Интернационално име за момиченце

  • 5 971
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 897
Харесвам най-много Ирина,и няма как иначе,харесвам си името,но щом ще е с латинска фамилия не ми се връзва,Ния ми звучи най-добре с латино фамилия,Ивана не ми харесва,а последните две,са наистина по-скоро арабски.Катрин Рохас/естествено,че фамилията е само предположение/примерно пак не ми допада,Катрин е някак по твърдо име,не знам май не мога да го обясна,но хич не ми идва,дете на латино-американец да се казва Катрин,от изброените до тук най-много ми харесват Лидия,Криста и Катарина.

# 46
  • Мнения: 6 992
Не латинска като испанска, по-скоро английска е фамилията. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 3 743
От изброените в анкетата, аз съм за Катрин. Щом е английска фамилията Ирина и Ивана, кой знае кой как ще ги чете Tired, Ния не ми харесва, заради "я"то накрая и за него варианти за изписване колкото си искаш, Лайла и Кейла са интересни, но нещо не ме грабват Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 67
Гласувах за Катрин, но бих предложила малка корекция - Катрина ( по-женствено ми звучи ). Иначе предлагам и името Зара.

# 49
  • Мнения: 1 897
Не латинска като испанска, по-скоро английска е фамилията. Simple Smile
Добре де,това е първото което ми дойде на ум,Катрин Рохо примерно пак не ми звучи добре.
То с Р,латино фамилии колкото си щеш има Laughing

# 50
  • Мнения: 1 250
А как ви се струва Габриел(а) Габи за галено.Интернационално отвсякъде Simple Smile

Или защо не вземете първата буква на някоя от бабите или дядовците и от там търсете интернационално име.Така хем ще зарадвате някой от тях хем и звучно и разбираемо за всички име ще намерите newsm78 Simple Smile

# 51
  • Мнения: 6 713
Аз мисля, че Габриела малко варира в различните държави и не е навсякъде еднакво. Габриела е в България, но една позната си кръсти детето Gabrielle и е момиче, но винаги натъртва по особено Габриеллл все едно ми звучи. А момчетата също са Gabriel... Simple Smile



Jane Doe, и моят мъж се мръщеше на Лидия в началото, но после му хареса, и то доста. Heart Eyes

# 52
  • Мнения: 513
Момичета, май грешно съм се изказала с тая латинска фамилия. Просто имах предвид, че не е българска. Фамилията с шотландски корен, често срещана май. Късничко е вече да редактирам първия пост.

Ами те Ивана и Ирина са на бабите и дядовците. Единствената ми забележка с Ирина е, че много р-та се събират.

Габриела е момиченцето на една много добра приятелка и не искам да е същото. А и не ми е от любимите имена.

Габриел е мъжко име според мен  newsm78

# 53
  • Мнения: 1 250
Хаиде за последен път Mr. Green едно от любомите ми имена е Емма- нежно, женствено,леко за произнасяне на всички езици   Hug

Успех Джеин Simple Smile

# 54
  • Мнения: 3 743
Нещо различно от изброените в анкетата е Елза или Елиза, много ми е нежно за момиченце Flutter

# 55
  • Мнения: 6 713
Габриел може и да е мъжко, но и женско име... По-скоро женският вариант се чете Габриель, някак по-меко "л" накрая... Поне така е при моята позната, нейното момиченце е Габриель. Simple Smile


Аз май не съм се изказвала за опциите от анкетата:
Ивана - според мен не е хубаво
Ирина - също не ми влиза в категорията интернационално, може да се чете по много различни начини
Катрин - бива
Ния - не Stop доста ми е грозно това име
Кейла - аааа, не мерси Stop
Лайла - мне Laughing

# 56
  • Мнения: 513
Ема сме обсъждали. Мъжо го харесва, но аз имам резерви. През последните месеци три новородени момиченца на познати ги кръстиха Ема, искаше ми се не толкова популярно име да изберем.

Елиза и Елза не ви ли звучат малко старомодно?  newsm78 Може да съм предубедена, де Simple Smile не си спомням къде съм го срещала името. Аз много харесвам Алис, но мъжо каза не.

Не разбирам защо някой не могат да се стърпят от класификации като "грозно" за имената, които явно вече съм харесала за дъщеря си. По това си личи на кой колко му е възпитанието, между другото. Повечето отговори са "на мен не ми допада" но пак се намериха и тук жени които да раздават епитети  ooooh!
Дори да си мислите, че сте избрали най - прекрасните имена за децата си, пак няма да ви е готино някой да ви каже "уф, ужас, баси грозното име". Или пък не, знам ли, около вас може би е нормално така да се говори  newsm78

# 57
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Аз много харесвам и Елза и Елиза и съвсем не ми се виждат старомодни.
Специално името Елза го свързвам с много приятен човек, т.е. навява ми положителни асоциации и по тази причина  Simple Smile



(в анкетата гласувах за Ния, от изброените ми е фаворит Grinning)

# 58
  • Мнения: 292
Доста необичайни имена сте си харесали. Аз не бих се спряла на име, съдързащо Р ( освен ако не ми е най, най- любимо ) Това е единственото "правило" , което спазвахме в процеса на име-мислене. Не можех да си представя да не мога да произнеса "правилно" името на собственото си дете. Изабела , накратко Бела се казва едно от момиченцата , с които дреб си играе. В краткото време, когато уж чакахме момиче, се бяхме спряли на няколко имена- Ашли и Даниел. 
Що се отнася до изписването на латиница. Дано да попаднете на добър служител. Не знам какво друго гражданство може да получи детето, но като български гражданин ще трябва да се спазват бг законите. Дано направят изключение, но се съмнявам. На моят съпруг при регистриране в общината искаха лична карта, като такова животно тук няма , но дамата в общината не се съгласи с подобно твърдение.  #2gunfire  #2gunfire

# 59
  • Мнения: 513
Лена, вашата ситуация и тя е сложна, а? Разправиите с институциите в бг са като да си блъскаш главата в стената #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт