следобедният сън действа зле на дъщеря ми - защо? ...

  • 1 383
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 897
Синът ми спи 2 пъти,сутрин от 11ч.до към 11,30-12ч.и следобяд от 15ч. до 16,30ч.
Първия път като се събуди е добре,но след следобедния сън е ужас,все едно толкова много го е яд,че е спал,че след това реве 1ч. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 262
А как я събуждаш?

Моника предпочита да се погушка 5-10 мин след сън, иначе е кисела.
Дали нещо такова не би помогнало?

Иначе аз съм забелязала - колкото по-добре спи следобед - толкова по-добре спи нощно време.
Да,и аз имам такива наблюдения от литературата и работата с деца.
Има правопропорционална зависимост между добрия дневен сън и дългия дневен сън.

При моят син е точно обратното - когато спи дълго и продължително през деня, през нощта не иска да спи, а да си играе. Сега вече не го оставям да спи дълго през деня и спи по-дълго и по-спокойно през нощта.

# 17
  • Мнения: 931
И ние имахме един доста кисел период при преминаване на режим от два съня на един дневно, така че е  напълно възможно там да е проблемът. Иначе, също, докато се разсъни, предпочита да се гушка - иначе, мрънка, тръшка се. За година и половина, единици са случаите, в които се е събуждал без рев. Стискам палци бързо да отмине този период.

# 18
  • Мнения: 81
Много ви благодаря за окуражителните отговори! Наистина започна да се оправя положението - явно свикна с новия си режим ... Пожелавам на всички мами по-спокойни и усмихнати дни с мъниците! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт