За играта "Стани милионер", злоупотребата с лични данни и още нещо...

  • 7 436
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
...таксуват се дадени отговори на зададените въпроси- всяко натискане се таксува като смс.

Именно това не се споменава в записа.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
И на мен ми пращат от тази игра смс-и да опитам "късмета" си, не благодаря.Нито съм се регистрирала, нито нищо, а откъде вземат информация за личните данни на хората тогава  Thinking
Добре, че ми е още малко детето и не се подвежда по манипулациите по телевизията за тези игри, обаче като поотрасне още малко  ooooh!
И тези "подвеждащи" анонси към игрите, че е напълно безплатно всичко не бяха ли подсъдни?

# 32
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Joy
Това говори за скоростта на услугите им - тъъъъъкмо да го уведомят и той взел, че се отказал!

Това говори, че макар да отричат съучастие, всъщност Мтел са абсолютни съучастници в измамата и ми се струва, че трябва да им се търси солидарна отговорност.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 954
Най-лошото в случая е, че това е поредната игра която ще я глобят...и след няколко месеца ще изкочи нова. Фирмите са си калкулирали и глобите, които знаят че ще им наложат, но пак ще са на печалба... Просто няма закон който да ги спре.

# 34
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Фирмата "Ню Геймс" ООД, която е организатор на играта, вече има един съставен акт за използване на нелоялна търhовска практика с първата игра, от лятото, когато УЖКИМ раздаваха червени голфове.
Сега би следвало да й се състави втори акт, който обаче ще се яви в условията на рецидив.

Интересно е, че при справка в Търговския регистър се установява, че учредителя на фирмата има наложен запор върху дружествен дял, което означава, че вероятно й предстои започване на производство по несъстоятелност.

Въобще, една голяма измама, за която мобилните оператори са били наясно още преди стартирането на играта.
А за предоставянето на личните ни данни, без наше съгласие, също подлежат на наказателна отговорност.

# 35
  • Мнения: 654
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4344851
Това беше преди дни.
Дали и ние да може да се включим?Имаме 8 номера и повече са за работа,надявам се от нея да стана милионер,а не от играта Mr. Green

# 36
  • София
  • Мнения: 2 840
...таксуват се дадени отговори на зададените въпроси- всяко натискане се таксува като смс.

Именно това не се споменава в записа.

КАкво "натискане"???
Не разбирам.
КАто го изтривам, натискам...или като го отварям...
Не схващам за какво натискане иде реч.

# 37
  • Несебър
  • Мнения: 195
...таксуват се дадени отговори на зададените въпроси- всяко натискане се таксува като смс.

Именно това не се споменава в записа.

КАкво "натискане"???
Не разбирам.
КАто го изтривам, натискам...или като го отварям...
Не схващам за какво натискане иде реч.


Задават ти въпрос и ти казват за еди кой си отговор натисни 1 после следващ и следващ и така обаждането става за твоя сметка.На моя мъж така му звъннали и той отговарял и хоп 20лв ooooh!

# 38
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Всяко натискане на бутони 1 и 2 струва 2.40, т.е. СМС с ДДС.

# 39
  • Мнения: 700
Вчера имах смс от номер 145, в който ми казаха да очаквам обаждане от Орлин Горанов. И наистина след около 45 минути ми се звъни от номер 145, но аз прекъснах звъненето. Повече не са се обаждали. Преди 2 месеца някъде бях изпратила безплатен начален смс, без ЕГН. Тогава също имах позвъняване.
Не правете грешка да си изпращате ЕГН-то, щото после няма да се оттървете от смс и обаждания - една колежка тука я побъркаха.
Значи като се обадиш на *88 и те накарат да пратиш СТОП на 145 - пак си го плащаш, тъй ли? Егати наглите типове!

# 40
  • Мнения: 419
И аз аха да получа обаждане от Орлин Горанов и прекъснах  Mr. Green.
Обадих се на оператор и попитах какъв е начинът да спрат тези рекламни съобщения, на което любезно ми бе отговорено, че трябва да пусна смс с текст "СТОП 145", което, оказа се, ще спре само тази игра, затова помолих на номерата ми да не бъдат получавани никакви рекламни съобщения от каквито и да е игри. Операторът ме увери, че ще го направи, не се налага да изпращам смс-и. Да видим.

# 41
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз аха да получа обаждане от Орлин Горанов и прекъснах  Mr. Green.
Обадих се на оператор и попитах какъв е начинът да спрат тези рекламни съобщения, на което любезно ми бе отговорено, че трябва да пусна смс с текст "СТОП 145", което, оказа се, ще спре само тази игра, затова помолих на номерата ми да не бъдат получавани никакви рекламни съобщения от каквито и да е игри. Операторът ме увери, че ще го направи, не се налага да изпращам смс-и. Да видим.

Няма начин да го направи оператора това.

# 42
  • Мнения: 419
И аз аха да получа обаждане от Орлин Горанов и прекъснах  Mr. Green.
Обадих се на оператор и попитах какъв е начинът да спрат тези рекламни съобщения, на което любезно ми бе отговорено, че трябва да пусна смс с текст "СТОП 145", което, оказа се, ще спре само тази игра, затова помолих на номерата ми да не бъдат получавани никакви рекламни съобщения от каквито и да е игри. Операторът ме увери, че ще го направи, не се налага да изпращам смс-и. Да видим.

Няма начин да го направи оператора това.
Нансен, няма начин да няма начин.

# 43
  • Мнения: 35
На мен също ми досаждат. Не им обръщам внимание, трия ги веднага. На ум си им тегла обаче по една майна.

# 44
  • Мнения: 8 228
На майка ми са и досаждали. Тя е към Глобъл. Резултат - с 20лв по-висока сметка. Тя каза, че веднъж са и звъняли, непознат номер, и тя е вдигнала. Казали са, че е играта "Стани богат" или нещо подобно и тя затворила. След това са се опитали още 2 пъти да звънят, но тя не вдигала. После започнали да я засипват със съобщения. Тя ми каза, че не е отговаряла на нито едно, дори не ги е чела, а директно ги е изтрила. Само, че преди 2-3 дена дойде фактурата и там има десетина входящи от този номер завършващ на 145 и срещу тях е написано УДС, 2лв... да ви е честито. В офиса на Глобул и казали, че те съответно за нищо не са виновни, нищо не могат да направят  #2gunfire
Лятото пак имаше един период, в който идваха входящи съобщения, всяко на цена 20ст. Пак се бяха натрупали едни 20лв за месец. Тях успяхме бързо да ги спрем.

Общи условия

Активация на акаунт