самбукус за деца

  • 28 971
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Питах в аптеката, четох и на кутията и никъде не видях да пише колко време може да се дава без прекъсване. На своя глава го давам вече месец без прекъсване, но ще съм благодарна ако някой сподели колко дълго може да се дава без прекъсване.

# 16
  • Мнения: 1 475
Дъщеря ми изпи една опаковка, около месец може би  и  се разболя веднага, след като го спряхме, тъй,че аз съм от недоволните! Като не пие имуностимуланти ги кара по -леко вирусите, а като пие нещо ново за повишаване на имунитета, веднага след него си лепва вирус с усложнение!

# 17
  • София
  • Мнения: 426
пихме го но при нас нямаше никакъв ефект

# 18
  • Мнения: 5
Самбукоса е концентриран сироп от бъз,създаден по химичен път,пълен със всякакви боклуци,добавки и консерванти.Как мислите,че това чудо ще повиши имунитета на децата???Той не се ли изгражда сам с течение на времето , начина на живот на децата-закаляване,спорт,хранене и т.н.?!Лично на мен ми се струва излишно и глупаво да се дават всякакви имуностимулатори на децата с изключение на изцяло природните продукти и тези ,който са приготвени в домашни условия!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Самбукоса е концентриран сироп от бъз,създаден по химичен път,пълен със всякакви боклуци,добавки и консерванти.Как мислите,че това чудо ще повиши имунитета на децата???Той не се ли изгражда сам с течение на времето , начина на живот на децата-закаляване,спорт,хранене и т.н.?!Лично на мен ми се струва излишно и глупаво да се дават всякакви имуностимулатори на децата с изключение на изцяло природните продукти и тези ,който са приготвени в домашни условия!

Хаха.И ще ни обясниш ли каква е разликата между природните продукти които препоръчваш и Самбукоса?

# 20
  • Мнения: 5
Приготвям си сама сиропа от бъз.Който желае мога да му споделя рецептата.Не се разваля и не ферментира по никаквъв начин,не зависимо къде го държите и при колко градуса.А под природни продукти разбирайте-мед,пчелен прашец,клеева тинктура и т.н.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Добре, ама към бъза трябва да добавиш прополис, ехинацея за да стане качествено като Самбукуса.Имаш три имуностимуланта в едно.  Иначе натурален бъз си е и Самбукола.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 776
Сестра ми даваше Самбукус на племенника ми 2 месеца тази зима. Остана доволна. Мъничкът изкара само една болест, а не като преди по 2-3. Не знам дали е от Самбукуса, но преди време си говорихме ,че и тази зима ще го пие - и племенникът ми и ние. Преди време цялото семейство вземахме едни капки на основата на грейпфрута - много ефикасни, но отвратително горчиви. Този сироп поне е сладък.

# 23
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз сама си го правя сиропа и вече две години и аз пия и давам на сина ми. тази година смятам да направя около 20 буркана, а може и повече съхранявам ги в хладилника през целия период на консумация, а то е около 7-8 месеца, а през предстоящата година ще го пием цяла година.

Самбукусът не е само имуностимулант, а влияе и на раковите заболявания, много добра профилактика срещу такива заболявания е.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 234
Аз сама си го правя сиропа и вече две години и аз пия и давам на сина ми. тази година смятам да направя около 20 буркана, а може и повече съхранявам ги в хладилника през целия период на консумация, а то е около 7-8 месеца, а през предстоящата година ще го пием цяла година.

Самбукусът не е само имуностимулант, а влияе и на раковите заболявания, много добра профилактика срещу такива заболявания е.
Би ли споделила малко повече. Как го правиш? От къде береш плодът и има ли значение храстовиден или дървесен? Hug

# 25
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Плодът е див бъзак-самбукус
ето го има го буквално навсякъде


ето и как се приготвя
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=1427.0

# 26
  • София
  • Мнения: 3 776
Мишел, откъде го береш? Може ли да има разни замърсявания, ако храстите не са навътре в гората? Мръсотията в плодовете и изобщо храните вече много ме тормози  Rolling Eyes Искам да има разни чистички места, където да се гледа бъз, домати, да пасат кравички  Laughing

# 27
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Бера го от извънградски места..има покрай реките, има го на хълмистите места..само се огледай в края на август, началото на септември и ще видиш на колко много места има бъз. Не бери в градските зони, защото може  да е замърсен. Една средна найлонова чанта бъз става за 2-3 буркана. Не го пием само ние, влезте в темата на раково болните, те си го правят редовно, много хора го пият и против грипа.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 234
Плодът е див бъзак-самбукус
ето го има го буквално навсякъде


ето и как се приготвя
http://dreamland-bg.com/index.php?topic=1427.0
Мерси. Мното полезна информация.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 776
~Мишел~, благодаря за информацията  Peace Може тази година да се опитам да набера, въпреки че не съм много по тези работи. Ако ли не, пак от аптеката. Не бях чувала, че помага при болни от рак. Знам само, че оправя настинките  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт