Давате ли гъби на децата?

  • 5 514
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 403
Привет мами!
Искам да попитам по опитните мами: Дъщеря ми е на година и почти девет месеца и се чудя дали да й давам гъби да яде. Става въпрос за купени печурки, които ги оглеждат на специални места и уж няма риск да са отровни, но все пак искам да се допитам и до вас. Аз лично си ги хапвам тези и въобще, ама въобще не се притеснявам от тях, ама все пак да питам и по опитните. По принцип няма никакви алергии и си хапва всичко, единствено гъби не съм й давала още.

Благодаря ви предварително  Grinning Peace

Последна редакция: ср, 14 дек 2011, 13:35 от Vivi

# 1
  • Мнения: 249
Гъбите са тежка и трудно смилаема храна.Аз лично не давам гъби на моето дете и не смятам,че съм го лишила от кой знае каква ценна храна.

# 2
  • Мнения: 403
Гъбите са тежка и трудно смилаема храна.Аз лично не давам гъби на моето дете и не смятам,че съм го лишила от кой знае каква ценна храна.

е то не е ценна храна, просто е нещо различно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 11 769
Моят син е почти на 3г и още не съм дала, страх ме е защото му е малко проблемно стомахчето. Иначе пък не съм чела от каква възраст нататък са разрашени  newsm78. Мисля, че да дадеш да опита няма да й стане кой знае какво, но да се нахрани с тях по-добре недей.

# 4
  • Мнения: 403
Моят син е почти на 3г и още не съм дала, страх ме е защото му е малко проблемно стомахчето. Иначе пък не съм чела от каква възраст нататък са разрашени  newsm78. Мисля, че да дадеш да опита няма да й стане кой знае какво, но да се нахрани с тях по-добре недей.

ами аз точно по-скоро искам да опита, в действителност е тежка храна... но и аз не съм чела от кога може да се дава вече Thinking Иначе нямаме проблеми със стомаха... общо взето нямаме проблеми с храненето... Rolling Eyes ама се чудя за гъбите...

# 5
  • Мнения: 11 769
Реших да погледна в Интернет и на първо четене никъде не видях точна възраст  newsm78. Но виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172182

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 776
Рано Ви е още.Поне да навърши 3г. Peace

# 7
  • Мнения: 15 379
Гъби най-добре е да се дават след 3-годишна възраст.
Аз още не съм му давала.

# 8
  • софия
  • Мнения: 2 140
Още не съм давала на сина ми гъби.
Цитат
Гъби най-добре е да се дават след 3-годишна възраст.
И аз така смятам.

# 9
  • Мнения: 403
Още не съм давала на сина ми гъби.
Цитат
Гъби най-добре е да се дават след 3-годишна възраст.
И аз така смятам.

Благодаря на всички ви, ще послушам съветите ви Simple Smile  Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
За пръв път дадох след 4г.

# 11
  • Мнения: 3 241
Не съм давала, доколкото знам преди 3г не е препоръчително.  Peace

# 12
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
 Дадох като навърши 3 г., но не ги хареса. След време пак ще му предложа.

# 13
  • Мнения: 403
Още веднъж благодаря, за сега няма да й давам Simple Smile

# 14
  • Мнения: 808
Гъби най-добре е да се дават след 3-годишна възраст.
Аз още не съм му давала.


И аз предложих гъби след четвъртата годинка, да не кажа почти вече на петата. Но определено не му е от любимите неща за ядене, най-много на пица. Понякога даже ги маха.

Общи условия

Активация на акаунт