Айде пак за езика...

  • 1 481
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 932
Говорите ли езика на страната, в която живеете?

# 1
  • Мнения: 7 837
Със сигурност не перфектно.

Френският ли те тормози  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 146
Ами , френският  й е перфектен - който е учил във Франция....
Аз мисля , че го говоря много добре, ама с тези кебекари никога не можеш да си сигурен. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 7 837
Аз се чувствам така с мексиканците - нищо не им разбирам.

# 4
  • Мнения: 7 430
Не го знам добре за съжаление Sad (френския)

# 5
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
френски  -  да не кажа отлично, че  ще е пресилено, но мн. добре - да
английски - само от 3 год. го говоря и не съм толкова навътре   Confused

# 6
  • Мнения: 293
Да, дори бих казала че след толкова години, проговорих перфектно.

# 7
  • Мнения: 24
  Оооо,и аз френския го знам добре,....на практика! luvbed

  ...сериозно сега-английския го знам,но писмения ми куца малко.Тръгвам на училище след седмица ,току виж съм се ограмотила напълно.

# 8
  • Мнения: 391
Говорим - отличен минус
Писмен - отлично

Странно, но това е положението  newsm78

# 9
Oh,tova s ezika mi e bolna tema v momenta.Tuk ofitzialnite sa NEMSKI,ITALIANSKI I FRENSKI ...
E,ot tri godini sam tuk i nau4ih nemskiat ...,no kato stane duma za rabota ,te pitat "Razbirate li i GOVORITE LI CH-ki ?".Kazvam -DA RAZBIRAM GO,NO NE GO GOVORIA ...i ot tam se po4va edno tzupene....a da vi kaja li za6to NE JELAIA DA GO U4A....Ami za6toto KUTZO I SAKATO  /ot 4ujdentzite tuk/  NE nau4ilo pravilen NEMSKI ,no re6ili da govoriat CH-ki i stava edin MI6-MA6,pri koeto ne spazvat gramatika ...i stava egati GADORIATA....br-r-r-r
Ima hora kato GEMINARIUS ,koito sa ot dosta vreme tuk i GI ZNAIAT PERFEKTNO  /CH-kiat i nemskiat /!!!Tova e SUPER !!!BRAVO !!!
I az v momenta darja samo na nemskiat,za6toto TOI im e edin ot ofitzialnite .V sa6toto vreme tuk da u4i6 nemski e mnogo trudno t.e triabva da si na kursove,za6toto CH-tzite govoriat s edni takiva prosti izre4enia i kato gi pitate ne6to po4vat "ami to nemskiat e sa6to 4ujd ezik za nas"
 
 #Crazy..
Naprimer sega rabotih s maja mi godina i polovina i ot opita ,prez tova vreme otkrih,4e CH-ite upotrebiavat edno vreme za minaloto i to po4ti vinagi /perfektno vreme/,a na nemski bi triabvalo da upotrebiava6 drugo /praeteritum/ i az molia vi se poneje sam BABRIVA i sam sviknala kato CH-ite i drugoto vreme sam go zariazala " v edno 4ekmedje" i si perda6a i kak go otkrih li? Ami otidoh na edin izpit po nemski i biah napisala tova vreme ,ne go prieha za gre6ka ,za6toto biaha CH-i ,ama MI GO NATIAKNAHA i se pribrah kato BOLNA ,zvannah na GEMINARIUS i tia mi potvardi ,tova koeto ve4e podozirah,a to e -AKO ISKAM PRAVILEN NEMSKI DA GOVORIA I PI6A V CH triabva da si sedna na zadnika i da u4a sama s vestnitzi,spisania,knigi..ina4e 6te govoria kakto CH-ite go govoriat,a tova sa6to NE IM HARESVA.....
Eto zatova vi kazvam,4e mi e bolnata tema v momenta... Sad

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Ами ако не го говорим няма да можем да оцелеем, поне аз така си мисля  newsm78
Друг е въпросът, от гледна точка на местните, как се справяме  Laughing

# 11
  • Мнения: 11 307
Проговорих го, де ще ида - за любовта спирачки няма Laughing

# 12
  • Мнения: 3 634
Да. И двата!

# 13
  • Мнения: 2 952
    Говоря  иврит  добре -да.Но  добре ,че знаех английски  ,защото в началото не знаех иврит , тук го научих (сама - хем писмено , хем  разговорно),защото  руския ми куца (разбирам , но не мога да се изкажа на руски), а тук руснаци много , руска реч на всякъде ...понякога  имам чувството ,че  съм в Русия ....всички продавачки са рускини..и  щом не  знаеш иврит  директно на руски праскат! Grinning 

# 14
  • Мнения: 768
Да с удоволствие говоря френски, но не претендирам че имам идеално произношение или че го владея перфектно Grinning
Все пак никога не сьм ходила на истински езикови курсове, а преди да дойда вьв Франция сьм учила, английски и немски, които не ми помагат особено...... Но ако има желание човек може да научи всеки език Grinning


Общи условия

Активация на акаунт