В Канада сняг се сипе на парцали, вино иmа, нека вали! - 50

  • 41 849
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 368
az sum napravo ujas-moite hora jiveqt na pici, pile na gril i sandvi4i. Ponqkoga Niki pravi makaroni,a Zara pala4inki...to nevolqta u4i.

# 46
  • Мнения: 3 743
от поста за ваденето на български акт за раждане на първа страница не ми стана много ясно, в крайна сметка може ли оттук да се задейства процедурата или не; и евентуално с генерално пълномощно може ли някой в България да работи по въпроса или само лично родителите?
Другият ми въпрос, какъв е законоустановеният срок, в който трябва да се издаде български акт за раждане и ЕГН?

# 47
  • Мнения: 753
привет Hug

вие сигурно го знаете този сайт, но реших да го споделя с вас, ако има и други пишман готвачки като мен, които постоянно се чудят какво да е седмичното меню  chef www.soscuisine.com. Много е удобно, защото рецептите не са много трудни, има кой продукт къде да го намериш най-изгодно и колко ще ти струва Peace

Галче, този сайт май е платен или аз нещо не се ориентирам добре? За менютата ми иска да се абонирам и да платя? Ти къде гледаш?
По другите въпроси не мога да помогна, не съм наясно.

# 48
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Камбанка част от менютата са платени а друга част са безплатни.

Галче от тук не можеш да извадиш акт за раждане вече. По принцип до навършване на годинка българското гражданство се оформя автоматично след това може да ти правят проблеми (не съм чувала да го правят на някого но имат всички законови основания да се заяждат).

# 49
  • Мнения: 322
Аз съм вадила от тук преди 2г.,но явно има промяна.Ако трябва да се ходи до Бг за акт ooooh!...Нали трябва все да ни е трудно.

# 50
  • Мнения: 3 743
шемет, мерси за пояснението Hug. Значи до на лято поне ние двамата с Тод трябва да направим едно гости до България Wink

камбанка, така е, както ти е казала шемет за сайта. Аз го ползвам в частта save money, za weekly specials i recipes, за идеи за готвене Peace

# 51
  • Мнения: 417
Уж е до 1г.... поне така казват, ако питаш.

На Виктор го направихме сега, той беше вече на 4г. .... никакви проблеми.

Еднократните помощи за децата са с давност 3 години.

# 52
  • Мнения: 3 743
denzul, благодаря, а знаеш ли дали има закон, където да пише, че до 1 година трябва да се извади акта и ЕГН и в коя община се вади акта по последно местоживеене на майката или по месторождение на майката Thinking

# 53
  • Мнения: 417
Галче, няма за какво... стига да съм полезна.
Общината, където се регистрира раждането на детето, е общината по постоянния адрес на майката.

Принципно ЗАКОН ЗА БЪЛГАРСКОТО ГРАЖДАНСТВО би трябвало да регламентира различните казуси. На пръв прочит по диагонал, невидях до каква възраст.

# 54
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Галче по принцип бг гражданство се придобива от деца на бг-родители до 1 годинка безусловно след това би трябвало да ти искат да подадеш молба като чужд гражданин и да чакаш указ на президента мисля за бг-гражданството но май никъде не се задълбочават толкова за деца.

# 55
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Днес имам картичка от Feicheto   Hug Благодаря ти!   bouquet

Ние и на двамата взехме българското гражданство след като бяха навършили 1 година, никои дори не е споменал за проблем. Аз подавах документите в някаква ритуална зала, а си ги получих по моето местоживеене (регистрацията ми в БГ).

# 56
  • Мнения: 3 743
mamamia, в кой град вадихте акта за раждане, и навсякъде ли се подават документите в ритуалната зала и още нещо, трябва ли и двамата родители да присъстват при подаването, получаването?

# 57
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Галче, в София ги вадихме, за другите градове може и да не е така, но в София се подават в определена ритуална зала (по общини). На нас не са ни искали подпис от бащата (нито при подаването, нито при получаването), въпреки, че ние отидохме заедно за всеки случай. (Ако не си с него може все пак да вземеш личната му карта за всеки случай)

Ако обаче искаш да подадеш за парите, които се дават за раждане на първо, второ и т.н. дете, то тогава при нас искаха подпис на бащата (то може и ти да го разпишеш скришом, както често се прави в БГ).

# 58
  • Мнения: 753
Момичета, днес написах и моите картички и утре ги пускам.
Искам предварително да се извиня за почерка, пиша много грозно, но се надявам да успеете да прочете Laughing
Много настроение ми носят вашите картички, благодаря ви!

# 59
  • Мнения: 319
p4eli4ka, миналата година ходи ли на събирането на Мегаблокс? Какво представлява - пускат децата да си играят с играчки или има и презентации на продуктите на фирмата? По-скоро за родителите ли е или за децата?
Украсихте ли елхата? Сами не прояви никакъв интерес към украсяването, оставиха ме аз да се занимавам, а после за подаръците под елхата първи ще ходят, знам си...Има ли в Монреал лампички, на които може да им се променя режимът на светене- мигане, трептене, постоянно светене?

Извинявам се, че чак сега видях въпроса ти. Досега съм ходила 2 пъти на такива сбирки и двата пъти бяха без децата. Всяка такава среща протича различно. На първата се обсъждаха вече съществуващи играчки, както и идеи за нови. На втората обсъждахме сайта им, насоки за подобряването му и т.н. Сега за първи път ще ходя с децата, като сега ще се наблюдава (предполагам) интереса на децата към определени играчки. Накрая, в знак на благодарност за присъствието и участието ни, дават да си изберем играчки. На мен тия сбирки ми харесват, действат ми разтоварващо и с удоволствие ходя всеки път. Сега неприятното е, че е в делничен ден и един работещ родител няма как да отиде. Предните пъти беше през уикенда. Ще се радвам ако се видим там. Тоя път малко смахнато са го измислили, да си направиш резервация, че да я разпечаташ и носиш, ама така може би водят някаква отчетност на това, кой точно се е явил. Странно ми е, че от 30 места само 10 са заети, явно няма никакъв интерес. Аз пуснах съобщението тук и в още един канадски форум, но след мен гледам че само една жена има регистрирана и тя със сигурност не е българка.

Общи условия

Активация на акаунт