Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 700
Бонджорно!

Тва неспане мен ме довършва. Не си обяснявам всичкото мрънкане нощем, изправяне на колене и неистов хленч  Crossing Arms Докато му мия зъбите и после изплакваме с вода, не напипвам никакви кътници и тем подобни.  ooooh! Какъв е тоя неспокоен сън - не знам.
Снощи съм го приспивала повече от час  #Crazy
Почнах да давам Дормикинд от вчера, но нещо не му вярвам много.
Дали е нормално такова неспокойно спане - вече почвам да се притеснявам

ANGYA, твойто момче кви са тея среднощни набези на шишето - а ти грам не си мръннала тука.
Аз съм голямо мрънкало. Crazy

Интересно ми е за държавната кухня - стана въпрос и се замислих, а и отдавна исках да питам и Калинчето /нали и ти от там взимаш, Кали/ - какви са й предимствата пред частните? Не ви ли е неудобно това с фиксирания час и носенето на бурканчета?
Не че Филип ще го запиша на държавна, защото е млечна, но ми е интересно и от чисто любопитство ви питам  newsm78   

Ивче, да шашнеш колегите с бодър дух и готина прическа  Wink Хубаво е, че си решила да се разнообразиш. Да си изкараш весело  Hug
Как върви отбиването на Алекс?

# 46
  • Мнения: 152
Жозефа ,да ти кажа и Алекс прави така нощно време. Хленчи, иска да става и съответно докато отворя очи вече е на колене, а това явно го дразни още повече ,защото почва да реве ?!?! В голяма чуденка съм. Да не говорим ,че грам неможе да си спи в леглото, то си пъха краката м/у решетките и съответно при следващо завъртане е заклещен и ужас. Незнам, хиперактивни ли са , нещо ги мъчи ли ... чудо е голямо   #Crazy  
 Ангия , ама наистина не си споменавала за среднощоно ядане... ужас значи. Дано да се откаже скоро и самичък, че по-нататък може да ти създаде доста ядове.  Hug

За отбиването ако питате мен той е готов, ама аз май не съм  Rolling Eyes Снощи пак се хили и не иска да яде, а аз буквално му бутах в устата ... не че яде накрая. Незнам как , ама успява да стане неговото  Mr. Green  та и сутрин вече не е такъв зорлия, като отвори очите и давай да ям. Издържа поне 30 мин да се помоткам малко и тогава яде, така че спокойно може да му приготвя дори и закуска. Сега да ме пита човек, ами защо не приключа с кърменето ?!?! Ама тука до седмица две и край, твърдо съм решила.  Mr. Green  

За също се интересувам какви са предимствата на държавната кухня пред частната ,освен финасовата част. И всъщност  каква е таксата в държавната кухня, конкретно за Сф? При нас са отворили чисто нов пункт на държавна кухня и дори набирали деца. Казаха ми , че може би няма да чакам дори и месец. Малко се замислих, но фиксирания час 12:00-12:30 ч грам не ме устройва... .

# 47
  • София
  • Мнения: 700
Ивче, на мен хич не ми е нормално тва лудеене нощем  Shocked.
Вкарвам си някакви теории в главата, че понеже още не ходи сам и не се уморява и не спи добре, но ми звучи наивно  newsm78 .
Не съм се ровила за информация, само тва ми остава, де ама докога ще е така - не знам  Whistling

Само да кажа, че купих на Филип за разнообразие ей такава каша

Цялата серия изглеждат интересни, само дето никъде не пише изрично, че е безмлечна.
Опитвали ли сте марката и какви са отзивите?

# 48
  • Мнения: 55
Здравейте момичета:)

Честит рожден ден на Димитър и Иван:)Бъдете здрави,безгрижни,палави дечица,радвайте близките си! Hug

Цвети,аз купих бурканчетата от едно магазинче на пазара ни в Красна поляна,но предполагам,че не ти е по-удобно от Женския:)

Джос,неото ми препоръча ако мога да я запиша в държавната,ако не Ян Бибиян.Държавната уж я побърквали ХЕИ от проверки,един вид по-сигурно било...Повярвах й на жената,защото кво й дреме къде ще ядем,или колко пари ще даваме.Хубавото е,че си хапва нещата.Лошото е часа и правим едни гимнастики ако е лошо времето... ooooh!Иначе 13.00 ме устройва екстра,като е най-приятно да се поразходим и после да яде.Но честно казано ако хване един студ и сме сами повече ще взимам и от Ян Бибиян,просто няма да ходим.

Момичета,много съм притеснена...Ая от няколко дни си стана добрата стара мрънкава Ая:)Това хайде...сигурно е зъби...Все е недоволна.Но като не стане нещо,започва да плаче и да се удря сама по бузата #CrazyРазбира се не силно,но ме втрещява това.От къде й хрумна???Някой имал ли е такъв
проблем?А и пак ме почна със скубането докато я дондуркам да заспи...Да не ви казвам какви филми вече са ми в главата...Sad

Николета,стискам палци всичко да е наред при вас Hug

Б_Нади,благодаря ти за пожеланията към моето момиченце;)

Иве,излиза около 30 лв на месец.

Четвъртък сме при неото и ще питам и аз за този 4-ти прием,нещо ми идва в повече.

Хайде лек ден засега!

# 49
  • Мнения: 34
Благодаря на всички за пожеланията   bouquet

# 50
  • Мнения: 3 647
Ами яде си детето, какво да го правя Simple Smile  Понякога няма  нощно хранене. яде в 21-22 и после чак към 6, но  друг път си  хапва стабилно вечерно време.

mama_Iva и аз  2-3  пъти само  съм ходила за фризьор за тази една година, но за РД на Филип  и на  маникюр и на фризьор отидох и  много  добре  ми подейства на самочувствието Simple Smile Страхотно да си прекараш на партито.

Josepha и нашето диване много  се  върти, може да  е от  зъбките.

# 51
  • Мнения: 20
За статистиката: Михаил е 10,170 кг и 77 см., 10 зъбчета Отложиха ни ваксината /синфлорикс/ заради Т. Имаме и в допълнение зачервено гърло, вероятно от зъбите  ooooh!
Направихме 3 часова разходка, минахме при педиатъра за ДК и като си дойде каката започваме да окрасяваме  елхата, че закъсняхме тази година...

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 19:22 от pipi_mb

# 52
  • Мнения: 152
Ей ,аз днес съм много пишеща Grinning
Калинче ,не се тревожи. Така й е дошло, да се удря. Проявява характер, по нейн си начин, ще отмине.  Алекс пък почва да си дърпа ушите, като не е доволен. А да не ви казвам, че от седмица почна да се тръшка като не му давам нещо. Той още неможе да го направи както трябва ,защото нали не ходи, но като не му дам да пипне някъде и той надава такъв писък, който преминава в силен рев и аз го оставям на земята в повечето случаи да си пореве. Той тогава почва да  си дърпа ушите и да пищи докато види ,че няма да го съжаля и спира изведнъж и почва някоя друга поразия да прави... лоша работа, ама е опасен.

Днес времето е страхотно, все едно идва пролет. Ние излязохме рано, защото нямахме и мъгла и ей сега чак се прибрахме, а той спи в количката на балкона. Едно немога да разбера, уж БДЖ-то стачкуват, а покрай нас се скъсват да минават влакове и много тракат... накрая ще се събуди от тях Sad
Жозефа, знам ли и аз дали се изморяват или не, но въпроса е ,че много подскача дори и докато спи ... а това не се търпи. Зъби ли са незнам, защото и ние нямаме никакви признаци за нови попълнения, но да ти кажа това е вече от два месеца и половина. А през деня спи супер спокойно, както го оставя така го и намирам, кво е това чудо нощно време...

# 53
  • Мнения: 471
Тук страхотен купон се вихри   ura
Супер е забавно Mr. Green да четеш кой бил блокиран, кой бил изхвърлен, кой бил набеден, кой командвал и т.н. Но прочетох всичко и на макс се насладих на развихрилия се женски словесен масов бой.
Положителното е че няколко майки, които бяха се позагубили и само четяха се включиха с актуална информация.
И аз се загубих, но правим ремонт и имаме амбицията до Коледа да сме новодомци.

И сега по темите:

АМ: давам НАН 3 вечер, Кики не го изпива цялото количество, но остатъкът се оползотворява сутринта (знам, че пише на опаковката, че бива така, ама какво ли може да се случи с нещо направено от прах).

Кърменето: май и ние приключихме, последните седмици и при нас беше борба (почти като при poli.t), аз се опитвам да кърмя дзвера, а той се гърчи, рита, хили се. А мляко имаше, но се предадох, когато видях с какъв ентусиазъм се посреща бутилката.
Бях решила, че ще кърмя до годинка-годинка и малко (радвам се, че и дребното сподели моето мнение). Имам приятелка, която все още кърмеше 2-годишната си дъщеря, която буквално разкопча блузата на майка си пред мен и започна да цока. Убийте ме с камъни, но няма такава грозна гледка.

Гърнето: ползваме го по предназначение, но не винаги със 100-процентов успех. Единствено, както беше писала palms, след еднозначен звуков сигнал от задните части на хлапето имаме тотален успех  Laughing

Нощния сън: все се чудя какво трябва да ти се случва, че да се събуждаш нощем с писъци и да станеш прав леглото, ронейки крокодилски сълзи. И така всяка нощ. Почти нямаме пропуск. А денем спи като ангел и в будно състояние поддържа ангелския си имидж (с малки изключения), но нощем май дяволските рога напират.

Коледа и подаръците: няма да купувам подаръци тази година на близките. По един календар с детето и толкова. Бюджетът ни е разбит от ремонта, пък и гледам, че родителските тела не уважиха подаръците ми от миналата Коледа (сешоарът на свеки все още не е разопакован), така че баста с досадното пазаруване и мислене на гениални идеи за "неповторими коледни изненади".

И да се оплача: все още сме със сополи, вече 2-ри месец. Правихме 2 микробиологии - първата отрицателна, втората положителна. Лекувахме за алергия - нямаше подобрение, сега пък лекуваме стафилококи и от седмица Кики пие антибиотик и май резултатът пак нулев. Идеи някакви а сега на къде?

# 54
  • Мнения: 228
 Peace
Калоян тежи 10,500кг., 80см.
Кърмя на поискване.
Има 4 твърди хранения за деня, а ако спи остават 3.
Проходи на 11м. и половина.
Зъби - 7бр.
Прясно мляко и мед в чиста форма не давам. С прясно мляко правя кремчета, но разредено с вода. Така просто да пие - не.
Бяхме на кухня, но не мога да се справя да ходя в определен час. Сега яде от нашето ядене.
Навярно правя правописни грешки, за което се извинявам, ще гледам да внимавам.  Blush
Mary_Angel , защо не пробваш при хомеопат, много хора са доволни!?

# 55
  • София
  • Мнения: 700
Тук страхотен купон се вихри   ura
Супер е забавно Mr. Green да четеш кой бил блокиран, кой бил изхвърлен, кой бил набеден, кой командвал и т.н. Но прочетох всичко и на макс се насладих на развихрилия се женски словесен масов бой.
[
Безработни майки, кво да ни правиш  Wink  Laughing

Кали, не й се шашкай на малката госпожица - явно трябва да очакваме всякакви екшъни.  Характерчета са големи.
Филип знаеш ли какво прави - когато се опитвам да  го науча на нещо, той нарочно се обръща на другата страна и ми показва, че не иска да ме слуша и гледа изобщо.
Или пък навън си сваля шапката, мята я в калта и ме гледа с такъв предизвикателен поглед, че направо се стъписвам.

*** Lady N ***   Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 401
много благодаря за отговорите, момичета  Simple Smile

Ние вече не се кърмим Simple Smile След като преди един месец решихме с татко му, че ще го учим сам да заспива в леглото си и отпадна вечерното кърмене, о една седмица и сутрешното Simple Smile.

Днес Гоги отказва да яде и аз съм решила да го оставя да видим докога ще е така. Нищо не иска по една -две лъжички хапва и отказва. Даже хляба не го иска.

Времето беше страхотно, но следобед. Предиобед беше ужасно мъгливо и не ставаше за разходки.

# 57
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Ох колко съм изпуснала докато ме нямаше  ooooh!
Ние все още се кърмим нощно време по 2 пъти и вечер за заспиване. Давам хип 3 към някое пюре или като и правя мляко с ориз или други неща. От днес вече сме на кухня - частна, защото ми я носят в къщи и Далето я хареса. По стечение на обстоятелствата  почнахме толкова късно с кухнята ама какво да се прави. Все още имаме само 2 зъба, а горните ни мъчат от 3 месеца и нещат да излязат  Sad.
Като чета колко лесно се отбиват вашите мъници се чудя при нас как ще е , защото ми се струва , че е много привързана към кърменето и много трудно ще я отбия  Rolling Eyes.
Напоследък вече не заспива и докато се ктрмим вечер и  е голяма мъка с приспиването, но накрая като се предам я оставям в леглото да си пореве и накрая заспива. Учим се и без биберон да заспива, защото много го търси вечер, та за сега 4 успешни вечери  Praynig

# 58
  • Мнения: 37
Честит рожден ден на Димитър на Bezkrainohappy и на Иван на margoot!  Да са здрави, весели, игриви. Весел празник!!! Tada

Иве, честита ти прическа. И аз така съм я запланувала, да посетя тая висша благина фризьора по случай коледния банкет в работата, който и аз съм го възприела като някакъв небивал празник Mr. Green

Каката два дни е в къщи че нещо гласа и на моменти хич не се чува, водих я на личната, че ме е страх от тоя пуст ларингит, но тя каза че не може да се диагностицира предварително, а възниква внезапно Confused Изписа ми за всеки случай да имам в къщи една доза урбазон за инхалатор, ако не дай си боже стане нещо по нощите, но забравих да питам дали такава е дозата и за малката, другата седмица на консултацията ще питам. Тя и малката сигурно вече от месеца сутрин все си понакашля, от време на време и сопол има, пак от  време на време и се запушва носа, но всичко от време на време, преди десетина дни я преслушахвме, нямаше нищо и каза да не и давам нищо, сега пак просто попитах за нея, не съм я водила и тя каза че щом не се влошава да я оставя така, постепенно щяла да си спре newsm78

ох този пост го пиша на пресекулки от два часа, че все нещо, някой иска и вече съвсем забравих какво щях да пиша...........

лека вечер на всички Hug

# 59
  • Мнения: 0
Мисля,че тези караници са абсолютно излишни.Страшно ме дразнят някои момичета,които са открито злобни и обиждат!НИЕ СМЕ ТУК,ЗА ДА СИ РАЗНООБРАЗИМ ЕЖЕДНЕВИЕТО,ДА СИ ПОМОГНЕМ И ДА СПОДЕЛЯМЕ!Престанете да се държите като някакви ограничени женици,честно ако някой иска да ме блокира,да го прави, но това с обидите и ваденето на факти от някакви стари теми и цитати е направо смешно.Не знам колко хора пишат в темата,но можете спокойно да изтриете значителен брой страници,изписани със заяждания,обиди и закани.
Аз не пиша,защото нямах време напоследък,подготвям дипломна работа,но с удоволствие ще дойда на коледната среща!Само предупредете дали да си носим боксове или бухалки,ако ще има лични саморазправи.
Моят Жорко е около 12 килограма,75см, хапва си 5 пъти,като последното му хранене е мляко НАН3 преди сън.Имаме 5 зъбчета,като 6тото е на път.Не ходим,опитвахме се,но напоследък предпочита да пълзи и не го насилвам.
Снимките от празниците на децата ви са прекрасни,поздравявам всички,които не съм успяла НЕКА РОЖБИТЕ ВИ БЪДАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ И МНОГО ДА ВИ РАДВАТ!
И ние сме в трескава подготовка за събитието.Правих торти всеки месец от първия до сега,но сме решили да поръчаме от сладкарници Неделя за празника.
Целувки на всички и ако не съм изтрита до следващия път,ще пиша с удоволствие!

Общи условия

Активация на акаунт