Много често уриниране при дете

  • 26 425
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
От една седмица сме по доктори, синът ми пиша през 2 мин. по капка. Има периоди в които не му се допишква по 2 часа, после си пуска нормално количество урина и след това пак прекарва часове в постоянно ходене до тоалетната. Лекарката предписа Бисептол и бусколизин, но полза не виждам, че и се влошава. Урината е нормална, има само единични левкоцити. Пак го заведох, каза че едвали не му харесва и затова ходи. Отидох при друг лекар, според него е песъчинка или камък, но не е сигурен. Няма болки, не го боли и като пиша. Нощем си спи без да става, но докато заспи е постоянно ставане, все го напъва. Сега му сложих памперс, че да може да заспи. Урината е светла и не мирише лошо. Чудя се какво да му дам - билка ли някаква, за да го облекчи. Давах чай от мечо грозде и липов но не помага. Много моля, пишете, ако знаете как се помага на малко дете да изхвърли камък или се облекчава това състояние, много е мъчително за детето.

# 1
  • Мнения: 2 070
При дъщеря ми се е случвало, само че с парене
Помага ни чай на Ламбрев
Понякога се случва и когато е подложена на стрес да изпуска урина, по няколко капкчици, много начесто

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Вариантите за изследване са три - урина, кръв и чрез ехограф.

Прилича ми на цистит , пуснете си втора проба в друга лаборатория и то от първата сутрешна урина. За цистит антибиотика е точно определен, бисептола не върши работа.

Ако са песъчинки или камък,  на ехограф ще се видят.  При изхвърляне на камък трябва в урината да има наличие на еритроцити / кръв/ . За изхвърляне на песъчинки се дава да се пие много минерална вода, за предпочитане слабо минерализирана.

Друго за което се сещам - завишена кръвна захар, но май количеството урина при пишкането тогава е повече. Установява се с изследване на кръв.


Има "Уринал дринк", съдържа червена боровинка и представлява прахче, което се разтваря в топла вода , съответно децата лесно го пият. Дава се ако е установена бактерията Ешерихия коли в урината , но при вас казвате ,че няма. "Имунобор уро" е за същото само ,че е на капсули.

Дано се оправите и е някаква временна настинка само   Peace


 / Не съм медицинско лице, пиша от собствен опит /

# 3
  • Мнения: 780
Бих завела детето при специалист нефролог, който да назначи необходимите изследвания/ехография на отделителна система, стерилна урина/ и лекарства.
Едва ли е камък-при бъбречна криза, когато тръгне да "излиза"камъка или песъчинката, болките са драматични.Не съм лекар.

# 4
  • Мнения: 20
Заведете мъничкия на уролог или на нефролог.Другото, което мога да кажа от личен опит е, че честото уриниране може и да бъде на нервна основа.Ако се е стресирал нещо или се е уплашил?

# 5
  • Мнения: 2 755
Оказа се, че се дължи на физиологичен проблем - незрял мехур. Не е болест. Лечението е да му се отвлича вниманието и да стиска. Учудващо, но действа.

Общи условия

Активация на акаунт