Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 25 ноем. 2011, 13:07 ч.

Yaz - противозачатъчни таблетки, рискове

  • 1 356
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 455
Здравейте,

Личният гинеколог ми предписа Yaz за намаляване болките при ПМС и болезнени(възпалени) гърди при овулация. Изключвайки описаните неразположения, гинекологично съм напълно здрава - без кисти, с редовен цикъл, нормално раждала. През последните няколко месеца се увеличиха симптомите на ПМС и се обърнах за помощ, тъй като болките ставаха нетърпимо силни.
Оказва се, че предписаният препарат е спрян в Америка след Май 2011 и дори има назначена организация за разследване и защита на пациентките претърпели т.нар. странични ефекти, които са изумително много.
Въпроса ми е, дали да продължа да ги вземам, след като личният ми гинеколог не е в течение на тези последни изследвания и рисковете, които носи приема?
По-добре ли е да стискам зъби и да търпя болките при ПМС, съпътствани с възпаление на млечните жлези или да прибегна към други хормонални таблети?

Благодаря предварително за Вашият отговор!

# 1
  • Мнения: 2 445
Здравейте, Dress like Princess,

Ако Вашите оплаквания не се повлияват при приема на споменатия от Вас препарат, а както Вие посочвате симптомите на ПМС се увеличават, необходимо е да се обърнете към лекуващия Ви акушер - гинеколог, за да Ви препоръча и предпише нови хормонални таблети.


Д-р Татяна Арабаджи

Акушер - гинеколог, АГ болница "Д-р Щерев"

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт