Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 203
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 5 178
Какви глипости съм писала бе, тинки

Точно пък фирма-длъжник на банка не съм , имам само вече  потребителски кредит.. фирмен не бих теглила за нищо на света, като чатно лице изплувах.. въпреки опитите да ни потопят - костваше ми 1.5 години стриктно спестяване,  всеки лев под лупа - дали сега му е времето да се харчи

Загубих 5 год от живота си да обяснявам на разни хора, че кредита в БГ не е това, за което му го представят и продължавам да го правя, който чул, чул.. , детето не успях да си отгледам като хората с чуждите проблеми ...

Ти сам го пишеш, че просрочени кредити, ами той ако не е просрочен не могат да те барнат, ама кой може да издържи на постоянното повишаване на таксите и лихвите, знеш ли, че има банки след 10 дневно закъснение на вноската те пускат в предсрочна изискуемост.. да ти е честито дето се вика

Апропо случайно да си се вихрил и в други форуми под името "tinki-winky", че много близко ми звучиш по изказа..

Последна редакция: ср, 27 фев 2013, 12:51 от KOTE

# 526
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Много ли ще съм луда, ако от сегашната ни банка се рефинансирам в Уникредит.... ooooh!

# 527
  • Мнения: 5 178
t_ilieva, не за луда, за супер луда ще те обявя ако се рефинансираш в Уникредит, защото с договора се съгласяваш да те яздят двойно - веднъж със Софибор/Юрибор и веднъж с премията, която в момента за нови клиенти е 0%, но се определя по неясна методика и с решение на УС може да се вдига с до 2% когато им скимне ..
Като прибавим и, че са ти сложили 4-5% фиксирана надбавка - те очаква голямо веселие
Булбанк + това са скъпа банка, т.е таксите им са високи

Коя е тази твоя банка по-лоша от УКБ #Crazy

# 528
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.......

Коя е тази твоя банка по-лоша от УКБ #Crazy
Не че е по-лоша, ама разликата във вноската ще е около 80 евро надолу...
Уникредит ми предлагат доста по-изгодни условия, а моята банка не ще и да чуе за сваляне на лихвата..... Tired
И сега съм в една чуденка...... Thinking

# 529
  • Мнения: 5 178
Тези 80 евро могат да ти грабнат за 2 секунди - вълшебната тумичка там  е "премия"
Второ разходите по рефинансиране на ипотечен кредит са от порядака на 3-4 хиляди лв минимум, защото имаш отписване на едната ипотека, вписване на нова, което върви с ваденето на доста документи, имаш такса за усвояване, а хелям ако имаш и такса за предсрочно погасяване в старата банка .. не можеш се събра в 3-4 хил. лв

# 530
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
KOTE, какво представлява тази премия? Към кое я добавят?

# 531
  • София
  • Мнения: 980
Свалянето до кога ще е , с какво ще е вързан лихвения процент, дай подробности за да ти кажа къде е уловката и как ще те излъжат.
Мили дами, в неделя пак ще имаме протест против своеволията на банките пред БНБ в София, ще се радвам да ви видя и да обсъдим кой как е прецакан от системата и какъв път ние сме изминали за да си вземем парите обратно. Съдебната система вече е на наша страна. Пишете, ако можете да дойдете, наистина от нас зависи и какви мерки всеки по отделно ще вземе. Делата от групата са вече над 100, което е стресиращо и показателно. Миналата неделя бяхме 60 човека на митинга, но всички медии ни отразиха дори наши представители бяха два поредни дни гости в предавания, а мен ме излъчиха директно за BBC Лондон. Елате, ще е от полза за всички.  Peace

# 532
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Цитирам от бланката на предложението:
"Представеният погасителен план е примерен и е изготвен при лихвен процент, действащ към датата на изготвянето му, формиран като базисен лихвен процент (лихвен индекс), завишен с надбавка."
Казаха ми, че ще е вързан със тримесечен Euribor + надбавка.

# 533
  • София
  • Мнения: 980
Виж графиката на Euribor за последните 3-4 години. В момента е на дъното, около 1% на годишна база. Всеки момент очакват плавно да започне да се качва и банкиет са луднали да раздават кредити. Сега ти казват 5% ти е годишната и ти пляскаш с ръце, след година като стане 10% разбираш колко си прецакан, защото Euribor преди да падне максимума му беше 6% на годишна база. Смятай до колко процента може да ти стигне лихвата. Неизгодните лихви за тях бяха когато сключиха при Euribor 6% и той като се срина хората отидоха на 2% лихва. Само, че понеже БНБ им позволява сложиха какви ли не надбавки и само няколко банки бяха коректни към клиентите си.

# 534
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
...... Неизгодните лихви за тях бяха когато сключиха при Euribor 6% и той като се срина хората отидоха на 2% лихва. Само, че понеже БНБ им позволява сложиха какви ли не надбавки и само няколко банки бяха коректни към клиентите си.
Добре де, кои са тия коректни банки, нашата не ни предложи намаляване на лихвата....

# 535
  • Мнения: 5 178
Цитирам от бланката на предложението:
"Представеният погасителен план е примерен и е изготвен при лихвен процент, действащ към датата на изготвянето му, формиран като базисен лихвен процент (лихвен индекс), завишен с надбавка."
Казаха ми, че ще е вързан със тримесечен Euribor + надбавка.

Поредната измама на УКБ, базисен лихвен процент се състои от два компонента Еурибор и премия
ето чети тук и ако смяташ, че премията се формира по прозрачен и пазарен начин им вярвай..
http://www.unicreditbulbank.bg/bg/Individual_Clients/Consumer_Lo … y/Promo/index.htm

За нови клиенти за момента премията е 0%, за стари клиенти не беше вписана изобщо в договорите (така де той и Хампарцунян не знаеше 2005, че ще я въвежда) и е 4.5% ,

Новите клиенти с договора си се съгласяват да я плащат тази премия,и ако старите клиенти осъждаме банката,защото премията, не е част от лихвената метода при тегленето на кредитите, то новите нямат никакъв шанс, а ще си плащат "премията" до откат, ако ще и 10-12% да стане

# 536
  • Мнения: 5 178
Другия проблем, е че ако Еврозоната започне да се съвзема Юрибора ще започне да расте, но това не го отчитам като разлика межди метода за определеляне на лихвата ти сега и в друга банка, Всички БЛП при всички банки имат в основата си Юрибор за евровите кредити, така че и в сегашната ти банка - тръгне ли Юрибора нагоре - тръгва и лихвата ти. При лихви с БЛП  проблема е, че падне ли Юрибора и лихвата ти не пада, а може и да се качи от други фактори

# 537
  • София
  • Мнения: 980
Така е, за съжаление и банките се учат от грешките си.

# 538
  • Мнения: 13
Неизгодните лихви за тях бяха когато сключиха при Euribor 6% и той като се срина хората отидоха на 2% лихва. Само, че понеже БНБ им позволява сложиха какви ли не надбавки и само няколко банки бяха коректни към клиентите си.

Кои са тези хора на 2% лихва? В коя банка са им кредитите да ходим и ние? Laughing

# 539
  • София
  • Мнения: 980
Късно:) Един приятел ми се похвали, но той е счетоводител и тогава се е пазарил за условията си. Върти ми се нещо като ДСК, но нещо не ми се вярва. Но такъв шанс е едно на милион. Да сключиш договор преди срива на eurobor. Иначе по време на сключването е бил на 7%. Вероятно eurobor + 1%.

Общи условия

Активация на акаунт