Споделете/169

  • 29 266
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 899
 Mr. Green Съгласна. Просто е толкова комплицирана тая формичка, че като изрязваш с нея ти трябват два допълнителни уреда, за да отлепиш бисквитата. И то в 90% от случаите не остава цяла. Друго си е с пластамсова капачка и шаблони от картон, аз съм горда източноевропейка  Joy .

# 31
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
 Laughing Laughing Laughing
Аз пък си ги приплъзвам барабар с формичката по силиконовата дъска за месене до ръба на плота и ги цопвам в тавата за печене. Умбре, успокои ме, че не съм нескопосана в месенето, щом авторитет като теб има проблеми с линцерите.

Днес било вторник, 13-ти. Затова ли нищо не мога да докарам докрай (извън домакинстването, което не ми беше цел за деня). едни таблици не щат ли не щат сами да се направят.  Mr. Green Най-мразя задание като това - да сравня стари с нови данни в една обща таблица в ексел, което освен с бабешкото копи-пейст на старите между новите редове, не виждам как може да стане.

# 32
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Дид, доживяхме Ексела и метод , свързан с него да бъде наречен "бабешки"! Simple Smile

# 33
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Ами Андже, като ползвам бабешки методи,  Laughing или не познавам всички функции добре.
Аз обичам да правя сечения на таблици в аксес - всичко е автоматизирано и елементарно лесно, което ексела го няма. Ама съм си в къщи и нямам аксес и ме мързи да се обличам, гримирвам и т.н. за да прескоча до офиса. Пък съм суетна и не ща да се показвам как да е.

# 34
  • Мнения: 608
  Ооо, Дид  Joy Ще ти подаря за Коледа тетрадка с твърди корици, моливче и линийка. Да си направиш табличките  Laughing

# 35
  • Мнения: 6 992
Извинете, за простите източноевропейки, които в готварско ниво са до мъфини, бихте ли споделили какви са тия сладки, че им трябва таквоз чудо да се режат!? Shocked

# 36
  • Мнения: 899
Маслени сладки, Ео, просто тестото е много меко: http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,249.msg9255.html#msg9255 . И немски строителен инженер да си, пак ще е зорно да се пребориш с тях, ама на Дид метода звучи добре... Макар че аз нямам нерви и ако трябва да приплъзвам сто сладки, по-скоро ще ги изсурна еднократно до кофата за боклук   Laughing .

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 19:03 от Umbra

# 37
  • Мнения: 6 992
А знам ги тия, не знаех, че така се казват  Laughing

# 38
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
10 000 години цивилизация, пък още никой не е измислил разумен начин мъже и жени да живеят отделно. А трябваше! Всъщност май съм виждал в ранното си детство някаква снимка от пътешественици - с надпис "Мъжка махала в село на племето Бутомбо".

Забравил съм къде живеят тия разумни хорица, че да хвана влак ли, кораб ли, самолет ли и да се населя там. Лошото е, че преди години беше, може да са се цивилизовали. Да са заживели съвместно, огънят и водата заедно. Вятър!

# 39
  • Мнения: 2 212
Хубавото на линцеровите сладки е, че не ги обичам  Mr. Green Съответно сал тях не съм се втурнала да меся и да правя. Но виж ако ме почерпите вие, майсторките, ще ги опитам. Иначе, сериозно, ми идват твърде как да кажа, не се сещам думата, ама обратното на сочни. Аз обичам да е сочно и по възможност шоколадово  Blush

Саня, аз питах водка или фервекс, ама се оказа, че и при мен е трето. Не е антибиотик тоз път, ама мойто си ми е от главата. Туй дето човек сам си направи и цял форум не може. А на теб пожелавам максимално бързо да се възстановяваш и оздравяваш напълно. Звучи ужасно това, през което си минала.. Hug

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 21:28 от ester

# 40
  • Мнения: 4 300
Извинете, за простите източноевропейки...
Прости, прости, ама кой е спечелил Втората световна война  Mr. Green

Много съм се разпуснала тея дни, вместо да се стегна в кръста аз само лежа и кликам до безкрай. Да минава тоя уикенд и след това никакъв мързел повече  Naughty

# 41
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Куркума, ако го намериш туй място, моля те, прати ми адреса, за да пратя там любимия съпруг! Дано първо мен не ме вкара в лудница!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Аз споделям, че тази година още не съм направила коледните сладки. В събота и неделя това ще ги замеся и опека. Grinning
Иначе тази година беше кофти няма работа, съответно и пари. Tired

# 43
  • Бг
  • Мнения: 845
Добър ден, споделям прекрасно пътуване до Лондон. Всичко беше много хубаво, но за кратко, искам пак. Учудващо добре понесох пътуването, имайки предвид, че за първи път летя на самолет.
За коледни сладки виждам си говорите, аз пък посред зима месих козунак.
Също мога да кажа, че не ми е коледно, но пък заредих батериите с това пътуване, нищо че се върнах болна от там.
На всички болни да оздравяват, на тези, които нямат настроение да го намерят в скоро време.
Куркума, и аз се присъединявам към молбата на Лого5ка. Ако нещо нали, свиркай.

# 44
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Алекса, кажи ми как е времето там в момента? Много ми е любопитно!

Общи условия

Активация на акаунт