Теглене на ипотечен кредит – неща, които трябва да знаем!-2

  • 481 233
  • 4 590
  •   1
Отговори
# 1 125
  • София
  • Мнения: 3 285
О, моля ти се , нямало мисъл и желание. Ти в кой свят живееш? Говориш като кореняк софиянците, дето не теглили кредити щото било глупаво.

То ако ставаше с мисъл и желание, нямаше да има банки. И колко ниви трябва да имат бабите ти, че да успееш да си купиш имот в Младост 3?

Нека да помагаме като препатили, а?

# 1 126
  • Мнения: 5 178
A не смятате ли, че не е редно да се иска от родителите да продават техните си имоти за да подсигурят децата си.. нивите например носят рента от 50-60-80 лв/ год.. значи ти не може да плащаш ИК, но майка ти трябва да си продаде нивите, които биха и носили доход към пенсията.. така ли?

# 1 127
  • Мнения: 79
Грета Ей , толкова разпалено защитаваш банките всеки път, че отдавна се чудя дали не си някое поставено лице тук? Едва ли не искаш да изкараш, че няма живот без банки. Ами на, представи си, че има. Колко не колко, една нива по морето като я продадеш може и за няколко апартамента в София да ти стигне. Хайде, стига вече си издигала в култ тия банки. Всеки се оправя както може- кой с кредит, кой без, но да твърдиш категорично едното или другото е пълна заблуда и то тенденциозна.
Сега очаквам всички банкери да изскочат и да започнат да лобират за банките, както всеки път става  ooooh!

# 1 128
  • Мнения: 79
A не смятате ли, че не е редно да се иска от родителите да продават техните си имоти за да подсигурят децата си.. нивите например носят рента от 50-60-80 лв/ год.. значи ти не може да плащаш ИК, но майка ти трябва да си продаде нивите, които биха и носили доход към пенсията.. така ли?


Не знам. Моите не продадоха нищо, макар че са доста имотни. Питай тези, на които са продали. По морето обикновено нивите не се обработват, те се застрояват. За останалите нямам представа кой колко печели. Чувала съм, че получават нещо от рода на 10 бутилки олио, 20 пакета захар на година, дори не съм сигурна, че им се плаща. Май е различно навсякъде.

Конкретно, мой колега продаде по морето ниви за близо седем цифрена сума и купи апартаменти и коли на децата си в София, но преди това тези ниви му стояха ей, така- нищо не получаваше от тях.

Последна редакция: чт, 20 мар 2014, 16:49 от Red_Hot

# 1 129
  • Мнения: 5 178
Ако родител иска да помогне ОК, но да смятате, че някой ви е длъжен .. Задълженията на родителя спират в най-добрия случай след като завършите висше образование

# 1 130
  • Мнения: 79
Ако родител иска да помогне ОК, но да смятате, че някой ви е длъжен .. Задълженията на родителя спират в най-добрия случай след като завършите висше образование

Така е, но тук споделяме практика и опит  Laughing

# 1 131
  • София
  • Мнения: 3 285
Представи си, от морето съм, но ниви на морето нямаме като колегата ти. Имахме на село и нашите като ги продадоха ни стигнаха за по един 10 годишен голф.

Не работя в банка, прост програмист съм. Благодарна съм на банката обаче, която ни отпусна огромна сума за да си купим огромен апартамент. Без никакви такси и комисионни, освен еднократна първоначална такса от 0.75%. До сега само веднъж ни промениха вноската и то заради предсрочно погасяване. Такива колеги имаш ли?

# 1 132
  • Мнения: 47 963
Ма чакай сега, нямам ниви по морето, нито никъде, нямам нищо за продаване...според теб май трябваше да съм си теглила куршума вече  Tired
Банките доста затегнаха условията, дори да си МИСЛИШ че ще се справиш, те те гледат под такава лупа, че няма накъде повече и е възможно да ти откажат ИК
А за промените в условията...ами 10-20-30 години са много време. Не се знае какви закони, какви такси, какви практики, инфалции и прочие ще има след толкова време.  Човек трябва да си следи тези неща, точно както си следи касовата бележка след всяко пазаруване, и да си отваря очите...

# 1 133
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Мисля, че доста се отклонихме от темата  Peace

# 1 134
  • Мнения: 1 173

Не работя в банка, прост програмист съм. Благодарна съм на банката обаче, която ни отпусна огромна сума за да си купим огромен апартамент.
Както каза адвокатът ни като купувахме жилище.. то само програмисти идват напоследък Joy

# 1 135
  • Мнения: 639
Мисля, че доста се отклонихме от темата  Peace

И аз това се опитах да кажа, обаче никой те не слуша.
Имала ли съм ипотечен кредит, че акъл давам - да имала съм най-разнообразни кредити, и сега имам и за вбъдеще смятам да имам.

# 1 136
  • Мнения: 79
Спрете да манипулирате темата, особено тези от вас, които работят в банки! Едно е хората тук да споделят опит и да се съветват, друго е някои умишлено да дават подвеждаща информация.

# 1 137
  • Мнения: 639
Къде видя подвеждаща информация?

Не всеки може и не всеки иска да пести за апартамент/къща. Темата е предимно за такива хора. За това от какво да се предпазят и какво да търсят.
Това, че ти не би взела пак ИК всички го разбраха мисля.

# 1 138
  • Мнения: 4 199
Спорът е нелеп. Не вярвам болшинството хора да са настроени садо-мазо, та да теглят кредити само заради тръпката дали биха се справили и да си поиграят на Сървайвър, ядейки хляб и чубрица Crazy

Темата е теглене на ипотечен кредит, а не теглене за последен писък чепици, епилатори и прочие консуматорски благини. Безпредметно е, нека темата бъде от полза, а не за безсмислен спор. Халал да е на тези без кредити, имам далечен спомен, че се живееше хубаво без такъв.

# 1 139
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Спорът е нелеп. Не вярвам болшинството хора да са настроени садо-мазо, та да теглят кредити само заради тръпката дали биха се справили и да си поиграят на Сървайвър, ядейки хляб и чубрица Crazy

Темата е теглене на ипотечен кредит, а не теглене за последен писък чепици, епилатори и прочие консуматорски благини. Безпредметно е, нека темата бъде от полза, а не за безсмислен спор. Халал да е на тези без кредити, имам далечен спомен, че се живееше хубаво без такъв.

  202uu

Общи условия

Активация на акаунт