Миризма от изгоряло в микровърлнова печка?

  • 4 344
  • 6
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Здравейте,
Направих една глупост за Бъдни вечер. Реших да сваря жито в микровълновата печка, но го забравих. Оказа се, че водата извряла, пукна се съдът, в който го варих  Embarassed.... Влизам в кухнята и какво да видя: кафяви пушеци бълват от МВ, чашата пукната, житото на черен калъп и тлее...  Да не говоря за миризмата на изгоряло, която ме спохожда навсякъде.newsm78. Голям резил.
След това чистих МВ, но тази миризма няма премахване. Каквото и да сложа да стопля или да размразя вътре, мирише на изгоряло. Имам чувството, че цялата се е просмукала с тази миризма. Лошото е , че в като се включи МВ, започва да мирише повече.
Някой може ли да ми каже как да се избавя от миризмата?  Чистих с оцет и амоняк, но няма промяна...

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Не знам дали има лек, но с времето ще се махне. Аз преди 2 години изгорих едни пуканки в микровелето на майка ми - е чак тази година спря да мирише.И аз чистих с една камара препарати - ама не, мирише и това е. Печката беше пожълтяла отвътре. Това си остана.

# 2
  • София
  • Мнения: 974
Имам някакъв спомен, че за микровълнова е достатъчно да сложиш една филия хляб( само не си спомням трябваше ли да е намокрен newsm78) и да пуснеш микровълновата за няколко минути.
Ако това не ти помогне, аз  процедирам така....почиствам си микровелето с лимов сок, при мен помага, само че не знам какво ти е покритието във фурната да не стане по-голяма  беля със сока.
Дано още някой се включи по темата
Успех  bouquet

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
В упътването на моята микровълнова печка пише, че за да премахнеш лоша миризма е достатъчно да загрееш около 2 минути(на най-силното) чаша оцет или лимонов сок. Пробвай - дано помогне!  Grinning

# 4
  • Мнения: 1 032
Не знам дали има лек, но с времето ще се махне. Аз преди 2 години изгорих едни пуканки в микровелето на майка ми - е чак тази година спря да мирише.И аз чистих с една камара препарати - ама не, мирише и това е. Печката беше пожълтяла отвътре. Това си остана.

Стига бе и аз изгорих едни пуканки вчера в МВ- наистина мирише отврат и още продължава като я ползвам, но 2 години?! не мога да го преживея

# 5
  • Мнения: 338
Аз бях загорила една питка хляб, мисриса около месец, но пожълтя отвътре фурната.
Поизчистих с ЛОК, но пак жълтее.

# 6
  • Мнения: 373
Е, верно не е истина...и татито на моя любим изгорил оня ден едни пуканки в МВ и сега адски мирише, чудя се как да япремахна тази миризма... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт