Трета родилка почина за няма месец, какво се случва?!

  • 17 419
  • 319
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 943
И всяка смърт вече ще бъде лекарска грешка...Понякога просто се случват такива неща, ако и да си попаднал в ръцете на най-добрите специалисти. Оттук насетне и да се навивате, и да редите пост след пост квалификации към лекарите у нас, нищо няма да се промени. Всички медици се поставят под общ знаменател, всички случаи с починали също.

Съболезнования на близките.

Касита, съгласна съм, но все пак...Много често се случва напоследък...

Съгласна съм с Касита! Просто сега медиите огласяват всеки един случай.

А за секциото, наистина Ieppe e права! Ето затова бих обвинила лекарите, че налагат секцио без основателни причини, а ние трябва да се възпротивим и да наложим желанието си за нормално раждане, когато няма сериозни медицински показатели.
Секциото по желание, за мен е ЛУДОСТ!  ooooh!

# 46
  • Мнения: 702
Не съм казала, че всички лекари са такива, мога даже да се самоцитирам, че с кадърните, работят и некадърни,които правят тъпи грешки и осират пейзажа.

И за да не кажете, че последните постове за мъртвото бебе не спадат към некъдърността на лекарските екипи, ще ви кажа, че лично аз съм лежала скоро в Разградската болница, за задържане. С целия си куп документи и с всичко, което се зисква от моя страна да улесня лекарите и в крайна сметка пак щяха да ем уморят за два три дена. Накрая добре, че ме изписаха и естествено се опитаха да си измият ръцете, че аз не съм ги информирала за това какви съпътстващи диагнози имам. Извинете, обаче нали затова се носят документи, обменни карти, разни изследвания предишни, да не говорим, че лично няколко пъти им казаха какви ми са заболяванията, обаче те упорит ом вливаха системи, от които имах чувството че ще получа масиран инфаркт, няма такава болка...
Имам връзки имам и близки, умишлено не казах, аз исках да съм нормален пциент. !00 пъти ме питаха къде ще раждам...
Това към мен..А нужно ли е да обяснявам какво беше отношението към момичета от селата, току-що родили, приети по спешност, като междувременно чакали да се смени смяната, да си пият кафето и т.н., след което бебето се натравя, стои в кувьоз, заради което незайно защо обаче беше овикана майката...която просто попита как е детето й!!!

Не, че няма свестни сестри и лекари там, има и н го отричам..но на фона на цялата картинка е трагично и не се забелязват особено..

И аз, която си имам основателни показания за секцио, сериозно се замислям дали да не се опитам все пак да родя нормално. Дет се вика ако ще се мре, ще се мре..

# 47
  • Мнения: 10 547
Вината е и на журналистите. Правилно са отразили събитието, но защо не продължат темата и да публикуват какви са били причините, просто нещастен случай или лекарска небрежност. Тогава ще сме напълно информирани за да се защитим от държавата, от здравеопазването и от точно този лекар, който проявява небрежност към пациентите.

 ooooh! И от къде да знам от какво е починала родилката? Завършила съм журналистика, за Бога, не съм нито съдебен медик, нито дознател?

# 48
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Не съм казала, че всички лекари са такива, мога даже да се самоцитирам, че с кадърните, работят и некадърни,които правят тъпи грешки и осират пейзажа.

И за да не кажете, че последните постове за мъртвото бебе не спадат към некъдърността на лекарските екипи, ще ви кажа, че лично аз съм лежала скоро в Разградската болница, за задържане. С целия си куп документи и с всичко, което се зисква от моя страна да улесня лекарите и в крайна сметка пак щяха да ем уморят за два три дена. Накрая добре, че ме изписаха и естествено се опитаха да си измият ръцете, че аз не съм ги информирала за това какви съпътстващи диагнози имам. Извинете, обаче нали затова се носят документи, обменни карти, разни изследвания предишни, да не говорим, че лично няколко пъти им казаха какви ми са заболяванията, обаче те упорит ом вливаха системи, от които имах чувството че ще получа масиран инфаркт, няма такава болка...
Имам връзки имам и близки, умишлено не казах, аз исках да съм нормален пциент. !00 пъти ме питаха къде ще раждам...
Това към мен..А нужно ли е да обяснявам какво беше отношението към момичета от селата, току-що родили, приети по спешност, като междувременно чакали да се смени смяната, да си пият кафето и т.н., след което бебето се натравя, стои в кувьоз, заради което незайно защо обаче беше овикана майката...която просто попита как е детето й!!!

Не, че няма свестни сестри и лекари там, има и н го отричам..но на фона на цялата картинка е трагично и не се забелязват особено..

И аз, която си имам основателни показания за секцио, сериозно се замислям дали да не се опитам все пак да родя нормално. Дет се вика ако ще се мре, ще се мре..
Ужас.Миличка желая ти леко и безпроблемно раждане!Само мога да си представя притеснението ти , което изпитваш в момента.Кураж и всичко ще е наред.  bouquet

# 49
  • Мнения: 46 510
При положение, че тези жени не са имали избор на екип, за мен отпада варианта секцио по желание. За да се навие случаен екип на секцио, то наистина се е наложило.
И на Деяна, ако й го бяха направили по-рано, можеше и да не се стигне до усложнения.

Четох, че Серена Уилямс е оперирана от белодробна емболия, получила я, докато й сваляли гипса, вкарват я в операционната и я спасяват. Значи не е фатално при навременна намеса, а тази родилка им е била сервирана на операционната маса.

В нашия век просто не мога да приема за нормално здрави жени да си отиват от тоя свят при раждане, пък кой е виновен, не знам.

Да почиват в мир...

# 50
  • Мнения: 198
Наскоро приятелка ми разказа за своя позната, чиято дъщеря била приета с много висок успех да учи медицина. Видяла колегите си, посетила малко лекции и останала втрещена от колегите си, ниското им ниво и факта, че предимно тройкаджии, които си плащат са приети да учат. След 20 години просто няма да има лекари, които да ни лекуват.
Изобщо вече не мисля да раждам, така се панирах, че всяка мисъл и колебание ми разминаха. Имам приятелки, бременни, с не толкова лека бременност и само ги мисля - съвсем скоро им предстои раждане, самите те са супер изплашени.
Това, с което съм напълно съгласна е, че целият шум е, за да няма съмнение относно плащането за избор на екип и хората да не се колебаят, а да цакат.

# 51
  • Мнения: 702
Абе те хората хем цакат, хем са прецакани!!! Ей тва е жалкото...Е колко да цакаш бе братче?!

Например, моят лекар, който искам да ме изражда и не е от Разград, нито от Русе, изобщо не ме е навивал за секцио, даже се оптва да ме разубеди, макар всички други да ми обясняват как трябва а всяка цена да родя секцио. Е, аз смятам, че той е по-голям специалист, о все пак и съпътстващите ми неща не са безобидни, щом от една система, щях да умра...Какво да избера в крайна сметка?!?!!?И искам да подчертая, че изобщо не става въпрос за пари и подобни главозамайващи суми!

Креми, благодаря, аз не съм толкова стресната, колко ядосана, но все пак скоро и мен това ме чака и се моля да излезем живи с бебето ми!

# 52
  • Мнения: 12 662
Е, то това е резултатът - да се наплаши народа. Доста майчета има покрай мен - живи и здрави. Но някои от тях с планирано секцио, пък взеха, че родиха по-рано, нормално.

# 53
  • Мнения: 17 546
Много по-малка е вероятността от усложнения при нормално раждане, отколкото при секцио. Когато раждах първото си дете бях на 20 години и страхът ми беше повече от акъла, естествено. Тъй като имах показания, достатъчни за секцио, се опитах да се възползвам от тях. Но слава на Бога, попаднах при покойния вече Д-р Новачков в тогавашната III-та АГ болница, който категорично отказа да ми бъде направено секцио, въпреки че имаше някакво основание за това, въпреки че ми беше първо раждане, въпреки че бебето беше над 4 кг. И не съжалявам. А като се замисля, че при второто ми раждане сме били на косъм и аз, и бебетата(едно седалищно и едно напречно, и аз с кръвно 180/100), си мисля, че е точно до късмет. Кръвната ми група е много рядка и още на влизане в операционната Д-р Духовников(АГ Шейново) се хвана за главата и каза "Леле, дано не се случи нещо непредвидено, че такава кръв няма!". Ако ми е било писано, щях да съм част от статистиката...

# 54
  • Мнения: 702
Е, то това е резултатът - да се наплаши народа. Доста майчета има покрай мен - живи и здрави. Но някои от тях с планирано секцио, пък взеха, че родиха по-рано, нормално.

Трещи, да ти кажа, вече се моля да тръгне нормално и да няма време за секцио, докато стигна до болницата, че ми е на час път, най-много ако с наложи някоя упойчица или безболяващо да ми сложат и да раждам, че с тези нещастия изобщо не ми се мисли...Макар, че все пак считам, че ммоите доктори са най-добрите!

# 55
  • София
  • Мнения: 5 883
Ами няма как да се навират в очите на хората, да се превърнат в търговци, за "Добър ден" да искат по 30 кинта и после да очакват разбиране или съчувствие. Видиш ли, ставали такива работи. Попадванли са в обектива, сега да си берат гайлето.

Както са казали хората, дим без огън няма. Проблемът е сериозен, с натрупване, не е учудващо дори и да се преекспонира, обаче няма нищо случайно.
Секциото от години е умишлено натрапвано на голям брой родилки. Не казвам на всички, не казвам, че няма достатъчно случаи и с основателни медицински причини. Обаче е факт, че е използван за удобство на лекарите. Нека се фокусира вниманието на обществото към въпроса, макар и да не са такива случаите. Да се  замислят и лекарите, и по министерствата дали е нормално с такава честота да са ражданията с цезарово сечение.


Лекарската професия е тотално опорочена. Изборът на екип така се е набил в очите на хората, толкова натрапчиво дразни, че няма накъде. Положението е станало "Смееш ли да не си платиш".  И аз включително преди почти 2 години не посмях. А какво стана, нали миналата година щяха да реформират, да няма суми по-високи от 350 лв? Доколкото чувам, не са се променили цените.

Последна редакция: вт, 29 ное 2011, 17:27 от Елица

# 56
  • Мнения: 10 547
Искат пари, защото им дават. То не бяха баМбони, то не бяха подрънкващи пликчета, пълни с алкохоли, безалкохолни, печени агнета, пилета, волове, крави...Естествено се стигна и до нежеланието да получават вече такива дарове, а да искат пари.

Ако вина за смъртта на тези жени имат лекарите, които са неглижирали работата си, заради отказа на починалите и близките им да платят, то солидарна такава с тях носим и ние, пациентите, които за издаването на един болничен, пъхаме в ръката на лекаря минимум десет лева.

# 57
  • Мнения: 5 647
Е, как какво се случва??? ГЕНОЦИД. Това се случва. Страна с отрицателен прираст, раждането на дете се е превърнало в доходоносен бизнес, на това какво му се вика?

# 58
  • Мнения: 702
Искат пари, защото им дават. То не бяха баМбони, то не бяха подрънкващи пликчета, пълни с алкохоли, безалкохолни, печени агнета, пилета, волове, крави...Естествено се стигна и до нежеланието да получават вече такива дарове, а да искат пари.

Ако вина за смъртта на тези жени имат лекарите, които са неглижирали работата си, заради отказа на починалите и близките им да платят, то солидарна такава с тях носим и ние, пациентите, които за издаването на един болничен, пъхаме в ръката на лекаря минимум десет лева.

Касита, има хора, които не искат да дават и биват ощетявани точно заради тези, които дават, така всички са принудени да дават, ама файда няма, резултатите са налице  Naughty

# 59
  • Мнения: 10 547
Именно, има хора, които не искат или не могат да дадат. Те са обречени на кофти обслужване и отношение в повечето случаи. И кой е виновен за това?

Общи условия

Активация на акаунт