Повръщане след пиене на вода

  • 3 143
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,
Първо да се представя - Казвам се Силвия и имам 4 месечно момченце-Кристиан. Диагнозата му е ГЕР и АБКМ.
Малко предистория: От раждането бебчо повръща (не на фонтан) понякога веднага след хранене, понякога часове след това.Педито ни "изписа" Фризовом за сгъстяване на кърмата след хранене по 30мл. На петия ден от приемането на Фризавом-а се озовахме в болницата с петна и оттоци по дланите и ходилата и така бяха поставени и двете диагнози. От там ни изписаха оризова каша по лъжичка, две преди кърмене, което помогна временно. Към средата на 3-тия месец минахме на Фризопеп, тъй ката кърмата ми ставаше все по рядка, което пък е предпоставка за по често и по обилно повръщане, въпреки оризовата каша.Междувременно ни изписаха мотилиум, който все още му давам по 3 пъти на ден. Не че има кой знае какъв ефект....
Това е в общи линии състоянието на Крис.
Та, питането ми е свързано с пиенето на вода.Знам, че докато е на кърма, на бебето не му е необходимо допълнително вода, но сега вече би трябвало да му давам.Той обаче, не само повръща след като пие вода, ами така се дави, че се случва да не може да си поеме въздух в продължение на 15-20 сек. Освен, че това е ужасяващо за мен е и много опасно за него.
Моля, някой ако има подобен проблем или може да ми бъде полезен с каквато и да е информация да сподели мнение.
Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 3 118
Не се дава вода докато е само на кърма или само на адаптирано мляко. Така че все още няма нужда от вода.
То и ти ако изпиеш чаша мляко и после вода и на теб ще ти се пригади. Вода се дава след като започне захранването, а 4 месеца е доста малко.  А това как той реагира на водата би трябвало да те подсети, че не е нужно да го тормозиш с вода.

# 2
  • Мнения: 0
Не се дава вода докато е само на кърма или само на адаптирано мляко. Така че все още няма нужда от вода.
То и ти ако изпиеш чаша мляко и после вода и на теб ще ти се пригади. Вода се дава след като започне захранването, а 4 месеца е доста малко.  А това как той реагира на водата би трябвало да те подсети, че не е нужно да го тормозиш с вода.

Благодаря за отговора. По принцип и аз така мисля, но нали знаете в България много специалисти и всички казват различно, та реших да се допитам и до вас Simple Smile))

# 3
  • София
  • Мнения: 6 477
При моята дъщеря някога имаше такова повръщане час-два след хранене. Имаше съмнения за пилорна стеноза. При вас категорично ли е отхвърлена тази диагноза?

# 4
  • Мнения: 1
Здравей те, аз съм на 14 години и съм леко настинала обаче повръщам само вода. Пия чай няма проблем, пия компот и с него само с водата и храната също, чудя се дали ако ям кисело мляко дали ще го повърна. Моля Ви помогне те ми!

Общи условия

Активация на акаунт