Отговори
# 30
  • Мнения: 0
И аз да се запиша в новата темичка  Smile
Честит празник на всички празнуващи!
Фриид поздравления  newsm10

# 31
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Dialema,  стискам палци всичко да е наред с теб и бебчо! Защо не и прасна един на оная? Бременна или не честно казано в такъв моменти  то пред теб да говори така... Пък и не се знае кое е по-добре да е 3 или 6 см... Само лекарите ще кажат. Надявам се всичко да е наред накрая! Ще чакам да пишеш пак Simple Smile

Freed, Мерси за рецептата! Супер ми звучи! Аз много обичам домати... Ако за днес не получи одобрение, мисля съвсем скоро да я пробвам, магазина за риба е на 2 мин. от нас... Лошото е, че мъжленцето малкото не яде нищо червено.. Но пък може и без домат да му сложа Simple Smile

morova,  защо плащаш всичките прегледи след като си здравно осигурена? Извинявай, ама нали точно затова плащаме осигуровки? Честно казано аз бих сменила лекаря колкото и да е добър. На частно всеки може да те преглежда... Но ако ти се полага безплатно е нелепо да ти искат пари! За раждането също може нищо да не се плаща. Аз предния път платих и нищо не получих! Екипа ми не дойде! Пари не ми върнаха! В стаята където бях само аз бях платила за екип, а всички бяха родили здрави бебета и бяха добре! А не са дали и 1лв. Така че това също е по желание. Пък и не дава гаранции както се оказа при мен.

Общо взето едно бебе може да струва и малко и много. Ние имаме неща давани от други деца, от племенници и приятели. Отделно всеки подарява при раждането и по празници. Аз така групирам примерно 4-5 приятели, които искат да купят нещо и поръчвам по-голям подарък, имайки предвид колко искат да дадат. От роднините предпочитам пари да дават и после им казвам какво съм купила. Които дрешки и други уреди и играчки от други деца ми харесват го взимам, другите давам ако има на кой по-нуждаещ се от мен. Така не сме купували проходилка, шезлонг, столче за хранене и други неща.
Знам, че не всеки има познати и роднини с бебета и, че не всички въпреки предварителните обещания накрая подаряват нещо или дават старо, но има решения! Не се притеснявайте в аванс! Отделно много от нещата по списъците както не един път се написа са напълно излишни! Особено тези за майките (нощници и сутиени за кърмене и т.н.). Имаме време. Сега да стискаме палци бебенцата да са добре, пък все някак ще ги отгледаме Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 499
Записче в новата тема.

Честит празник на всички именници днес   bouquet

# 33
  • Мнения: 300
Dealema, стискам палци, резултатите да са добри и просто бебчо да е по- дребничък Praynig
Дано след болката и притеснението които премина с този преглед новините да те зарадват и успокоят, ние ще се радваме заедно с теб!
Аз си пазя листа от 10 г.с, там пише, че бебето е 33мм, защо пък не твоето в 11г.с да е 37мм, нали и самите ехографи дават разлика?
Резултата другата седмица ли ще излезе? fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

Доминика и аз така мисля за количките, летен кош с пълно легнало и столче за кола ще свършат работа  Peace, само да е лека и маневрена, че сме на втори етаж без асансьор има да я тегля нагоре

# 34
  • Мнения: 131
Даниа, благодаря, че ми каза да пиша в новата тема- ама много съм зле значи Laughing Та ще кажа и за другите набързо- какво мислите за резултат от БХС- Т21  ми е 1:480?? по- малко е от 500 и док се притесни. Днес ми правиха и ФМ и лекарят каза- Спокойно, вс.е наред, дълги сме 9см. и размерите са добре, но ме притеснява този показател за Даун. Кажете мнение моля!? Praynig Hug

# 35
  • Русе
  • Мнения: 571
Честит празник на всички именници днес.   bouquet
Аз днес съм малко по-добре, но пак си получих дозата сърцебиене тази сутрин. След 2 дни ще се изследвам, да видим дали е това което си мисля или нещо друго.
Като гледам с какво желание готвите, рибка ще приготвяте за довечера, аз съм като един парцал, нищо не ми се прави. Моя ми се обажда от един рибен магазин, отишъл да купи нещо готово за довечера, та ме пита какво да бъде, а аз направо го отрязах, да купи каквото той реши, защото аз дори и не искам да си помисля за храна  Sick
Дано скоро ми поотмине, че наближават толкова празници - рожден ден, Коледа, Нова година и ще има бая   chef

# 36
  • Мнения: 3
diana здравей, защо плащам всичките тези прегледи нали се полагат два безплатни ехо, а другите се заплащат. Според мен е крайно недостатъчно за цялата бременност. И затова когато ходя си заплащам. Относно подаръците да съгласна съм всеки купува дрехи най-вече. А за плащането за екип от една старана съм против, защото има несериозни както в твоя случай, но от друга старана съм и за.      

# 37
  • Мнения: 145
Даниа, и аз махам доматчетата, като сервирам на по-капризни, но са много вкусни за който ги обича. Аз за моите кюфтета се чудя дали в чопъра мога да смеля всичко, вместо в кухненски робот, защото нямам такъв. Ще пробвам, ще видим.

Деалема, на тая майка може да й е било едро бебето, защото го храни само с мазнини. Мисля, че твоето си е супер. Стискам палци за резултата от изследването.

Роро, за съжаление нямам представа защо е притеснителен този резултат за лекаря ти.

# 38
  • София/Правец
  • Мнения: 130
morova, аз за избора на екип също съм пред голяма дилема. По принцип съм "ЗА". За мое успокоение ако не друго и игнорирам случай като моя де с несериозно лекари. Сега също ми се иска да ми е спокойно, но определено като виждам какъв бизнес е тоя избор на екип малко се отчайвам... Мисля все по-сериозно да се ориентирам към раждане в провинцията при специалист от София. Доказал се в работата си, но поради различна болнична политика няма да ми вземе 800 или 1000 лв. Просто е голяма драма това в България и не само то.
А пък тия 3 ехографа, които поема касата уж са достатъчни ако бебето и майката са добре, а ако има проблем май безплатно има още. Да ти кажа на мен първия път също така само на 3 месеца ми правиха с тая разлика, че не ми бяха споменали, че може да платя за още. Аз като съвсем неориентирана и не предполагах Simple Smile И след това си смених лекаря. Струваше ми се, че изобщо не ми обръщат внимание.
Сега мисля, че тази ще ми прави всеки път напълно безплатно и много се радвам за което.
Ако плащаш само ехографи нямам против, но да не те кара и други неща, които се полагат да плащаш, защото аз малко така го разбрах от последния ти пост. И да кажа също, че изобщо не ти оспорвам решението да си плащаш, просто не ми се иска някои да те мами. Ако всичко е честно и открито няма лошо Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 65
Аз докато успея да се включа в новата темичка и цели три страници сте изписали!

Freed,   bouquet за хубавата работа!

Честит имен ден на всички именници!

roro81, моята лекарака като гледахме резултатите ми казваше и в кои случаи се смята за притеснителен резултат от БХС. Доколкото си спомням за Т21 ми каза, че е притеснителен, когато е под 1:250, а в другите случаи зависи какво ще покаже и ФМ. Така че след като резултатите от ФМ са ОК, според мен няма място за притеснения.  Peace

Хаиде, това е засега от мен! Дано само с хубави новини да пълним тази темичка.  Hug


# 40
  • Мнения: 21
Даниа, благодаря, че ми каза да пиша в новата тема- ама много съм зле значи Laughing Та ще кажа и за другите набързо- какво мислите за резултат от БХС- Т21  ми е 1:480?? по- малко е от 500 и док се притесни. Днес ми правиха и ФМ и лекарят каза- Спокойно, вс.е наред, дълги сме 9см. и размерите са добре, но ме притеснява този показател за Даун. Кажете мнение моля!? Praynig Hug
Роро, ако не се лъжа Синдром на Даун (май по спомен, ако не бъркам, при тризомия 21 - има 3, вместо 2 хромозоми номер 21 или Т21) се среща 1:500/580 бременности, а при теб има леко по - висок риск -1 :480. Ако ФМ е ок , няма какво да се притесняваш,  ВИНАГИ тя е по - важна.
Пий една чаша червено вино и не си мисли лоши работи. Hug

# 41
  • Мнения: 3 499
Сега от нета ще поръчвам кремчета против стрии и искам да комбинирам поръчката и с витамини за бременни. Насочила съм се към ПРЕНАТАЛ ТБ 100БР JAMIESON. Вие какви витамини пиете?

# 42
  • Мнения: 21
Изумена съм. ShockedАма какви са тези огромни суми, които плащате - за прегледи, раждане и т.н. Shocked
В момента на вземане на направление за ЖК(Майчино здравеопазване, номер 9) самото то става безплатно, както и всичко останало докрая на бременността.
Аз живея в дълбоката провинция явно, с предната си бременност платих два пъти по 2лв за вземане на биологичен материал за изследвания, които стават известни след 3 -5 часа и това беше Shocked -за раждане и престой -0 лева (всичко това при проследяване на нормално протичаща бременност).
Засега съм дала 2,40 за направление за установяване на бременност(щото не можело нещо вече с едно номер 9 да минеш) и 2 лв за кръв и урина(този път само 4 епруветчици, за разлика от 6те предния път)
Плодче, някой беше писал, че пие такива май, ама тя ще си признае де Simple Smile
На мен през гърлото трудно преминава дори фолиевата киселина, та аз нищо не пия допълнително по принцип у живота.

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 16:17 от murmoranka

# 43
  • Мнения: 3
Плодче, аз пия Пренатал казват само хубави неща за тях обаче са доста голми таблетките/поне за мене/.
Фриид благодаря за новата темичка дано всичко в нея което ще пишем да е само положително.

# 44
  • Мнения: 165
Изумена съм. ShockedАма какви са тези огромни суми, които плащате - за прегледи, раждане и т.н. Shocked
В момента на вземане на направление за ЖК(Майчино здравеопазване, номер 9) самото то става безплатно, както и всичко останало докрая на бременността.
Аз живея в дълбоката провинция явно, с предната си бременност платих два пъти по 2лв за вземане на биологичен материал за изследвания, които стават известни след 3 -5 часа и това беше Shocked -за раждане и престой -0 лева (всичко това при проследяване на нормално протичаша бременност).
Верно и аз се изумих от тия суми. Изключително много се радвам че съм чаааааааааааааааак от Добрич - сиреч дълбоката провинция. Но като ви чета, се радвам че не ми се налага да плащам такива космически суми.
За количката, не помня кой публикува, но тази на Кенгуру страшно ми хареса.
За витамините - засега пия само фолиева. Другите си ги набавям от много плодове. Ям на ден около  1 кг. ябълки и други.

Общи условия

Активация на акаунт