HiPP Combiotic

  • 131 009
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 671
Здравейте, едно въпросче Simple Smile

Аз дохранвам бебчо с  Hipp combiotic  и също съм много доволна.
Имам един мъничък проблем - таткото по погрешка е купил голям пакет, но вместо Combiotic 1 e взел двойката. Лошото е че аз в бързината съм отворила и не съм обърнала внимание на кутията....и така два пъти давах на бебчо....Sad та по този повод се питам, дали това е проблем и отразява ли се по някакъв начин на детенцето?


Здравейте,

Колко е голямо детенцето?
Все пак да ви успокоим, че няма проблем за здравето на детето. Преди няколко години, масово производителите правеха една формула за всички възрасти. Да храните с HiPP 2 преди 6-ти месец e много по-добър вариант, в сравнение с това да храните с кисело мляко. Надявам се това да ви успокои. Все пак ако решите се консултирайте с вашия педиатър. Също имайте предвид, че вече отворен пакета може да се съхрани до 3 седмици, след което трябва да се изхвърли, тъй като абсорбира влага и миризми и има риск да се замърси с патогенна микрофлора. Хубавото е, че в големите опаковки се съдържат 2 броя пакета.

# 46
  • Мнения: 4
здравейте и от мен Simple Smile аз също храня бебка с хипп комбиотик 1 и съм много доволна Simple Smile искам да ви попитам,как точно се дозира и приготвя млякото,тя трябва да яде 120 мл и аз преварявам 120 мл вода и след това добавям лъжичките във водата и се получава 135 мл общо,дали го правя правилно и проблем ли е че изяжда цялото мляко при положение че трябва да изяде 120 мл?

# 47
  • Мнения: 671
Здравейте,

В таблицата описана на опаковката, са указани максималните количества, които в съответната възраст трябва да се приемат. Ако се увеличат това може да доведе до проблеми със стомахчето, повръщане и т.н. Но ако ви прави впечатление броя на храненията варира. Това означава, че децата през първите месеци могат да приемат различно количество мляко и да наддават добре. Не случайно, особено когато детето се кърми се препоръчва хранене до поискване, тъй като детето само може да ви подскаже от колко храна има нужда и как тя да бъде разпределена във времето.
Ако вашето бебе приема няколко милилитра повече, наддава добре, не повръща повече от 5 мл. от поетото мляко, както и не се храни повече от 7 пъти в денонощието, то не трябва да се притеснявате.
Все пак ако прецените, консултирайте се с вашия педиатър.
Млякото HiPP Combiotic се приготвя с топла вода около 45-50 градуса. За по-добро разтваряне на млякото прочетете внимателно указанията, описани на опаковката.

# 48
  • Мнения: 4
а правилно ли приготвям млякото-бебето трябва да яде 120 мл. и аз първо наливам водата-120мл. и след това слагам 4 лъжички и накрая получавам 135 мл или да сложа първо 4 лъжички и да налея до 120 мл. ?

# 49
  • Мнения: 671
Здравейте,

като отмерите 120 мл. преварена вода я охладете до 45-50 градуса. В шишето, с което ще  храните детето отмервате около 2/3 от водата, към нея прибавяте мерителните лъжици, разклащате шишето докато се разтвори хубаво млякото, след което прибавяте и останалите 1/4 от водата. Разклащате до окончателното разтваряне на млякото. Необходимо е просто да не разтваряте наведнъж сухата субстанция във водата, а тя да е разделена на две.

Последна редакция: ср, 18 яну 2012, 20:13 от HiPP

# 50
  • Мнения: 1
здравейте,
и на мен ми се наложи да дохранвам след 4 месец и пробвах какви ли не адаптирани млека, но синът ми постоянно повръщаше, но пробвах Хипп Комбиотик 1 и съм страшно доволна. Сега дохранвам с него и много добре се отразява на сина ми  Simple Smile Препоръчвам!!!

# 51
  • Мнения: 378
Здравейте!

Кога е най-добре да се премине от 2-ка към 3-ка? Гледа ли се нещо друго освен възрастта, както при 2-ката, която се дава когато се захрани бебето? 3-ката вече пълноценно мляко ли е?

# 52
  • Мнения: 671
Здравейте,

Какво имате предвид под пълноценно?
HiPP 3 е частично адаптирано мляко, спрямо параметрите на кърмата, но е пълноценно тъй като съставът му е такъв, че най-пълноценно задоволява нуждите на организма за възрастта. След 10-тия месец можете да преминете от HiPP 2 към HiPP 3, но този преход може да се случи и малко по-късно, ако детето харесва повече HiPP 2. Има застъпване между двете формули.
HiPP 2 след 6 месец до 2 годишна възраст
HiPP 3 след 10 месец до 3 годишна възраст
Ако детето огладнява по-бързо или харесва повече HiPP 3, то тогава прехода може да стане още с навършването на 10 месеца. Вие преценете кога да стане това, според самото дете.

# 53
  • Мнения: 378
Цитат
Какво имате предвид под пълноценно?
HiPP 3 е частично адаптирано мляко,
Точно, адаптирано ли е или вече нормално, отговора го има Peace

# 54
# 55
  • Мнения: 5
Каква е разликата между Hipp HA Combiotik-1(кутия 500 гр.) и Hipp Organic infant milk-1 (кутия 300 гр.) -има съответно 2 и 3.
Първото HA Combiotik по трудно се намира на пазара. Също така ориентирайте ни каква е добрата цена на която да се търси ?

# 56
  • Мнения: 671
Здравейте,

HiPP HA Combiotic е хипоалергенно мляко, при което е осъществена хидролиза т.е е накъсан белтъка на по-малки молекули. Така той няма алергизиращ потенциал и риска да се развие алергия към белтъка на кравето мляко е сведен до минимум. Подходящо е в случаи, когато има наследствена обремененост в семейството, както и за профилактика на алергиите въобще. Също при преминаване към смесено хранене т.е от майчин белтък към крави белтък е необходимо този първи преход да се осъществи с хипоалергенно мляко, за да може организма да свикне с този нов вид белтък.
Предлагаме HiPP HA 1 от самото раждане и HiPP HA 2 след 6-тия месец. Предлагаме ги в 500 г. опаковка. Препоръчителната им цена е 24,50 лв. Тези млека ще ги откриете само в детските магазини и големи аптеки - http://www.hipp.bg/index.php?id=763
Това са специализирани формули, които няма да ги откривате в супермаркетите
HiPP 1 Органик е обикновено мляко за кърмачета. Предлагаме го в 300 и 800 г. опаковка, съответно препоръчителната им цена е 11 лв, и 25 лв.
Но можете да ги откриете и на по-ниски цени, които се определят от самите търговски обекти.


# 57
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Какъв е правилният начин за преминаване от Комбиотик 1 на Комбиотик 2?
Опитах се да го въведа, но може би някъде сбърках и в резултат детето изпитва видим дискомфорт в стомаха - опъва се, пищи, заспива трудно, трудно оригва. Получи и страшен запек, но допускам, че това може да е от комбинацията с пюрето тиква с морков. Също лек обрив, но пак не знам дали някое пюре не е виновно (макар че съм въвела само тиква и морков).
Спрях всичко и се върнахме изцяло на Комбиотик 1 - детето се успокои, преодоля запека, спи спокойно.
Днес отново пробвах едно ядене с Комбиотик 2 и пак същото - газове, не може да заспи.
С комбиотик 1 не сме имали никакви проблеми, даже напротив - изключително редовно ака, няма проблеми със стомахчето.

Чудя се как да процедирам? Дали да продължавам по-дълго време с едно хранене на ден с Комбиотик 2? Изобщо нужно ли е да се въвежда сега (6м и 5 дни е) или може да се изчака месец-два? Въвела съм и две пюрета, тях ли да спирам?

# 58
  • Мнения: 671
Здравейте,

Между отделните формули има застъпване, тъй като всяко дете се развива индивидуално и въвеждането на следващата формула е необходимо да става, според нуждата на детето. HiPP 1 Combiotic може да се приема до 1 годишна възраст, HiPP 2 до две годишна възраст.
Нашият съвет е да не бързате с HiPP 2, след като с HiPP 1 детето се чувства добре. Въведете  HiPP 2, когато забележите, че вече формулата не е достатъчно засищаща и детето бързо огладнява. Наблегнете на постепенното въвеждане на новите суровини. За да сте сигурни как те влияят на храносмилането и да сте сигурни, че няма да се изяви алергия те трябва да бъдат въведени стъпка по стъпка т.е давате  една две лъжички от новата суровина и след това изчаквате четири пет дни, за да видите организма как реагира. Ако всичко е наред всеки ден можете да продължите да давате от суровината.
Ако сте от София и ви е удобно тази събота ще имаме училище с тема за хранене и захранване на кърмачето - http://www.hipp.bg/?id=783
Ще ви очакваме!

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Благодаря! Ще опитам да дойда на лекцията.

Общи условия

Активация на акаунт