Има ли мами живеещи в Чехия!!!

  • 28 518
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 240
Здравейте,

верно че беше студено вчера:((, ама пък се видяхме поне за малко. Вие свалихте ли детските песнички от чекмеджето на пощата--щото аз ги свалих, но ми дава, че само няколко са мр3 формат--всички останали никакъв плейр не може да ги отвори поне тези, които аз имам (WMP, Winamp, Quicktime player i Real time player), някви иде и що?
**по-късно ги свалих пак и се отварят, тъй че ще слушаме утре дружно  Grinning Grinning Grinning много мерси на ели newsm51

Последна редакция: пн, 16 окт 2006, 22:38 от vihronrav

# 241
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Мамчета искам да почерпя днес най-накрая прехвърлихме колата на наше име( не искахме да го правим на 13.10-петък )  и сега сме собственици на Шкога Фелия- комби.. Embarassed
Малко ми е странно още, Shocked 
Имаме я от нас познат и е напълно изправина, ама аз малко съм зле с возенето,  Sick ....Ще видим как ще я довтасам в чевъртък до Колин  newsm78 ..ама Мишо сам няма да иде и не ми остава нищо освем да пътувам с приготвени найлонови пликчета и свещички  ooooh! ooooh!
Луда гледка ще съм, като за скрита камера. Whistling Blush

Руми, не съм сваляла още ,но има какво да кача Мишо ми е изтеглил от warforum даже и приказки.

# 242
  • Мнения: 6 390
Ванче
честитоооо!!!!
Леко и безаварийно ползване на новата придобивка!  Party Party Party
Ама на теб винаги ли ти е ставало лошо в превозно средство, или от както си бременна  newsm78

Руми
нямам представа що така, при това почти всички песнички са от едно СД  newsm78

Сутрин голям клинчар бе хора  Confused ние чак след 10ч почнахме да излизаме, ама пак студ  Crazy

Днес отиваме на пощата, ще пускаме писмото до Санта  Whistling Grinning

# 243
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

Ванче
разказвай - как мина днес?

Аз да ви се оплача лекичко - смениха ни цвичителката в Сокола, и тази новата е направо не ужас ама голям ужас  ooooh! Първо за 2х път закъснява, после сто часа се обяснява сега какво е добре да прави ме, и понеже се опитва да бъде демократична ли каква ли да кажа, и постоянно ни пита искате като начало да пуснем онова СД от миналия път и да си измисляме игри- ние мълчим, тя ок, ама коя половина да пуснем, тази която слушахме или останалото - ние или ВСЕ ТАЯ, или мълчание, тя - не, кажете, ние - мълчим - и така 5 мин, накрая половината да се пусне от начало, другата половина да се продължи  ooooh! - ама тя какво си мисли, че 15 майки ще мислят еднакво ли Crazy

Както и да е пусна го тя от начало, да направим кръг и според тематиката на песента да си измисляме упражнения  Shocked да сме творили, и да има ентусиазъм  ooooh! и така към 30 мин, разбира се накрая в този кръг останаха децата над 3г, нашите мухи точно след 10 мин. нищо не може да ги задържи на едно място - а тя бабата си пее, и си твори но никой не й обръща капка внимание. За 2х не можа да направи маймунската пътека.... абе за капак, не знае басничката с която се посрещаме и изпращаме... и всичко й е един голям хаус Crazy

Нашата Панкрацка банда е доста голяма, и днес едната от нашите майки й каза че е била учителка 1.степен - че за песничките който ни пуска си има вече измислени танци и движения, че с удоволствие би й помогнала 1-2х, за да ги научи ако ги е забравила, а бабето вика - Кому е нужно да прави ме всичко еднакво, те тези неща ще ги научат в градината, аз искам сами да творите  ooooh!

И ние цял път я одумвахме после ... Много й се нервя в час  ooooh!

Та такива ти ми глупости при мен днес  Tired

# 244
  • Мнения: 6 390
А разбрахте ли че Жилкова пак е бременна  Party
http://magazin.atlas.cz/celebrity/90047-tehotna-zilkova-hazarduje-se-zivotem.aspx

Забравих да кажа за Суперстар - все още не съм ги гледала, ние имаме много програми, и изобщо не ме вълнуват  Rolling Eyes аз 2. гледах последните няколко предавания, а от това кой знае - може финала  newsm78

А другото шоу по прима - имах интерес да се опитвам да го гледам - но изобщо не ме развълнува  Rolling Eyes

Виж съпругите ги гледам с удоволствие  Wink Mr. Green

# 245
  • Мнения: 6 390
Мацкиииии
къде изчезнахте  Wink Party Mr. Green

Наталина
случайно видях в една тема твойте еклери
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=444.0
направо падам - страхотно изглеждат във финалния вид  Party Party Party
И се чуствам с две леви ръце като вида такива чудеса  Blush ooooh! Whistling Mr. Green

# 246
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ааа, Ели в грешка си мила, тези снимки(както и самата рецепта) са взети от Нета - то си пише - аз само преведах рецептата. Иначе съм правила еклери по тази рецепта и стават много бързо и са много вкусни! Опитах и солени - много вкусни хапки се получават.

Мацки, вчера се видяхме с Ваня(Ivalex) и съпруга и - големи сладури! Hug Беше супер и много се радвам, за срещатата! Малко ги поизморих с разхождане, ама надявам се да са ми простили! Heart Eyes

Момичета, извинявам се за гулаша на който още не съм пуснала рецептата, ама исках да ви покажа снимка, а така става че все забравям да размразя телешкото и готвя нещо друго. Нооо, имайте търпение - скоро ще му дойде и на него реда.   chef

Утре и в неделя сме поканени у наши приятели в Бероун, през деня на вилата им(близко до Бероун) да пускаме хвърчила и на разходка из гората, а вечерта ще преспим у тях. Ирка(съпруга) е голям любител на  игри на маса и ще имаме голяма забава. Аз също ги харесвам новите подобни игри - "osadnici s Katanu" и Carccasone(пиша на чешки, защото на български не ги знам). Това са обаче игри за по-големи деца и възрастни - развиват мисленето и са много забавни! Препоръчвам ви ги, но за съжаление са и доста скъпички.

Ами това е от нас! Лек и приятен  weekend!  bouquet

# 247
  • Мнения: 6 390
АУУУУУ
ами Пети К живее почти в Бероун - обади й се ако остане време  Party

Приятен уикенд   bouquet  bouquet  bouquet
За гулаша - кдо си почка тен се дочка - няма къде да ходиме  Wink Grinning

Ние днес сме на детски р.д. 1г., чакам я да се събуди и хукваме на купон  Party Party Party

# 248
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет мамчета,
аз съм напоследък най-несериозния член на клуба.
С Наталина, настина се видяхме  Hug  Heart Eyes  и за моя радост хапнах еклери в една уютна колинска сладкарничка.Дани си чуруликаше около нас, а ние си бъбрехме.Не, че успахме всичко да кажем  Blush, но много се надявам да имаме нататък много повече време. Party
Порадвахме се на града.
Ама Наталинчето не ни измори толкоз само пътя от края на Чехия беше малко напрегнат с карта в ръка аз минавах за главен навигатор  Crazy , ама да се пътува на светлини по непознат път беше малко страшничко ...Поне за мене  Wink...
Е не се се наложи да използвам приготвените ми пликчета  Mr. Green ..та съм горда със себе си.  Embarassed
Мила Наталина, сърдечни поздрави и благодарности за топлото посрещане Hug .

Може ли да се похваля вчера с Мишо се заехме да направим ,, Покрива на Наталина,,   Мнямммм май ще ни стане любим сладкиш сега даже си мислихме какви нови комбинации може да има, ако се напоят бисквитите в Ром или в компот от ананас  Crazy  ...малеее ама и ние сме едни сладокусници.  Embarassed

Нашите фаворити в ,, Суперстар ,, момичета Барборка и Терезка, момче на мен Дърда а Мишо  харесва Шевчик .. Simple Smile  Sunglasses

Ели, на вас с Емката  приятно изкарване на рождения ден. newsm38

Лек ден момичета.

# 249
  • Мнения: 956
Здравейте, всички чешки мами!  bouquet
Присъединявам се към вас като кандидат -бъдеща чешка  мама.  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple SmileЖивея в Брно със съпруга си от лятото, той работи тук. Като чета постингите, разбирам, че сте доста напред в обществото, за което малко ви завиждам. На мен още ми пречи езиковата  бариера. Има ли мами, живеещи в Брно? Ще се радвм да се запознаем... Grinning
Поздрави!!!!

# 250
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет от мен, как е настроението...аз от няколко дни пак се върнех на състояния зелено  Sick даже нощес в 3 ставах да  Sick Sad ама дано да е само нещо от времето примерно..
Как сте вие ?  Hug Hug Hug

viollasy, добре си дошла при нас  Hug Разкажи на любопитни като мен нещо повече..Пиши, пиши,   bouquet  Как така сме напред в обществото кое общество форуското ли или чешкото.. , че понякога ми се струва, че винаги ще съм си чужденец.  Crazy Crazy  ....но едва ли съм единствена ..
Така viollasy,че споко  Hug  има време за всичко адаптацията е постепенна, но няма начин да не се получи.
 И аз като се включих тук бях само кандидат мама, а сега съм в очакване на Април най-пролетния месец preggo

# 251
  • Мнения: 956
Радвам се много за теб!! И на мен вече май не ми се иска да съм само кандидат... Wink Само че от стреса около преместването получих много силни предменструални синдроми, които са свързани с понижен прогестерон, пък то това си дава отражения, така че.. Да сме живи и здрави и търпеливи..
Ами какво да ти разкажа - мъжо работи ли работи, аз си стоя вкъщи . Което е малко трудно за мен свикнала съм да съм все навън.. Така че вися в Интернет - което пък ми харесва  Grinning Grinning Grinning
Иначе като цяло в Чехия ми харесва - манталитета на чехите е по-различен, по-спокойни са, уравновесени.
Приятен ти ден, т. е. на всички  Hug

# 252
  • Praga
  • Мнения: 12
Здравейте!

Радвам се, че ви има и че ви открих  Simple Smile
В Чехия съм от скоро, 1 месец и още не съм мама  Simple Smile  До скоро живяхме в София с моя чех  Blush.
Като новачка в тази страна, бих се радвала да поддържам връзка с вас  Simple Smile
Виждате ли се някъде да пиете кафе по български и да клюкарите   Simple Smile или нещо подобно??

Поздрави на всички,
В

# 253
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда  Grinning
Еййй какво вижат очите ми  Party Hug Hug
Добре дошли на Валя и на viollasy - как се казваш ако не е тайна?
Мого се радвам че се запълват редиците ни  Party

В Брно има още една мама, върни от началото на темата и ще я намериш, тяя нещо не пише често, но чат пат се чуваме на к´то с нея  Wink

Валя
а ти къде си в Прага? Ние се срещаме от време на време, но сме пръснати по цяла Прага, и май един път месечно е силно казано че се виждаме  Rolling Eyes
А като казваш че си живяла в София с твоя чех, се сещам да те разпитам той колко време е живял там, и дали има бг. вразка, или случайно се е озовал в БГ
сори че така направо те разпитвам  Blush

Момичета кИУ номера ми е написан - ако искате ми пишете  bouquet

Наталина
разкажи за Бероун - как мина  Party

Ние днес дойдохме до Каменице за една седмица сигурно, още не е ясно - според настроението Wink Grinning

Поздрави на всички  bouquet

# 254
  • Мнения: 1 526
ЗДравейте, мили чешки мами и кандидат такива Hug
По погрешка влезнах във вашата тема и аха да излезна, но мернах това апетитна нщо в постинга на ивалекс!
,, Покрива на Наталина,, Наталина или Ивалекс моля за рецептата  Praynig
Изглежда супер ам, мням- йами...

Общи условия

Активация на акаунт