Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 197
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен  Rolling Eyes
Вече съжалих,че си подадох документи за ипотека. Да си нямаш работа с банки техните юристи и най-вече брокери.
Ако трябва да говоря с цифри аз съм си подал и входирал искане за кредит още на 24-ти октомври и от тогава през седмица все нови и нови документи изискват както и от мен така и продавача и все още нямам резултат.Чудя се някой имал ли е толкова голям срок до момента без да има конкретен отговор?

# 346
  • Мнения: 639
sunlovers, банката ти иска документи не за да те тормози, а за да е сигурна в собствеността и обременеността на имота. Има имоти, които са с много неясноти, няколко пъти препродаване, наследници, делби, дарения. Всичко трябва да се проследи.

# 347
  • Мнения: 2 286
Здравейте и от мен  Rolling Eyes
Вече съжалих,че си подадох документи за ипотека. Да си нямаш работа с банки техните юристи и най-вече брокери.
Ако трябва да говоря с цифри аз съм си подал и входирал искане за кредит още на 24-ти октомври и от тогава през седмица все нови и нови документи изискват както и от мен така и продавача и все още нямам резултат.Чудя се някой имал ли е толкова голям срок до момента без да има конкретен отговор?

Да не ти казвам през какво минахме и единствено изключително компетентната ни и с много опит брокерка доведе нещата до щастлив край Praynig .

Наще мъки започнаха в началото на октомври и продължиха до 23 ноември ooooh! .
За какво ли не се заядоха, 200 пъти се ходеше ту в общината, ту в некви други институции, после до банката, всичко обвързано с пари и чакане поне по 3-5дни, за да ти кажат, че "и това не е..."
Ужас някакъв, а вече бяхме теглили потребителски кредит за разходите (капаро, разните им сумички за какво ли не Sick и т.н.). Даже не ми се мисли финалната сума, която реално сме дали.

Ами.. успех и много здрави нерви. Аз накрая си бях загубила съня, в малкото часове, в които спях само документи ми бяха в главата. 

# 348
  • Мнения: 6 992
И нас бая ни размотаха за документи, през 2-3 дни излизаше някой нов за пращане, но поне бяха съгласни да ги сканираме и да им ги пращаме по имейл и чак накрая да занесем оригиналите.

# 349
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
Здравейте и от мен  Rolling Eyes
Вече съжалих,че си подадох документи за ипотека. Да си нямаш работа с банки техните юристи и най-вече брокери.
Ако трябва да говоря с цифри аз съм си подал и входирал искане за кредит още на 24-ти октомври и от тогава през седмица все нови и нови документи изискват както и от мен така и продавача и все още нямам резултат.Чудя се някой имал ли е толкова голям срок до момента без да има конкретен отговор?

Да не ти казвам през какво минахме и единствено изключително компетентната ни и с много опит брокерка доведе нещата до щастлив край Praynig .

Наще мъки започнаха в началото на октомври и продължиха до 23 ноември ooooh! .
За какво ли не се заядоха, 200 пъти се ходеше ту в общината, ту в некви други институции, после до банката, всичко обвързано с пари и чакане поне по 3-5дни, за да ти кажат, че "и това не е..."
Ужас някакъв, а вече бяхме теглили потребителски кредит за разходите (капаро, разните им сумички за какво ли не Sick и т.н.). Даже не ми се мисли финалната сума, която реално сме дали.

Ами.. успех и много здрави нерви. Аз накрая си бях загубила съня, в малкото часове, в които спях само документи ми бяха в главата. 

Пак като сте се оправили за 2 месеца е добре. При мен всичко, свързано с жилище отнема месеци, не че имам толкова време, но късмет.

# 350
  • Мнения: 91
При нас нещата станаха много бързо- от подаването на молбата за кредит до усвояването на парите- точно 1 седмица. Само че ние предварително бяхме отишли до банката и си бяхме взели списък с необходимите документи и съответно всичко беше налично още с подаването на молбата. За нищо не са ни връщали.

# 351
  • Мнения: 0
Да разбирам,но като си подавах документите тази от банката ми каза,че до месец всичко ще е ок.Аз подписах предварителен договор с продавача и съответно оставих 10% капаро и срок до 30-ти ноември да изплатя цялата сума.Ето,че минаха 10 дена вече и още нищо.А най интересното е,че въпросния имот има вече ипотека към една банка.Не би ли следвало всички документи да са налице и имота да е обследван подробно?
Да не говоря,че от друга страна брокера ми е страшно муден.Платих му комисионната на предварителния и от тогава е толкова бавен.Седмица след като подадох документи в банката той е изпратил документите за имота (акт16,ипотека) на кредитния, а имаше копия.Да бях се заел сам да си изваждам документи.А какво да говоря,че вади бавна поръчка документи,които трябват и то не за годините,които искат явно да не дава пари,да не дава от моите пари. Twisted Evil

Последна редакция: вт, 11 дек 2012, 10:37 от sunlovers

# 352
  • Мнения: 91
Няма значение, че друга банка вече е преглеждала документите за собствеността. Всяка банка иска да си върже гащите и си прави самостоятелна проверка, да не говорим че от датата на предишната ипотека може да са се променили нещата. Според мен за това се бавите- защото има и друга ипотека и то в друга банка. При нас също имаше предишна ипотека, но тя беше в същата банка и нещата се случиха много скоростно. Отскачай по-честичко до банката за да подпитваш какво се случва, а относно брокера ти- грешката ви е че сте му платили всичко още в началото и сега той просто е загубил интерес.

# 353
  • Мнения: 0
Няма значение, че друга банка вече е преглеждала документите за собствеността. Всяка банка иска да си върже гащите и си прави самостоятелна проверка, да не говорим че от датата на предишната ипотека може да са се променили нещата. Според мен за това се бавите- защото има и друга ипотека и то в друга банка. При нас също имаше предишна ипотека, но тя беше в същата банка и нещата се случиха много скоростно. Отскачай по-честичко до банката за да подпитваш какво се случва, а относно брокера ти- грешката ви е че сте му платили всичко още в началото и сега той просто е загубил интерес.

Да и това го има.Еми минавам досаждам,а най-интересно бе,че в деня на предварителния договор като ми го изпратиха за съгласуване и одобрение на страните тогава видях,че има ипотека.А през двата огледа,които бях направил изобщо не споменаха.Знам,че ако бе същата банка нещата биха били по-добре,но просто условията там не ми харесваха.Да се надявам,че ще има развитие,че сега след 10 дена като почнат празници.... #2gunfire

# 354
  • Мнения: 91
а най-интересно бе,че в деня на предварителния договор като ми го изпратиха за съгласуване и одобрение на страните тогава видях,че има ипотека.А през двата огледа,които бях направил изобщо не споменаха.

За жалост в БГ си играем на прецакай другарче, затова е така. И нас много ни лъгаха, ние затова 10 месеца търсихме апартамент. Никой не ти казва истината в очите. Ако и ние не се бяхме сетили да проверим в имотния регистър за вписани ипотеки може би и на нас нямаше да ни кажат навреме. Следващият път ще знаеш- една устна справка= 3 лв.= много спестени главоболия!   bouquet

# 355
  • Мнения: 0
а най-интересно бе,че в деня на предварителния договор като ми го изпратиха за съгласуване и одобрение на страните тогава видях,че има ипотека.А през двата огледа,които бях направил изобщо не споменаха.

За жалост в БГ си играем на прецакай другарче, затова е така. И нас много ни лъгаха, ние затова 10 месеца търсихме апартамент. Никой не ти казва истината в очите. Ако и ние не се бяхме сетили да проверим в имотния регистър за вписани ипотеки може би и на нас нямаше да ни кажат навреме. Следващият път ще знаеш- една устна справка= 3 лв.= много спестени главоболия!   bouquet

Така е,но аз нямаше да се откажа заради ипотеката,но щях да си сметна времето и нещата.
А какво да кажа като подадох документи при едни условия,отивам след 10 дена и се променили,но понеже съм си подал документи преди тази промяна само половината промени ме засягат  #2gunfire
Сега като подписвам сигурно пак ще имам промяна  hahaha

# 356
  • Мнения: 5 178
и условията при които подписвате са по-лоши от първоначално предложениете, нали?
Банките умишлено не искат да предоставят преддоговорна информация, която да се счита за вид предварителен договор при ипотеките.
Например при потребителските заеми са длъжни да ти дадат по европейски формуляр информацията - лихва, такси, срок и тн, и тн и след това на подписването не могат да ти дадат други условия, или да те изнудват да подписваш при други условия ooooh!

# 357
  • Мнения: 2 286
И в нашият договор с банката за ипотека пишеше доста неща, които преди това не бяха и споменали даже, ноооо вече връщане назад нямаше...

# 358
  • София
  • Мнения: 980
От такива промени и не четене на договора сега се съдим, моля не правете така. Вземеет си договора, обсъдете го с адвокат да ви каже къде са уловките и тогава подписвайте или преговаряйте за персонални условия ИМАТЕ ПРАВО НА ТОВА И не само право, ами заради такива еднотипни договори банките в момента масова са осъждани. Надявам се разбирате за какво става въпрос. Ако имате нужда от адвокат с опит с банките ще ви дам моя, с който съм завела дело. Няма да ви вземе много сигурно някакви си 20 лева но идея си нямате какво ще ви сопести. От 800 лева в момента вноската ми е 1300, да ги бях дала тия двадесет лева тогава!
Просто не им вярвайте, това не са институции, които са честни и работят за васи да са ви в услуга!!!!!

Последна редакция: ср, 12 дек 2012, 10:55 от х_diabet_mama

# 359
  • Мнения: 3 402
От 800 лева в момента вноската ми е 1300
#Crazy
В коя банка това?

Общи условия

Активация на акаунт