Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 дек. 2011, 20:20 ч.

За безкрайното вторачване в подписите и аватарите

• 8 161
  • 191
  •   1
Отговори
От доста време се каня да пусна точно такава тема, но все не ми се занимаваше. Е, днес се преборих с мързела си.  Mr. Green  Дано не прозвучи като заяждане, защото въобще не е, чисто и просто ми е любопитно защо една немалка част отделят такова значение на аватарите и подписите? Нека не се засягат и момичетата от аватарната тема. Въпреки, че не съм писал там, ги следя от време на време и се кефя на нещата, които показват. Не става въпрос за това да се интересувате или да потърсите нещо за аватар, което ще ви харесва и ще ви радва. Ще дам един конкретен пример - преди време една дама, чийто ник вече не помня за да го цитирам, се включва безкрайно "по темата" и започва да бистри подписи и аватари, обяснявайки ми, че с моментния ми аватар няма как да привлека вниманието на средностатистическата съфорумка.  Crazy  hahaha  Добре, пиленце, обаче нито ми е цел да привличам вниманието на средностатистическата съфорумка, нито темата е посветена на това. Лично за мен няма абсолютно никакво значение дали един човек има или няма аватар, какъв е той, какъв му е подписът. Много повече ме интересуват постингите. Но явно за други не е така. Кое е това, което кара хората в тема, посветена да кажем на бакпулвера и брашното, да се се обадят ни в клин, ни в ръкав и да се започне с традиционното бистрене на аватари? Нека наистина никой, който се припознае в темата, не се обижда. Не я пускам с такава цел. Чисто и просто ми е адски любопитно, защото винаги ми е било непонятно това обсъждане на аватари и подписи в теми, където по принцип се разисква нещо съвсем различно.

# 1
 Ами да, прав си. Аватарите, та аватарите. Най-са ми смешни, когато започнат да си казват една на друга "Много си хубава", а то аватарът на някоя певица, манекенка или актриса  Laughing

# 2
  • Варна
Когато някой прекарва доста време във форума се опитва да вложи нещо от себе си чрез аватара и т.н. атрибути. Един вид те са неговото представяне пред форумското общество. После важи правилото: " По дрехите посрещат по ума изпращат", т.е. ако си далеч от това, което се опитваш да покажеш обикновено се разбира.

Ами да, прав си. Аватарите, та аватарите. Най-са ми смешни, когато започнат да си казват една на друга "Много си хубава", а то аватарът на някоя певица, манекенка или актриса  Laughing

Аватарите са като дрехите, аз ги сменям според настроението си. Peace

# 3
 А Катрин Зита Джоунс израз на какво настроение е точно  Wink

# 4
Не ме вълнуват мен аватарите. Полезни са ми дотолкова, че по-лесно следя постингите на някои потребители в определена тема, защото нямам навика да чета ника на всяко мнение.

Подписите са ми интересни Peace. Не лентичките с децата и годишнините, а разни мисли и сентенции.

# 5
И аз като Хексе. Обичам си аватарите и никога не бих си сложила от тези модели, които са наличен избор:) Имам си някаква идея за всеки мой аватар.

# 6
  • Варна
А Катрин Зита Джоунс израз на какво настроение е точно  Wink

Аватарите ми са снимки на КЗД, сменям различни снимки: Била съм:   

За мен снимките изразяват нещо, не ме интересува дали друг го е разбрал. Важното е да се чувствам комфортно в "кожата"им. Peace

# 7
Когато някой прекарва доста време във форума се опитва да вложи нещо от себе си чрез аватара и т.н. атрибути. Един вид те са неговото представяне пред форумското общество. После важи правилото: " По дрехите посрещат по ума изпращат", т.е. ако си далеч от това, което се опитваш да покажеш обикновено се разбира.

Това ясно. Затова казах по-горе - "Не става въпрос за това да се интересувате или да потърсите нещо за аватар, което ще ви харесва и ще ви радва". Говоря за съвсем друго - в тема, нямаща нищо общо с аватарите, да се включиш, за да кажеш на някого колко неподходящ му е аватара и колко кофти говори това за него.  #Crazy  Или аз съм луд, или някъде много отдавна е тръгнала някаква авария по трасето из ФорОмско...

# 8
 Не знам, аз винаги си представям като видя аватари на известни красиви жени, че зад тях се крие някоя невзрачна жена с комплекси, която иска да прилича на жената от картинката. Това по принцип, не че визирам само теб.

# 9
  • Варна

Това ясно. Затова казах по-горе - "Не става въпрос за това да се интересувате или да потърсите нещо за аватар, което ще ви харесва и ще ви радва". Говоря за съвсем друго - в тема, нямаща нищо общо с аватарите, да се включиш, за да кажеш на някого колко неподходящ му е аватара и колко кофти говори това за него.  #Crazy  Или аз съм луд, или някъде много отдавна е тръгнала някаква авария по трасето из ФорОмско...

Laughing Laughing Явно съм недоразбрала, както се казва - същественото е невидимо за очите. Blush
Не съм срещала досега в тема, ни в клин , ни в ръкав да се обсъждат аватари. Обикновено, ако някой си е сменил "роклята", хора с които често се засичат в едни и същи теми може да изкоментират, но без повод не съм забелязала да се прави. Thinking

# 10
Признавам, заглеждам се по аватарите. Не им отдавам обаче голямо значение.
Мен лично ме мързи да ги сменям и не го правя. Леко се привързвам, така да се каже. Не ми пука дали някой ме анализира по аватар, ама изобщо.

П.П. Дългите подписи ме хвърлят в леко недоумение, но си реших проблема - почти винаги влизам без да се логна и - о, чудо! Не ги виждам.

# 11
  • В Космоса
"Кое е това, което кара хората в тема, посветена да кажем на бакпулвера и брашното, да се се обадят ни в клин, ни в ръкав и да се започне с традиционното бистрене на аватари?"

Което ги кара да зачекват правописа му примерно, изказа му и пр. И чак, пък
"традиционно бистрене"... Аз до сега не съм попадала в нито една такава ситуация каквато описваш.

# 12
Аз също не съм срещала из форума негативни коментари за аватарите, подписите и изказа. За правописа - там е друга работа Simple Smile. Мен също ме дразнят ужасно повтарящите се правописни грешки. Мисля си, че съм си позволявала 1-2 пъти забележка за много фрапиращи такива Peace

# 13
О преди време една дама, чийто ник вече не помня за да го цитирам, се включва безкрайно "по темата" и започва да бистри подписи и аватари, обяснявайки ми, че с моментния ми аватар няма как да привлека вниманието на средностатистическата съфорумка.  Crazy  hahaha  

Ми права е жената. Вътрешен конфликт по тоз' въпрос да нямаш.  Peace

Иначе - хората са същества сетивни и интуитивни, нормално е в среда, в която тече невербална комуникация, съзнателно да предизвикват интерес и да бъдат провокирани от всичко, което виждат и асоциират с даден потребител. А какви изводи ще си направят - и дали гласно или не - е отделен въпрос.

# 14
  • out of space
Нищо против всякакви аватари нямам- стига да не са мърдащи  Tired Не мога да се съсредоточа в/у текста. Вчера, например, се зачетох в разказа за раждането на някаква жена в "майки", еййй 3 пъти прочетох едно изречение, заради олигофренския й аватар (само дето не ми влезе през лявото ухо и изкочи през...другаде).

Много са ми смешни разни един тон наредени лентички. Имаше една- наредила нещо от сорта: Пупи и Пупитка, малката Пупитка, Шуши и Шушка...в първия момент си викам лелееее тази жена колко деца е родила! Респект!
Зачитам се и то какво- пупи и пупитка са заедно от 129865 години, женени от 0787и964 месеца, Пупи ще има рожден ден след 235763 дни.  Whistling ooooh! Tired Crazy

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт