БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-15

  • 22 249
  • 748
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 194
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.

Предишната : БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-14

# 1
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 034
  bouquet Хайде цопвам се тук.Захранването ни върви с пълна пара.  Hug

# 2
  • Мнения: 4 615
Освен това в купешките пюрета процента месо е такъв, че могат да се предлагат всекидневно на бебето. Това ми е останало като спомен.

# 3
  • Мнения: 3 763
Здравейте  bouquetИ аз имам въпросче.Трябва ли да разреждам пълномасленото мляко,когато приготвям десерти и ако да в какво съотношение мляко-вода?И колко често мога да давам млечни десерти?Благодаря предварително  bouquet                                                                                                             
П.П.Докато си задам въпроса и заключихте старата тема Simple SmileБлагодарности за новата темичка  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 615
Не, защо да го разреждаш? Във възрастта до две години млякото и млечните трябва да са пълномаслени (после, не знам защо някой смята, че децата трябва да ядат нискомаслени или обезмаслени продукти Crazy). Млечни можеш да даваш всеки ден.

# 5
  • Мнения: 5
Добър ден аз не мога да разбера защо като ви попита нещо като човек вие го нападате момичето е попитала просто защото и е първо дете как давате сокове не дали е правилно или не правилно да захаранва детето си на два месеца не сте вие хората които ще и казвате  ето я бай ганьовщината затворили сте се тука няколко майки и си говорите и не допускате нови майки в редиците си ........  

# 6
  • София
  • Мнения: 15 194
vanessa80, до навършването на поне 2г. възраст на децата е препоръчително млечните продукти да са пълномаслени. Така че - не, не съм разреждала пълномасленото мляко с вода.

# 7
  • Мнения: 4 615
Това пък защо? Аз не съм видяла някой да дава отпор. Не е лошо да се изслушва мнение на минали по пътя и препатили също така. Захранване със сок си е извращение без оглед възръстта откъдето и да го погледнеш. Особено с плодов. А иначе вярно, че кой както иска така си захранва детето. Лошо е, че грешките са на гърба на детето, каквото и да си говорим.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 194
момичето е попитала просто защото и е първо дете как давате сокове не дали е правилно или не правилно да захаранва детето си на два месеца

Добре. Отговор "НиКак не даваме сокове на 2-месечно бебе" - устройва ли те като отговор?  Peace

Точно майките, които отглеждат първо бебе, могат да допуснат най-много грешки. Да им посочиш грешката ни най-малко не означава, че ги нападаш.

# 9
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 354
Давам на Хип пюрета. На етикета пише: "Да се консумира в рамките на следващия ден".  Иначе да, отсипвам с чиста лъжичка и после прибирам в хладилника! Не искам да приготвям сама месото, защото нямам доверие с какво е бъкано купешкото месо!
Моят син едва изяжда десетина лъжички, даже при въвеждането голям зор видях (само пуешко съм въвела засега), но вчера му дадох готово меню - тиква, картоф и пуешко (Хип) и взе, че му хареса. Значи днес ще си му дам остатъка!  Peace

# 10
  • Мнения: 5
ми явно сте забравили какво сте писали в предишната тема ............ ето за това все по малко хора ще влизат в БГ Мама
Приятен ден

# 11
  • Мнения: 3 114
Аз искам да питам защо вечер трябва да е постна вечерята? Мойто е на ДК и доскоро ядеше и двете манджи почти до край на обяд, но напоследък му стига само едното и така оставям постното ядене за вечеря. Това по съвет на педи, но не съм питала защо.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 040
Michael@ ,да не се натоварва стомахчето може би? Rolling Eyes

Мога ли дам плод от компот? Или не е добре заради захарта?

# 13
  • София
  • Мнения: 15 194
Ако компотът е правен със захар - по-добре не.
Майка ми навремето беше правила компоти за Иво- без захар. Не че ги дадох, но то е поради личната ми ненавист към компотите, останала от времето на детството ми.

Иначе - с едно даване няма да навредиш на детето.

# 14
  • Мнения: 1 897
Михаела,не се дава месо вечер,защото е по-бавно смилаемо и може да натежи на стомаха.
Моя пък вечер иска само хляб от няколко дни,нищо друго не признава. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт