Запек при бебето

  • 4 629
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: СОНИ
Цитат на: Anonymous

Не се лъжете с храните Фризолак и Фризоформ.. Те запичат най-много  .


Ей, тука вече изобщо не съм съгласна, защото двете нямат нищо общо. Фризолак-да, но за ФризоВОМ /ти ползвала ли си го изобщо?/ мога много да споря, защото знам какво преживяхме с тоя запек. Чайчето на Блевит също не е лошо, но само с него не стана.


Къде да  търся чайчето в аптеките ли?

# 16
Цитат на: СОНИ
Цитат на: Anonymous

Не се лъжете с храните Фризолак и Фризоформ.. Те запичат най-много  .


Ей, тука вече изобщо не съм съгласна, защото двете нямат нищо общо. Фризолак-да, но за ФризоВОМ /ти ползвала ли си го изобщо?/ мога много да споря, защото знам какво преживяхме с тоя запек. Чайчето на Блевит също не е лошо, но само с него не стана.


Сони,
от два дни сме на Фризовом , но пак е същото.Трябва ли време за да подейства?

# 17
  • Мнения: 197
Не помня след колко време подейства точно, ако искаш изчакай още няколко дни. Чайчето го има в аптеките и в бебешиките магазини. Дано да ви помогне

# 18
Цитат на: СОНИ
Не помня след колко време подейства точно, ако искаш изчакай още няколко дни. Чайчето го има в аптеките и в бебешиките магазини. Дано да ви помогне


Дано,
Благодаря!

# 19
Дъщеря ми често има запек. Първоначално започнах с Фризолак. След около месец запек (ходеше през ден) започна и да повръща. След като отслабна порядъчно (благодаение на "компетентната" докторка) на своя глава я заведох на гастро-ентеролог. Сменихме млякото с Фризопеп (здравната каса миналата година го плащаше по 24лв кутията, но се намираше и по 15лв по аптеките) и спря да повръща и запека се оправи. Сега вече сме големи. Диагнозата ни беше "алергия към белтъка на кравето мляко" и в книгите пише че отзвучава до към 2г. Сега сме на 3, но още се запича от кисело мляко, масло. От домати и кисели плодове (компот от вишни) започва да преглъща тежко (опитвайки се да не повърне) така че се опитвам да ги избягвам. Надявам се догодина вече да махна ограниченията.
ПП: баткото като се роди имаше разтройство в продължение на 6 месеца )толкова го кърмих), но като минахме на кисело мляко се оправи. Казаха ми че имал алергия към кърмата ми. Ще се поизтормозиш малко, но най-верния отговор едва ли ще го получиш от доктори.

# 20
  • Мнения: 713
ПП: баткото като се роди имаше разтройство в продължение на 6 месеца )толкова го кърмих), но като минахме на кисело мляко се оправи. Казаха ми че имал алергия към кърмата ми.Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
big_mama, майтапиш ли се? Акото на кърмени бебета е редичко на бучици. И как така 6 мес? Разстройството много бързо обезводнява, а да го имаш 6 мес?! Shocked  А това за алергията към твоето мляко направо уби змея с прашка и ма хвърли в такова изоумление, че едвам съ съвзех Shocked  Shocked  Shocked

# 21
  • Мнения: 1 517
Цитат на: anan
ПП: баткото като се роди имаше разтройство в продължение на 6 месеца )толкова го кърмих), но като минахме на кисело мляко се оправи. Казаха ми че имал алергия към кърмата ми.Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
big_mama, майтапиш ли се? Акото на кърмени бебета е редичко на бучици. И как така 6 мес? Разстройството много бързо обезводнява, а да го имаш 6 мес?! Shocked  А това за алергията към твоето мляко направо уби змея с прашка и ма хвърли в такова изоумление, че едвам съ съвзех Shocked  Shocked  Shocked
Joy  Joy

# 22
Цитат на: anan
ПП: баткото като се роди имаше разтройство в продължение на 6 месеца )толкова го кърмих), но като минахме на кисело мляко се оправи. Казаха ми че имал алергия към кърмата ми.Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
big_mama, майтапиш ли се? Акото на кърмени бебета е редичко на бучици. И как така 6 мес? Разстройството много бързо обезводнява, а да го имаш 6 мес?! Shocked  А това за алергията към твоето мляко направо уби змея с прашка и ма хвърли в такова изоумление, че едвам съ съвзех Shocked  Shocked  Shocked


До тогава никой не можа да ми отговори защо бебето пиеше 2 пъти повече вода от обекновеното

# 23
  • Мнения: 713
Обикновено препоръчват вода за разхлабване, а на кърмени бебета не е нужно да се дава вода.
Извинявай, ако съм била нетактична, но много ме учуди постинга ти.

# 24
Izpolzvaite chai Blevit L, toi razhlabva dobre. Vav Varna go kupuvam ot detskite magazini, cena okolo 8,40 lv. Az go davam vse oshte na sina si, koito e na 5 meseca i 10 dni. Parvite chetiri meseca beshe s ujasen zapek i nito vednaj ne e akal sam, biahme prinudeni vinagi da mu pomagame. Pediatarkata mu ni kaza da ne go ostaviame poveche ot 36 chasa i zatova nie sled tova vreme pomagahme. Soka ot krushi pomogna samo parviat pat, kogato go pi, sled tova niamashe efekt. Pravila sam i ot sini slivi, sashtiat efekt. Namalete jeliazoto v mliakoto, nai-dobre go smenete. Mliakoto na sina mi e Frisolak. Frisovoma ne pomogna. Problema zapochna da se opravia sled kato Daniil zapochna da priema piureta, ot plodovite mnogo ne, no sled kato pochnah da mu davam ot zelenchukovite vcichko prikliuchi. Sega riadko se zapicha, opraviame go s piure ot sini slivi na Ganchev.

# 25
  • Мнения: 455
Az poddarjam mnenieto za polzata ot chai Blevit L, pochnete da go davate, efekta e oshte na vtoriat den. Prodaljete priema pone niakolko dena.

# 26
При повечето деца започването на изкуствено или смесено хранене води до запек!Това не зависи от марката мляко-всички се правят по еднакви технологии,но се различават по вкус и някои съставки!С течение на времето този запек отшумява, а ако се бърза със смяната на млеката, обикновенно не се получава ефект! Опитай следното: ако детето не е ходило повече от 48 часа,сложи малко сапунче на термометъра и му бръкни в дупенцето леко няколко пъти-това обикновенно има ефект!Не се притеснявай,че ще свикне - не е вярно! Ако дъго време не е ходило по голяма нужда, ще се образува нещо като "запушалка",която допълнително ще затруднява изхождането/т.е. по-твърда част/!Затова не хубаво да се оставя дълго време без изхождане,а и се резорбират/всмукват/ токсични вещества от изпражненията. Моето дете се регулира около 3 седмици след първото приемане на адаптирано мляко.Просто не го оставяй дълго време без изхождане и ще видиш,че всичко ще е наред!А, между другото Фризолак е наистина хубаво мляко и децата го харесват/и моето също/.    А знаеш ли защо се заблуждават много майки, че смяната на млякото оправя нещата - защото за регулиране на изхожданията трябва известно време-все пак това е приемане на нова и непозната храна, а те нямат търпение и сменят млякото! Междувременно стомаха и червата на детето свикват и то започва да си ходи нормално и "лаврите" обира млякото, което се дава в момента!... Така е и с докторите - обикновенно последният лекар,който те лекува, е най добър-най трудно е на първия!.....

# 27
Забравих нещо- когато запекът се дължи не на новата храна,а на  алергия , тогава вече няма да изчезне сам,а ще трябва да се смени млякото с такова за алергични деца .Но  дали е алергия се разбира още в началото-тя протича по-драстично от обикновенния запек!

# 28
не е задължително запека да е от млеката,защото дъщеря ми е само на кърма,а често не ака по 3 дни.Така,че и ние имаме този проблем.Давах и Дуфалак-вярно помага,но не искам да я тъпча от сега с лекарства,затова слагам във водата чай от сливи на Блевит.сега ака по веднъж на ден,но не е нормално изхождането да става все с външна намеса.

# 29
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Не сменяйте ад.мляко без причина. Честата смяна на млякото също води до запек. Трябва време докато хр.система се адаптира към млякото.
А и запек има тогава когато изпражненията са твърди.

Общи условия

Активация на акаунт