Достъп на родители/възрастни в сградата на училището?

  • 2 666
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Така, искам да ви попитам не за това, как да влезеш в школото, когато искаш да се срещнеш с даден преподавател.
Това ми е ясно как става...

Питам:
Ако трябва да изчакате детето си от някакво мероприятие или след часовете, за да го вземете, може ли това да става във фоайето на сградата? Или и до там нямате достъп?
Става дума за училища, които се охраняват от фирма "БОДУ-СОД".
Интересувам се за всеки град и кътче, не конкретно за София?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 8 935
Като е хубаво времето ни "пъдят", като е лошо точно във фоайето чакаме децата.

# 2
  • Мнения: 1 883
Няма хубаво, няма лошо време.Чакаме на двора пред вратата.Когато е на занималня и трябва да го взема по рано,портиерката се обажда по тел. и го викат.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Като е хубаво времето ни "пъдят", като е лошо точно във фоайето чакаме децата.

Същото е и при нас, за Пловдив става дума, но не охраняват от фирмата, която споменаваш.
Дъщеря ми специално, в първи клас е в отделен блок. Там влизаме спокойно по всяко време.

# 4
  • Мнения: 54 385
Няма хубаво, няма лошо време.Чакаме на двора пред вратата.Когато е на занималня и трябва да го взема по рано,портиерката се обажда по тел. и го викат.

И при нас е така .
Не може да се влиза вътре . Peace

# 5
  • Мнения: 1 296
Като е за среща с учител при нас пускат. Записва ти данните от лична карта и влизаш.
Иначе - не, чакаш във фоайето.
Дори за родителските срещи чакаме една камара народ там и в точен час ни пускат по стаите.

# 6
  • Мнения: 1 310
И при нас е така - във фоайето. Не знам коя фирма охранява. Но и аз съм съгласна - пропускателният режим трябва да е много строг. Peace

Последна редакция: пн, 12 дек 2011, 21:39 от Пипи Дългото чорапче

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 543
Чакаме на двора.

# 8
  • Мнения: 3 479
Можем да чакаме във фоайето, ако желаем. Ако някой родител иска да се срещне с учител, дава си данните на охраната и влиза.

# 9
  • София
  • Мнения: 20 053
В нашето училище може да се чака във фоайето.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 588
Аз не съм в Бг,но...14,50ч. всички родители  паркираме пред у-щето и  се нареждаме пред изхода независимо от това колко е студено навън.В 14,55ч. излиза първо директорката и тя се нарежда до нас на студа.След нея започват да излизат и учениците по класове-първо са най-малките.
Ако по спешност трябва да го взема мога да вляза в едино малко фоайе и до там.Не мога да отворя вратата към у-щето от външната страна,трябва те да ми отключат.

# 11
  • Мнения: 6 031
При нас чакаме във фоайето, когато е студено времето. Дори има сложени пейки на които посядат бабите, чакащи дечица.  Laughing

# 12
  • Мнения: 4 841
В нашето училище има едно "предно" фоайе, където има пейки и родителите могат да изчакват децата си. След това е вратата с кабинката на охраната, и след нея има "вътрешно" фоайе, където нямаме достъп.

Обаче, ако зависи от мен, веднага бих изпразнила и предното фоайе... Глухи баби се надвикват, нервни родителки пушат и се карат с охраната като им прави забележка, татковци люпят семки и псуват като хамали... Грозна работа.
И не, не става въпрос за училище в някое гето. "Нормално", по-скоро клонящо към "елитно" - естествено, кавичките не са случайни.

# 13
  • Мнения: 5 790
Чакаме във фоайето. По-нататък не пускат.
Ако искаш да се срещнеш с учител - записват ти данните от личната карта.

# 14
  • Мнения: 3 153
Абсолютно съм за това, да има строг и контролиран достъп в у-щата! В нашето това не е на особено ниво и това не ме радва.

# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 153
в нашето можеш да влезеш след като се обадиш на охраната, къде и защо отиваш. чакаме навън. можеш да чакаш и вътре по принцип, но децата те гледат странно и ти става неудобно и излизаш - все пак това си е тяхна територия, а и това е гимназия все пак. съгласна съм, че не трябва да има достъп на външни хора в училището. представете си 30-40 родители във фоайето да си чакат децата - а ако са повече

# 16
  • Мнения: 169
 при нас не се разрешава влизане на родители в училището. Имало е случаи на отвеждане на дете от баща, но когото е забранен достъпът до детето, имало е кражби от външни лица. За разговор с учител се обаждаме при секретарката и тя ни дава бележка с часа и целта на посещението, която си я залепваме на ревера. Иначе сега като е студено, някои родители чакаме долу във фоайето, там не е забранено (учебните стаи и секретарката са горе, долу е само физкултурният салон).

# 17
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578
Шани, като питаш за всяка паланка, да ти кажа и за нашата - при нас е по-либерално положението, във всяко училище има охрата, уж има и някакъв пропусквателен режим,  обаче досега никой не ме е спрял да ме пита къде отивам, и не само мен... В резултат, има няколко опита от гневни родители (кои успешни кои не) за побой над деца и учители.

# 18
  • Мнения: 309
Обаждам се на охраната и до сега винаги са ме пускали. И аз съм за строг контрол, не само за влизане на външни хора в училище, а и децата докато са на училище би трябвало да им е забранено да го напускат. Било то за закуски или по друг повод.

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мерси, че споделяте.
И аз съм за строг контрол. Особено през учебното време.

Интересувах се, къде изчаквате децата след някакъв вид тренировки, които се провеждат в сградата на школото вечерно време. Школото е на едносменен режим и след 14:00ч. се ползват 3-5 стаи. А към 18-19ч. остава само тренировъчната.

# 20
  • Русе
  • Мнения: 2 153
и за тренировки и за курсове събота и неделя все е така -  е единият охранител ни пуска във фоайето, защото ни познава - нали сме все обичайните заподозрени, но ако не познава някого - не и само във фоайето не и по коридорите.

# 21
  • Мнения: 8 999
БОДУ нещо си е нашата охрана. Родителите имат достъп само до фоайето, ако става дума за изчакване /за родителски срещи, посещение на приемни часове или други поводи, има други правила/.
Знам кога свършват часовете, заставам пред входа и най-много да изчакам 5 мин. Вътре във фоайето не влизам, защото е препълнено със зиморничави родители, а и когато децата тръгнат да излизат, става страшна бутаница. Затова смятам, че и до фоайето не трябва да имат достъп родителите.

# 22
  • Мнения: 957
Майчета, чета ви и се чудя - тези ограничения дали не се налагат само за родителите?...

Защото в Пловдив, в една от частните детски градини, достъпът на родителите в помещенията на децата е ограничен, но вече 5-6 пъти засичам сутрин приятелки на учителките, настанени в столовата на дечицата, на кафенце.
Та се питам и в училищата дали не е така - родителите трябва да стоят отвън, а приятелките на учителките си пият кафето с тях вътре.

# 23
  • Мнения: 13 254
Като бяхме малки, чакахме отвън и госпожата ни ги извеждаше, сега незнам каква е организацията.
За среща с учител, котаго имат консултация, отиваш, охраната записва данните от личната карта и те пуска.
Привърженик съм да има строг пропусквателен режим.

djasra, а за това не съм се замисляла и не съм попадала на такова нещо.

# 24
  • Мнения: 309
Чакам в колата пред училището.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 434
Ние родителите чакаме отвън, не е разрешено във фоайето, но когато кажа, че отивам при класната или по друг повод, никога не са ме спирали, не ни искат л.к. и не ни записват.
Не знам, ако направо вляза без да се обадя къде и за какво влизам,  дали ще ме спре охраната  newsm78
В нашето училище има и камери.

# 26
  • Мнения: 1 296
Камери и при нас има. Дори и в класната стая.
Всъщност и в двете училища на децата ми има камери.

# 27
  • Мнения: 169
При нас пропускателния режим също не е много строг. Има табела, на която е пояснено, че за родителите е до тук. Гледам обаче, че сутрин масово родителите влизат в класните стаи с децата си. По принцип е само до фоайето. Охраната пуска всички. Не прави никакви проблеми.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 421
Шани, в нашето училище май охраната е от тази фирма.
Има една жена - децата са я кръстили "Питбулът" и то неслучайно. Абсолютно ми се струва невъзможно някой да влезе без тя да разреши/запише личната карта.
Пример : до секретарката ни пуска един по един и то влизаш чак когато предния излезе.

Принципно може да се изчака във фоайето(ама то е толкова малко, че по-добре да си стоим навън).

# 29
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз си чакам детето в колата. Иначе зимата пускат родителите във фоайето...Никога не са ми записвали данните, когато съм се качвала при директора, или при някой учител. Но мен ме познават, така или иначе. Говоря за София.

Общи условия

Активация на акаунт