Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Привет на всички !

Интересува ме процедурата по лишаване от тази "украса" ? Не питам за ситуацията при развод , там е ясно . И какво следва , разбира се - подмяна на документи съдържащи старото положение , задължителна ли е , има ли срокове за това и такива правни изисквания.

Нужна ми е чиста информация , без анализ на причините . Да кажем , че са нумерологични , например . Без подробности . Whistling

Благодаря ! Flutter

# 1
По съдебен път, подава се искова молба в Районния съд.
След като излезе решението и ако то е в твоя полза, имаш 30 дни да си смениш документите.

# 2
След като излезе решението и ако то е в твоя полза, имаш 30 дни да си смениш документите.

А необходимо ли е да се посочва  мотив ? При мен натежава  факта , че съм позната в средите , в които работя с бащината ми фамилия / моминско име . И така искам да си остане и занапред .

# 3
  • Стара Загора

А необходимо ли е да се посочва  мотив ? При мен натежава  факта , че съм позната в средите , в които работя с бащината ми фамилия / моминско име . И така искам да си остане и занапред .
Точно това , че си позната с бащиното си име е мотива да искаш да махнеш тирето . Бях свидетел по такова дело , където моя позната лекарка  посочи точно това ,че всички я познават с бащиното и име и махна тирето.

# 4

Да, необходимо е да посочиш причините, поради които искаш промяната.

# 5
Подава се молба в съда, в която се изтъкват причините за искане промяна на името.
Ако си наемеш адвокат става по-бързо, отколкото сама да се занимаваш.

# 6
Благодаря на всички . Наистина ще потърся адвокат , нужно ми е да стане бързо .  Peace

# 7
Трябва да са налице важни обстоятелства за промяната. Дали те са налице се преценява от съда за всекик онкретен случай. Виждала съм много решения, при които не се уважава искането - има съдилища, които много трудно можеш да убедиш, че е налице наистина важно обстоятелство.

# 8
  • София, център
В подкрепа на perunika ще кажа, че е твърде вероятно съдът да не уважи иска, тъй като ти изтъкваш, че си по-известна с бащината си фамилия и въпреки това си приела името на съпруга си с тире при сключването на брак, т.е. добре е да изтъкнеш друга причина за промяната на името, а не тази, че си по-извесна с бащиното име. Би следвало да вземеш този факт предвид при сключването на брака, а не след това.

# 9
В подкрепа на perunika ще кажа, че е твърде вероятно съдът да не уважи иска, тъй като ти изтъкваш, че си по-известна с бащината си фамилия и въпреки това си приела името на съпруга си с тире при сключването на брак, т.е. добре е да изтъкнеш друга причина за промяната на името, а не тази, че си по-извесна с бащиното име. Би следвало да вземеш този факт предвид при сключването на брака, а не след това.

Когато сключвах брак бях  студентка . Тогава съм имала само приятелска , не и професионална среда .

# 10
nice, тези неща ги обясни на адвоката си, за да ти напише добре обоснована искова молба. Успех с делото  Peace

# 11
nice, тези неща ги обясни на адвоката си, за да ти напише добре обоснована искова молба. Успех с делото  Peace

В четвъртък ще имам среща и ще обсъдим варианти, не  просто приемливи , а достатъчно сигурни за положителен резултат .

Благодаря за пожеланието , perunika ! Hug

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
В София делото ще се влачи поне няколко месеца.
Опитай в някой по-малък град (Своге, примерно).
И успех, аз не можах да спечеля подобно "дело".

П.П: аз също съм с тире, но съобщавам винаги и само бащината си фамилия. Неприложимо ли е това при теб? Мен документалното оформление не ме притеснява.

# 13
Шани, не заблуждавай момичето - делото е подсъдно на съда по постоянен адрес на молителя.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
Никого не заблуждавам. Тоз съвет са ми го давали юристи.
Аз лично не се възползвах и се влачих 4м. в София.
Има милион и едно дела към длъжници от всякакъв характер и затова е тегаво в Районния.

Общи условия

Активация на акаунт