Как Вальо спести 100 литра вода?

  • 10 416
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
 И така, Вальо спира водата, докато си мие зъбите,докато се бръсне, и вместо да взима вана /кой ли пък взима вана всекидневно?/ си взе душ, и то бърз, 5-минутен. Освен това пъхна пълна бутилка с вода в казанчето на тоалетната, и ограничи пускането на водата след тоалетна /  Crazy / . Това разбрахме от централните новини на Нова. Освен това!!! България е на второ място в Европа по потребление на вода от глава на населението!!! Как е възможно това, при положение че имаме около милион роми, които нямат водоподаване в колибите си, както и сигурно милион пенсионери, които и без това пестят всяка капка. Дали потреблението на вода всъщност не се дължи на безобразното състояние на водопреносната мрежа, и дали вместо Вальо да не пуска водата след пикане, не е по-редно ВиК да си оправят тръбите, и как може телевизията вместо да излъчи репортажи за всекидневните аварии, спирането на вода без предизвестие и водните режими в някой населени места, ни занимава с глупави наивни "репортажи" от банята на някой си Вальо!!!

# 1
  • Мнения: 1 216

Идеята с бутилката вода е много добра, така и така у нас "късата" струя не работи. Мисля да пусна еднолитрова бутилка.
Моя приятелка ми разказа за свекърите си берлинчани, които поради кризата и намаляне на доходите ограничили дневните къпания до едно цяло и едно "котешко измиване", а сутрин полzвали тоалетната един след друг и така пускали водата. Как беше - If it's yellow, let it mellow. if it's brown, flash it down  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 024
Не съм гледала за този Вальо, но аз също спирам водата, когато си четкам зъбите, вземам душ за 5 минути, не ползвам силна струя когато мия чиниите, с две думи - икономисваме доста вода. Месечно ползваме по 2 м 2 на човек.

# 3
  • София
  • Мнения: 66
Като имам предвид колко мръсен и смрадлив народ пътува в градския транспорт, май разхищението на водата наистина ще е от окаяното състояние на водопреносната мрежа.  Rolling Eyes И наистина повечето хора които познавам спират водата докато си мият зъбите, включително и аз.

# 4
  • Мнения: 9 616
Aз я спирам докато си мия зъбите, защото адски ме нерви шуртенето! Бррррр!  Crazy Сигурно съм луда! Сериозно мога да откача, ако водата тече докато си мия зъбите!  ooooh!

Относно душа - е незнам как успявате за 5 мин? Аз докато сложа шампоан, душ гел, балсам, маска, още малко глупости и те отлетели 30мин  Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437
Като имам предвид колко мръсен и смрадлив народ пътува в градския транспорт, май разхищението на водата наистина ще е от окаяното състояние на водопреносната мрежа.  Rolling Eyes И наистина повечето хора които познавам спират водата докато си мият зъбите, включително и аз.
Laughing Peace

Споко, повечето хора се връзват на манипулации, не се хаби  Crazy

# 6
  • Мнения: 4 275

Относно душа - е незнам как успявате за 5 мин? Аз докато сложа шампоан, душ гел, балсам, маска, още малко глупости и те отлетели 30мин  Confused


Аз под взимане на душ разбирам да се измия само тялото, без косата. Като турнеш една шапка за баня и наистина е въжможно да се изкъпеш за 5 минути.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 074
Който е на бойлер просто си пести поначало. Около половин София.

# 8
  • Мнения: 335
... България е на второ място в Европа по потребление на вода от глава на населението!!!...

Топла или студена  Laughing
Сигурно са гледали по фактури.  Там е застъпен нумерът "На база": 140 л. на човек на ден.


ПП
Крайно време е да се укаже на сички Ваньовци да си не мият зъби и дупета. После и на Гошовците. Третото най-популярно име не го помня. Да се върне веднъж за винаги животът ни преди Втората световна. В трета национална катастрофа сме все пак, не сме края на 80-те...

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не съм гледала за този Вальо, но аз също спирам водата, когато си четкам зъбите, вземам душ за 5 минути, не ползвам силна струя когато мия чиниите, с две думи - икономисваме доста вода. Месечно ползваме по 2 м 2 на човек.
Wink Е не знаеш немците как мият чинии  Sunglasses

Пълнят мивката с вода , там мият, там плакнат , после хубаво бършат  Wink

На младини си имах кандидат немец за жених  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 5 883
Е, така и англичаните знам...
Ама тъй се и къпят, накисват се с препарат във ваната и после направо в хавлията.  newsm78
И по филмите съм виждала същата процедура.

# 11
  • Мнения: 31
Аз харча много ,трябва да се замисля   Thinking
съдомиялна,пералня почти всеки ден, къпане, миене на зъби, водата се не спира и сметките се трупат. newsm78

# 12
  • Мнения: 7 914
...

Пълнят мивката с вода , там мият, там плакнат , после хубаво бършат  Wink
...

 И холандците, и холандците. Или поне тези, които нямат съдомиялни. Whistling

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Mи Е' на значи не е баш наизуст това : България е на второ място в Европа по потребление на вода от глава на населението!!!

 Thinking  Или  .... Rolling Eyes

А колко питейна вода изтича ей така по улицата , вс. сме били свидетели на такива повреди и след колко време се отстраняват  Sunglasses

# 14
  • Мнения: 334
 Rolling EyesАз май трябва да се замисля  Embarassed, на човек имаме по 4 кубика вода на месец, изобщо не спирам водата докато си мия зъбите, кисна се с цял бойлер с вряла вода под душа, докато ми се смъкне кожата, пускам вода по 2,3 пъти след тоалетна, мия чинии постоянно, не спирам пак водата.Къпя се по 2 пъти на ден пък за 5 минути не става  и не само аз...За бутилката в казанчето изобщо не съм се сещала  Tired
ц ц ц
Аз пък си мислих, че като сме втори в Европа по потребление на вода, че сме най-чистофайната нация, ама ромите без канализации и мизерниците по градския транспорт нещо ги бях прпущила  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт