Откраднах си детето

  • 4 884
  • 57
  •   1
Отговори
Писна ми и си го откраднах.

Официалният развод излезе в чужбина и ме накараха да му плащам пари и разноските на бащата.
Детето под моя опека и увеличение на издръжката за детето с ок. 1/4 (предната издръжка определена преди 6 години!).

На тъпанаря не му се видя достатъчно, че трябва да му давам пари и да му плащам разноските, ами се вторачи, че са увеличили издръжката и се опита да ми отнеме детето по тази причина.
Полицията се изсмя в лицето ми, препратиха ме в 3 полицейски участъка и най-накрая ме обвиниха в лъжа и ме заплашиха, че полицията ще заведе дело срещу мен за лъжесвидетелстване, ако аз заведа дело срещу бившия.

Това беше последната капка...

Чуждестранният паспорт на детето изтичаше след 11 дни (няма български) и аз направих резервации веднага. 5 часа след кавгата в полицията, аз и детето ми бяхме на самолета и още няколко часа след това си бяхме вкъщи в България.

Аз се върнах след седмица да си ликвидирам "активите" Wink Laughing и много скоро се махам оттука и си отивам пак в България. Най-вероятно завинаги, защото детето вече не може да пътува (няма вече валиден паспорт). Поне засега.

А бях казала, че НИКОГА няма да се върна в България.

Никога не казвайте "никога", да знаете!!! Peace

ПП Не се притеснявам, напротив, олекна ми от всичко. И без това животът тука се изчерпа за мен, след повече от 10 години. Стискайте ми палци "бащата" да не разбере, че съм изнесла детето преди аз да напусна страната. Засега не знае (след 3 седмици), защото не го интересува да дойде да го види, само ми се обажда по телефона и ми заповядва аз да съм му го водела.
Може ли да го духа! Laughing

Извинете за цинизмите... Praynig

# 1
  • Мнения: 5 790
 newsm10 smile3501 newsm10

Браво Мамче, възхищавам ти се, точно така се прави! Ей на това му се вика силна жена!
Успех от тук нататък и дано да си много щастлива!

# 2
  • Мнения: 177
евала за куража!дано в България живота ви да е по-спокоен и късмет!!

# 3
newsm10 smile3501 newsm10

Браво Мамче, възхищавам ти се, точно така се прави! Ей на това му се вика силна жена!
Успех от тук нататък и дано да си много щастлива!

 Wink Laughing Явно много ми е било накипяло.
Но и използвах максимално момента, защото осъзнах, че повече паспорт на детето няма да видя, а ми писна да се моля (за този настоящия с хиляди молби, увещания, емоционално изнудване, хиляди пъти си мени мнението, въобще...).

Радвам се, че ми съчувстваш и исках да кажа на останалите майки в подобно положение: не се предавайте!!!

# 4
  • Мнения: 992
 newsm10
Късмет

# 5
Забравих да добавя, че точно в този труден момент някои хора застанаха зад мен (не семейство, а една приятелка - чужденка и едни шефове/приятели) и ми оказаха подкрепа на момента, без въпроси и уговорки и без ограничения, докъдето им се простират възможностите.

Те не могат да четат български, но ако се помолите за тях, ще направите добро, защото са чудесни хора. Превъзходни!!!  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 178
Желая ти спокойствие и бързо да се съберете с детенцето ти. Не знам каква е била твоята история, но сигурно за да се решиш на такава стъпка си обичаш рожбата и си готова на всичко, за да сте заедно. Дано никога не ви се налага да се разделите. Хубаво е, че са се намерили хора които да ти помогнат.
Много се натъжавам от такива истории, сигурно е ужасно да последваш любимия човек, да създадеш семейство и в един момент да се окажеш предадена, излъгана, сама в чужда държава. Настръхвам само като си помисля, че това може да се случи и на мен.
Желая ти по-добра Нова година!

# 7
  • Мнения: 7 430
Мога да те подкрепя за куража и смелостта, които имаш Peace
Пожелавам ти Praynig от сега нататък само приятни и щастливи моменти да ви съпътстват Hug теб и твоята малка душица Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 3 146
Дано нямаш проблеми в Бг! Ако има нещо пиши на лични - доста съм наясно с този тип проблеми.

# 9
Дано нямаш проблеми в Бг! Ако има нещо пиши на лични - доста съм наясно с този тип проблеми.

Благодаря ти!

Надявам се, че няма да имам проблеми в Бг, защото все пак детето си има бг ЕГН, тоест не ми се вярва да депортират български гражданин, при все това опеката е присъдена на мен от чуждия съд.

Смятам също да предприема стъпки към дело за лишаване от родителски права на бащата, за да не сме затворници в една държава (независимо дали е България или тукашната държава, пак щяхме да бъдем затворници на една единствена държава) аз и детето докато то навърши 18 години, а да можем да имаме свобода на движение.

# 10
  • Мнения: 94
Ами за Интерпол помислила ли си?

# 11
Ами за Интерпол помислила ли си?

Да, помислила съм.

Но предпочетох да поема риска, отколкото да седя тука в бездействие и да се оставя на благоволението на бившия, който по едно време не беше виждал детето цели 2 години!

Казаха ми, че ще му трябват доста парички, за да въвлече Интерпол, освен това на него ще му хареса спокойствието без детето и факта, че няма да плаща издръжка. Силно се съмнявам, че ще се трогне да си развали кефа, освен ако някой от "любимото" му семейство не го подтикне, но напоследък вече и те не могат да го дишат, толкова се е разплул като медуза от алкохолизиране и непукизъм.

Освен това аз не съм изнесла детето нелегално от страната. Пътувало е с редовен паспорт с родител, който отговаря за него.

Ако имаш някаква информация за Интерпол, която мислиш, че може да се отнася до моя случай, можеш ли да я споделиш?

# 12
  • Мнения: 3 098
Какво ли не може да направи една майка за детето си Hug newsm10 smile3501
Желая ти късмет оттук нататък.И нека и в България да намериш добри хора  bouquet

# 13
  • Мнения: 4 212
Направо като на филм. Браво за смелостта, но да то кажа и аз бих постъпила по същият на4ин. Да се надяваме, 4е бившият ти ще пряви незаинтересованост, 4е.....ти за всеки слу4ай си помисли за добър адвокат и попро4ети закона или направи консултация.
Успех.

# 14
  • Мнения: 964
Браво!!!

# 15
  • Мнения: 4 390

Надявам се, че няма да имам проблеми в Бг, защото все пак детето си има бг ЕГН, тоест не ми се вярва да депортират български гражданин, при все това опеката е присъдена на мен от чуждия съд.

Смятам също да предприема стъпки към дело за лишаване от родителски права на бащата, за да не сме затворници в една държава (независимо дали е България или тукашната държава, пак щяхме да бъдем затворници на една единствена държава) аз и детето докато то навърши 18 години, а да можем да имаме свобода на движение.
Цитат

Лошо би било, ако се обърне към Hague Conventions, тогава може и да искат депортиране, ако детето е под 14 (?) г.
Защото ти имаш physical custody of the minor, а той най-вероятно legal access with the minor. Confused В този случай трябва да има разрешение от него за напускане на страната от детето, освен,че ако той има права да вижда детето (упоменати от съда), а ти възпрепятстваш това можеш да бъдеш наказана, евентуално Rolling Eyes

Хубаво би било да прочетеш това и това и естествено да се консултираш възможно най-скоро с адвокат.
Пусни си по-бързо дело за лишаване на бащата от родителски права.
Дано нямаш проблеми.
Успех!

# 16
  • Мнения: 1 017
подразбирам само, 4е живота ви "семейно" е бил ко6мар.

браво, мам4е, грижи се и за двама/двете ви с детето, и много 6тастие, кураж и подкрепа ти пожелавам  Hug Hug Hug

6тастлива нова година, 6тастливо ново на4ало   bouquet

# 17
ne znam v koia strana si, no imai predvid, che bivshiat ti ima zakonov nachin da iziska vrashtane na deteto v stranata, pt koiato e izvedeno bez negovo saglasie. Dano ne si v Germania.

# 18
  • Мнения: 293
Много смело определено, но как успя?. А защо ти трябва на него да плащташ?Според мен трябва да се консултираш с адвокат, колкото се може по-бързо.

# 19
  • Мнения: 14
Аз също те поздравявам,макар че не съм сигурна,дали аз бих го направила!
В моя случай и двамата със съпруга ми (все още) сме българи и от едно и също населено място,така че няма къде да избягам...
Ще следя темата.

# 20
Лошо би било, ако се обърне към Hague Conventions, тогава може и да искат депортиране, ако детето е под 14 (?) г.
Защото ти имаш physical custody of the minor, а той най-вероятно legal access with the minor. Confused В този случай трябва да има разрешение от него за напускане на страната от детето, освен,че ако той има права да вижда детето (упоменати от съда), а ти възпрепятстваш това можеш да бъдеш наказана, евентуално Rolling Eyes

Хубаво би било да прочетеш това и това и естествено да се консултираш възможно най-скоро с адвокат.
Пусни си по-бързо дело за лишаване на бащата от родителски права.
Дано нямаш проблеми.
Успех!

Благодаря ти, Дивиана!
Ще разгледам линковете най-подробно.
Детето е под 14 г...
Адвокат ще е първата ми работа като се прибера в Бг. Търся си такъв, който има опит в отнемане на родителски права... Ако някой знае... може да ме упъти... Blush

# 21
Много смело определено, но как успя?. А защо ти трябва на него да плащташ?Според мен трябва да се консултираш с адвокат, колкото се може по-бързо.


Първо, искам да благодаря на всички за добрите пожелания, със сигурност имам нужда от тях!

Второ, искам да вметна малко пояснение, че животът ни тука хич не е бил толкова ужасен, може би така изглежда, защото аз наблегнах на лошите неща в разказа си.
Просто на мен ми писна, а и бащата (чужденец) не полага никакви усилия да ни улесни тука в неговата държава, напротив: все мръсотии мисли да ми трови нервите. Само за пример ще дам: преди 2-3 години детето стоя продължително време в България, с негово съгласие, докато пробвахме да загладим връзката си наново, след не знам колко опита. Е, не се получи. Аз го напуснах окончателно. Той какво направи? Обади се в социални служби да каже, че детето е било извън страната повече от 3 месеца, те съответно (по закон) спират детските в такава ситуация и аз трябваше да им връщам сума ти пари, които вече бяха платени. Ей така, от злоба го направи. Верно, че законно не се полагат детски ако детето е 3 месеца навън, но 1. аз това не го знаех и 2. кой нормален човек ще направи такава мръсотия на собственото си дете?!!! Shocked Rolling Eyes

Ей това е едно от многото тъпизми, заради които ми писна да съм тука, да не говорим за това, че съм сама, че постоянно съм с детегледачки, като накрая за нас остава много малко, по-малко отколкото ако бях на социални. От друга страна не желая да съм на социални, насочила съм се към кариера, в която ми трябва опит, ако съм на социални, няма да го добия, ако работя, парите пак няма да стигат. Писна ми да казвам на детето: няма пари. Баща й не беше плащал и виждал детето цели две години, аз водех детето, а той се криеше от нас, заради гузна съвест, че не е плащал...

И, разбирате ли, тези неща се натрупват, последните капки в чашата на търпението бяха:
1. Решението на съда за развода. Защо ме накара да плащам? Защото като се изнасях си взех покъщнината, най-ценното от което бяха пералня и хладилник. После, като се изнесох, си купих кола, хайде и това се брои за общо, макар че не сме били вече заедно, докато я изплащах. Защо трябваше да му пллащам разноските по делото? Защото, когато получих призовката, която беше написана на техния език, който не го разбирам добре, в това време бяхме сдобрени, той ми каза, че е спрял делото, аз не отидох при адвокат в рамките на 30 дни и така загубих правото да давам показания (въобще да говоря) по време на процеса. Той написал в обвиненията сума ти глупости (знаете какво се пише) и, аз като нямам право да се защитя, хоп: виновна за развода. Два адвоката смених, от трън та на глог. Тука са расисти, не открито, но ако не си местен, не им пука, ако може 10 ката да ти го вкарат. Трябва постоянно да вдигаш пушилка, за да направиш нещо, и ти правят спънки постоянно.

2. Поради скрития расизъм и дискриминация толкова дълго си търсих работа по специалността, взимат по-ниско квалифицирани от мене, но местни, то вече стана направо подигравка (смятам много от вас ще се солидаризират с мен в това ми мнение, има я тази дискриминация навсякъде в Европа, нали?)

3. Последната капка беше скандала в полицията. Обясних какво стана. Опитаха се да ме сплашат, не успяха, но капката в чашата беше капната и взех моменталното решение.

А как успях да си изнеса детето? Бях на тръни, но то имаше валиден паспорт, от предишни пътувания, със съгласието на бащата, естествено, но след колко молби и увещания, а и сделка (да не забравя) - сделка с него да плаща по-ниска издръжка докато детето е в България. Сделката най-помогна, повече от увещанията и емоционалното изнудване. Става въпрос за сделка при предишното пътуване на детето, не сегашното.

Сега без сделка си грабнах детето (късмет, че имаше места в самолета), малко с нерви на паспортен контрол, но тука не искат разрешително от другия родител, а в Бг не ги интересува, понеже тя пътува с чужд паспорт. Ей така успях да я изнеса. Билетите бяха с дата за връщане преди изтичането на паспорта й и те погледнаха, но ни пуснаха... Praynig

Ей това е. Сега ще почвам наново борба в Бг.

Понякога трябва да вземеш закона в собствени ръце.

А той, за да въвлече Интерпол, да наеме адвокати да действа според Конвенцията на Хага, му трябват много парички, които той хем няма, хем и да имаше, не му се ще да ги харчи за детето.

# 22
Аз също те поздравявам,макар че не съм сигурна,дали аз бих го направила!
В моя случай и двамата със съпруга ми (все още) сме българи и от едно и също населено място,така че няма къде да избягам...
Ще следя темата.

Е, ако не искаш да се махаш от Канада (нали там беше?), не ти трябва да крадеш детето. Но, ако искаш да се върнеш в Бг, мисля, че за теб ще е по-лесно да върнеш детето, след като и двамата с мъжа ти сте Бг граждани, най-добре преди той да е станал канадец...

Все пак най-добре адвокат да ти каже... аз ще пиша какво са ми казали на мен.

# 23
  • Мнения: 3 423
Чакай, защо говориш за расисум, та дори и сктит, ако си в Европа? Или си черна? Или азиатка? Трябва много да внимаваш, къде я употребяваш тая дума, особено ако си в Европа и особено ако си в някоя държава с горчиво минало, да не ти го пишат пасив.

Смятам, че докато И бащата има родителски права, може като нищо да те подгонят съответните власти и по дипломатически път да ти вземат детенце, че дори и да те лишат тебе от права върху него. Не знам БГ-правна система каква е, ама по четене тук и там съм с предубеждения, че не всичко е канализирано и може и да не застанат зад тебе. Защото по закон все още права има и бащата.

Ако обаче се издейства лишаване от правата му, то едва ли ще имате проблеми. Говори с адвокат, дали това, че детето е изведено, без съгласието на бащата, няма да утежни процедурата. Нали знаем, когато става дума за закон, любовта и изобщо чувствата нямат място там.

Все пак успех! Пък какво ще отговаряш на детето, като пита, къде е татко му, сигурно не е проблем за теб.

# 24
Чакай, защо говориш за расисум, та дори и сктит, ако си в Европа? Или си черна? Или азиатка? Трябва много да внимаваш, къде я употребяваш тая дума, особено ако си в Европа и особено ако си в някоя държава с горчиво минало, да не ти го пишат пасив.

Смятам, че докато И бащата има родителски права, може като нищо да те подгонят съответните власти и по дипломатически път да ти вземат детенце, че дори и да те лишат тебе от права върху него. Не знам БГ-правна система каква е, ама по четене тук и там съм с предубеждения, че не всичко е канализирано и може и да не застанат зад тебе. Защото по закон все още права има и бащата.

Ако обаче се издейства лишаване от правата му, то едва ли ще имате проблеми. Говори с адвокат, дали това, че детето е изведено, без съгласието на бащата, няма да утежни процедурата. Нали знаем, когато става дума за закон, любовта и изобщо чувствата нямат място там.

Все пак успех! Пък какво ще отговаряш на детето, като пита, къде е татко му, сигурно не е проблем за теб.

Здравей, Лиска!

Е, хайде да сложим ръка на сърцето и да признаем: дали ще го наречем "расизъм", "дискриминация" или "национализъм", това съществува И в Европа, къде скрито, къде открито. И не е задължително да си черен или азиатец, за да го изпиташ на гърба си.

За другото си права, особено за това, че законът е лишен от емоция. В този дух се сещам веднага зa една мисъл на Аристотел: The law is reason, free from passion.
От друга страна, ако ние, като човешки същества, бяхме изтъкани от логически доводи и аргументи, лишени от страстта на чувствата, нямаше да има престъпления на този свят, нямаше да има право, закони и прочие. Не те опровергавам, напротив: права си, но... винаги съществува едно огромно НО, що се отнася до разминаването в живота на това, което Е, и това, което ИСКАМЕ ДА БЪДЕ.

Малко го избих на философия... Blush

А какво ще отговоря на детето... ами каквото съм отговаряла през 2-те години докато бяхме там, на няколко километра от него, а той не дойде веднъж да види детето. Имам тренинг в това, за съжаление. А детето съм го възпитала да приема нещата от живота такива, каквито са, без излишни тюхкания, охкания и тем подобни. Тоест, без излишни драматизирания, с голяма доза реализъм. Компенсирам с ударни дози любов от моя страна. И така... Wink

# 25
  • Мнения: 4 390
Регистрирай се, за да мога да ти оставя бележка.

По отношение на Хагската Конвенция -
Съдържащите се в конвенцията мерки за закрила предвиждат предоставяне, упражняване, прекратяване или ограничаване на родителската отговорност, както и нейното делегиране, както и правото на упражняване на родителските права, включително тези, отнасящи се до грижата за личността на детето и, по-специално – правото на определяне местопребиваването на детето, както и правото на лични отношения, включително правото на прехвърляне на детето за ограничено време на място, различно от обичайното му местопребиваване...

Конвенцията въвежда принципа за приложимото право – компетентните органи прилагат собственото си законодателство. В изключителни случаи може да бъде взето предвид законодателството на друга държава, с което конкретният случай има тясна връзка. Когато детето промени обичайното си местопребиване в друга договаряща държава, нейното законодателство определя от момента на промяната, условията за прилагане на мерките, предприети в страната на предишното обичайно местопребиваване. В тази глава се уреждат родителската отговорност и различни хипотези на нейното възлагане и прекратяване.

За повече информация – тел. 981-91-57.

Можеш да се обърнеш и към Фондация "Право на защита" като самотна майка за помощ. Те извършват правно подпомагане чрез безплатни консултации.
Тел/Факс: (02) 980-63-02

ето ти и телефон на Адвокатска кантора "С.Димитров и партньори "
++(359 2) 987 61 51
Кантората предлага услуги в сферата на Гражданско право, Наказателно право,
Международно и европейско право и т.н.

Тук можеш да зададеш правен въпрос чрез онлайн форма и да получиш адекватен съвет.

Тук също - адвокат Николай Желязков, специалист по Международно право.

# 26
  • Мнения: 3 478
Наистина голям кураж се иска за това което си направила. Дано нямаш никакви проблеми и си живеете спокойно с детето от тук нататък.

# 27
  • Мнения: 1 559
Да ти кажа ,съмнявам се бащата да ви остави на мира,и то най -малкото ако е такъв мръсник,само за гадорията ще ти направи много проблеми,защото според мен e в правото си да ги направи...Но дано имаш късмет и се отървеш по най -безопасния начин.Между другото побързай да се прибереш в БГ,да не разбере докато си още там,че тогава не ми се мисли кви проблеми ще имаш..
Поздрави и успех

# 28
  • Мнения: 980
Желая ти много късмет Peace
Мисля, че проблемите ти оЩе не са свърШили

# 29
  • Мнения: 1 370
Стискам ти палци и ти казвам едно голямо браво за куража, който си проявила!

# 30
Kato cheta kakvo stava s nas Bulgarkite po sveta i placha tiho i sama, zashtoto sam sam sama tyk v UK.
Madama za koya darzava stava vapros??? AZ sam v UK i tyk diskriminatsiata e TOTALNA kam nas. MRAZIAT BUlGARI yzasno mnogo. AZ sam omazena tyk i roditelite na maza mi (TOi e ot UK) me tretirat yzasno kato 2 klasa chovek. I az imam dete na pochti 3 godini i se chydia i az kakvo da pravia. Niamam nikakvi prava tyk. DISRIMINATSIATA E kakto kazva madama navsiakde tyk, v supera, v poliklinikata, v parka navsiakde.

Mila madama, iskreno ti sachyvstvam i mislia za teb, ot vse sarche ti pozelavam da se opravish i zapazish deteto, napalno te razbiram, zashtoto i az imam dete s chyzdenets i mi e yasno.
S obich

# 31
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
dinu.UK в кой град си? И аз съм в почти същото положение, само дето родата на мъжа ми ме обожава.
Регистрирай се, ако искаш да си пишем на лични.

# 32
  • Мнения: 1 363
Mami в ЮК, не е чак толкова голяма дискриминацията. Не сикам да наливам масло в огъня или подклаждам теми, но човек винаги вижда живота по= черен, ако е в депресия.

Нямам време да пиша сега, но на лични с удоволствие бих помогнала

# 33
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
А, сори Мира, но и ти ако попаднеш в Бирмингам, Манчестър или някой по-голям град (изключвам Лондон) не само ще си като нас в "депресия", но и по зле, че ще правиш разлика между там където си ти  и където сме ние в момента.
А аз нито съм в депресия, нито живота ми е черен. Просто очакванията ми за "добрата, стара Англия" се разминаха тотално с действителността тук. Наистина в големите градове може да се каже е ужасно, но скоро този ужас ще дойде и при вас.
(извинявам се, че поизместихме темата.)

# 34
Kakto Doret kazva i az shte kaza sashtoto na Mira, depresiata se prichiniava ot zivota tyk, koito kakto Doret kazva e dalech ot moite ochakvania  i mediinite predstavi za DOBRATA HYBAVA ANGLIA sashto.

Anglia se okaza edna mnogo nepriatna strana, i az sam razocharovana ot neya. Razbira se moze bi zavisi kade zivee chovek, no az kato chialo si napravih moe zakluchenie za UK, koeto se osnovava na moeto dalboko razocharovanie ot UK, a ne blagodarenie na depresia.

Mira ne teb moze i da ti e okay v UK, no tova si e tvoe chyvstvo i pravo.

# 35
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Абе баш права да нямаш и то тук  newsm78 малко пресилено ми се вижда. Щом детето ти е на 3 години ти сигурно вече си постоянно пребиваваща. Подаваш молба за развод, тук мъжете са дискриминирани и децата отиват при жената, освен ако не е психично болна, алкохоличка или наркоманка. Дават ти социалка и помощи. Намираш си работа, детегледачка, държавата ти плаща 70% от разходите по нея, ако си самотен родител. Не виждам какъв е проблемът  newsm78

# 36
  • Мнения: 1 493
Приятел в нужда се познава !
Дай Боже, всекиму повече такива колеги и познати !
Успех !

# 37
  • Мнения: 23
Mery,
Az dosta se yadosah na tozi glypak deto e tretiral Madama i deteto i po tozi gaden nachi i moze mi dymite mi po gore zvycvhat presileno.
Pod diskriminatsia imah predvid che dori i nie Bulgari/ki da sme mnogo dobre obrazovani i s kakvi li ne kvalifikatsii i tem podobni, ako kandidatsvash za rabota i ima kandidati mestni tehni si Britanchi te tiah shte gi predpochetat. Ne e li taka, tova i Madama go pishe sashto.
No znam li i az, mnenia po vaprosa mnogo i razlichni, vseki e s razlichni preziviyavania, az prosto spodelih svoite, razbira se che shte ima hora i s po razlishni preziviavania.

# 38
Регистрирай се, за да мога да ти оставя бележка.

Здравей, Дивиана!

Регистрирах се.
В момента няма развитие на нещата при мен.
Още съм в чужбина, до няколко дни ще се изнеса от този апартамент и се надявам до края на месеца да съм в България.

Свързах се с адвокат, но в момента още проверява как стоят нещата околко моя случай и нямаме конкретна инфомация.

Благодаря и на теб за помощта!  bouquet
И на всички момичета, които ме подкрепят в мислите си!
Като ви чета и ми вдъхвате сила!  bouquet Hug

# 39
  • Мнения: 500
Браво за големия кураж!!!!! Само така се действа, но предполагам, че бившия ти от злоба ще се опита по някакъв начин да те нарани, направи всичко възможно да не разбере, че детето липсва....Стискам ти палци и късмет!!!!

# 40
  • Мнения: 4 458
Wink Laughing Явно много ми е било накипяло.
Но и използвах максимално момента, защото осъзнах, че повече паспорт на детето няма да видя, а ми писна да се моля (за този настоящия с хиляди молби, увещания, емоционално изнудване, хиляди пъти си мени мнението, въобще...).

......... исках да кажа на останалите майки в подобно положение: не се предавайте!!!

Ami, radvam se che iamsh kuraja da se izpravish sreshtu problema, kakto i da vzemesh neshtata v svoi ratse. Iskreno i ot sartse ti jelaya uspeh i mnogo kasmet za napred.

Az lichno dalboko se samnyavam da ti se razmine, no mi se iska da gresha.
Kazvam tova zashtoto sam v sashtoto polojenie kato teb (s edinstvenata razlika che az si otkradnah detsata ot bg) i sega mi se sipyat suma problemi.

# 41
Wink Laughing Явно много ми е било накипяло.
Но и използвах максимално момента, защото осъзнах, че повече паспорт на детето няма да видя, а ми писна да се моля (за този настоящия с хиляди молби, увещания, емоционално изнудване, хиляди пъти си мени мнението, въобще...).

......... исках да кажа на останалите майки в подобно положение: не се предавайте!!!

Ami, radvam se che iamsh kuraja da se izpravish sreshtu problema, kakto i da vzemesh neshtata v svoi ratse. Iskreno i ot sartse ti jelaya uspeh i mnogo kasmet za napred.

Az lichno dalboko se samnyavam da ti se razmine, no mi se iska da gresha.
Kazvam tova zashtoto sam v sashtoto polojenie kato teb (s edinstvenata razlika che az si otkradnah detsata ot bg) i sega mi se sipyat suma problemi.

Оххх, бащата на децата ти българин ли е?
Ако да, то ситуацията ти е малко по-различна от моята. Защото нашият баща е чужденец...
Оххх, знам ли... newsm78. Ще видим... Стискам палци и на теб!

# 42
  • Мнения: 4 458
Wink Laughing Явно много ми е било накипяло.
Но и използвах максимално момента, защото осъзнах, че повече паспорт на детето няма да видя, а ми писна да се моля (за този настоящия с хиляди молби, увещания, емоционално изнудване, хиляди пъти си мени мнението, въобще...).

......... исках да кажа на останалите майки в подобно положение: не се предавайте!!!

Ami, radvam se che iamsh kuraja da se izpravish sreshtu problema, kakto i da vzemesh neshtata v svoi ratse. Iskreno i ot sartse ti jelaya uspeh i mnogo kasmet za napred.

Az lichno dalboko se samnyavam da ti se razmine, no mi se iska da gresha.
Kazvam tova zashtoto sam v sashtoto polojenie kato teb (s edinstvenata razlika che az si otkradnah detsata ot bg) i sega mi se sipyat suma problemi.

Оххх, бащата на децата ти българин ли е?
Ако да, то ситуацията ти е малко по-различна от моята. Защото нашият баща е чужденец...
Оххх, знам ли... newsm78. Ще видим... Стискам палци и на теб!

ДА, българин е и ситуацията е по-различна, но не забравяй че в чужбина е още по-строго за подобни деяния.
Имаме едно общо - въпреки всичко сме решили да вземем нещата в свои ръце.

Дано сме направили правилния избор. Всеки ден го мисля това.

# 43
Момичета, здравейте!

Исках само да ви кажа, че съм в България от известно време.
Бащата още не знае.

Сега започвам да движа нещата и ще ви пиша пак, като си включа интернет вкъщи!

Поздрави! Hug

# 44
  • Мнения: 1 017
Успех   bouquet Дано вси4ко мине по възможно най лесния за вас на4ин  Hug

# 45
  • Мнения: 396
 smile3501 smile3501 smile3501 newsm10
Само така! Стискам ти палци! newsm17
Успех!  bouquet

# 46
  • Мнения: 400
една мадама, дръж в течение. Какво става? Има ли развитие с адвоката?
Има ли новини от бившия?

Кофти е, че сте се развели в чужбина. Мисля, че щеше да е по-лесно да го направиш от БГ с благоприятни за теб резултати, но минало-свършено.
Бившия знае ли за местонахождението ти в БГ??

ДАНО всичко да е наред при вас!
Силно се моля!  Praynig

# 47
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
евала за куража!дано в България живота ви да е по-спокоен и късмет!!

 Peace

# 48
Честита Баба Марта на всички! Simple Smile

Вече имам интернет вкъщи.

Искам само да споделя, че тука в България ми е много по-спокойно в момента. Живеем при моите родители. Още като пристигнах почувствах едно огромно облекчение от целия стрес, който имах там. Верно е, че тепърва отново ще навлизам в реалността на България, но за щастие бащата все още продължава да плаща издръжка (по-точно му я спират от работата, защото шефът му е длъжен да го прави). Но аз нарочно продължавам да пазя в тайна нашето местоположение. Естествено, той знае, че не живея вече на стария адрес, казах му, че съм се преместила. Запазих си чуждестранния мобилен номер, той ми звъни понякога, да ме пита защо не му водя детето, кога ще я заведа, аз все увъртам: ами не знам, ако имам време, ако не съм на работа и все в този дух. Оня ден той нещо взе да се усъмнява, че детето може да е в България, но аз го разубедих, даже инструктирах детето какво да му каже, и бях решила да му дам детето за няколко секунди да му чуе гласа, за да се успокои, че е при мен, защото той за мен не се съмнява, че съм си още там (след като ме набира на същия телефонен номер, за него няма съмнение, че съм там). Но той не се обади отново и не са говорили още с детето. На детето казах да каже думите: мама не ми дава да говоря с теб, защото ме водиш на бинго, ако той я попита къде си, да каже: ами тука, при мама.  Wink и веднага аз взимам слушалката. И така...

За адвоката, свързах се, шансовете са много големи. Подаваме молба до съда за издаване на паспорт без подписа на бащата предвид обстоятелствата и шансовете тази молба да се уважи са големи. Но подробностите за това ще ви дам по-късно.

С две думи: добре сме, благодаря ви МНОГО!!! за подкрепата, наистина ми дойде в подходящ момент тогава и се радвам, че все още се интересувате от моя случай.  Hug

Ще ви пиша отново и то много скоро.

Прегръдки на всички!  Hug  bouquet

# 49
  • Мнения: 1 283
Радвам се,че сте добре!Дано историята има хубав край  за теб и детенце!Късмет! Hug

# 50
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Много, много късмет и на двете ви!

# 51
  • Мнения: 5 183
МНОГО късмет ви желая и аз. Определено ще ви трябва!

# 52
  • Мнения: 364
имам една приятелка която живее в италия с мъжа си който също е бг.те се ожениха там ,имат 2 деца,но нещата между тях са zле и тя иска да се махне,но се притеснява дали мъжа и ще я пусне да се прибере с децата в бг.пита ме дали е въzможно да се раzведат в бг при полужение ,че са се женили в италия?аz нямам идея дали може ,но тя иска там ,4е шансовете са по-големи да остане с децата в бг (и 2 деца са италиянски граждани беz бг паспорт,zащото таткото не дава да им се вадят)моля ви ако някой е zапоzнат да сподели.и още нещо ако тя иска да се прибере с децата в бг таткото може ли да каже аz съм против искам децата да останат тук zа да ги виждам(при полужение ,че вече са раzведени и децата са присъдени на майката)zнам ,че ситуацията и е сложна,но ми се иска да и помогна.

# 53
  • Мнения: 7 430
Радвам се, че сте добре и нещата се развиват благоприятно за вас Hug
Стискам палци скоро да свършиш с процедурата и да нямате никакви неприятности Peace

КЪСМЕТ Wink

# 54
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
една мадама, много се радвам за теб и детенцето ти. Дано всичко мине добре и без последствия лоши за теб.Кажи как се развиват нещата, да наем дали сте добре? Бъдете много, много щастливи !

# 55
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Една мадама, струва ми се странно, 4е мъжът ти си мисли 4е си там звънейки ти на мобилния. Не вижда ли по сметките, 4е си извън страната?

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Една мадама, струва ми се странно, 4е мъжът ти си мисли 4е си там звънейки ти на мобилния. Не вижда ли по сметките, 4е си извън страната?
Ако тя си плаща сметките, нямам как да разбере Wink Това е плюса на мобилните комуникации  Mr. Green
Може да стане издънка, ако загуби покритие или падне батерията, но тогава също има шансове да се измъкне, зависи кой оператор ще се включи, нейният или българският  Twisted Evil

# 57
  • Мнения: 4 390
Авторката на темата не може да отговори на въпросите ви, защото в момента не разполага с компютър.
Заключвам темата. Засега.

Общи условия

Активация на акаунт