Коледата ще е най-щастлива, НОЕМВРИйче мило, щом те има!

  • 27 800
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 25
Роси,моите пликове за памперси свеки ми ги донесе от Лондон.Но виж какво намерих http://www.bambino.bg/pako-aromatizirani-plikove-pampersi-80br-p-2126.html

Аз ползвам такива торбички и много хубаво миришат Simple Smile Hug

Благодаря на Фио за новата темичка Wink  Hug
Идеята на Бубчето също ми хареса за снимки на мъниците. Вие какво ще кажете  newsm78 newsm78

# 46
  • Мнения: 490
Aila, не е като това на снимката. При мен не се забелязва, но се усеща при напипване.

# 47
  • Мнения: 14
Леле, вече в родени и се разписвам чак на 4-та страница  ooooh!

Фио, огромно БЛАГОДАРЯ за хубавата темичка .... и ВЕЧЕ в Родени  Blush

Ние днес бяхме на консултация, качили сме 470г и сме в много добро състояние Simple Smile А и днес и беше първата разходка на малката на вън . По скоро първото излизане от вкъщи, но утре пак сме за малко, поне за 10мин-15мин.
Как се справяте с коликите, моля ви споделете?

Айла, и аз го имам този проблем с бучката и вече стана доста време. При мен е в близост до зърното. Не става по малка но не расте и не ме боли, нямам зачервяване и темп. и все пак вече се притеснявам . Май трябва да се обърна към специалист!?!?!

И пак ЧЕСТИТО на всички мами!!!

# 48
  • Мнения: 13 184
Честита нова темичка!
Памперсите хвърляме в кошче с капак, което стои близо до масата за повиване и е купено специално за бебка. Ароматизирани торбички за памперси взех от Хита.
Ползваните дрешки пускаме в кошчето за пране, също до повивалника. На ден се събират нейни дрешки за една пералня, добре че има сушилня в това студено време.
Изпитано средство за запушени канали- компрес със зелево листо, Лецитин.

# 49
  • Мнения: 2
Фио: Благодаря за темичката, страхотно си я оформила

Хели: Стискаме палци за Ния, но съм съвсем убедена че в това дете има толкова много сила, колкото не можем да си представим и много скоро ще си я гушкате в къщи  newsm32

Аз да ви кажа, тази сутрин какъв сън сънувах- че Монито проговаря ей тъй, както е на месец и нещо, и първите и думи бяха "обичам те, обичам те, обичам те" Много се смях като се събудих, защото аз през цялото време и повтарям колко много я обичам и като нищо това да са и първите думи Simple Smile

И ние днес се грабнахме и направихме страхотна разходка, много хубаво време, дано и утре да е така Simple Smile

За акта за раждане- ние понеже нямаме брак, го взехме веднага, като отидохме в ГРАО-то да си признае таткото дъщеричката Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 12 224
Jylturche може да е почти незабележима, не е нужно да е както е на снимката, а мястото горе долу същото ли е ? Възможно е както писахме да е и подут лимфен възел, но така по интернет няма как да се кажа със сигурност, а и не е в моята сфера и е разумно, ако не се разкара скоро да се консултираш със специалист.
Mishlence_2, колко е голяма? Ако не се променя при кърмене, но и не боли и няма зачервяване може да опиташ ако я натиснеш дали ще се мести, тоест дали е отчасти подвижно. Възможно е да е кистичка, което не е опасно, но за всеки случай може да се консултираш и със специалист. От кога е, от описанието ти смятам, че не става въпрос за запушено каналче, след като нямаш оплаквания, особено ако е от по-дълго време.
Принципно млечните жлези са като гроздове и е напълно нормално да напипвате тези гроздове като бучки преди кърмене, когато гърдите са пълни. Ако след кърмане омекват или почти напълно изчезват няма нищо притеснително.

# 51
  • Мнения: 14
Aila  като я пипам се движи но цялата ! Преди кърмене ми е по напрегната гърдата и не мога да преценя дали се намалява след кърмене. Около 3см е голяма!

# 52
  • София
  • Мнения: 12 224
Mishlence значи е възможно да е киста, след като се движи свободно, ако не нараства принципно нищо не се прави, просто се следи отблизо и след приключване на кърменето изчезва. Ако нараства е възможно да се наложи дренаж понякога като временна мярка. Разбира се може и да не е киста, ако искаш за твое успокоение отиди да те видят.

# 53
  • Мнения: 14
Благодаря ти Айла, ще си запиша час при мамолог, дано не е сериозно!
За сега не нараства и не намалява.

Айла исках да те питам още нещо. За сега още давам и от двете гърди? Как се процедира с регулирането на кърмата че положението да се нормализира?

# 54
  • Германия
  • Мнения: 8 094
ЗДравейте, влизам на бързо и чета отгоре отгоре. Благодаря за новата тема. Честито на всички новообебили се майки. да са ви живи и здрави бетата. нас вчера ни изписаха. Имам въпрос към консултантите по кърмене - дъщеря ми се храни (кърми) на много кратки интервали, давам и почти винаги като се разплаче, тя суче дълго около 20-30 минути и от двете гърди. Сама пуска и заспива. Но след кратко време се присвива, чуват се къркорещи звуци и започва да плаче. може ли да са колики - на 5 дни е, а е така от 2-3 ден след раждането. Или остава гладна. Има наакани памперси на почти на всяко хранене, цветът е вече по светло зелен с пресечени неща. Изцеждам се, но не пуска много, около 10 мл и й го давам. Дали не е гладна или тези присвивания и плач се дължат на колики. Като й отминат се успокоява и спи?
Албена, честита рожба! Възможно е настина бебката да я мъчат газове, в подобни случаи при доста бебета помага да се подържат по коремче, например в поза  *тигър на дърво*или може да се остави да поспи по корем върху теб или таткото. Или ако имаш от възглавничките с пълнеж от черешови костилки да се затопли в микровълновата, и да се сложи върху бебешкото коремче. Друго, което е от помощ срещу газовете е да се внимава за коректното слагане на гърда, така бебето е обхванало доре гърдата и не засуква и въздух. Споменаваш, че малката самичка пуска гърдата и заспива, а докато суче - тогава как се държи? Ако се разбуди би могла да предложиш отново последно суканата гърда, и след това да сложиш на другата. Ако имаш чувството, че все още търси да суче, можеш да върнеш отново на първата гърда. Принципно можеш да си спестиш и цеденето, така хем оставяш на бебето да регулира лактацията, хем се избягва и даванешо на шише, или ако все пак се чувстваш по-спокойно с даването на изцедена кърма, би било добре да е по алтерантивен начин (мека чашка или лъжичка..) за да се избегне объркването с биберона.   Hug

Последна редакция: пн, 28 ное 2011, 20:28 от pepelyashka

# 55
  • Мнения: 67
Момичета, днес цял ден проверявам дали сте писали и чак се усъмних, че няма нови отговори в темата, а пък то какво било - вече сме в Родени и с нова темичка Laughing
След днешната консултация съм много щастлива. За 12 дни от изписването до днес при кърмене на поискване Александра е качила 430 грама. Сега съм спокойна, че правим нещата, както трябва.
За памперсите - всеки мръсен памперс слагам в торбичка най-обикновена, връзвам и хвърлям в коша.
Дрешките - всяко дете си има кош в мокрото и там им събирам мръсните дрешки отделно, пера на всяка също отделно с Персил.

# 56
  • Добрич
  • Мнения: 8
Браво за качените грамажи на малките бебчета, все така да наддават всички.
Аз вече изпрах 1 обща пералня на двете деца. Каката сега като не ходи на градина е с доста чистички дрехи.  Laughing

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте, мами,
честито на всички, които гушкат малките си съкровища  Simple Smile Да са ви живи и здрави и много усмихнати  Simple Smile
Дойде и моят ред да се похваля - на 22.11 в 16 и 15 се роди и моят син Александър, 3 400гр., 51см  Grinning
Вече сме си в къщи и се учим да се кърмим и гледаме Simple Smile
Все още се възстановявам от раждането, но имам много помощници и засега се справяме.
Щях да раждам нормално, но след като ме приеха с 4см разкритие, лекарят прецени че е по - добре със секцио, защото имало кост която пречела. Всичко мина нормално, въпреки че мъника малко ни изненада - предния ден бях на преглед и нямах никакви признаци за раждане Simple Smile
Искам да благодаря на всички мами, които споделят своя опит до момента с бебоците - това много ми помага  Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 469
Отново благодаря на Айла за отговора  Hug
Честито бебче, Лолита! Бързо възстановяване за теб и безгрижно детство за малкия Simple Smile

Аз съм с кош за памперси Томи Типи. Малко скъпичко май ще излезе. За 10-ина дни по 7 памперса средно стига ролката с пликове, а струва към 15 лв...

 Мен бебчо ме опишква в 90 % от случаите и то когато е измит и вече намазан Laughing така че дрешки се събират за пране.

Използвате ли възглавница за кърмене? Мисля да си купя , но не знам каква. Има с обикновена вата за около 30 лв и със специален пълнеж с топченце , двойно по-скъпа. Съвети?

# 59
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
Фио - страхотна е темичката!   bouquet Позволих си да добавя едно майче от днес!
Clionoki - страхотно е и заглавието!   bouquet
Ние се борим с пустите колики денонощно ...

Общи условия

Активация на акаунт