с какъв зехтин мажете бебета си

  • 3 645
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 641
мами има ли значение с какъв зехтин се маже бебето? и всички зехтини ли стават за това даже и тия Помаче дето са? И да се преваряват ли стават всички?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 914
Да всички зехтини стават за мазане и се преваряват на водна пара.

# 2
  • Мнения: 2 381
Аз знам, че зехтинът трябва да е студено пресован-extra virgin.Преварява се около 20 минути на водна баня.Мисля да взема на "Монини".

# 3
  • Мнения: 4 915
Екстра-върджин, студено-пресован, не го преварявам.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 914
Студено пресован може да го ядеш на салата,за кожата на бебето е важно да е мазничко Wink

# 5
  • Мнения: 235
И ние ползвахме екстра върджин преварен на водна баня, но като ни свърши шишето минахме на олиото на Нивеа.

# 6
  • Мнения: 2 467
Borges - extra virgin. Студено пресован, без сол. Испански. Преварявам на водна баня 20-на минути.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 057
С "Costa O`doro" - преварявам на водна баня за ок.30 минути. До сега върши чудесна работа.

# 8
  • Мнения: 3 537
Няма значение малката,само да е extra virgin ,това съм гледала

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не се притеснявай след като го превариш ако не ти мирише хубаво-така си мирише.И аз го бях махнала ,но след консултация тук отново влезе в употреба.

# 10
  • Мнения: 390
Естествено от най-хубавия екстра върджин.  Със зехтин ги мажехме само първите няколко седмици и след това минахме на тоалетно мляко Нивея, досега не сме имали проблеми , много съм доволна от него

# 11
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
студено пресован-екстра върджин

# 12
  • София
  • Мнения: 1 544
Коста Доро екстра върджин. Сега сме на олиото на Бюбхен, мажа и го още в банята на мокро и съм много доволна.

# 13
  • Мнения: 7 186
Коста Д'оро екстра върджин, преварен на водна баня.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 437
Ползвам марка Родон, студенопресован, първа преса, преварен на водна баня за 30мин.
Има значение това, че е първа преса. Не само мазното е полезно на зехтина.
Марката е важна до толкова, че да си сигурна, че в шишето има това, което е написано в опаковката Simple Smile

# 15
  • Мнения: 14 133
Ползвам продуктите на Нивеа от самото начало и съм доволна.Защо въобще си играете да преварявате разни растителни масла, след като на пазара има толкова качествена бебешка козметика.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 914
Прудуктите на Нивеа и по принцип всички продукти на пазара не са подходящи за новородени бебета.Тяхната кожа е страшно чувствителна и склонна към изсъхване и белене и се нуждае от щадене.Хубаво е поне 40 дни бебето да се маже с преварен зехтин.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 802
Аз ползвам за себе си екстра върджин зехтин и смятам, живот и здраве, и бебчо да мажа със зехтин. Дано не разводнявам темата, но като се преварява на водна баня, зехтина пресипвали се в някакъв съд или става и направо с шишето?

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мажете с мас бе, тя е най-близка до човешката кожа, защото е от животински произход, особено сега зимата е адски полезна, аз моето дете от както се е родило само с мас го мажа, пробвах в началото със зехтин, но кожата й стана по-зле, и като я замазах с мас, та до сега, и кожата й е невероятна, абе истинска госпожичка!

# 19
  • Мнения: 160
Аз не го пресипвах - вземах в малки стъклени шишенца и направо в тях го преварявах. Ако си го купуваш в големи шишета - по-добре го пресипи в по-малки бурканчета или шишенца. А иначе и аз мазах бебчо с "екстра вържин" зехтин - най-различни марки.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
студено пресован-екстра върджин

I az

# 21
  • Мнения: 23
momi4eta,o6te ot samoto na4alo sled rajdaneto li po4nahte da majite bebetata si s zehtin? Tova li e nai-dobriq variant za omaznqvane na kojata na beb4ovcite?

# 22
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Sasso- екстра върджин, носят ни го от Италия. Преварявах го, но не чак 20 мин , а около 5-10.От около 2-3 седмици обаче вече се мажем с млякото на Бюбхен.
Дрехите му се умирисаха то тоя зехтин и честно казано затова минах на Бюбхен....засега е ок.

# 23
  • Мнения: 3 760
Нансен, откъде намираш безсолна мас?
Пчелички, Нашата док каза да мажем СЛЕД първия месец. Не е уточнила какъв зехтин. Ние още не сме започнали.

# 24
Студено-пресован, екстра върджин. Кожата на бебко е идеална!

# 25
  • Мнения: 140
Ние ползваме Del Alma и го преварих на парна баня.

# 26
  • на село
  • Мнения: 3 893
Въобще не съм обръщала внимание с какъв зехтин я мажа, купувах си го от Метро в малки шишета и така го преварявах.
Бяхме със зехтина до към 6-я месец после започнах с олиото на Бюбхен, но вече не ползваме нищо, аз немога да я хвана за да я подсуша след баня, а какво остава да я масажирам  Simple Smile.

# 27
  • Мнения: 2 763
Ние не сме ползвали нито зехтин, нито мас. Въпреки, че синът ми е с наследствено суха кожа, дерматоложката не ни ппрепоръча да ползваме зехтин.
От самото начало го мажа с бебешко олио. От олиото на Нивеа не останах очарована - появиха се люспички и даже лишеи. Сега редувам олио Бюбхен с крем Нивеа Бейби и нямаме проблеми.

# 28
  • Мнения: 1 555
Да всички зехтини стават за мазане и се преваряват на водна пара.

И аз така знам !  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 051
мами има ли значение с какъв зехтин се маже бебето? и всички зехтини ли стават за това даже и тия Помаче дето са?
Тези последните изобщо не са зехтин и не се лъжи да ги купуваш нито за хранене нито за мазане.
Виж в тази темичка има писано от майка, която внася зехтин и е спец по въпроса:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34470.msg229453#msg229453

Общи условия

Активация на акаунт