Мами трябва ми съвет

  • 3 419
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
От  известно време бузките на сина ми са постоянно зачервени,понякога се появяват и малки пъпчици.Като излезем на разходка и се приберем е много зачервен.Съмнявам се за някаква алергия от студа,но не съм сигурна.Не искам да го водя по лекари,мажа го с крем здраве и бочко,но не помагат...Моля ви кажете някакъв мехлем който ще ми помогне наистина,предполагам,че някой от вас имат нашия проблем и знаят решението..Благодаря предварително  Simple Smile

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 587
Потърси специален крем за студено време.Почти всяка марка имат такъв,за предпочитане от аптеката.
Все пак увери се,че е от студа.
Дано да ви мине!

# 2
  • Мнения: 31
Най добре се консултирай с лекар Naughty
Моя позната с същия проблем маже с Дефламол и нея посъветвах да се обърне към лекар Naughty
С децата шега не бива.
 

# 3
  • Мнения: 44
Много ви благодаря за бързия отговор мами   bouquet съгласна съм с вас за консултация с лекар,но всеки казва различни неща,нямам им много доверие,за това пуснах темата тук,сигурна съм че ще ми помогнете от личен опит,склонна съм да мисля че е от студеното,защото това се случва винаги след разходка,той е толкова бял и нежен,че всяко червено петънце или синина се личат много. Sad

# 4
  • Мнения: 720
Прилича ми на атопичен дерматит (сина ми имаше), но диагноза по разказ от непрофесионалист е смешна така, че не я вземай на сероизно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
Аз също мисля,че е от студа,казали са ти вече да си вземеш кремче.По принцип тези кремове,дори и нищо да му няма на детето,зимата са си задължителни.

# 6
  • Мнения: 4 841
Нямаш доверие на лекарите, но имаш на непознати в мрежата? Странен подход, особено когато пък става въпрос за лицето на детето ти ... Водила ли си го изобщо на лекар, или така, по подразбиране, им нямаш доверие??? Но виж, съфорумките ще метнат по един боб, ще разберат какъв точно е проблема, и ще ти препоръчат решение...

Самолечението е ОПАСНО. Ако не щадите себе си, поне щадете децата си.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 440
За предпазване от студа е много подходящ крем с невен.

# 8
  • Мнения: 8
Забележително невежество е да нямаш "доверие" на лекари, но да разчиташ на "компетентни" съвети от непознати, касаещи предполагаем проблем на детето ти.

# 9
  • Мнения: 21 438
 Пълно е със защитни кремове против студ и вятър. Бях взела на моето Нивеа бейби или нещо подобно. Много са им нежни кожите и е нормално да ползваш зимен защитен крем. Като идете на консултация кажи и на педиатъра си.

# 10
  • Мнения: 4 668
Кремовете за студено време няма да навредят  Peace Но правиш огромна грешка като мажеш с Бочко и Здраве . И двата съдържат цинк , който изсушава още повече кожата . Т.е. правиш точно обратното на това , което трябва . Най - вероятно е от студа . Има вероятност и за атопичен дерматит . Поне при моя син беше така .

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Нахткерцен балсам на др. Тайс.

# 12
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
На първо време спри да го извеждаш в най-големия студ и го заведи на лекар. Peace

# 13
  • Мнения: 21 438
Кремовете за студено време няма да навредят  Peace Но правиш огромна грешка като мажеш с Бочко и Здраве . И двата съдържат цинк , който изсушава още повече кожата . Т.е. правиш точно обратното на това , което трябва . Най - вероятно е от студа . Има вероятност и за атопичен дерматит . Поне при моя син беше така .

    Peace
   Всъщност би трябвало да се маже с нещо , което е мазничко и прави защитен филм.

# 14
  • Мнения: 3 271
Нахткерцен балсам на др. Тайс.
и ние ползваме този балсам на др.Таис и съм много доволна но все пак ти препоръчвам да направиш една консултация с лекар

# 15
  • Мнения: 561
На моя син бузките му също се зачервяваха така през зимата въпреки че не го извеждах в студеното време,направо изпръхваха.Купих един крем на бюбхен за студено време,не помня точно как се казва след няколко намазвания се оправи.

# 16
  • Мнения: 44
Много ви благодаря, за отговорите и за разбирането,хубаво е човек да се посъветва и с други хора...аз не съм казала,че няма да го заведа на лекар,исках да се посъветвам първо с мамите,естествено че става въпрос за детето ми и ще му обърна внимание като го го заведа при лекаря.Аз не го извеждам в най-големия студ,тези дни дори имаше слънчице,но кожата му е много нежна..

# 17
  • Мнения: 44
Нямаш доверие на лекарите, но имаш на непознати в мрежата? Странен подход, особено когато пък става въпрос за лицето на детето ти ... Водила ли си го изобщо на лекар, или така, по подразбиране, им нямаш доверие??? Но виж, съфорумките ще метнат по един боб, ще разберат какъв точно е проблема, и ще ти препоръчат решение...

Самолечението е ОПАСНО. Ако не щадите себе си, поне щадете децата си.
Като гледам какво се случва с тези доктори напоследък,да ви кажа тръпки ме побиват от болници...Не съм казала,че няма да го заведа исках просто съвет и от мамите.Доста неща ми казаха ,които аз не знаех за които им благодаря  bouquet

# 18
  • Мнения: 11
И аз съм на мнение, че трябва да го види лекар.С това шега небива!Синът ми имаше себореен дерматит седмица преди погачата и стана нещо страшно за секунди.Д-р Ангелова от 29 п-ка е много добра и тогава ни оправи. /не трябваше около семица май да се мокри лицето изобщо!/ Припоръчвам ти я от сърце!Оттогава го мажа само с Натхерцен крем на д-р  Тайс , а сега ползваме на Мустела Колд крема и сме доволни. Успех ти желая!

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 12:11 от Tina_k

# 19
  • Мнения: 44
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ МАМЧЕТА ЗА СЪВЕТИТЕ И ЗА РАЗБИРАНЕТО. Stuck Out Tongue
ВАШАТА ИНФОРМАЦИЯ Е МНОГО ПОЛЕЗНА ЗА МЕН.  newsm10

# 20
  • Мнения: 44
И аз съм на мнение, че трябва да го види лекар.С това шега небива!Синът ми имаше себореен дерматит седмица преди погачата и стана нещо страшно за секунди.Д-р Ангелова от 29 п-ка е много добра и тогава ни оправи. /не трябваше около семица май да се мокри лицето изобщо!/ Припоръчвам ти я отсърце!Оттогава го мажа само с Натхерцен крем на д-р  Тайс , а сега ползваме на Мустела Колд крема и сме доволни. Успех ти желая!
Благодаря, за отговора, ще взема крема който използваш,защото и други мами го препоръчват,но естествено че ще го види и лекар. Smile

# 21
  • Мнения: 750
По описание прилича на АД.И ние сме така.Проявява се най силно началото на зимата.Отидохме на алерголог и се доказа атопияен дерматит още като беше на годинка.
Няма да ти казвам как се спасяваме ние,защото може и да е студова алегрия.Голямата ми дъщеря е със студова алергия,малката със АД.Така че и за двете има лек,но трябва да знаеш какво е.Неможеш да мажеш на сляпо с разни Здраве и Бочко и да чакаш подобрение.
Ако е студова алергия горещо ти препоръчвам крема на Клоран (бебешкият за студено време).
Ако е АД-ще се видиш в приключение и паралелно с това ползвай същият крем преди излагане на студ и вятър а др подробности като лосиони за тяло и емулсии за вана ще ти споделя ако се окаже АД...дано не е!
Заведи детето на лекар!
Не експериментирай с него.

# 22
  • Мнения: 44
Да,определено ще го заведа и ще му взема друг крем който е по-мазен Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 5 656
Задължително лекар. За подобни проблеми са ни изписвали Нахткерцен балсам и Линола Фет. В никакъв случай кремове с цинк.

# 24
  • Мнения: 1 310
И на моя син бузките все още напръхват и се зачервяват от студа. Спасяваме се с крем за студ на Бюбхен, д-р Тайс, а напоследък и Нивеа. Но и аз ти препоръчвам преглед от специалист. Дано да е просто от студа. Peace

# 25
  • Мнения: 44
Благодаря ви мами,дано е само от студа  newsm17

# 26
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Може просто да му се изсушава кожичката от студа - мажи го с по- качествени кремчета (не казвам, че си небрежна, просто зимата е такъв сезон...) Аз мажа моя малкия с Нахткерцен, особено сутрин като го водя на ясла. Знам, че Мустела имат колд крийм, но точно от него така се обрина  ooooh!  Не знам какво й слагат в тази Мустела, то не са оцветители, то не са ароматизатори...аз за това си карам с Нахткерцен - на нищо не мирише, но поне знам, че е без "екстри" и детето го понася много добре  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 478
Подкрепям с две ръце идеята за Нахткерцен, най-малкото няма никакъв шанс да му навреди. Но задължително трябва да ви види и лекар.

# 28
  • UK
  • Мнения: 2 834
Заведи го на лекар,на дерматолог. Аз на Педито няма доверие за кожните проблеми.

# 29
  • Мнения: 1 897
Аз мажа лицето с Бочко,но този защитния за лице,а не за дупе Laughing

# 30
  • Мнения: 44
Силно се надявам да не е нещо сериозно,а само да му дразни от студеното. Дали заради факта ,че е много бял и лятото се появяват леки пъпчици от слънцето.Моята кожа е абсолютно същата,лятото от слънцето се обривам  Tired Благодаря ви мами за съветите които ми дадохте,много съм ви благодарна, Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 817
Брокен Ейнджъл, щом се изриваш от слънцето, то ти най-вероятно имаш някаква слънчева алергия, която може и да си предала на малчо. Заведи детето не кожен, не го мажи с кремове, които не са за неговата кожа - така може и да му навредиш. Най-добре е лекар да каже и да препоръча подходящия крем за вас. Подписвам се с две ръце, че д-р Ангелова е много добра, мисля, че можеш да ѝ намериш координатите в нета.  Peace

Послепис: Ако детето е с АД, то Е възможно, освен кожния проблем, то да има алергия и към храна, препарати, прах и т.н. Задължително се консултирай, алергиите са много сериозно нещо и изискват сериозни мерки. Казвам го като майка на две алергични момичета, целта ми не е да те плаша!  Peace

# 32
  • Мнения: 403
На дъщеря ми също й се зачервяваха много бузките, но я мажех  просто с хидратиращ крем за лице на Бюбхен и се оправи. Това й ставаше в началото на сезона, все пак кожата не е така свикнала с промяната на климата. Но както казват всички майки най-добре отиди на лекар, но по скоро на дерматолог. Като малка щерката се подсичаше леко и нашето джи-пи ми каза да я мажа с бял крем, а какъв точно - не ми каза, трябвало да съдържа цинк, а в последствие се оказа, че цинка дори вреди  smile3513, докато след като я заведохме на дерматолог ни предписаха точния крем, който помогна, ама нали той си е за дупе.
Гледам масово пишете за крем Нахткерцен това специален за лице крем ли е или е по принцип за някакви кожни проблеми?

# 33
  • Мнения: 3 271
Нехткерцен е балсам за проблемна кожа суха и чувствителна ние го ползваме най вече зимата.

# 34
  • Мнения: 403
Нехткерцен е балсам за проблемна кожа суха и чувствителна ние го ползваме най вече зимата.

Да де, ама специално за лице или става и за тялото?

# 35
  • София
  • Мнения: 5 656
Става и за лице, и за тяло.

# 36
  • Мнения: 403
Става и за лице, и за тяло.

Благодаря Simple Smile  Peace

# 37
  • Мнения: 44
Днес почти не беше зачервен,но ще го заведа утре при лекаря.А може ли да има алергия  от кисело мляко,защото той много го обича и почти на ден пие по 2 млека.
Съмнявам се,но не трябва да изключвам и това да е от него...
Ще видим какво ще ни кажат утре  Simple Smile дано не е нищо сериозно

# 38
  • София
  • Мнения: 5 656
На каква възраст е детето?

# 39
  • Мнения: 44
На каква възраст е детето?
годинка и три месеца

# 40
  • София
  • Мнения: 5 656
Няма как да бъдем сигурни за киселото мляко, не е изключен такъв вариант. От каква възраст го пие детето? Дали ще приеме за 2-3 дни киселото мляко да бъде заменено с адаптирано мляко за съответната възраст? Тогава ще можеш да прецениш дали има реакция към него и ще знаеш какво да правиш. Но дори и това да е причината, мазането с Линола Фет или Нахткерцен си остава като препоръка. И, разбира се, консултация с лекар.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 084
От  известно време бузките на сина ми са постоянно зачервени,понякога се появяват и малки пъпчици.Като излезем на разходка и се приберем е много зачервен.Съмнявам се за някаква алергия от студа,но не съм сигурна.Не искам да го водя по лекари,мажа го с крем здраве и бочко,но не помагат...Моля ви кажете някакъв мехлем който ще ми помогне наистина,предполагам,че някой от вас имат нашия проблем и знаят решението..Благодаря предварително  Simple Smile

от студ е най-вероятно, не от алергия, просто  на мъниците им е нежна и чувствителна кожата, бочко и здраве може да влошат нещата, те подсушават, вземи колд крем на някоя фирма - крем за студ и вятър и лоши атмосферни условия. Линола фет също пази добре кожата. Важно е да се мажат кремчетата 20-тина мин преди излизане.

# 42
  • Мнения: 69
Нехткерцен е балсам за проблемна кожа суха и чувствителна ние го ползваме най вече зимата.

Много е добър Нахткерцена, аз ползвам целия комплект и съм много доволна.

# 43
  • Мнения: 44
Детската лекарка не ни прати на кожен,каза че най-вероятно е алергия и ни изписа  фенистил капки и калций ампули да му давам 4 дена,мажех го и с крема на фенистил.Уж се оправи но сега пак забелязах да се зачервява.Не знам какво да правя вече.Ще пробвам някой от кремовете които вие мами ме препоръчахте и да се надявам да помогне Cry

# 44
  • Мнения: 141
На моята също и се зачервяват бузките,но без обриви.Педито каза че  или е от студа или е хапнала малко повече шоколад.След това кожния лекар каза че е от студа и да я мажа с някои от кремовете за тази работа.

# 45
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Нехткерцен е балсам за проблемна кожа суха и чувствителна ние го ползваме най вече зимата.

Много е добър Нахткерцена, аз ползвам целия комплект и съм много доволна.



И ние сме със същия  Peace Потвърждавам, много е добър  Wink

# 46
  • Мнения: 2
Здравейте, имам бебе на 11 месеца, от известно време имаме проблеми с кожата под пелените. Освен периодично зачервяване, напоследък в областта на горната част на памперса /където се пада коланчето/ се появи дребен червен обрив, който я сърби защото когато остане гола се чеше и при къпане става областта на обрива по-червена. На допир кожата е суха и грапава. Опитах с няколко марки памперси, ефект нямаше.

# 47
  • Мнения: 130
Аз пък реших да пробвам тоя ойлатум преди да купя някакъв крем за студ. Е оправиха му се бузите. Обаче при нас беше лека форма.

Общи условия

Активация на акаунт