирала съм се към пюретата на Хипп, асортиментът им е доста голям, а и са Био. Но от няколко познати, които са хранили бебетата си с Хипп разбирам, че децата след това не ядат други марки  пюрета. Стана ми много странно... Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 1 897
Напротив,моят син е захранен с Хип,в началото му харесваха,но като стана по-голям и му давах такива за след 8м.вече въобще не ги искаше.
Според мен си е до дете,важното е какво на тях им харесва. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 92
Напротив,моят син е захранен с Хип,в началото му харесваха,но като стана по-голям и му давах такива за след 8м.вече въобще не ги искаше.
Според мен си е до дете,важното е какво на тях им харесва. Peace
И моето дете е захранено с ХИП , но сега не ги харесва , предпочита  домашни пюрета , а от време на време й давам и на Сънвал.
На Хип са удобни за захранване , защото имат голямо разнообразие от еднокомпонентни зеленчуци и са в малка развасовка.А и са БИО.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз захраних с Хип,а после купувах Сънвал,Нестле..... не е имало проблем с нехаресване.

# 4
  • Мнения: 1 001
Захраних с Хип, после стана фен на Бебивита, след това най-много му харесваха Гербер. Ядеше по малко и от Сънвал. Нестле също. Общо взето си хапваше всякакви пюрета, но най-накрая (преди да откаже да яде пюрета) си тачеше най-вече Гербер.  Peace

btw той от Хип харесваше само плодовите и морков с тиква и само тиква, в момента, в който се опитах да го захраня с месно на Хип ми отказада ги яде.  Peace

# 5
  • Мнения: 135
Много благодаря за отговорите! А какво зеленчуково пюре според вас е най-подходящо за захранване-картоф, морков или тиква?

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И трите стават.А има ли готово пюре само от картоф?Аз когато захранвах си го правих у дома.

# 7
  • Мнения: 1 897
Има картоф на Хип,но не го харесахме,много е гъсто,аз лично захраних с тиква.

# 8
  • Мнения: 2 216
Зеленчуците въведох тиква, морков и картоф. В тази последователност Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 92
Да и на нас не ни хареса чистото картофено пюре на Хип-много гъсто , а и често казано не е и вкусен изобщо. Добър варянт за захранване е и чистия пащърнак на Хип-хубаво е.

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
морков или пащърнак. после тиква, картоф.
моят е захранен с хип, харесваше само еднокомпонентните им пюрета, другите не.
после ядеше предимно сънвал, гербер, някои на нестле алете и десертните на овко.

# 11
  • Мнения: 3 647
Ние започнахме с картоф на Хип и после аз започнах да му  ги готвя.
Иначе яде и други  марки освен  хип ако случайно не съм наготвила.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 040
Захраних в следната последователност - картоф, пащърнак,тиква,морков.

# 13
  • Мнения: 158
Захраних с домашен картоф смесен с кърма,защото на Хип е много гъст.После започнахме с хипските-ранни моркови,тиква,тиквичка,пащърнак.Сега продължаваме с комбинациите от тях и много ги харесва  Peace

# 14
  • Мнения: 348
Катофа е много гъст...ужасен е. По съвет на нашата педиатърка се захранихме с двукомпонентно на хип -тиква и картоф.Каза че така децата по лесно приемали новата храна .Ако имате проблеми с изхождането,тиква с картоф,ако пък е обратното морков с картоф.Аз така я захраних.Иначе моркова е вкусен,пъщърнака учудващо но го хареса също.Пъщърнака е доста редък,както и тиквата.Другите пюрета са по-гъстички.

Общи условия

Активация на акаунт